Vetřelec přehled

Vetřelec
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 811 811

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vetřelec. Přihlašte se a napište ho.

Ava365
21.07.2024 3 z 5

Zklamání, od autorky nejlepší české detektivky by člověk čekal mnohem víc. Tady byla velká řádka nelogičností, rovněž autorčin sloh svědčil o "nevypsanosti". Nepřesvědčivé dialogy, některé postavy v chování nekonzistentní, některá slova užívaná v nesprávném významu. A celou knihou uměle a zbytečně (snad jen kvůli názvu) šroubované téma jakéhosi vetřelce. A ten závěr? Ten už raději komentovat nebudu. Kvůli tomu, že jde o naši autorku, navíc mladou, přidávám jednu hvězdičku.

85098211
19.07.2024 4 z 5

(SPOILER) Ve svém hodnocení knihy bych se s klidným svědomím mohla podepsat pod komentář uživatelky princesse. Také se mi poslední díl líbil nejméně, bohužel, přestože jsem se na něj opravdu moc těšila... Laura mi byla opět silně nesympatická a to, co se stalo Adamovi, se podle mého názoru do děje vůbec nehodilo. Přitom i tento případ se rozjel hodně dobře, to zase musím uznat. Všechno podstatné ostatně prozrazuje anotace. No a asi nikoho nepřekvapilo, že zavražděná rodina, tedy konkrétně oba rodiče malé holčičky, měli svoje kostlivce ve skříni. A že jich nebylo právě málo... Laura se spolu se svojí kolegyní Veronikou dost dlouho motají v kruhu, protože vyšetřování se ne a ne pohnout z místa. Až teprve po smrti Adama (která byla zbytečná a určitě k ní nemuselo dojít) se konečně Laura dostane na tu správnou stopu...
Pokud jde o úplný konec knihy, tak já jsem byla dost rozčarovaná z toho, jak autorka případ uzavřela. Jinak skvělou sérii takhle nešťastně poslat do kytek, to se hned tak nevidí. Navzdory tomu tento třetí díl hodnotím poctivými čtyřmi hvězdičkami a časem zkusím další autorčinu knihu.

HaHa11
15.07.2024 3 z 5

Hodnocení této knihy je v podstatě totožné s předcházející Vesnicí. Námět zajímavý, potenciál rozhodně měl, ale to zpracování.... Tolik literární vaty, tolik klišé.... Nekonečné rádoby ponory do nitra hlavní hrdinky mě nudily, povětšinou ani neměly nic společného s vyšetřováním; bylo to pofňukávání po jejím dřívějším životě pracovním i osobním. Autorka nastavovala stránky tím méně vhodným způsobem - poměrně úzký okruh podezřelých, nepřesvědčivé vykreslení charakteru aktérů (včetně těch zavražděných), slepé uličky nenechala náležitě doznít. A navíc - hrubě porušené jedno z pravidel detektivek - čtenáři znalci už vědí! Konec vyzněl spíše bezradně než překvapivě.
A ona občas zmiňovaná česká Tana French?! Absolutně nesouhlasím!

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (říjen)

15.10.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Prachy, prachy, prachy - od pradávna ten nejabsurdnější a zároveň nejprostší motiv na světě, který i dnes, v době blahobytu a enormního nadbytku, má kvůli lidské chamtivosti na svědomí tolik životů.

Zfilmováno

Vetřelec (2002)

Kniha Vetřelec v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených1 027x
v dalších seznamech7x

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996