Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 734 209

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

Radulinka1
14.03.2023 5 z 5

Tuto sérii jsem si moc oblíbila ... jsem z Pardubic a v Holících jsem chodila na gympl ... ale hlavně proto, že se jedná o velmi napínavé čtivé knižky a originální téma. A ten konec ..wow ... překvapení :(
S napětím budu očekávat další knížku

Andrea7272
13.03.2023 5 z 5

No tedy, to tedy bylo něco. Pecka , tento díl mě tedy dostal !!!! Bulet u kriminálky se mi dlouho nestalo !!!
No , uvidíme, že by ???
DOPORUČUJI !!!!

Babouš
11.03.2023 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal! Vynikající. Za mě nejlepší kniha Kristýny Trpkové.

WaN635
10.03.2023 5 z 5

Komentář píšu ihned po dočtení knihy, neboť se mnou kniha neskutečně zamávala.
Od začátku mě příběh neskutečně pohltil, případ byl svým postupným odkrýváním opravdu děsivý. Musím na rovinu říct, že i přesto, že příběhy Vesnice i Stvůra byly výborné, tak tento díl naprosto předčil mé očekávání.
Předchozím dílům bylo čtenáři často vyčítáno, že se příběhy hodně zaobírají osobním životem Laury a Adama, ale upřímně právě oni byli pro mě tím hlavním tahákem knih.
A ne jinak to bylo i v tomto příběhu, kdy v pozadí případu vyvraždění rodiny, docházelo k postupnému obrušování hran mezi hlavními protagonisty.
Poslední třetina knihy mnou otřásla, konec knihy, dá se říct, jsem četla se slzami v očích.
Autorce děkuji za to, jak se se sérií vypořádala a ukončila ji, i přesto, že jsem opravdu smutná, jak to vlastně dopadlo.

lalela
09.03.2023 5 z 5

Opět skvělá detektivka, která mě doslova dostala. Nejen pro to, že miluju detektivky, a tato je sakra povedená, ale i pro to, jak úžasný cit pro rozvinutí příběhu autorka má. A ta dějová zápletka... Moc se mi líbí, že je v knížce vše do posledního detailu vysvětleno, pistole pro praváky i leváky, průběh pitvy, celá rekonstrukce případu. Smekám před tak mladou autorkou a před tak úžasnou knížkou. Mimochodem, knížka od knížky je lepší a lepší.

Jenny46
07.03.2023 5 z 5

Opravdu tleskám!!!
Mám radost, že i třetí díl je napínavý, čtivý nedá se odložit do poslední stránky.

Nic není tak, jak vypadá... konec mě překvapil, vřele doporučuji

LeNÍk32
05.03.2023 5 z 5

Třetí kniha v pořadí a úplně super. nejde se odrhnout. Až do konce jsem netušila,kdo, co, proč?
Perfektně napsané těším se na další knihy

Aligator805
05.03.2023 5 z 5

Třetí kniha s komisařkou Linhartovou a opět to nemělo chybu. Kniha se četla jedním dechem a nešla odložit. A konec byl opravdu velmi nečekaný. Kristýna Trpková dokazuje že i u nás máme velmi kvalitní autory detektivek.

MartinKučera
03.03.2023 5 z 5

Stvůra, Vesnice a právě dočtený Vetřelec. Mám rád obě předcházející knihy, ale Vetřelec mě od prvních stran vtáhnul svojí dynamikou děje, napětím, překvapivým rozuzlením a po dlouhé době jsem dal knihu jedním dechem. Styl spisovatelčina psaní je přirozeně uvolněný, přesto dokáže čtenáře doslova "zavrtat" do děje a užít si příběh naplno. Další z jejich knih, která je srovnatelná s kvalitními zahraničními autory žánru. Těším se na její další počiny.

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996