MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Po letech čteno podruhé a přidala jsem hvězdičku (ze 3 na 4). Ona je to totiž asi nejzamotanější a nejsložitější kniha série. Ve chvíli, kdy jsem si udělala pár poznámek na papír, tak jsem jen žasla (opět) nad genialitou autorky. Několik linek se spojilo a vše se srovnalo. Chtěla bych film na námět této knihy !!! S efekty a opičím králem...to by byla paráda!

07.05.2024 4 z 5

Mína a náhodní kolemjdoucí Mína a náhodní kolemjdoucí Kateřina Pantovič

Četli jsme s dcerou (10 let). Nooo...nějak nevím, kde je jádro pudla. Maminka hlavní hrdinky se tak divně plácala životem a neuměla ani rizoto....nevím....to by mělo být nějak inspirativní pro děvčátka/děti? Chování postav bylo pro naše myšlení nereálné. Třeba jen pocházíme z jiného prostředí než autorka. Naopak ilustrace nádherné a naprosto inspirující ! Ty nás okouzlily.

07.05.2024 3 z 5

Zajímavá a zároveň poučná kniha formou rozhovoru.

08.04.2024 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Čekala jsem že dvojka bude slabší než první díl ale po pomalejším rozjezdu děj čapne a nepustí. Velmi povedená knížka která má smysl.

07.04.2024 5 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Čtivý příběh z doby kdy byl telefon s foťákem žhavou novinkou na trhu. Konec byl napínavý a vše se rozpletlo a davalo smysl. I když mnoho postav předvedlo abnormálně nadupanou fyzičku v různých pranicích a o náhodičky nebyla nouze, nic mě nerušilo v potěšení ze čtení.

27.03.2024 4 z 5

Školní štěně Školní štěně Zuzana Pospíšilová

Hezká knížka. Oblíbená autorka nezklamala.

27.03.2024 4 z 5

Přetahovaná Přetahovaná Susan Kueffner

Povídka s poučením v hezké knížce. Rodičem přečteno za pár minut. Pro začínající čtenáře.

20.03.2024 4 z 5

Flekaté pohádky Flekaté pohádky Irena Ričlová Lachoutová

Knížka je vtipná, dobře se čte a je moc krásně ilustrovaná. Nejvíc milujeme pohádku Kočka v nose.

20.03.2024 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Četla jsem velmi dlouho. Kniha mě nevtáhla. Přišlo mi, že na každé dvoustraně byly důležité max. 2 věty a ty byly obalené spoustou zbytečných slov. Takové jako rozpatlané. Omílání stejných (mnohdy nedůležitých) faktů. Místy mi přišlo, že autorka se téměř cyklicky vrací ke stejným konstatováním a hodně používá stejná slovní spojení. Jako by to psal stroj. Rozuzlení OK. Děj přinášející závěr série zajímavý. Z trilogie je rozhodně nejlepší Vesnice. Druhé dvě slabší.

11.03.2024 3 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Tři vypravěčky. Tři generace porodních bab. Originální zápletka s otcovstvím byla střídána kontroverzní kauzou ohledně domácích porodů a (klasicky nejlepšími) flash backy z mládí 83leté paní Florence. Bavilo mě to moc. Zase trochu jiná forma, zajímavé čtení. Akorát ta romance ve vysokém stupni těhotenství mi přišla malinko nereálná, ale to je velmi subjektivní vjem.

28.02.2024 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Milovaná kniha z dětství kterou si přečtu vždy po pár letech ráda znova i v dospělosti.

26.02.2024

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět top čtení. Z Beskyd jsem naprosto okouzlena a velmi ráda bych se tam někdy podívala. Nejlépe letos. Příběh má pozvolnější spád. První se seznamujeme s životem ve vesnici Kotlová, rodinnými pletenci apod. Vůbec mi to nevadilo, naopak mi ta forma sedí. Paní Klevisová má obrovský dar.

