Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.4557

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

silhavaemilka
předevčírem

V tomto případě je pro mě hodnocení docela složité. Cca prvních 100-150stran jsem nadávala jak je kniha hrozně psaná, že mě nebaví a že se v tom ohromném množství postav opravdu nejde vyznat. A pak to přišlo zničeho nic jsem se do příběhu položila a nemohla se odtrhnout. Doporučuji všem to vydržet a knihu neodkládat....vše má svůj smysl :)....

Perlivav
předevčírem

Nelíbila se mi tolik, jako Dívka ve vlaku. Hlavně mi nesedlo, že každá kapitola je vyprávěná někým jiným - na mě to bylo moc různých pohledů, což mi ze začátku dělalo i problémy orientovat se, kdo je kdo. Druhá polovina knihy byla lepší než ta první. Také mi vadilo, že nebylo prozrazeno i to, co se stalo s Markem - každá postava dostala svůj prostor pro závěr, proč ne i on?

marara

Zatímco Dívka ve vlaku mě nadchla, tady jsem se jen složitě prokousávala k závěru. Bylo to příliš temné, depresivní, beznadějné. Navíc mi vůbec neseděla mystická aura, která příběh obklopovala. Chyběla mi odkrytější psychologie postav, možná by pak byly sympatičtější.

simona5843

Prekvapivo sa mi to páčilo a dokonca viac ako Dievča vo vlaku. Každá kapitola začína z pohľadu inej postavy čo pre niekoho môže byť mätúce ja naopak mám toto veľmi rada v knihách.Zo začiatku vám nič nebude dávať vyznám no postupne to začne do seba zapadať. Záver knihy ma prekvapil a vôbec som netipovala že to spraví ta osoba,mala som niekoľkých podozrivých takže ja rozhodne odporúčam :)

piittii

Prvoplánová slátanina. První část vůbec nechápete, o co jde. Pak to začne být na chvilinku zajímavé, ale žádný wow moment se nakonec nedostaví. Motiv slabý, zpracování slabé, pofidérní duchařina... Ztráta času.

spackova.p

Prvních 100 stran jsem přečetla za jeden večer a dobře jsem udělala, protože jsem se v postavách, kterých je v knize požehnaně, zorientovala a nemusela jsem při dalším čtení přemýšlet, kdo je kdo. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale závěr mě překvapil, proto dávám čtyři.

marli58

První čtvrtina knihy - nuda, polovina knihy - o co jde? Po půlce se začíná něco řešit. Kdyby nebyly kapitoly odlišeny jmény protagonistů, tak by to byl pěkný guláš... Mám z knihy divný pocit, konec vyšuměl do ztracena. Jsem ráda, že ji mám půjčenou, protože už bych se k ní nevrátila. Oceňuji krásný přebal knihy.

BrozaM

Bohužel se v poslední době shledávám s knihami, které by prostě měly být kratší. Proč tahle kniha měla přes 400 stran? Možná proto, abyste si v první půlce řekli, co to (sakra) je? Moc vyprávěčů, nuda, táhlo se to, nic se nevysvětlilo, postavy nesympatické, možná moc tajemna.
Druhá polovina byla významně lepší, ale 3 hvězdičky dávám jenom kvůli konci, který byl výborný.

Hanifa

Za mě lepší 4 hvězdičky, tak 84,5%. Krátké epizodky jsou nazvané jménem hlavního protagonisty - vypravěče, který má v tu chvíli svůj přednes. Co dělá, s kým mluví, co se domnívá, řeší minulost. Např. pozůstalá Jules hovoří ke své mrtvé sestře. Originální. A dokonce i přehledné mezi postavami, že jsem se ani neztrácela. Stálo to za to.

elfinkaa97

Oproti úspěchu Dívky ve vlaku, byla tahle kniha mírným zklamáním. Už od začátku je zde mnoho postav, kvůli kterým se čtenář špatně orientuje v příběhu. Až přehnaně tajuplný příběh, kdy vlastně tři čtvrtě knihy nevíte o postavách nic než že mají tajemství. Příběh začne být zajímavý až když se začnou odhalovat tajemství.

galadrielin

Sama bych si Do vody nekoupila, dostala jsem knížku jako dárek. Dívka ve vlaku mě dost zklamala, takže jsem k dalšímu dílu autorky přistupovala dost skepticky. A nakonec to dopadlo celkem dobře - podle mého názoru je Do vody mnohem povedenější. Ale pozor, pořád to není žádná hitparáda. Normální průměrná detektivka, která by bez marketingu zapadla mezi tisíc podobných. Nenadchne, ale myslím, že ani neurazí.

