Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.31222

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Rave
včera

Velké očekávání a velké zklamání. Knížku jsem dočetla jen na doporučení, že se dozvím rozuzlení v poslední větě, což mi přišlo zcela absurdní. Bylo to tak. Při čtení jsem si mnohdy připadala jako pod vodou - zpomalená, neohrabaná, dezorientovaná (a to plavání miluju). Neschopná vizualizace prostředí, postav. Štvalo mě, že fakt "nevidím" dokolečka popisovanou řeku, tůni, mlýn...nejspíš z nesympatičnosti všeho v knížce. Nastrčené tajemno mě vůbec neoslovilo a bylo mi až protivné. Postavy mě často iritovaly a celé se to tak vleklo, že jsem knížku četla nekonečně dlouho. Přesto to úplněj propadák není, na dovču dobrý a číst dopoeušuju asi na jeden zátah. Poznámkový blok na sepsání postav je ovšem nutností...

Beily
předevčírem

Ta obrovská hromada postav byla tak příšerná, že jsem si musela udělat myšlenkovou mapu a postavy si vypisovat, abych vůbec v polovině knihy věděla o koho vlastně jde a kdo s kym co má společného. Když jsem se už v postavách začínala orientovat, tak se mi kniha i začala líbil a celkově charaktery postav byly opravdu propracované. Konec byl na můj vkus trochu zvláštní a napsat celé rozuzlení do poslední věty knihy mi přišlo tak šílené, že jsem si musela celou kapitolu přečíst znovu, abych se ujistila, že to autorka myslí fakt vážně :D

Vevericka.eva

Zrovna jsem docetla. Zrcujici, uchvatne, necekane!
Od Divky ve vlaku jsem ocekavala mnohe a byla pro me castecnym zklamanim, zejmena kvuli nafoukle bubline propagace. Do vody jsem tedy cetla s mirnou skepsi s nazorem, bude to Ok, ale zase az tak nic extra. A ono bum! Nejen ze to je Extrs cteni, ale predci Divku ve vlaku i Zmizelo apod. rychlosti TGV.
Styl vypraveni jednotlivych postav udrzuje patricnou davku napeti po celou dobu, komplikovane vztahy a spousta otazniku nedava ctenari sanci vydechnout. A na zaver, posledni veta jako tresnicka na dortu - absolutne necekane rozzuzleni.
Vrele doporucuji.

Nikol1010

Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit podle jejího hodnocení, ale měla jsem přečteno za jeden den a nešlo se odtrhnout. Moc se mi líbil příběh, celkově určitě super!

ivca7818

Ke knize jsem od začátku přistupovala poněkud skepticky, neboť se na ni v komentářích objevovalo příliš negativních hodnocení a postulátů ve smyslu, že čtenáře kniha zklamala a že se nemůže srovnávat s autorčinou prvotinou. Ano, Dívka ve vlaku je jiná, je to psychothriller, jehož ústřední postavou je žena-alkoholička, vyčleněná na okraj společnosti, která viděla něco, co vidět neměla. A která byla ve skutečnosti oběť. Ve své druhé knize, která je opět temným psychothrillerem, autorka rozvíjí příběh s pomocí vícerohlavních postav, a to je právě problém pro značnou část čtenářů, jenž si stěžují, že se díky tomu v příběhu těžko orientují a je pro ně komplikovaný a obtížně uchopitelný. To je však chyba. Autorka mistrně rozehrála zdánlivě komplikovanou zápletku s pomocí několika hlavních postav, jež jsou klíčové pro pochopení celého příběhu. Kniha mne chytla v podstatě od první strany a nemohla jsem se od ní odtrhnout celý víkend. Je velmi čtivá, strhující a dokazuje, že Paula Hawkins je mistrnou vypravěčkou. Je to však poněkud jiný šálek kávy, než Dívka ve vlaku, díky které zůstane dílo Do vody hodně upozaděné. A tak to bude i s dalšími knihami avizované autorky, k nimž budou fanoušci Dívky ve vlaku přistupovat vždy poněkud skepticky. Avšak neprávem.

