MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jsem překvapená. Kladně. Líbila se mi ponurá atmosféra a jak si nás čtenáře autorka pěkně povodila ... Naserviruje jedno vysvětlení, v zápětí druhé a ...kde je pravda?

27.12.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Příběh se hezky četl. Téma nijak jedinečné... Pokud to někoho hodně zaujalo doporučuji podobné Přízraky domu Carrowů od Darcy Coates a také Spánek od C.L. Taylor. Bohužel žádné velké emoce ve mě tato kniha nevykřesala a bylo mi trochu jedno kdo je vrah. Jiné knihy od Shari Lapeny se mi líbili více. I tak musím dát 4*.

18.12.2021 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Mě to tak strašně moc bavilo! Každá ze tří povídek je v něčem trochu jiná, v něčem trochu stejná. Je fascinující, jak autorka popisuje dané události vždy střídavě z pohledu více postav. Setkání s každou postavou mi něco přineslo. Pro mě to byl literární zážitek, který si budu pamatovat. Akorát po přečtení třetí knihy od P.S. přemýšlím, zda má autorka sourozence a mají se rádi :) Tolik temnoty v jednom pokojíčku...ufff....

09.12.2021 5 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Knížka se dobře četla. Líbila se mi. Takové klidné vyprávění,žádné velké zvraty a překvapení. Akorát Stella mi k srdci nepřirostla, bohužel jsem pro ni nenašla pochopení. Tak to prostě někdy je.

03.12.2021 4 z 5

Věrná svému snu Věrná svému snu Nora Roberts

(SPOILER) Odpočinkové čtení. Více se mi líbil první díl s Margo. I v této knize mě nejvíc bavila postava Margo. Kate mi přišla dost nevyrovnaná a nudná. Místy kniha připomíná spíš příběh o náctileté slečně, která má například problém normálně se najíst, než o ženě před třicítkou. Něco do sebe to mělo, ale budu jen doufat, že třetí příběh s Laurou bude mít větší drive. Jo a padouch je naprosto jasný od začátku, což je vždycky tak trochu trapas.

22.11.2021 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Posloucháno jako audiokniha. Vadilo mi, že Poirot stále Hastingse napínal a dělal z něj ňoumu, ale jelikož své chování na konci vysvětlil, tak jsem jej pochopila. Pasáže od soudu mi přišli jako zbytečné natahování a i některé rozhovory vyloženě plytké. Že bych teď musela nutně pokračovat v konzumování tvorby paní Agathy to asi úplně ne. Ale ještě alespoň "malé černoušky" někdy zkusím.

18.11.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Chirurg se mi dostal pod kůži. V příběhu je hodně věcí,které čtenáře pobouří. Hlavní postava je přeci doktor a ti by měli být tak nějak "nadlidi". Ale on není...je to jen člověk...chybuje. Můžeme si říkat,že pro něj máme pochopení...do chvíle než si představíme, že někdo jemu podobný ohrozí třeba naše dítě, že...V autorčině tvorbě je hodně o lidskosti a musím si ty emoce z knížky pěkně sama v sobě probrat. Kdo umí, ten umí. Jen jedna nepříjemnost.... jak tu už někdo psal. Slovo 'kompl"= počítač mě hrozně štvalo. Asi je to z nějakého nářečí, ale vadilo mi prostě. Když už tak "komp" bych snesla líp. Buď psát celé v nářečí (jako Dědinu) nebo se takových divných výrazu vyvarovat :) A skloňování jména Andrea bylo taky nějaké divné.

14.11.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Konec léta mě nijak extra nenadchnul, tak jsem váhala. Podzimní případ jsem dočetla včera a už dnes se mi po Anně stýská a mrzí mě, že s ní nestrávím další krásné chvíle. Pes Milo byl pro mne, paničku teriéra, třešnička na dortu :) První jsem se obávala, že 460 stran je moc a pak jsem se sama divila, jak to šustí a kvůli knížce si i přivstala. Četla se skvěle. Nebylo tam žádné hluché místo, žádné tahání vařené nudle. Prostě jízda. Od začátku do konce. Kapitoly z minulosti naprostá špička. Velké krásné překvapení. Nemůžu jinak než chválit a doporučit.

08.11.2021 5 z 5

Johana s nosem nahoru Johana s nosem nahoru Petra Braunová

Další důkaz, že paní Braunová umí. Svižné čtení pro děti. Hezky zpracované téma "dítě jede poprvé na tábor" a poučení, že není dobré mít nos nahoru :) Takové dětské knížky nám plně vyhovují.

31.10.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první knížka od autorky. Co jsem čekala, to jsem dostala. Nic víc, nic míň. I když vlastně něco navíc ano....potěšilo mě, že malinká část knihy se odehrává u nás v Lužických horách a že náhodou jsem se trefila a stejné roční období jako je teď je i v knize :) Ráda zkusím další knihy autorky, až zas bude nálada na detektivku.

31.10.2021 4 z 5

Opuštěný muflonek Opuštěný muflonek Jana Olivová

Knížku jsme četli s dcerou (8) a líbila se nám. Délky kapitol úplně akorát na čtení před spaním. Obsahuje ponaučení pro děti, které vítám.

22.10.2021 4 z 5

Neznámí Neznámí C. L. Taylor

C. L. Taylor je má oblíbenkyně a opět nezklamala. Ten konec byl úžasný! Vlastně se postupně dozvíte rozuzlení všech zápletek a je to jen ...wow ...aha ...wow...aha ...Tleskám. Lež je má nejoblíbenější knížka od autorky ale teď čerstvě
po přečtení mám pocit že Neznámí musím zařadit hned za ní :)

17.10.2021 5 z 5