Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.3946

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Finduska
dnes

Super kniha.tato autorka se vypracovava..

Zdeňula
dnes

Tato kniha se mi nečetla moc dobře. Bylo v ní moc osob...do půlky knihy jsem nemohla pochopit o čem kniha vlastně je.

Mia07
včeraodpad!

Já přečtu skoro všechno, ale tohle byla nejhorší kniha roku 2017 co jsem četla. Člověk aby si dělal poznámky kdo je kdo a kdo trpí jakou psych. poruchou ....... Přitom Dívka ve vlaku byla fajn. Možná kdyby autorka ubrala půlku postav ( mnohdy až zbytečných) tak udělala lépe.

Ceit

Mě se kniha líbila, oddechová, zajímavá detektivka, nenudila.

aginecka

Nadšená jsem nebyla ani z Dívky ve vlaku, takže pro mě to zklamání nebylo. Sledovat různé příběhy problém nebyl, námět zajímavý, ale... Asi bude fér skončit tím, že mi nesedl autorčin styl. Příliš velká deprese na tak málo invence.

terezka1271

Na začátku jsem se zamotala do jmen, ale potom jsem si celkem zvykla. Knížka je čtivá a napínapá, ale konec je uplně na prd, moc rychlý.

mirka71

Stejně jako u Dívky ve vlaku začátek vleklý, dlouho jsem měla ,,hokej" v postavách, tak do půlky knížky. Druhá polovina nabere spád, konec překvapí. Myslím, že stojí za přečtení, i když do své TOP 10 bych ji asi nezařadila.

Bravery

Za mě rozhodně ctivejsi než Dívka ve vlaku. Vůbec si nemyslím, že by v knize bylo moc postav a bylo potřeba se dlouho zorientovavat kdo kde kdy řekl. Naopak je super, že je příběh popisován z různých pohledů..

Toňula

I já jsem byla poměrně zklamaná touto knihou, kterou jsem navíc zakoupila po přečtení Dívky ve vlaku a natěšená na podobně laděný příběh. Stejně jako ostatní jsem měla zpočátku problém s množstvím postav, s různými úhly pohledu vypravěče, ale také s překombinovaností děje. Z celé knihy jsem měla pocit, že si hraje na něco, co není - stylem vyprávění i příběhem, který ve své podstatě nijak zajímavý nebyl. Škoda..

kackahracka

Příšerné množství postav, každá kapitola vyprávěná někým jiným. Stejné události viděné jinýma očima. Napsané to je výborně, čte se to dobře, ale vyčerpá vás to. Musíte neustále přemýšlet, kdo co kde už viděl, řekl, jestli to tenhle ještě neví a tamten proč se tak tváří...Navíc zápletka propletená tak dokonale, že se při rozmotávání po celou dobu docela ztrácíte. Nic to, to by se ještě dalo. Ale hlavním tématem byly pocity matky, jež ztratí dítě, a pak taky pocity dítěte, jež vidí zemřít svou matku. Nic, o čem byste chtěli jako rodič číst poté, co ty vlastní děti uspíte. Dávám tři hvězdy, za tu kvalitu psaní...

parley3

Nevím proč, ale nějak mě nezaujala kniha Dívka ve vlaku, a tak ani Do vody není tím, co jsem jako čtenářka očekávala. V knihách mi chybí napětí, opravdová zápletka. Nevadilo mi množství postav ani dějové linie. Spíše celkové rozuzlení, postavy...po detektivkách od Lars Kepler jsem čekala něco, co mě vtrhne do děje, což se tady nestalo.

Askarinka

Asi jsem od autorky čakala něco jiného. Chvílemi jsem se ztrácela v postavách (Kdo, kde...) Rozuzelní vlastně takové celé takové zamotané... Asi se ke knize už nevrátím...

kdu

Postavy se mi neskutečně pletly - když jsem se k četbě vracela další den, vždycky jsem musela přemýšlet kdo je kdo a ke komu patří..
I samotný příběh mi připadal až zbytečně propletený, byl to asi pokus o co nejvíce zvratů a překvapení, ale moc se nepovedl. Nejlépe hodnotím asi poslední třetinu, kde se konečně rozkrývá - kdo, co, jak a kniha má celkem spád. (A úplně nejlepší byla poslední věta :D )

