Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/big_do-vody-GC4-333112.jpg 3.32219
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water, 2017

Kniha Do vody

rikiki

Naprosto skvělé! Byla jsem skeptická vůči tomu, jak moc je autorka vychvalována, ale už se těším na přečtení dalšího její díla. Kniha mě zatáhla do děje, nenudila jsem se s ní, když už si myslíte, že znáte odpověď na otázku, přijde další otázka nebo něco, co vám tu odpověď vyvrátí. Líbily se mi i postavy, byly dobře napsané. Hezký popsána i jejich minulost, takže je díky tomu lépe pochopíte. A ten konec? Ten je skvělý!!! Opravdu mě překvapil. Jsem ráda, že jsem sáhla po tomto žánru, kterému se obvykle vyhýbám. Stalo to za to.

jprst

Zbytečně šponovaný a komplikovaný děj ale napětí se téměř vytratilo, takže místo avizovaného bestselleru jsem četl hodně nepovedený propadák. Ale dobře mi tak, už po přečtení Dívky ve vlaku jsem se měl další knize této autorky vyhnout.

kahoma

Shoda s komentářem od Šánka. Zklamání. Předešlá autorčina kniha - prvotina Dívka ve vlaku byla výborná. Doufejme, že další - třetí - kniha autorky se přiblíží té prvotině a nenaváže na nedobrou druhou knihu...

Bee240

Přečíst tuto knihu mi dalo dost zabrat...v příběhu je mnoho postav které se mi neustále motali a nevěděla jsem kdo je kdo.
Nápad ohledně celkového pojetí sebevražd v malém městečku je dobrý, ale podle mého ta přemíra postav působí až moc rušivě.
O to víc se mi četlo špatně když jsou všechny postavy nesympatické... všichni mají své tajemství a pro někoho to může působit tajemně a zajímavě...ale já viděla město plné nesnesitelných lidí, kteří jen neustále hážou svou vinu na někoho jiného.
Kniha je rozdělena na čtyři části - kdy první je nejméně zajímavá ale od druhé se to zlepšilo a čtení mě i trochu bavilo. Měla jsem ale dost problém pochopit co mi chce autor předat /sdělit ... a o čem vlastně kniha je. Každá z postav vyprávěla svůj příběh a bylo tam toho opět moc.
Pro začátečníka v thrillerech možná zajímavé čtení a pro mě - jako kdo má už něco načteno dost chaos a kniha se zajímavým nápadem jen špatně uchopená. Také je tam hodně nedořešeného...což mi obvykle nevadí, ale tady je to jen další mínus.

Dashik

No... ze začátku jsem se vůbec nemohla zorientovat v postavách (je jich tam opravdu hodně), ani v tom, co vlastně vyprávějí. Když mi to opravdu začínalo dávat smysl, byla jsem už v půlce knihy a tam to i začíná být zajímavější.:) Celkově je pro mě kniha průměr. Četla jsem horší i o dost lepší..

YA-girl

Hm, "knižní událost roku" si představuju jinak, a "thriller" vlastně taky ;). Bylo to sice chytlavě napsané, ale nijak extra napínavé, asi to rozmělňovalo to množství vypravěčů a jejich vlastních příběhů. Téma bylo přitom zajímavé, ale podle mě z toho šlo vytřískat víc.

krejcovka76

Nečetla se špatně, ale celkově dojem z knihy - nijaký. Nezajímavý příběh, postavy, prostředí. Žádné napětí, spád, prostě vše plynulo jako řeka.

petraj30

Po přečtení Dívky ve vlaku jsem tak trochu očekávala, na co se mám u další knihy připravit, ale až budu číst v pořadí již třetí knihu, tak si začnu dělat i poznámky.
Ten začátek byl pro mě naprostý chaos. Jak já tak i většina lidí pode mnou jsme se jen těžko orientovali ve jménech. Ta jména se mi neustále pletla a já nevěděla kolik žen ve skutečnosti přišlo o život. Než jsem to všechno více méně pochopila, začala druhá část, ale už to bylo mnohem lepší.
Na vraha jsme typy měla. Každou chvíli to udělal někdo jiný, ale ten konec mě vážně překvapil, i motiv, který se každou chvíli měnil.
Když to srovnám s Dívkou ve vlaku, tak ta byla napsaná napínavějším a čtivějším stylem, ale tady se mi mnohem víc líbil celkový příběh. Ale popravdě ani tady mi ty postavy nebyly kdovíjak sympatické.
Líbilo se mi to o něco víc, jen mě mrzí, že nebylo vyřešeno úplně všechno.