MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od autorky jsem četla knihu Tiché roky, která se mi líbila velmi. Také jsem četla Hotýlek a Listopád, ale tyto knihy mě moc neoslovily. Protože jsem slyšela na Hanu skvělé ohlasy, ale měla jsem obavy, zda to bude můj šálek čaje, rozhodla jsem se pro poslech audioknihy. Dobře jsem udělala, byl to obrovský zážitek. Na procházce se sluchátky jsem potřebovala jít dál a dál...abych mohla ještě poslouchat strhující příběh vyprávěný nádhernými hlasy. Díky známému hlasu Lenky Vlasákové jsem si představovala Hanu podobnou herečce. Myslím, že kdyby paní Vlasáková hrála Hanu ve filmu, bylo by to úžasné.

21.10.2022 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Oddychová kniha s nesympatickou, nevyzrálou a emočně nestabilní hlavní hrdinkou, která jde ze vztahu do vztahu a přirovnává muže k různým druhům opic. Nápad s přirovnáním a vlastně ani děj mě moc neoslovil. Čekala jsem něco úplně jiného. Ani vybrané vtipy, které zahajují každou kapitolu, mi nepřišly vtipné. Přehmat...bohužel.

20.10.2022 2 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Poslouchala jsem jako audioknihu. Některé kapitoly se mi líbily, jiné ne. Asi je to pochopitelné, protože nebudu cílová skupina této knihy. Ale i tak jsem vydržela poslouchat do konce a pobavila se.

11.10.2022 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Úžasná kniha. Přesně takhle má česká detektivka vypadat. Moc jsem se na druhý díl s Josefem Bergmannem těšila a líbil se mi ještě víc než první díl. Vraha jsem neodhalila a motiv také ne. Jak je tam poměrně dost postav, měla jsem snad 10 teorií, ale hřebíček na hlavičku jsem tedy neuhodila :) Paní spisovatelka tohle prostě umí. Těším se na třetí díl.

10.10.2022 5 z 5

Lidová říkadla Lidová říkadla Edita Plicková

Měli jsme doma několik knih s říkadel/básniček/písniček. Tuhle jsem si oblíbila nejvíce a zatímco ostatní knihy už putovaly dál k mladším dětem, Lidová říkadla jsem si ponechala na památku nebo třeba pro vnoučátka :)

05.10.2022 5 z 5

Školní kouzla Školní kouzla Lou Kuenzler

(čteno s dcerou, 8 let) Zajímavá dětská knížka o čarodějce, která si v lidském světě hledá kamarády. Líbilo se mi, že malá čarodějnice a její spolužáci hezky pracovali na domácích úkolech a pomáhali si. Milá knížka s kouzly, dětmi a zvířátky. Nechybělo ani napětí a vtip. Doporučuji.

05.10.2022 5 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Virginia Cleo Andrews

(SPOILER) Velice zajímavá knížka. Přijde mi taková jiná, než jsme u autorky zvyklí. Čtenáři Andrews ví, že pátý díl je vždy ten nejlepší :) Za sebe musím říct, že v Sasankách se mi nejvíce líbil díl s Cat. A v Tajemné zahradě je vypravěčem také Cathy a právě její příběh je, za přítomnosti ostatních Sasanek, dále rozvíjen, což mě velmi potěšilo. Nevím proč, ale myslela jsem si, že bude poslední díl o doktorce Marlowové a její minulosti. To by se mi líbilo také. Škoda, že ho V.C.A. už nemůže pro nás napsat :( Prequel o Dr. Marlowové to by byla krása !

23.09.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od autorky mě moc bavily Tiché roky. Naopak Hotýlek mě nezaujal vůbec. Listopád tak nějak průměr. Fikce z českého prostředí byla těžko uvěřitelná a to mi kazilo dojem, i když jsem se snažila brát knihu s odstupem, nešlo mi to a ke konci jsem se musela nutit číst. Žádná postava mi k srdci nepřirostla.

06.09.2022 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

To bylo koncentrované utrpení. Velké množství postav z nichž není sympatický nikdo. Každou kapitolu vypráví někdo jiný. Musela jsem si udělat tahák kdo je kdo. Ve finále mi bylo jedno kdo umřel,proč a kdo to udělal. Jen jsem to už chtěla mít za sebou. Dvě hvězdy aspoň za popis prostředí a atmosféru obce u řeky.