Nikolas0311

Po fenomenální Dívce ve vlaku přichází Do vody. Už podle názvu kniha vypovídá, že patří do vody. Na knihu jsem se strašně těšil:
a) Dívka ve vlaku byla skvělá
b) Podle anotace zajímavý příběh
c) Obrovský poprask okolo této knihy
To co mě tam nejvíce vadilo bylo až nechutně mnoho postav a navíc každá postava měla úplně jiné vyprávění což se mi pletlo. Příběh je ze začátku zajímavý, ale pak začíná být čím dál tím víc nudnější. Konec u Dívky ve vlaku se mi nesmírně líbil a tady?! Konec byl odfláknutý. Koneckonců celá kniha byla podle mě odfláknutá. Autorka asi vsadila na úspěch své první knihy. Doufám, že až napíše třetí knihu, že si na ní dá více záležet!

BeaYoris

Poměrně delší dobu mi trvalo, než jsem se začetla. Nejhorší pro mě byl počet postav ženského jména! Chvílemi jsem se ztrácela. Na Dívku to určitě nemělo a spíše posun směrem dolů :( Jinak ale do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne, což jsem byla ráda :)

kotuldaa

Po docteni zajímavá zápletka, dlouho mi trvalo než jsem se zacetka, už jsem ji chtěla odložit, podruhé si ji nejspíš neprectu

Monačte

S odstupem času jsem změnila hodnocení ze 4 na 3, protože jsem v podstatě zapomněla, o čem to celé bylo. A to je pro mě spolehlivý ukazatel, jak je kniha dobrá. Nebo špatná. Líbí se mi propletená historie všech obyvatel jednoho odlehlého místa a úplně si dokážu představit, jak to Američani natočí. Jen je mi už předem líto, že ten film bude mít lepší atmosféru, než kniha...

Petrasim

Tato kniha mě tedy dost zklamala. Nechápu, že nese ocenění Světový Bestseller. Musela jsem se hrozně nutit do toho, abych ji vůbec dočetla.

B.kaspik

Kniha se mi zdála o něco slabší než první díl, nicméně závěr knihy mi to celé vynahradil. Rozhodně je to jedna z lepších knih, která Vás donutí ji celou dočíst co nejdříve.

Inka063

Tak tohle je slabota. Po Dívce ve vlaku slabý odvar (a to ani Dívka ve vlaku nebyla úplná hitparáda). Chaos a páté přes deváté, skutečnost a staré ságy dohromady, do toho nějaká čarodejnice, jejíž moudra a vhledy do budoucna se nevyplnily a závěrem banální rozuzlení.
Škoda, Paulo, tvou další knihu (bude-li) budu kupovat s velkou obezřetností.

lindavido

Na první pohled mě kniha hned zaujala. Přebal hodně výrazný, pro mě zajímavý, navíc známka označující Bestseller a ke všemu od Hawkinsové, jejíž Dívka ve vlaku byla super. Zde ale platilo "nesuď knihu podle obalu". V tomto případě byl na tom ovšem obal lépe, nežli samotný obsah.
Absolutní myšmaš. Velké množství postav, s velkým množstvím informací, vzpomínek a domněnek, díky čemuž jsem ani na konci knihy pořádně nedovedla rozeznat, kdo je kdo. Jakoby autorka předpokládala, že jí jednoduše vidíme do hlavy a hned ze startu víme, o co a koho se jedná. Jednotlivá vyprávění jsou propletená milionem informací, které snad ani nejsou důležité, skoro jsem až přeskakovala (nepotřebné) odstavce. Když mě příběh konečně začal bavit, najednou se vše rozuzlilo obyčejnou výpovědí a šmytec. Čekala jsem asi něco víc, než jen tak chabý a obyčejný konec, když už se měl děj tvářit tak neuvěřitelně záhadně a zamotaně. Co se týče toho "záhadna", bavily mě storky o utopených potížistkách a historky ověnčené temnými událostmi z minulosti, nebo emocionální labilita některých postav. Nicméně jsem jen čekala, až knihu dočtu a uzavřu.