Miruš

Jedním slovem strhující...

katerina9582

Musím říct, že se mi dlouho do této knihy nechtělo, tolik negací , co jsem slyšela.... bálá jsem se ..... zbytečně. Jsem ráda, že jsem jí dalas šanci. Ano, přiznávám ... je tam dost postav , ale kapku soustředěnostti, já dnes čtvrtý den, co jí čtu a dnes i dočtu! Čtivé , svěží . Srovnávát bych asi neměla, Dívka ve vlaku se mi líbila, ale tohle, tohle je lepší

Mishell14

Od autorky rozhodně lepší dílo,než dívka ve vlaku. Jediné čím ubírám jednu hvězdu je fakt,že tam je moc postav a člověk se ze začátku opravdu ztrácí. Autorka opravdu popustila uzdu své fantazii a procítěnost postav skvělá ale konec rychlý a trochu odfláklý. Nicméně jsem ráda,že si to u mne autorka vylepšila. A dost by se mi líbilo filmové zpracování.

Ivka14

Ze začátku jsem se obávala toho, že se mně budou postavy plést, ale nakonec jsem tu knihu přečetla za tři dny. kniha dívka ve vlaku se mi moc líbila, ale nemůžu si pomoct mně osobně se líbila kniha do vody více. Určitě doporučuji. Jen se bojím,že mě filmové zpracování zkalme jako se to stalo u Dívky ve vlaku

Rihatama

Malé městečko, kolem kterého se vine řeka, v jejíž tiché zátočině se pod strmými vrcholky skal skrývá "tůň tonoucích". Vypadá to na ideální místo pro sebe/vraždu. A přece Paula Hawkinsová zjevně nenaplnila obecná očekávání, jaká vzbudila její prvotina Dívka ve vlaku. Příběh se jeví převrstvený, překombinovaný, přecpaný postavami. A přece se nemůžu jednoduše zařadit po bok kritiků. Zdánlivě klidný život městečka Beckfordu, ve kterém vyplouvají na povrch smrítcí protičarodějnická tažení, která začínají vzbuzovat neklid mezi současnými obvyteli Beckfordu společně s novými utonulými, si mě získal. I když to chtělo hlavně v úvodu více soustředění a neztratit se v postavách, všechny linie příběhu jsou dobře promyšlené, postavy i jejich emoce pěkně vykreslené a závěr překvapivý. A náhlý.

klara0597

Poprvé u knihy čekám až uvidím i film.Vstupovala jsem do děje rozvážně. A i tak se přiběh odvíjel.Místy jsem v něm dost plavala ,místy lapala po dechu.Přesto jsem jim proplula až na konec . Celkově na mě působil chladně a ledově jak voda v tuni,ale nemam mu to za zlé.Asi mam raději jiné vody.Téma a děj plynul hladce jak male vlnky na řece občas sem tam nějaká větší peřeje.Ale i tak doporučuji ,rozhodně se na tuto “výpravu “vydejte ,během plavby knížkou se nudit nebudete ...

Thamilka

Kniha se četla velice dobře, ale byla prakticky o ničem.
Postavy byly matoucí, pletly se mi... A rozuzlení v knize úplně chybělo, najednou byl prostě konec. Pro mě osobně byla kniha velké zklamání bohužel... asi jsem očekávala až moc...

hruskovalucie93

Já vlastně ani nevím o čem ta kniha byla, respektive co měla čtenářům předat. Pořad jsem čekala, až přijde chvíle, kdy to konečně pochopím, kdy konečně přijde nějaká chvíle, která všechno v knize osvětlí.. a ono nic. Hodně jsem se ztrácela v postavách a obtěžovalo mě posmrtné hlasy k žijícím. No, asi jsem čekala dost a upřímně, kdyby to nebylo od autorky, která napsala dívku ve vlaku, odložila bych ji asi nedotčenou.

