Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 723 207

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

Ďobi-1968
23.04.2024 5 z 5

Perfektní krimoška

Lucciella_L
15.04.2024

Moje oblíbená autorka a její další povedená česká kriminálka. Tentokrát třetí a závěrečný díl s Laurou Linhartovou.

Jak už to bývá zvykem u této autorky, kniha má skvělou zápletku a pachatele neodhalíte ani v polovině knihy.

Tentokrát Laura vyšetřuje smrt mladé rodiny, která na první pohled má vše a nic jí nechybí.... Přesto se ukáže, že matka byla nevinná a svou rodinu nezabila.... a nebo snad ano?

Na závěr knihy doporučuji balení kapesníčků ;)

Knihomura
12.04.2024 4 z 5

Když si myslíme, že něco utajíme, ono nás to pak pěkně /nebo spíš nepěkně/ doběhne. Konec už byl moc překombinovaný.

Vlaďkaa4
08.04.2024 5 z 5

Budu se opakovat, konec byl pecka. A velká škoda.

Aghatte
07.04.2024 1 z 5

(SPOILER) Tak nám to ta úžasná skvělá a nejlepší policistka a mentorka pěkně pos :-&
Neumím si představit, že bych knihu ještě někdy vzala do ruky. Jsem ráda, že je to za mnou. Asi jako zubař.
Zápletka zamotaná tak, že sama autorka se v ní ztratí a vykouzlí prvotřídní škvár.
Předpokládám že vysoká hodnocení si vyslouží od mladších čtenářek, my staré kozy odkojeny poctivou klasickou detektivkou se jen ušklíbneme. Není snadné napsat dobrou kriminálku.
To už jsou mi milejší obyčejné české případy / např. Jindřišky Ptáčkové /, které si na nic nehrají a pěkně se čtou.

Pavlnka
26.03.2024 5 z 5

I 3. díl byl skvělý. Hodně překvapivý. Autorku si pohlídám.

krevetka79
14.03.2024 5 z 5

Závěrečný díl mě tedy dostal...
Od začátku jsem byla napnutá, odhadovala, kdo mohl spáchat takový zrůdný čin...
Knížka je neskutečně napínavá a čtivě napsaná. Stránky letí a čtenář stále objevuje nové souvislosti.
Snad poprvé jsem u tohoto žánru uronila i slzu.
Konec mi celkem vyrazil dech.
Těším se na novou knížku, která už na mě čeká na poličce.

MiraRunaway
11.03.2024 3 z 5

Četla jsem velmi dlouho. Kniha mě nevtáhla. Přišlo mi, že na každé dvoustraně byly důležité max. 2 věty a ty byly obalené spoustou zbytečných slov. Takové jako rozpatlané. Omílání stejných (mnohdy nedůležitých) faktů. Místy mi přišlo, že autorka se téměř cyklicky vrací ke stejným konstatováním a hodně používá stejná slovní spojení. Jako by to psal stroj. Rozuzlení OK. Děj přinášející závěr série zajímavý. Z trilogie je rozhodně nejlepší Vesnice. Druhé dvě slabší.

Areska7
09.03.2024 3 z 5

Pro mě nejslabší ze série, nemohla jsem se ani moc začíst, ale nakonec jsem se hecla :-)
Takže jsem i ráda, že se snad tím koncem série uzavřela, i když to zakončení, no nevím, trochu zbytečné.

Žanek_Hantec
25.02.2024 5 z 5

Levandula je, že sem xenomorfa v tý bichli nikde nevymáknul. Je to ale jasné vál, páč ten totiž vegetil na planetě LV-426 a ne u nás na hródě. Nicméně naša Ripleyová ve finálce s vetřelcem těžce vykóří, uplně sténě jak ta v tom bijáku. Ale je jasné vál, že už další díl nebude, protože ta labilní mařka nahodí stěhovačku do kéru s vyšprušlovanéma fenstrama. Nebudu prozrazovat dějůfku, je to prostě betálný a stojí to za to. Pět šteren!

