Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.31146

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kacule88
včera

Musím říct,že po Dívce ve vlaku jsem měla trochu z této knihy obavy. Dívka ve vlaku mi sice přišla čtivá, ale očekávala jsem daleko lepší zápletku. A jsem ráda,že můžu říct,že Do vody Dívku ve vlaku ve všech směrech předčilo. Kniha mi rychle utíkala, líbilo se mi vyprávění z různých úhlů pohledů a taky pohled do minulosti Jules. A navíc nevím, jestli jsem vůbec někdy četla knihu, kde se padoucha dozvíte opravdu až na poslední straně. :-)

koniklecka

Trvalo mi se začíst, ale nakonec to mělo svoji atmosféru.

kkristynaa

Kniha je tedy velmi čtivá, ale pro mě nic extra.. Trochu zklamání, Dívka ve vlaku mě bavila rozhodně více. Ani nevím jak se ke knize vyjádřit, protože už si ani den po přečtení skoro nepamatuji, co se tam vlastně odehrálo, takhle aspoň poznám, že to nebylo nic pro mě, ale věřím, že mnoha lidem se může líbit.

Jessie_K

Možná jsem čekala trochu víc po Dívce ve vlaku, ale obě knížky mi přijdou naprosto vyrovnané. Musím říct, že mě celkem baví střídání vypravěčů a s tím spojený úhel pohledu. Moc mě bavilo prostředí, v kterém se děj odehrával. Maloměsto kdesi na konci světa je vždycky dobrý nápad na místo pro vraždu :-) Nebojte se zmateného začátku - celkem rychle se v knížce zorientujete a vše vám do sebe zapadne. Tyhle "ženské detektivky" jsou příjemná oddechovka a já s nimi ráda prokládám ty brutálnější kousky. :D

Hana62

Od začátku do konce jsem "hltala" každou stránku. Za mě hodně dobré, rozpracované charaktery postav, zápletky čekané, ale i překvapující. Skvělá kniha - doporučuji!

Schamila

Za mě dobrýýýý, mě se to četlo fajn, kniha je svá, žádné psaní přes kopírák. Originální příběh, bezva prostředí, pošahané osoby, každý může spáchat cokoliv. Jelikož nejsem žádný detektiv, byla jsem v napětí a četla jedním dechem až do konce. Pár stránek před závěrem jsem si myslela, že jsem v obraze a po dvou stránkách bylo po obraze. I když mám ráda drsnější příběhy, asi v době, kdy jsem to četla, jsem potřebovala zrovna tohle. Takže určitě si ráda přečtu něco, co bude příště.

yaja8823

Kniha má zajímavý příběh, i když začátek děsná nuda... vůbec jsem nevěděla, zda mám ve čtení pokračovat.... ale konec je docela zajímavý :)

Ronnieve123

Ze začátku jsem se trochu ztrácela a kniha mě nebavila, po chvilce jsem se do ní začetla takovým způsobem, že jsem to sama nechápala. Nebude sedět každému už jenom díky tomu, že se každou chvilku mění vypravěč. Mně se ale toto zpracování líbilo.

verca0794

Davám o hvězdičku míň než u knihy Dívka ve vlaku, protože byla o trochu míň zábavná než Dívka ve vlaku. Ze začátku mě moc nebavila, ale ke konci se to rozjelo.

Biedronka

za mě zklamání, téma knihy se mi líbilo, ale nezaujal mě způsob zpracování. Příliš postav, změn vypravěčů.... Jen po týdnu od dočtení už pomalu zapomínám, o čem vlastně byla a to je škoda.

Jancas.s

Já se celkem divím nízkému hodnocení knihy. Od první stránky jsem věděla, že to bude radost číst. Vnitřně mě to chytlo, že jsem ani neměla potřebu snažit se uhádnout kdo a proč. Silný dojem je pro mě téma vody, hlubin, utopení. V tomhle jsem divná, ale mě to nějakým zvráceným způsobem fascinuje, jako způsob konce. Voda je můj živel. Dále jako tenká červená nit téma "špatných" žen, čarodějnic, svůdnic. Tohle rozvádět nebudu, ale tento tajemný dojem prolínal celou knihou, takže jsem dočetla téměř jedním dechem.