22.02.2024 5 z 5

Destrukční deník: Tentokrát barevně Destrukční deník: Tentokrát barevně Keri Smith

(SPOILER) Jakožto milovnici knih je pro mě hrozně těžké ničit knihu. Dcera si jí moc přála a i přes počáteční nedůvěru musím říci, že při jejím zkoumání jsem asi pochopila, oč tu běží :) Namátkou jsem listovala a jen při představě, jak plním zadaný úkol (zakopávám list u souseda na zahradě, točím knihou nad hlavou dokola) jsem se dokázala pobavit a zapomenout na chvíli na úzkosti a starosti. V dnešní uspěchané době plné antidepresiv a terapií jsou takové věci, jako nekonvenční bláznivý destrukční deník, čím dál více potřeba. Oceňuji nápad a snahu rozveselit.

12.02.2024 4 z 5

Žirafí pohádky Žirafí pohádky Irena Ričlová Lachoutová

Krásné moderní pohádky.

12.02.2024 5 z 5

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Perfektní čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Nic nechybí, ani nepřebývá. Kniha pro školní děti, ale i dospělé. Jediné, co se mi nelíbí, jsou ilustrace.

12.02.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dokolečka dokola výslechy podezřelých. Neustále byl někdo na cestě na výslech na policejní stanici a cestou usrkával kávu z kelímku. Občas byla chvilku změna, kdy se děj přesunul k někomu domů, kde se káva usrkávala ze šálků. A takhle to bylo celou knihu. Nic nového, nic zajímavého, klasická zápletka, nijak zajímaví podezřelí. Standart. I když to nebylo vyloženě špatné, měla jsem celkově pocit takové všednosti, jako z výrobního pásu, kniha jako tisíce jiných. Dále mě iritovalo neustálé omílání toho, že byl pan Merton špatný otec, ale žádný příklad proč tomu tak bylo. Nic konkrétního. Nevysvětlené.

12.02.2024 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

(SPOILER) Autorka si drží svůj standart. Četlo se jedním dechem. Silný příběh ze života české rodiny. Hlavní postava Veronika je ve fázi života, kdy k výchově dospívajících dětí (s kterou jsem velmi často osobně nesouzněla) přibývá zodpovědnost za ovdovělého rodiče. Je to náročné období a problémy se nabalují. Práci ředitelky knihovny přestává zvládat. Při čtení jsem cítila ty vlny paniky, ten kolotoč života. Podobné čtení jako Nejlepší pro všechny a Věci, na které nastal čas. Ráda bych něco trochu nového od autorky, ale není nač bědovat, našla jsem v knize, co jsem čekala...

01.02.2024 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Velmi oceňuji krátké kapitoly a čtivost. Mívám problém s tím, že detektivky/krimi se sériovými vrahy jsou "na jedno brdo", v této knize ale neotřelé téma tetování a prostředí salonů přináší něco navíc. Vlastně všichni hrdinové knihy jsou lidští, sympatičtí a zajímaví. Nejlepší věc v knize byl Francis vs. ucho psa Pepříka :) Akorát závěrečné pranice na několik stran bych klidně oželela, to tam už přece bylo ve třech čtvrtinách...

25.01.2024 4 z 5

Pejsek Puntík Pejsek Puntík Lily Small

Rozkošné.

24.01.2024 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Skvělé čtení. Děj jsem hltala o sto šest. Nádherná severská příroda. Zajímavá mentalita Norů a lehký náhled do historie Sámů. Bergman za polárního dne, který stále bojuje sám se sebou a svými instinkty policajta a přesvědčuje se, že na rybářské dovolené se přece nepracuje :) Co víc si přát. Detektivka a cestopis v jednom. Oblíbila jsem si hned několik postav, což se mi moc nestává. Do knihy jsem se zamilovala. Zatímco většinou v lednu sním o létě, tak teď bych se nadšeně vydala do Norska na fjord a vyrazila na procházku po útesech :) Těším se na další knihu série. Moc.

17.01.2024 5 z 5