Pavla10
23.02.2024 5 z 5

Skvěle napsaná trilogie a ten závěr mě opravdu dostal. Konec na mně zanechal silné emoce a bylo to překvapivé ukončení.

mirinda973
19.02.2024 3 z 5

Příběh úplně špatný nebyl, ale konec to zabil. Zbytečné, přehnané....
Pořád jsem čekala, že si konečně tuhle sérii vryju pod kůži, ale vypadá to, že další díl se nechystá, což po konci této knížky vlastně ani není škoda.

KlariN
15.02.2024 2 z 5

A na závěr série pád hluboko pod průměr. Kniha, která se ve své poslední třetině zcela ponoří do béčkových vod a příběh se autorce autorce, i tradičně vágní redakci rozsype pod rukama. Problémy táhnoucí se celou sérií zde vyvrcholí a oba vyšetřovatelé do historie a zřejmě i zapomenutí vstoupí totálně zpackaným případem, během něhož se navíc opakovaně chovají jako nesvéprávní idioti. Tohle není česká Tana French, ale melodrama v hávu unylé, ulhané, a lajdácky vyfabulované krimi. Líto mi jest!

Kskaja
14.02.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Čtivé, svizne, napínavé. Tleskám

mataj
11.02.2024 4 z 5

Překvapivé rozuzlení posledního případu Laury Linhartové i neočekávaný konec. Určitě slibná mladá autorka detektivek, i když něco v jejím stylu psaní mi moc nesedí, nicméně děj a zápletky má velmi hezky promyšlené.

Ristridin
09.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Z celé trilogie nejlepší kniha, ačkoliv považuji za nešťastné, že pachatel byl do konce úplně neznámý člověk. Jinak případ dost zajímavý a vztahující do děje.
Závěr dost nečekaný, o to víc kniha překvapila. Jsem si jist, že čtvrtého dílu se již nedočkáme

ElikaS
30.01.2024 4 z 5

Tak musím říct, že málokdy mě knížka opravdu šokuje, ale tentokrát se to povedlo. Ten konec jsem absolutně nečekala a s odstupem času vlastně ani nevím, jestli se mi líbil nebo ne. Mám ráda happyendy a tady jsem jeden očekávala. Místo toho přišlo něco úplně neočekávaného a to pro mě přebylo celý detektivní příběh.
Rozhodně ve mě i po dlouhé době zůstávají silné emoce, takže vlastně parádní závěr skvělé série

SirenKa
29.01.2024 3 z 5

Když jsem v prvních 80ti stranách 3x (slovy třikrát) narazila na slovo "majestátní" (ramena, altán a dům), nevěřila jsem vlastním očím. Měla jsem pocit, jako by autorka tak trochu usnula na vavřínech, ty dlouhé, místy až patetické popisy všeho. Kriminální část skvělá - napínavá, emotivní, originální. Ale jako jo, nenechám si ujít další knihu.

Dardos
28.01.2024 5 z 5

Za mě nejlepší kniha trilogie. Bála jsem se, plakala...:)
Opravdu čtivý a napínavý příběh. Jen ten konec no, ten bych si představovala jinak. Ale to už taky bylo zmíněno několikrát.

Lucy
27.01.2024 3 z 5

Tak poslední díl trilogie, co dodat, ach ..ten konec. Námět perfektní, napětí ok, ale pak se to úplně zvrtne do blábolu (omlouvám se), nějak se mi to nechtělo ani dočíst, první polovina byla dobrá, . No Adam a Laura, co dodat, je to spíš na Chocholouška ( tedy tady Laura). Ale, každý má jiný názor, nebudu prozrazovat, mě ten konec prostě neseděl a trochu mi zkazil to nadšení z minulých knih. Jinak ,ale určitě celková série není špatná a předchozí díly super. Prostě, já mám asi raději, trochu logičtější konec. A tady to vypadá, že autorka své dva hlavní hrdiny, neměla moc ráda , konec je opravdu velmi emotivní , že vlastně nevím co si o tom mám myslet?..Ale možná to byl autorčin záměr, protože na knihu určitě hned nezapomenu.

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996