Nela.Rob

Po Dívce ve vlaku jsem od autorky čekala trochu více. Moc postav, ve kterých jsem se chvilkama ztrácela, zbytečné popotahování příběhu a ve finále předvidatelný konec.

majáček

Do vody je příběh, který ukrývá v sobě tajemno. Velice zdařile napsáno. Opět velmi dobře propracovaný psychologický thillerr. Vtáhne do děje a do poslední chvíle jsem netušila, jak se vše ,,vyvrbí".

handulli

Na knize je nejhezčí obálka. Spousta postav mě mátla, hlavně zpočátku jsem měla problém si zapamatovat, kdo je kdo a jakou roli v příběhu už sehrál. Do čtení jsem se musela nutit, kniha mě jakž tak zaujala až ve 2/3 a já doufala, že závěr to nějak celé vynahradí, ale bohužel. Finále nějak poklidně vyšumělo a já jsem ráda, že mám už dočteno.
Dívka ve vlaku mě neoslnila, ale určitě byla lepší.
U této autorky jde krásně vidět, co dokáže výborný marketing.

lencin

Nevýrazné a hned po přečtení můžete klidně zapomenout!!!

Baiba

Hodnotím s tříměsíčním odstupem a potvrdilo se mi, co jsem předpokládala už tři minuty poté, co jsem knihu zaklapla. Jednohubka, která v paměti neutkví. Jediné, co si jasně vybavuji, byly nepříliš sympatické postavy a rádobytajemná atmosféra. Dívka ve vlaku se mi líbila jako audio, a i když jsem ze zápletky nebyla nijak nadšená, všechny tři ženské hrdinky byly dobře propracované. Do vody mě ale nepřesvědčilo.

yetti74

Pro mě super počtení. Ačkoliv se mi Dívka ve vlaku příliš nelíbila a dočetla jsem jí jen proto, že nerada odkládám nedočtené knihy, tak jsem si řekla, že Do vody přesto zkusím. A vyplatilo se. Jak je již níže v komentářích uvedeno, tak v knize je celkem dost postav, nad kterými člověk musí přemýšlet, aby se zorientoval, kdo je kdo. Ale je zde hezky vidět, jak jednu stejnou situaci mohou vnímat lidé odlišně. Tak jsem ráda, že jsem to s autorkou ještě zkusila. Když bude takto pokračovat, tak to není vůbec špatné.

Jitkarka

Co říct? Dle mého názoru jsou dva tábory lidí. Ti co nemusí Paulu Hawkins a Ti co jí můžou. Já patřím do druhého tábora. Dívka ve vlaku mě nesmírně bavila a Do vody taktéž. Za mě super!

Trolice

Přemýšlela jsem, jestli po Dívce ve vlaku dám spisovatelce ještě jednu šanci. Dala jsem a nadšení se opět nekonalo. Dlouho se mi pletly postavy, bylo to zdlouhavé a promlouvání k mrtvým mě nebavilo. Těšila jsem se, že aspoň konec bude nějak zajímavý, ale bohužel...

kathla

Kniha nebyla marná! Zpočátku trochu problém orientace v postavách, ale líbilo se mi, jak to bylo koncipované a vlastně psané z pohledu vícero postav.

eva3695

Tak jsem ráda, že jsem se do téhle knížky pustila. Po Dívce ve vlaku jsem byla trochu nedůvěřivá. Příběh plný potížistek, tak by se to dalo nazvat, ale je v tom něco víc. Tůně tonoucích skrývá spoustu tajemství a je na čase aby všechno vyšlo na povrch. Po tolika letech.
V knížce se průběžně proplétají dvě časové linky, ale člověk se v tom orientuje. Jen těch postav je trochu moc. Závěr byl komplikovaný a takový neuzavřený (vlastně nevíte proč se to stalo).

petrpospa

Drtivá většina komentářů k této knize je od ženských. Určitě se i pár chlapů najde, nepočítal jsem to. Budu tedy jedním z mála. Dívka ve vlaku mi za hodnocení, natož komentář, nestála. Objevila se autorka, která píše trochu jinak, zapracoval marketing, natočil se film a bestseller byl na světě. Četl jsem, viděl jsem....A stejně jako někteří diváci her Járy Cimrmana jsem byl zvědavý, jestli druhé dílo bude stejně slabé jako to první, a samozřejmě jsem současně litoval promrhaných peněz, v mém případě času, za tak málo zábavy. Mám rád příběhy, které někde začínají a jinde končí. Mám rád realitu, popisy, fakta, skutečnosti, děj, pohyb, vývoj, směřování, spád.... Nic z toho tady není. Hrabeme se v hlavách několika postav, tápeme v jejich životech, třídíme myšlenky, odhadujeme co by, kdyby.... Mám pocit, že případem pro psychiatra se časem stane sama autorka. Spíše než o knize, jsem většinu času přemýšlel o autorce. Co je to za babu, která píše tímto stylem? Pokud píše, co sama trochu i cítí (někteří autoři se rádi ztělesňují do svých hrdinů), pak bych s ní na kafe určitě nešel. A to především z obavy, že ze mě vysaje veškerou energii, protože ona sama tu svoji vlastní dávno ztratila.
Knížku jsem dočetl až do konce a bylo mi u pr....e, kdo je vrahem. Hlavně, že už je konec.
Ty dvě hvězdy, jsou za Dívku ve vlaku a Do vody dohromady. Psát komentáře ke každému dílu zvláště, to si ani jedno z nich nezaslouží...

