Neznámí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Alice pracuje jako vedoucí obchodu s oblečením. Když se po nevydařené schůzce s mužem z Tinderu seznámí se Simonem, vypadá to, že její milostný život se vrací do normálu. Jenomže pak jí začnou chodit varovné zprávy, a navíc to vypadá, že ji někdo sleduje. Ursula bývala skvělá učitelka, teď pracuje jako kurýrka. Do života jí totiž zasáhla tragédie a ona věří, že způsobila smrt své životní lásky. Jedinou útěchou jsou pro ni drobné krádeže, kvůli kterým ale přijde o střechu nad hlavou. A tak se nastěhuje k Edwardovi. Je to sice podivín a v jeho kuchyni to divně čpí, ale Ursula nemá na vybranou. Gareth je vedoucí ochranky v obchodním centru, kde Alice pracuje a Ursula krade. Bydlí se svou matkou, která trpí demencí. Když jí domů začnou chodit pohlednice zdánlivě napsané jejím manželem, který před dvaceti lety zmizel, je Gareth odhodlaný zjistit pravdu. Alice, Ursula a Gareth se neznají. Jejich životy se však jednoho večera nečekaně střetnou a oni musejí zapomenout na všechny své rozdíly a spolupracovat. Jinak jeden z nich zemře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474987/big_neznami-spU-474987.jpg 4.172
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

Strangers, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Neznámí

SimonaP
06.04.2022

Takový průměr. Myslela jsem si, že tři hlavní postavy se setkají dříve než na samém závěru knihy. Ale číst se to dalo.

jasmína
05.04.2022

Skoro jako vždy mě autorka moc nezklamala, ale ke konci jsem se kapánek ztratila v postavách .

Až v úplně samotném záběru ...... jinak moc napínavé čtení, od kterého se těžko odcházelo.....


Katania
07.03.2022

Takové oddechové příjemné čtení. Bavilo mě to.

Mandlevest
16.01.2022

Knihu Neznámí od mé oblíbené autorky C.L.Taylor jsem četla poměrně dlouho, nevím, zda za to mohla mírná čtecí krize, která na mě s novým rokem dopadla anebo opravdu malá písmenka, která tato kniha má. Nepotřebuji velikost písma jako ve Slabikáři :-), ale tohle byl opravdu extrém a čtenářský diskomfort, zvláště při večerním čtení u lampičky. Samotný příběh se čte dobře. Tři hrdinové, kterým se už tak složitý život ještě komplikuje, jedno obchodní centrum, ve kterém se jejich příběhy protnou a kde příběh vrcholí. Knížka je zpočátku, za mě, průměrná, ale postupně graduje a zaujme více. Představovala jsem si lepší konec, tento není nijak bombastický, ale na druhé straně, někdy je konec otevřený, což nemusím, anebo tak přestřelený, že místo překvapení je spíše hloupý. Toho se autorka vyvarovala a vše vysvětlila a dala do souvislostí, s malým překvapením v poslední kapitole. Takže nakonec spokojenost a pěkné 4*.

evin84
05.01.2022

Parádní kniha, velmi čtivá.

gordon13
07.11.2021

Na novou knihu C.L.Taylor jsem se moc těšila a docela se mi líbila. Za mě tedy patří spíš k průměrné tvorbě, ale pro fanoušky autorky je to povinnost ....

Calibra
07.11.2021

23/21 U C. L. Taylor se mi líbí, jak dokaze popsat postavy, i když nejsou zrovna úplně sympatické, beru to, jsou to prostě normální lidi. Příběh byl velmi zajímavý, plný záhad. Upřímně, jsem v propojení všech tři hlavních protagonistů čekala něco hlubšího, ale styl psaní autorky je zážitek sám o sobě.

ArwenAragorn
24.10.2021

80%

Alice Fletcherová nikdy dřív neviděla mrtvého člověka. Vždycky si představovala, že mrtví vypadají pokojně: uvolněné svaly, povolená pleť, na rtech ne přímo úsměv, ale klidný, vyrovnaný výraz. Alice Fletcherová se pletla. Lidské tělo nehybně spočívající u jejích nohou té konejšivé představě, kterou v sobě nosila šestčtyřicet let, ani trochu neodpovídá: ústa má otevřená dokořán, čelist vyvrácenou v němém výkřiku a skelnýma prázdnýma očima civí kamsi na špičky jejích praktických lodiček.

Výtečný psychologický thriller od mé oblíbenkyně C.L.Taylor. Ursula, Alice a Gareth jsou obyčejní lidé, kteří se neznají. Shodou okolností a náhod se jednoho dne setkají v obzvláště dramatické situaci, kdy jde o život.
V knize se střídají osudy Ursuly, Alice a Garetha během jednoho týdne a je to docela napínavé čtení. Jde tady o několik dějových linií, které jsou všechny do závěru jasně vysvětleny, což oceňuji. Velkým plusem je i to, že hlavní postavy, a nejen ty, jsou skvěle vykresleny.
Musím doporučit. Mám přečteny všechny knížky od autorky, které u nás vyšly, a tato se mi asi zatím líbila nejvíc.

1