Skvrna

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít. Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život… Skvrnu (v originále Grownup, původním názvem What Do You Do?) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347798/skvrna-nuV-347798.jpg 3.1678
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Knižní klub

The Grownup, 2014

Kniha Skvrna

Klarulina
15. listopadu

Když jsem knihu četla prvně, moc mě nezaujala, když jsem si ji přečetla znovu, líbila se mi, sice výši ocenila, kdyby byla více napínavá a lépe zpracovaná, ale ve výsledku z ní mám dobrý pocit.

Metla
03. listopadu

V prťavé obecní knihovně je každá kniha vydaná ve 21. století novinkou a vzácným úkazem, proto jsem při spatření "Skvrny" zajásala a donesla útlounké téměř leporelo domů v očekávání večera tráveného s příjemným mrazením v zádech. Po setmění jsem knížečku otevřela, přelítla první větu, vypustila z úst kletbu týkající se hýžďového svalstva a četbu ukončila. Před několika týdny jsem totiž v antologii "Darebáci" četla povídku "A čím se živíte?", která je se "Skvrnou" totožná. Zbývá jen zkopírovat komentář.
Dokud se Gillian Flynn věnovala pokřivenému charakteru a zaměstnání hlavní hrdinky, stavěla kulisy příběhu a budovala zápletku, byla jsem nadmíru spokojená. Jakmile začala vysvětlovat a řešit, ztratila povídka pár bodů - nepřiměla jsem se finálním stránkám věřit.
Navzdory zklamání z duplicity ponechám 70%, provedením se mi knížka líbí, má roztomilý formát, lákavou obálku i sympatickou grafickou úpravu na kvalitním papíru.

Shaxx
01. listopadu

3,5*
Je to krátké a jak už jsme zvyklí od Flynn, tak plné twistů a zvratů a jo, celkem mě to bavilo. A už úvod do povídky je prostě skvělej.

„I didn't stop giving hand jobs because I wasn't good at it. I stopped giving hand jobs because I was the best at it.“

To prostě nemá chybu :D První dvě třetiny byly super, poslední třetina už byla trochu nezáživná, ale celkově jsem si tuhle jednohubku užila :)

oleg121

Dobré, kvalitne napísaná jednohubka. Škoda, že to záver celé kazí :(.

FejKýý

Přečetla jsem do dvou hodin ale za mě ne, ne a ne. Docela propadák, takový miš maš čehosi. Nedává to hlavu ani patu a co se stalo, je pak hrdince vlastně jedno. Koupila jsem ji za 100 korun a lituji toho. Kdybych platila plnou cenu za knihu, už si nadávám. Dávám dvě hvězdy jen proto, že jsem (i když to byla blbost) se do toho hned začetla a znám i horší knihy.

Iva B.

Mistrovská hororová povídka? Kdo vymýšlel tu anotaci? Samozřejmě je to jen můj názor, ale tohle je totálně zbytečné plýtvání papíru a ještě to má zase nálepku bestseller. Nechápu!! Jedna hvězdička, protože odpad já nedávám.

eliska8413

Děkuji autorce že to mělo jen pár stránek. Sama se zamotala do děje takovým stylem, že to raději ukončila hned zkraje, než aby z toho byly další temné Kouty

katushah

Velmi čtivá a zajímavá povídka, ale ten konec mně zklamal. Čekala jsem něco jiného.

povídky hororové povídky

Gillian Flynn