Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 734 209

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

ledu
27.08.2023 4 z 5

Kniha je napínavá a čtivá, ale zklamal mě překombinovaný a těžko uvěřitelný závěr.

IVANA0123
26.08.2023 4 z 5

Uzavření trilogie závěrem, který jsem nečekala. Laura mi bude chybět. I když to není ideální vyšetřovatelka a pro její tvrdohlavost a přímočarost byla někdy na zabití, možná právě pro tyto vlastnosti byla zároveň obdivuhodná. Ne vše mi v knize i předchozích dílech vyhovovalo, obzvláště mi vadí umělé nastavování textu zbytečnými informacemi, které děj natahují a zaplácávají čtenáře zbytečným balastem a popisy. Přesto se autorce nedá upřít, že její náměty i vyšetřování jsou netuctové a originální. A právě proto si určitě další knihu této spisovatelky nedám ujít a těch pár přídavných jmen navíc ráda odpustím. 4,5*
(8/23)

99jana99
26.08.2023 4 z 5

První půlka knihy se táhne, občas jsem se musela nutit do čtení a myšlenky mi odbíhaly jinde, od půlky má kniha spád, přesto mě bavila asi nejmíň ze všech tří knih.

knihomolkadorfa
26.08.2023 5 z 5

Hodně dobré. Kristýna Trpková se zařadí mezi mé oblíbené autorky. Jen mě mrzí, že se jedná zřejmě o konec série. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a určitě by ještě bylo o čem psát, No, ale možná i zde platí - v nejlepším přestat :)

Lenka541
24.08.2023 5 z 5

Za mě nejlepší ze všech tří dílů. Napínavé, poutavé čtení,jen nějak nemůžu uvěřit, že by to měl být konec série. Mezi Laurou a Adamem se to začalo zase hezky vyvíjet,tak si myslím, že na dalších pár dílů by mohlo být o čem psát. V každém případě se moc těším na další knihu od autorky, protože mi její styl psaní líbí.

Blanka586
22.08.2023 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ!
Napínavé, perfektně vymyšlené téma, čtivé, Kristýna Trpkova je vynikající!

Potvurka735
20.08.2023 4 z 5

Kniha se mi libila a nudna mi neprisla. Jedna se o detektivku. Takze necekam co v thrilleru. Ukonceni dejove linky me mrzi a osobne mi nevadily ani rozhovory mezi timto parem. Rozhodne tato kniha patri ke zdarilym, coz se posledni dobou o nekterych knihach rict neda.

Evule *
20.08.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé. Série ukončena, co víc napsat... budou mi chybět.

PaníLenka
19.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorkou. Zápletka byla originální a napínavá, nicméně osobní linka vyšetřovatelky mi docela vadila. Ze začátku byla navíc popisovaná jako skvělá profesionálka, ale pak by neudělala tak fatální chybu, a závěr? To by neudělal a neměl udělat nikdo, a profesionál už vůbec ne. Takže 3 hvězdy za trochu napětí pro pár letních odpolední, ale jinak lehké zklamání

Kasty
17.08.2023 4 z 5

Autorku mám ráda, na tento díl jsem se těšila hodně. Ale za mě trochu zklamání. První půlka knížky se strašně táhla. Nemělo to žádnou šťávu. Laura mi přišla taková roztěkaná a její nadřazené chování mě překvapilo. V jeden moment jsem chtěla knižku úplně odložit. Naštěstí se dal celý přiběh do pohybu. Zápletka byla pěkná. Závěr nečekaný.

veronika9761
14.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Pro me velmi necekany konec, vsude serie o deseti knihach, kde detektivove zraji s kazdym dalsim pribehem, ale tady... Fakt hodne zajimavy, a samozrejme nejen konec.

artep1605
13.08.2023 4 z 5

Zajímavá zápletka, nečekaný závěr, jen napětí se po slibném úvodu trochu vytratilo. Z hlavní vyšetřovatelky mám pořád trochu rozporuplné pocity. Autorce ale moc fandím a těším se na další její knihu!