KatkaZ

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, jelikož Dívka ve vlaku se mi moc líbila. Bohužel jsem se opět pŕesvědčila o tom, že kniha od stejného autora nemusí být zárukou toho, že se mi také bude líbit. Tím určitě nechci autorce nic vytknout, kniha si určitě najde spoustu nadšených čtenářů. Mě ale bohužel tolik nenadchla. V postavách jsem se ze začátku ztrácela a to mi prolínání příběhů jindy nedělá problém. Tady těch postav bylo opravdu hodně. Ale nápad zajímavý.

Marekh

Slyšel jsem výtky některých čtenářů, že se nemohli zorientovat v postavách, poněvadž jich bylo velmi hodně. Zpočátku jsem se také vracel k některým kapitolám, jelikož jsem se potřeboval zorientovat v postavách, ale postupně jsem se orientoval. Knihu jsem četl pomaleji a více jsem se na ní soustředil.

Nemyslím si, že by se jednalo o nějaký trhák, z druhého hlediska se kniha dala číst. :) Knihu bych hodnotil jako průměr mezi 60 - 70 %.

Co jsem si uvědomil při čtení této knihy? Pokud nám někdo ublíží, neuzavírejme se do sebe a svěřme se nejbližším lidem, které máme kolem sebe (rodina, přátelé). Pokud tak člověk neučiní, mohou vzniknout časem různá nedorozumění a desinterpretace, což je určitě chyba.

Janaves

Za mě slušné čtení. Stejně dobré jako Dívka ve vlaku.

Lenkas9

Kniha Do vody se mi líbila více, než Dívka ve vlaku. Kdo je vrahem, se však dalo předpokládat přibližně od poloviny knihy. Bez zapletení všemožných témat jako bulimie, esoterika, mluvení s mrtvými apod. by pro mě byla tato kniha ještě lepší.

Bustedka

Po prvnich strankach jsem mela chut knizku odlozit. Ale docetla jsem. Cele to na me pusobi jak obrovska paranoidni bublina. Namet je dobry, pribeh sam o sobe ma potencial, ale podle me to bylo uchopeno trochu ze spatne strany. Rozhovory s mrtvymi, vnitri monology, bulimie, deprese, sadismus, pedofilie, rakovina, esoterika, sebevrazdy, vrazdy, nahody, topeni kocek..wtf?...v kazde kapitole pouziti jineho casu, dialogy jalove, situace obcas trochu neprehledna, posledni kapitola tam je podle me uplne zbytecna, ale budiz. No, mezi oblibene knihy Do vody urcitr nezaradim.

Siege03

"Do vody",mě trochu zklamalo,čekala jsem vice,ponevadž "dívka ve vlaku"byl pro mě bestseler.Postavy ze začátku hodně chaotické,než se člověk zorientoval,byl v půlce knihy.Ani rozuzlení nebylo nijak překvapivé,dalo se to čekat již od poloviny knihy.

Lily101

Asi první kniha, která má na přebalu zlaté označení bestseller a dle mého názoru při četbě k tomu aspiruje. V postavách jsem se, upozorněna Vámi i maminkou/jež ji četla krátce přede mnou/, místy kapku ztrácela, ale nebylo to nic hrozného. Za dva dny jsem ji přečetla, takže čtivá kniha je.

Závěr mi připadá takový nedomyšlený (narážím na úplně poslední stranu-fakt nechci dělat spoiler). V textu jsem narazila asi na dvě nesrovnalosti (SPOILER: Hl. protagonisce se v jeden den smějí, že ehm... a večer se jí jeden kluk omluví a udělá to, co udělal?). Kdyby byl závěr propracovanější, dala bych hvězdičku navíc(možná i dvě) a drobnou "chybičku" v kontinuitě nechala stranou.Ale nemohu....

Míša777

Velmi dobře napsaná knihy. Dle mého názoru je daleko lepší než předešla Dívka ve vlaku.