Skvrna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít. Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život… Skvrnu (v originále Grownup, původním názvem What Do You Do?) napsala Flynnová pro soubor Rogues (Darebáci), který z povídek vícera autorů sestavil George R. R. Martin. Toto je její první samostatné vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347798/big_skvrna-nuV-347798.jpg 3.11105
Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Grownup, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (323)

Kniha Skvrna

eraserhead
10. března

Nakonec z té knížky převládá vlastně tak trochu lítost. Naprosto skvělý rozjezd, který však v poslední (jaksi zbrklé a přezvratované byť myšlenka špatná) vyprchá. Jako jo, pobaví to, i svůj účel to tak nějak splní. Jen mi přijde až škoda vyplácat si dobře uchycenou postavu s takovým pozadím (bývalá profesionální honička ano, přesně to, co vás pod tím slovem napadne jako první se zajímavou historií a přístupem k životu, která začne fušovat do věštění a spiritualismu) na něco tak krátkého a v závěru lehce zbrklého a nenaplněného. Tomuhle by slušelo románové rozvedení.

TeriLin1111
08.11.2022

Nebudu lhát, nejvíce mě zaujala délka (vzhledem k tomu že nestíhám čtenářskou výzvu :D), ale jsem ráda že jsem se do toho pustila. Svižné, čtivé, konec zvláštní ale jsem spoko :)


Tereza0107
27.10.2022

(+ SPOILER) Tuto knížku jsem si pořídila úplným omylem a to kvůli mé nepozornosti, kdy jsem si nepřečetla, že je to pouze povídka.
Začátek se rozjížděl jen pomalu, ale zhruba uprostřed mi začal trochu běhat mráz po zádech, nebudu říkat, že ne. Odhalení Milese, že za vším stojí vlastně Susan, pro mě bylo jako blesk z čistého nebe, který úplně otočil můj úhel pohledu na celou situaci. Opravdu jsem to nečekala a přišlo mi to vlastně docela dobré a zároveň i "logické" vyústění. Akorát škoda, že to u tohoto vysvětlení nezůstalo a autorka se rozhodla udělat ještě další twist, který byl dle mého už zbytečný. Tudíž jsem od knížky nakonec odcházela nespokojená.

Marjory
26.10.2022

Bylo to dobrý, krátký, napínavý a řekla bych, že vrahem mohl být i "proslulý" zahradník :o))).

666Jitka
25.09.2022

Strašidelná, ne však hororová, povídka se četla sama. Nenudila jsem se a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Oproti ostatním čtenářům se mi zakončení, kdy si člověk sám může vybrat, KDO, líbilo.

marketa1860
09.09.2022

Svižná, zajímavá jednohubka k odpolední kávě. ALE ten konec...., jakoby rozjetý vlak zastavil na místě. Škoda

barca9312
17.08.2022

Krátká a napínavá povidka

Doubravka1975
08.07.2022

Taková dobrá knižní mini jednohubka, ale určitě bych to nenazvala hororovou povídkou, ale bylo to čtivé a i napínavé a pro mě takový úvod Gillian Flynn před Ostrými předměty, Tmavými kouty a Zmizelou.
Člověk věří tomu čemu věřit chce a knížky jsou na chvíli, ptáci jsou tu napořád....

1 ...