Makůvka
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl se hodně povedl. Dobře promyšlená zápletka, krásně popsaná mravenčí práce policie a logické kroky, které vedly k odhalení stop a následně k pachateli.
Osobní linie vyšetřovatelky Laury a Adama byla v únosné míře, oproti minulému dílu. Konec byl na mě hodně smutný, ale chápu autorku a taky hodně obdivuji, že to celé tak razantně ukončila.
Uznávám, že tohle byl fakt konec velice povedené trilogie. A snad se můžeme těšit na další skvělé knížky od autorky.

simona g.
12.08.2023 4 z 5

Tak, dočten i třetí díl. Knížka se opět moc dobře četla, jako obě předchozí, takže jakmile to půjde, hmátnu po další. Za mě možná nejslabší z těch tří. ALE - není špatná, to neeee!!! Zápletka super, vše fajn, jen možná méně popisů toho vztahového materiálu mezi hlavními hrdiny, tam mi to někdy přišlo kapku moc už růžové.... až na....nic, mlčím, konec nespoilnu. Rozhodně mě tato autorka baví.

m2056
08.08.2023 4 z 5

Autorka má potenciál na super psaní třetí kniha série je nejlepší ze všech moc zajímavá zápletka. Dobře se čte kniha.

zelda7
05.08.2023 5 z 5

Poslední díl s vyšetřovateli Laurou a Adamem, kriminální případ opět na jedničku, ale srdcovka pro mne asi zůstane Vesnice, kde byla asi lépe budována atmosféra případu a co si budeme, mne prostě zajímal i soukromý příběh Adama a Laury, proto mi nevadilo, že mu byl ve Vesnici věnován velký díl knihy, ovšem zde ve Vetřelci? Asi nemusím zdůrazňovat, jak v šoku jsem byla. Trochu i ukápla slza, nemění to nic ale na tom, že kniha byla opravdu prvotřídní. Moc se mi líbí podrobné popisy, kdy si dokážu přesně vykreslit jak vypadá místo, kde se děj odehrává. Ten konec byl ale prostě docela šok. Jsem zvědavá na další díla od Kristýny Trpkové.

Gilnien
04.08.2023 4 z 5

Začátek mě celkem nudil a říkala jsem si, kde je ten elán a napětí z Vesnice. Pak někdy kolem strany 200 to začalo a nemohla jsem přestat číst. Konec jsem dočetla na jeden zátah, prostě jsem potřebovala znát, jak to dopadne. Epilog a poslední jemu předcházející věta trochu kazí celkový dojem z příběhu, jako wtf? Trochu je mi líto, že příběh Laury a Adama končí, mohl to být dlouhý řetěz kriminálních příběhů, ale třeba přijde Trpková ještě s něčím lepším.

brabofka
30.07.2023 5 z 5

Přesně jak píší komentáře níže. Nečekala a ani asi nechtěla takový konec. Nicméně obdiv k autorce, že měla koule" to zavřít takto. Konec nedává naději na pokračování a pokud ano, což v dnešní době není nic nenormálního, pak to bude jen umělé a autorka tím u mě hodně spadne. Klobou dolů. Série vyřešena, série ukončena. Děkuji. A teď pojďme začít jinde, jinak a znovu. Ale už ne s LL a AB.

Markéta.
29.07.2023 3 z 5

Za mě velké zklamání po předchozí Vesnici. Tempo ani zápletka ve mně nevyvolávali žádné pocity, zbytečně roztahané věty. Konec byl za mě poměrně bez zvratu.

lea735
28.07.2023 5 z 5

První detektivka u které jsem plakala. Laury mi bylo hodně líto. Ta bezmoc, ty pocity že je vše ztraceno, perfektně vykresleno. Zatím nejlepší česká detektivka , podařilo se Vám paní Trpková (slečno,)trumfnout i paní Klevisovou. Píšu tenhle komentář asi půl hodiny po dočtení knihy, a je mi stále smutno za Adama , za Lauru i za malou Theodoru.Uf....to zase bude večer.
Díky moc za skvělé čtení .

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996