Tída

V postavách jsem se neztrácela, ale hrozně dlouho trvalo, než jsem se začetla. Konec knihy už měl spád

maltinka

Možná si teď vysloužím linčování, ale mě se to celkem líbilo. Námět zajímavý a nápad se střídáním postav mi přišel naprosto skvělý, neotřelý. Hlava mi jenom nebere, jak je možné, že se spousta z vás v těch postavách ztrácí. Vysvětlením bude buď to, že mám fenomenální paměť (což si nemyslím), nebo to bude tím, že se do příběhu neumíte tolik vžít.
Když čtete knihu neměli byste vůbec vnímat okolí (já třeba nevidím ani neslyším) a být šťastní, že jste zasvěcení do příběhu, který vám autor předkládá :-) ...... Ikdyž chápu, že každému z nás se líbí naprosto rozdílné tituly :-)
Jinak přeji hezký Nový rok plný knižních potěšení ;-)

Meess
31.12.2017

Napinave, konec super, tak jak se mi to u knih libi! A vice postav mi rozhodne nevadilo

marcolka
30.12.2017

Pro mě tedy tragédie. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Depresivní kniha s nesympatickými postavami a ponurým místem děje. Moc postav ve kterých se člověk skoro ztrácí. I přes zklamání s touto knihou jsem se pustila do Dívky ve vlaku. Obě knihy jsou pro mě neprávem označovány za bestselery, i když Dívka ve vlaku je tedy o mnoho stupňů lepší. Překvapivé a naštěstí mile bylo pro mě zjištění, že je Dívka ve vlaku psána úplně jiným stylem.

TerezaJágrová
30.12.2017

Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst,protože Dívka ve vlaku se mi moc líbila. Tahle kniha je pravý opak. V knihách nemám problém se zorientovat ve více postavách,ale tady mi to dělalo velký problém. Až ke konci knihy,jsem si postavy ujasnila. Asi v půlce knihy jsem myslela,že knihu ani nedočtu,protože mě to nebavilo. Do knihy jsem se pořádně začetla až na konci,kdy se trošku něco začalo dít. Určitě to není kniha,kterou si ještě někdy přečtu.

Surmei
28.12.2017

Knihu jsem musela mít ihned jak vyšla. Po prvních pár stranách jsem ji odložila. O měsíc později jsem ji opět otevřela, přečetla o pár stran více a odložila. Nyní jsem se rozhodla, že ji rozečtu a také dočtu, což se mi sice za den podařilo, ale s velkým nucením. Nevím jak vy, ale od bestselleru čekám, že mě pohltí a nepustí, ne že se budu téměř modlit, ať už jsem na konci (ano, až tak!)
Pro mě byla kniha příliš zmatená, děj obsahoval příliš mnoho postav a ačkoli jsem s tím nikdy problém neměla, zde jsem měla problém velký. U některých vedlejších postav jsem až třeba do půlky knihy nevěděla, kdo to vlastně je. No, ani to zase tak podstatné nebylo. Měnily se postavy, měnil se čas, měnily se linie. Zmatek nad zmatek. Dlouhé okecávání, příběh zase tak nápaditý (dle mě) nebyl. Za mě teda zklamání a to se mi často nestává, nejsem v tomto náročný čtenář, ale co je moc, to je příliš.
Po přečtení nechávám vždy knihy putovat po rodině a upřímně jsem zvědavá, jestli tohle někdo další přečte do konce.
Doufám, že na motivy této knihy neplánují točit film!

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Začínám mít averzi na tuto autorku, přesto po Dívce ve vlaku jsem již recenzovala a nedopadla u mě dobře, jsem zkusila i Do vody. Nechápu jak se může rekordně prodávat jako Bestseller po celém světě, pravděpodobně jsem divný typ čtenáře. I tento román se mě vůbec nelíbil, jak stylem psaním, příběhem, propletenými postavami, prostě vším. Námět i zápletka nicotná. Kde bylo nějaké napětí, vzrušení? Kniha se nedala číst a jelikož byla půjčená, chtěla jsem dokázat ji dočíst. Děkuji už ne.

haWranka
26.12.2017

Ano, jistě je zajímavé vyprávět příběh z pohledu několika postav. Ale k čemu je dobrý nápad nebo originalita příběhu, když se kniha nedá číst? Musela jsem si udělat plánek s postavami a jejich vzájemnými vztahy, zorientovala jsem se až někdy v polovině. To byla taky chvíle, kdy se děj trochu rozjel. Ale nechuť z první půlky přetrvala a žádný zvrat se nekonal. Takový průměr v žánru krimi...

andrea5516
25.12.2017

Napínavé a překvapující do poslední stránky!