Simmminek

Vzhledem k tomu, že jsem před čtením knihy nejprve shlédla její hodnocení, tak jsem od ní neočekávala tolik, jako od druhé knihy autorky "Dívka ve vlaku". Ze začátku se mi kniha nečetla moc dobře. Děj byl takový nijaký a v postavách jsem se začala rychle ztrácet. Druhá polovina knihy mě, ale mile překvapila a nemohla jsem se odtrhnout a finále bylo jedním slovem úžasné. Zase překvapení snad až do poslední strany. Škoda první půlky, jinak bych dala určitě 5 hvězd. :-)

marti7729

diky komentaum zde jsem byla celkem ke knize skepticka a neocekavala nic extra. Ale az na to ztraceni v postavach , muzu rict ze se mi celkem libila. Bylo to neco jineho, tenhle zanr ale moc nectu, tak to mohlo byt i tim :)

sassenkka

Do vody byla velmi, velmi zvláštní knížka. Nejdříve jsem se nemohla začít. Nestává se mi moc často, že bych se ztrácela v postavách, ale u této knihy jsem byla zpočátku dost zmatená. Už jsem se bála, že budu zklamaná a budu se nad ní trápit dlouho, ale najednou jak kdyby kniha nabrala druhý dech. Zvykla jsem si na styl vyprávění, začala sympatizovat s některými postavami, děj se začal rozmotávat, aby se o pár stran později zase zamotal, napětí rostlo a já byla chycená.
Téma knihy je opravdu zajímavé, nevšední, zpracování trošku složité, místy je knížka čtivá více, místy méně. Je ale velmi silná. Žádné zběsilé akce, žádné potoky krve, ale šumění potoka, vzpomínky postav, hlasy mrtvých a tajemná atmosféra. Skvělé!

Liggy

Zajímavé téma nezajímavě zpracované.
Hlavní postava mi lezla na nervy tím, jak si pořád sypala popel na hlavu. V náznacích se objevilo několik jakoby šokujících odhalení, ke kterým když konečně došlo, nebylo vlastně už co odhalovat.

Veríňák

Už "Dívka ve vlaku" mi nepřišla jako nic wow (což se bohužel opakovalo i ve filmovém zpracování), a tak když jsem dostala na Vánoce "Do vody", nic moc jsem nečekala. No, to se bohužel beze zbytku naplnilo. Většinu času to byla nuda, rozluštění zápletky mě nějak nezarazilo, nešokovalo... vlastně (a to mi přijde u příběhu jako vůbec nejhorší možnost) mi to bylo fuk. Doufám, že další knihu autorky už darem nedostanu :)

Eviku-miluna

Docela jsem se ztrácela v množství postav, mystično mi sem nezapadalo. Nepohltilo mne, nepřekvapilo.

Januli

Moc postav, ve kterých jsem se ztrácela. Do vody není knizka, po které ještě někdy sáhnu, dočetla jsem ji celkem rychle, ale ani ne proto, že by byla nějak zajímavá, a vtáhla mě do děje, ale abych ji měla za sebou. Po přečtení mám pár nejasností a otázek, ale možná je to tím, že jsem něco přehlédla. SPOILER (když Mel zabil Sean a ne jeho otec, tak kde se teda vzal ten náramek?)

kikies

Dala jsem autorce druhou šanci, ale třetí už nejspíš nedostane. Není to jen tím, že je kniha neslaná, nemastná, prostě taková nijaká - podobně jako Dívka ve vlaku. Tahle je navrch ještě neúnosně ponurá, s nezajímavou zápletkou, se zmateným dějem a plná nesympatických postav. Postrádá jakékoli napětí a když už dojde k nějakému zvratu, je setsakramentsky kostrbatý a na pár dalších stránkách zase vyvrácený. Ani nevím, jestli je na konci zřejmé, co se vlastně stalo?!? Prostě jsem se nudila a fakt mě to čtení nebavilo, asi tak. Mám-li vyzvednout nějaké pozitivum, pak je to fakt pěkná, zajímavá a pozornost vzbuzující obálka.

e.s.e.t.

