Skvrna

Skvrna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347798/bmid_skvrna-nuV-347798.jpg 3 1135 334

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít. Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život… Skvrnu (v originále Grownup, původním názvem What Do You Do?) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání.... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Knižní klub

The Grownup , 2014

leniska6373
předevčírem

Takova oddechovka…neurazí ale ani nenadchne.

Zemlja
předevčírem 3 z 5

Taková strašidelná drobnost. Neurazí, ale existují lepší.

emilieselden
26.02.2024 2 z 5

Tohle se bohužel moc nepovedlo. Námět dobrý, ale kniha si nedokázala udržet napětí ani hororovou atmosféru. 2,5*

Mortisha
08.02.2024 1 z 5

ze začátku vtipné, podivné a nadějné, celkem pěkný popis situací, pak najetí na údajnou tajemnou linku a tím se dostáváme do zcela jiného příběhu, pomalu nenavažujícího na začátek. vyústění zbrklé, neukončené a poslední rozhovory, které mají celou situaci objasnit, jsou napsáný velmi podivným až za oči tahajícím způsobem. jako kdyby autorka rychle splácla dvě rozdělané povídky a šup pro výplatu, měla dopsat buď Addamsovic rodinu nebo pretty woman.

Luigi1
25.11.2023 4 z 5

Kniha se ni dost líbila

marci8
16.11.2023 1 z 5

Kniha byla nezajímavá. Nebyla ani strašidelná, ani napínavá.

LuckaDea
23.10.2023 2 z 5

Tato kniha je pro mě docela zklamáním. Autorčina kniha Zmizelá patří k nejlepším knihám, které jsem četla, a tak jsem měla od této povídky možná až moc velká očekávání. Příběh ale nebyl strašidelný ani napínavý a přišel mi celkově takový nijaký. Navíc mi vůbec nesedla ani hlavní postava. Pozitivně hodnotím zamotanější a docela zajímavý závěr. V momentě, kdy to ale začínalo být zajímavé, povídka skončila. Není to podle mě úplný propadák, dobré momenty v knize jsou. Bohužel knihu ale hodnotím jako podprůměr.

Belanna
25.09.2023 2 z 5

Tady jsem vcelku na vážkách. Je mi jasné, že se jedná o povídku, ale i krátký text může způsobit mrazení, být poutavý a zajímavý. Tady jsem se nedočkala.
Přestože se mi námět líbil, zpracování mi nesedlo. Jak rychle začalo, tak rychle skončilo, aniž by zanechalo nějaké stopy v podvědomí.

K4t13
06.09.2023 3 z 5

Nemám ráda horory, nerada se totiž bojím, ale u téhle knížky jsem se ani nestihla začít bát. Jedná se o cca 20 běžných stran roztažených na 70. Je to taková jednohubka a já moc nechápu, čím si zasloužila vyjít jako samostatná kniha a ne jako chlebíček nebo jako jedna z více jednohubek v krabici s ostatními (je mi známo, co je to povídka).
Otevřený konec mě vyloženě naštval.

knihomolka27
23.07.2023 3 z 5

Námět super, všechno ostatní je prostě ok. Tím, že je to jen novela, se dá čekat, že to nebude úplně ukončené...a nic tam nebude úplně do hloubky. Což mě osobně trochu vadí, ale i tak bylo čtení fajn a pokud máte rádi autorku a žánr, tak je kniha pro vás.

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

skvělá byla:)

eraserhead
10.03.2023 3 z 5

Nakonec z té knížky převládá vlastně tak trochu lítost. Naprosto skvělý rozjezd, který však v poslední (jaksi zbrklé a přezvratované byť myšlenka špatná) vyprchá. Jako jo, pobaví to, i svůj účel to tak nějak splní. Jen mi přijde až škoda vyplácat si dobře uchycenou postavu s takovým pozadím (bývalá profesionální honička ano, přesně to, co vás pod tím slovem napadne jako první se zajímavou historií a přístupem k životu, která začne fušovat do věštění a spiritualismu) na něco tak krátkého a v závěru lehce zbrklého a nenaplněného. Tomuhle by slušelo románové rozvedení.

TeriLin1111
08.11.2022 4 z 5

Nebudu lhát, nejvíce mě zaujala délka (vzhledem k tomu že nestíhám čtenářskou výzvu :D), ale jsem ráda že jsem se do toho pustila. Svižné, čtivé, konec zvláštní ale jsem spoko :)

Tereza0107
27.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Tuto knížku jsem si pořídila úplným omylem a to kvůli mé nepozornosti, kdy jsem si nepřečetla, že je to pouze povídka.
Začátek se rozjížděl jen pomalu, ale zhruba uprostřed mi začal trochu běhat mráz po zádech, nebudu říkat, že ne. Odhalení Milese, že za vším stojí vlastně Susan, pro mě bylo jako blesk z čistého nebe, který úplně otočil můj úhel pohledu na celou situaci. Opravdu jsem to nečekala a přišlo mi to vlastně docela dobré a zároveň i "logické" vyústění. Akorát škoda, že to u tohoto vysvětlení nezůstalo a autorka se rozhodla udělat ještě další twist, který byl dle mého už zbytečný. Tudíž jsem od knížky nakonec odcházela nespokojená.

Marjory
26.10.2022 4 z 5

Bylo to dobrý, krátký, napínavý a řekla bych, že vrahem mohl být i "proslulý" zahradník :o))).

666Jitka
25.09.2022 4 z 5

Strašidelná, ne však hororová, povídka se četla sama. Nenudila jsem se a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Oproti ostatním čtenářům se mi zakončení, kdy si člověk sám může vybrat, KDO, líbilo.

marketa1860
09.09.2022 3 z 5

Svižná, zajímavá jednohubka k odpolední kávě. ALE ten konec...., jakoby rozjetý vlak zastavil na místě. Škoda

barca9312
17.08.2022 4 z 5

Krátká a napínavá povidka

Doubravka1975
08.07.2022 4 z 5

Taková dobrá knižní mini jednohubka, ale určitě bych to nenazvala hororovou povídkou, ale bylo to čtivé a i napínavé a pro mě takový úvod Gillian Flynn před Ostrými předměty, Tmavými kouty a Zmizelou.
Člověk věří tomu čemu věřit chce a knížky jsou na chvíli, ptáci jsou tu napořád....

aneta2901
30.05.2022 1 z 5

Co napsat k této kratičké povídce? Snad jen to, že začátek byl velice zajímavý. Děj ubíhal rychle a plynule, ale ten konec? Prostě jedna velká špatenka...Nedopracovaný, nedokončený..prostě useklý..