Kdo maže, ten jede

Kdo maže, ten jede https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396488/bmid_kdo-maze-ten-jede-Pfp-396488.jpg 4 243 74

Josefína Divíšková série

MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA. Dva dny ve mlýně odříznutém sněhovou vánicí od okolního světa se mohou ze začátku jevit jako příjemně strávený víkend. Zvlášť když jeho majitel – bohatý podnikatel Kryštof Oplt – chystá večírek. Svérázná učitelka Josefína Divíšková ale brzy zjistí, že skutečnost nemusí být taková, jak se zpočátku zdá. Záhadný střelec z lesa a tělo jednoho z účastníků večírku nalezené v náhonu spustí řetězec událostí, před kterými neuteče žádný z pozvaných hostů. Pachatel je ve mlýně a je možné, že už vyhlíží další oběť. Josefína Divíšková se s osobitým stylem a za vydatné pomoci komisaře Tvrdíka snaží přijít všemu na kloub. Při svém pátrání se nevyhnou nebezpečným ani humorným situacím, a aby toho nebylo málo, do věci se zamíchá i Josefínino nevypočitatelné příbuzenstvo.... celý text

knihomolka1197
13.04.2020 4 z 5

Zase super čtení, nicméně první dva díly byly lepší...

konicekbily
19.03.2020 4 z 5

Moje první kniha autorky. Dobře vystavěná zápletka na základě "záhady zamčeného pokoje", tedy tady rekreačního objektu. Jako odpočinková četba se to dá číst, je to ale spíše "ženský detektivní román ze současnosti" než thriller.

Domka901
10.03.2020 5 z 5

Josefína opět nezklamala! Skvělý příběh, dialogy... Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

petrarka72
03.02.2020 5 z 5

Knížka, která si na nic nehraje. Zápletka ala Agatha Christie, panoptikum výrazných figurek, odposlouchané dialogy a inteligentní humor. Jako bonus rady Josefíniny babičky... :-)

Pdede
02.02.2020 2 z 5

Vtipná oddychovka

Radka2564
01.02.2020

Knihu jsem si jsem si užívala a velmi mě bavila. Těším se na další díl

babystar
23.12.2019 5 z 5

Tento příběh mi nebezpečně připomínal Agathu Christie zasazenou do českého prostředí. Nesourodá společnost v domě odříznutém sněhem od civilizace a vrah, který se mstí. Příběhy paní spisovatelky zrají jako víno. Už se těším na pokračování.
A ty babiččiny rady jsou nesmrtelné.

akinomV
09.12.2019 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale tohle je přesně můj šálek kávy, co zrovna teď potřebuji číst. Je to vtipné, zajímavé a ještě detektivka :-) Takže já se těším na další pokračování ... kdy že bude?

Kerberos
22.11.2019 4 z 5

Zase jsem se pobavila,vyšetřování vraždy v uzavřené společnosti na horské chatě.Vazby na minulost,jiskření mezi Josefínou a komisařem,její sestrou a manželem.Určitě stojí za přečtení.

Avila
31.10.2019 5 z 5

Za mě opět super příběh s Josefínou který můžu s klidným srdcem doporučit. Tentokrát je atmosféra knihy trošku jiná než v ostatních dílech. Je tu větší důraz kladen na vyšetřování než na soukromí Josefíny. Nicméně mi to nevadilo, kniha byla opět vtipná a těším se na pokračování.

katerina5544
21.10.2019 5 z 5

I tento dil se mi libil :) cte se to lehounce, postavicky jsou fajn a libila se mi zapletka-uhadla jsem :) moc se tesim na dalsi dil :)

katy87
23.09.2019 5 z 5

To mě moc bavilo! Tentokrát sice nevítězila moudra Josefíniny babičky (moc jich tam nebylo), nicméně zápletka byla velmi ucházející. Trochu mě na začátku iritovalo neustále omílání plného jména každé postavy (stačilo by pak už používat jen křestní nebo příjmení). Začíná se mi i moc líbit postava komisaře Tvrdíka a doufám, že se v příštím díle posune jeho vztah s Josefínou o level dál :-).

katka.oo
17.09.2019 4 z 5

Co dodat než jen Josefína je opravdu číslo, super kniha, přečetla jsem ji na jeden zátah na noční :-) a těším se na pokračování.

mia.com
16.09.2019 4 z 5

Zase fajn dobrodružství s Josefínou. Tentokrát případ s uzavřeným počtem podezřelých. Na to, že se celý děj odehrával během dvou dnů, hezky rychle to odsýpalo a bylo to i napínavé. Ale chvíli mi trvalo, než jsem se zorientova v postavách. Každopádně se těším na další knížku.

hapac
10.09.2019 4 z 5

Josefína mne baví, takže jsem si čtení užila.

pavčape
28.08.2019 5 z 5

Já prostě Josefínu miluju! Je fakt, že se nejedná o hlubokomyslné dílo, ale o knížku, která má za úkol pobavit čtenáře a to se jí v mém případě podařilo. Je fakt, že postav tady bylo spoustu, ještě teď nevím kdo všechno se tam mihnul a kdo ke komu patřil. Ale asi mělo svůj smysl, abychom pachatele neodhalili už v první kapitole! ???? Už se těším na další zločin v Brodu

JanaDor
25.08.2019 4 z 5

Celá kniha se odehrává v uzavřené společnosti mlýna, a tak jsem se dobře zorientovala v postavách. Opět je Josefína vtipně sarkastická a příběh čtivý. V předešlých dílech se děj stejně točil jak kolem vyšetřujícího případu, tak kolem soukromí Josefíny, což mi v tomto díle chybělo. Převládal případ, a tak doufám, že se to v dalším díle vyrovná. Celkově se mi kniha dobře četla.

Anna27
12.08.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších českých autorek. Knihy jsou strašně čtivé, vtipné, napínavé, sarkastické. Prostě nic jim nechybí. Těším se na další knihy.

Maanna
09.08.2019 2 z 5

Mně to celé přišlo takové násilné a klopotné a po většinu času jsem měla pocit, že tohle už jsem někde četla. Bavila mě Josefinina rodina, ale to osazenstvo Mlýna bylo takové značně neživotné a zcela postrádalo jakoukoliv plastičnost. Zápletka také nebyla nic moc a Josefina byla po většinu času spíše otravná než potrhle vtipná... Chtělo by to asi i nějakou gradaci atmosféry, tady dojde v uzavřeném prostoru k vraždě a všichni si tak nějak vesele jedou dál, jakoby se nechumelilo.

saez
08.08.2019 5 z 5

Josefína a léto je pokaždé skvělá kombinace. Děj odehrávající se v závějích ochladil při teplotách nad třicet. Jen představivost jsem musela zapnout na maximum :-)
Doufám v další knihu, protože bych ráda věděla, jak to bude se Stehlíkem a hlavně s Tvrdíkem. Vážně bude Josefína zatvrzelá?

vraždy detektivní a krimi romány učitelé, učitelky lyžování

Marie Rejfová
česká, 1976
2017  76%Kdo jinému jámu kopá
2018  84%Komu straší ve věži
2015  65%Čarověník
2017  74%Kdo má pod čepicí
2019  78%Kdo maže, ten jede

Kniha Kdo maže, ten jede je v