MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Zlomená křídla Zlomená křídla Virginia Cleo Andrews

Tři příběhy. Tři problémové dívky. Velice čtivé a nadčasové dílo z pera oblíbené autorky. Jen mě mrzelo kolik prvků se v příbězích opakovalo. Obávám se že mi to hodně splývá. Teším se na druhý díl. Jestli se děvčata setkají a jaké to mezi nimi bude.

25.08.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Povedená práce mladé autorky. Musím ocenit, že se podařilo v druhé knize eliminovat věci, které mě v první knize série nudily/vadily. Velký posun. Velmi čtivé. Osobně mě baví i osobní rovina - příběh vyšetřovatelů. Zápletka, rozuzlení.... chválím. Oceňuji i velkou odvahu spisovatelky, co se volby tématu týče.

16.08.2023 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Třetí kniha autora. Věděla jsem, co čekat a opět se setkáváme s drobnou superhrdinkou, která má neuvěřitelné fyzické schopnosti. Lenu navíc podezírám, že je nesmrtelná. Zajimave rozuzlení, napětí a čtivost nechybí. Až moc přestřelek a honiček. Místy jsem se v příbězích obou sester ztrácela a nevěděla, o kom vlastně zrovna čtu.

06.08.2023 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Moc nevím, jak své pocity popsat. Asi tomuto žánru úplně nerozumím. Melancholicky laděná kniha s depresivními postavami - hlavními i vedlejšími. Naturelem jsou mi vždy blíž jiné povahy, než jaké jsou popsány v knize. Není to o tom, že bych neměla pochopení pro těžké osudy, ale jsem asi prostě mimo cílovou skupinu. Generačně i psychicky.

31.07.2023 3 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Vynikající práce od mé oblíbené Tess. Série s Maurou a Jane si drží laťku vysoko i v této knize. Napínavý příběh a dozvěděla jsem se i něco zajímavého z egyptologie a historie pohřbívání starých kmenů. To se mi na knihách autorky vždy líbí - to co maji oproti dalším detektivkam navíc.

26.07.2023 4 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Hezký příběh v americkém stylu pro náctileté. Bavilo mě to.

12.07.2023 3 z 5

Štěstí na přání Štěstí na přání Angela Marsons

Knížka s měkkou vazbou ideální ke čtení na dovolené. Tři příběhy u kterých jsem měla pocit "přesně tohle už někde bylo". Vtipné situace mi někdy přišly dost prkenné. Nejsem nadšená, ani zklamaná. Přečtení nelituji, ale moc se těším zase na Kim.

27.06.2023 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Obvykle v knihách podobného ražení ocením, když mě autor převeze a nepodaří se mi odhalit pachatele. V této knize se dozvíme, kdo je pachatel a tím se uzavře prostor pro spekulace. Kupodivu ale tato skutečnost neubere na napětí a gradaci příběhu. Líbilo. Nedoporučuji odvykajícím kuřákům. Detektiv inspektorka Erika hulí jako komín.

12.06.2023 4 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Líbilo, ale opravdu moc krátké.

02.06.2023 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Nenáročná kniha, která se čte v podstatě sama. Místy jsem měla pocit, jako by někdo při tisku přeházel několik stránek, nebo minimálně odstavců. Některé vtipy vyšuměly do ztracena. Několik situací jsem nepochopila (např. že se někdo najednou naštval a já nechytila- z daného rozhovoru - proč). Jelikož paní autorku potkávám osobně v mojí hlavě je Josefína prostě ona :), což jistě není. Odpočinula jsem si a těším se na další díly. Koupila jsem si i novelku Kdo má pod čepicí (1. díl - e kniha) - protože prostě potřebuju vědět, jak se Josefína a Tvrdík poznali :)

31.05.2023 3 z 5

Prázdninový sen Prázdninový sen Sue Bentley

Já už jsem celkem přemazlíčkovaná a překrálíčkovaná :), ale dcera si vybrala v knihovně a příběh byl fajn. Čte se snadno.

23.05.2023 5 z 5

Skřítkové z Kamenné Hůrky Skřítkové z Kamenné Hůrky Irena Kaftanová

Krásná knížka. Několikrát jsme se k ní vrátili.

23.05.2023 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Hezky napsané. Děj mě vtáhnul. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Kromě samotného příběhu mne zajímala i témata vypořádání pozůstalosti, adopce, posttraumatické poruchy, práce s mládeží, hudební svět. To vše v jedné knížce :)

23.05.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

(SPOILER) Pobavila jsem se náramně. Velmi vtipné situace s paní Tichou alias kurátorkou. Líbila se mi i ta Mariina stoupající posedlost šperky a bláznivá Vivien u dvora. Konec knížky mě velmi nalákal na šestý díl! Už se těším na milostnou zápletku a vůbec nevím komu z chlapců budu fandit !!! :)

11.05.2023 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Upřímně jsem se bála mystična. Satan a démoni nejsou nic pro mě. Jak jsem ale překvapená! Kdyby nebyla kniha součástí skvělé série s Jane a Maurou, zajisté bych po ní nesáhla a o hodně přišla. Velice napínavé, strhující a originální.

09.05.2023 5 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

Velmi silná kniha. Každý příběh měl něco do sebe. Nejvíce mě dostal 2. a 3. příběh a byla jsem překvapená, jak jsem v prostředí kyberprostoru a sociálních sítí vlastně neznalá. Některé příběhy by byly na celou knihu a ráda bych věděla, jak to bylo s hrdiny dál.

21.04.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kvalitní a čtivá detektivka s Josefem Bergmannem, který je sice na dovolené, ale jeho mozek není :) Zajímavé prostředí holandského ostrova. Možná by se mohl příběh rozvíjet o trochu svižněji. Četla jsem nějak dlouho. Určitě ale za pozornost stojí.

17.04.2023 4 z 5

Nejtajnější přání Nejtajnější přání Katja Frixe

Hezká knížka pro holčičky, ale i trochu smutná. Někdy nám bylo úzko. Je dobře, že vychází i takové knížky.

14.04.2023 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Nádherná příroda Tasmánie s jedinečnou atmosférou místa byl takový balzám na duši. Nádherné popisy života v moři. Jinak dějová linka se mi zdála místy poměrně vleklá. Odpočinková kniha bez překvapení a šokujících zvratů. Ale ta příroda...ach...

03.04.2023 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Velmi se mi líbila prostřední povídka. Pořád jsem nad tím přemýšlela a bavila by mě samostatná kniha s Karolínou a otcem Ambrožem, protože mě obě tyto postavy přímo fascinovaly. První a třetí povídka za mě takový standard na který jsme u autorky zvyklí. Dávám 3* protože (přestože byly velmi dobré) u dvou ze tří povídek jsem měla pocit, že už jsem něco hodně podobného už někdy četla.

20.03.2023 3 z 5