23.08.2022 2 z 5

Cat Cat Virginia Cleo Andrews

Paní Andrews je taková moje jistota. Je skvělé vědět, že se mi kniha s velkou pravděpodobností bude líbit a že vyvolá spoustu čtenářských zážitků a emocí. Příběh Cat na mě zapůsobil ze všech "Sasanek" nejvíce. Myslím, že nikdy nezapomenu, o co tam šlo. Nadčasová, skvělá, milovaná....V. C. Andrews

02.08.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Jáchymem. První půlka mě bavila hodně a stránky jen šustili. Zároveň jsem se těšila až budu o konkrétních situacích později číst znovu - z pohledu jeho sestry. Pak jsem se ale začala dost nudit a ve finále mám pocit, že mi kniha nedala nic. Pudové chování většiny postav (vlastně všech) bez ohledu na morálku, vztahy, jiné lidské bytosti... už mi to po čase dost lezlo krkem. To je asi to, co čtenáře přitahuje a čím jsou autorovi knihy populární. Za mě ne. Za čtivost a nápad 3 hvězdy.

25.07.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Krásná kniha. Je fascinující, že autorka dopsala knihu o epidemii španělské chřipky a pak přišel Covid. Je to pro nás zajímavé srovnání - kvalita života nyní a v roce 1918 ve Filadelfii. Hlavní hrdinka Pia je silná osobnost, které musí držet palce každý čtenář. Příběh Bernice je také strhující, až mrazivý a burcující. Víc už prozrazovat nechci. Kvalitní knížka. Čtyři hvězdičky proto, že Willard a pro Tvoje dobro se mi líbily ještě více, jinak je to na hodnocení plné.

15.07.2022 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Nudila jsem se bohužel často. Fáma se mi líbila víc. Ráda jsem se zase podívala do Flinsteadu. Průměrné.

28.06.2022 3 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Zajímavé. Smutek, úsměvy, hluboké myšlenky a soucit s autorem,který znatelně čerpal z vlastní zkušenosti. Melancholie smíšená s vtipem. Jelikož nejsem moc čtenář povídkové tvorby dávám tři hvězdy.

18.06.2022 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Mám rozporuplné pocity. Námět a prostředí bylo velmi zajímavé. Ale jinak takové divně rozpatlané a kostrbaté - možná chyba překladu? Myslím, že dobře zpracovaný film s postupným odkrýváním minulosti, trolly apod. by mohl být atraktivní. Kniha průměr.

17.06.2022 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Tess Gerritssen je úžasná. Opět skvělé čtení plné napětí i zábavy. Všechny dějové linky byly zajímavé - soukromí Jane i Maury, život v klášteře, vedlejší postavy, hamanitarní organizace, Indie ... Žádná hluchá místa.

29.05.2022 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Pro mě průměrné čtení s nudnou a natvrdlou hlavní hrdinkou. Dobrý námět ale hodně hluchých míst. Měla jsem tendenci přeskakovat stránky. Závěr skvělý,díky němu spíš na 3,5 *:)

21.05.2022 3 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Perfektní námět a čtivá forma. Ve finále ale docela nuda. A konec v příběhu Evy za mě docela trapas. Nebo jsem to nepochopila. Vlastně je mi to jedno. Takový styl alá....bezdětné třicátnice se plácají životem....třeba má tohle někdo rád. Já ne.

11.05.2022 3 z 5

Jade Jade Virginia Cleo Andrews

(SPOILER) Třetí díl Sasanek mě bavil zatím nejvíce ze série. Virginia Cleo Andrews je v této knize přímo nadčasová! Jade mi byla velmi sympatická. Knížka je taková klasika od V.C. Andrews s bohatým děvčetem - ale má oproti dalším i něco navíc - zápletku spojenou s internetem :)

04.05.2022 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

To bylo úžasné! Bavila mě každá stránka knihy. Je to literární zázrak. Jelikož mi Konec léta úplně nesedl, jsem moc ráda, že jsem i tak dala na doporučení zkusit číst sérii dál...protože stejně jako Podzimní případ tak Zimní oheň.... 100%

27.04.2022 5 z 5