Knihu jsem sice dočetla, ale stejně jako spousta dalších - i já jsem se ztrácela v postavách a vlastně i v ději samotném. Škoda. Možná by to mohl být lepší filmový scénář než kniha (podle ohlasu spousty lidí stejně jako Dívka ve vlaku, kterou jsem nečetla, pouze viděla a film to byl bezva).

Ivulik7
07. květnaodpad!

Dívka ve vlaku byla hrozná ale když ji porovnám s tímto výtvorem, byla Dívka ve vlaku báječná. Do vody hodnotím jednou hvězdičkou je proto, že mne zaujal námět - zbavení se potížistek. Jinak do 150 stránky jsem neměla vůbec ponětí o co v knize jde a opravdu hodně uvažovala, že tato kniha bude nedočtená. Mnoho postav, které vyprávějí a přeskakují v ději. Nepěkně se to čte. Ne že by se něco po 150 straně zlomilo, ale spíš jsem se rozhodla, že mě zajímá, kdo je vrah. Některé pasáže jsem téměř přelétla vynechávala věty. Bylo to hodně nezajímavé. Když to shrnu město plné podivínů, bláznů a magorů. Nakonec se to po straně 200 dalo i dočíst. To už se trochu začnete orientovat ve vztazích a osobách. Myslím, že autorka to přehnala s počtem vypravěčů. Myslím, že je dostačující, když vypráví 3 osoby. Na závěr už vím, že od této autorky si nikdy nic nepřečtu a také se nenechám v budoucnu oblafnout značkou světový bestsceller. Tato kniha si ji opravdu nezasloužila.

Summer7

Ze začátku jsem byla trošku skeptická ke knize a to zejména diky hodnocením tady i jinde..
Ze začátku jsem se mírně ztrácela v postavách, hodně postav opravdu spíše škodí někdy. Dívka ve vlaku je určitě lepší, ale ne o tolik. Tato kniha je taky skvělá, výborně vykreslená atmosféra tajemnství.. Troški se divím, tak nízkému hodnocení, kniha není špatna, ale těžko asi konkurovat Dívce ve vlaku no..

roman9276

Prvních 200 stran takový ty vole nemastný neslaný, člověk ani neví, co si má myslet. Moc postav, příběhy nedávaj moc smysl. Pak se to nějak překlenulo a v druhý půlce už to do sebe začalo konečně zapadat, ale oproti dívce ve vlaku o dost slabší. Postavy absolutně nesympatický, závěr relativně dobrej, ale žádnej trhák to neni.

Zuziiik

No, po Divce ve vlaku jsem dala teto autorce ještě šanci.....vím, že už od ní nic číst nebudu.....není to můj šálek kávy.......

Jujka

Kniha sa mi páčila tým, že situácie boli popisovane jednotlivými postavami. Tiež aj to, že vás kniha nechávala v napätí celý čas. Mínusom (možno len pre mňa) je to, že som sa strácala na začiatku v postavách. Nevedela som kto je kto a aký majú vzťah s ostatnými. Postupne sa to ale zlepšovalo.

Heluše852

Kniha nebyla špatná, ale ani nemůžu říct, že jsem jí přečetla jedním dechem.

Jane333

Mně se kniha líbila, podle některých recenzí jsem měla obavy, že budu zklamaná, ale četlo se to samo. Těch postav tam bylo trochu dost a prolínaly se časové roviny, takže na konci jsem si musela taky ujasnit, kdo koho tedy přesně zabil a proč. Ale myslím, že tohle není výsada jen této knihy, ta mnohočetnost postav a dějové prolínání, třeba L. Moriarty píše podobně propleteně i Nesbo většinou rozepisuje více osudů.

maličkán

Výborné čtení. Jak už tady bylo napsáno, zpočátku jsem se ztrácela ve velkém počtu osob, ale za pár kapitol už jsem měla jasno. Komu se líbila Dívka ve vlaku, tak doporučuji. A ten závěr mne teda dostal.