Jordyz

2/3 knihy mi připadaly až příliš depresivní. Poslední třetina mě hodně bavila, zápletka pro mě nečekaná a celé to rozuzlení mě opravdu bavilo. Až nečekaně. Musím ale říct, že i tato kniha i Dívka ve vlaku mi připadá ponurá a taková těžká, chybí jim určitá lehkost.

sramkovamichala

Velmi pěkný příběh, rozuzlení zajímavé a děj napínavý, ale v určitých fázích předvídatelný.

M100

Na knihu jsem se těšila,ale pro me zklamání.Čekala jsem víc...škoda.

Paflouli

Knihu jsem přečetla za dva večery, možná i proto mi nedělalo potíže zorientovat se v jednotlivých postavách,naopak každé jedno vyprávění postupně doplňovalo a odkrývalo velmi propracovaný a promyšlený příběh. Pokud by nějaká postava ubyla, věřím,že příběhu by to naopak uškodilo. Evidentně to není kniha pro každého a rozhodně bych ji neoznačila za oddechové čtení, na konci nějaké otazníky zůstávají, ale kniha je tak detailně propracovaná,že nemohu dát jinak než maximum. A za sebe musím říct,že je skvělé, že styl této knihy je naprosto odlišný od prvotiny autorky, je zřejmé, že má ještě hodně co nabídnout.

b.safarik

Lepší průměr. Pojem bestseller je v tomto případě dost přemrštěný, znám spoustu děl od jiných autorů, kteří by si tuto "nálepku" skutečně zasloužili.
Děj sice odsýpal, ale na konci jsem měla pocit, že to tak nějak teda skončilo a závěrečný wow moment se u mě nekonal.
Třeba příště, Paulo. ;-)

marta4697

Opravdu slabota, neustále prolínání postav, ve kterých se nedá orientovat a hlavně děj fakt o ničem. Až jsem se divila, že jsem to dočetla.

vancur

Takový paskvil plný hysterie, postavy protivné.

Tereziee

Na knihu jsem se opravdu těšila. Bohužel nemůžu říct, že splnila moje očekávání. Kniha je zbytečně protahovaná, značnou část knihy se vlastně nic neděje. V knize vystupuje spoustu postav, ve kterých je těžké se zorientovat, ale nakonec jsem i to zvládla. Závěr knihy byl napínavý, ale na můj vkus moc rychle ukončený. Kdyby Hawkins psala celou knihu stejným stylem jako její závěr...

Za co teda palec nahoru je krásný a poutavý přebal knihy :)

vsvobo

Rozhodně lepší než Dívka ve vlaku. Napínavé, sice chvilkami zdlouhavé, ale nějak mi to dojem nekazilo. Skvělý triller.

kiwi88

Na můj vkus zmatené. Členění celého příběhu z pohledů několika postav je komplikované a celkově mi styl psaní spisovatelky moc nesedí.

Dívku ve vlaku jsem četla a tehdy se mi líbila, tak jsem ze zvědavosti otevřela i knihu Do vody.

Své čtenáře si jistě najde, já se k této knize ale určitě nevrátím.

kleo9554

Docela mi vadilo než jsem se zorientovala a závěr jsem tak nějak odhadla ve druhé polovině knihy...

bydžounek

příběh zajímavý a ponurý, temný.

kadgam

Dlhšie trvalo, kým som sa zorientovala v osobách a časovej línii, potom dosť náhly a nečakaný záver.

KamaPika

Zajímavé, čtivé

goofeek

Dívka ve vlaku bylo něco nového a poutavého, tato kniha mi připomínala Sedmilhářky, které se ale v tomto provedení rozhodně nepovedly a vlastně ke konci mě už ani nezajímalo jak to dopadne.

helcab

Celkem pěkná kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale pak byl příběh pěkný. Ten konec mě ale neuspokojil. Zůstalo to takové nevysvětlené a tím mě to trochu zklamalo.

koolsavage

Já jsem překvapená, protože jsem po Dívce ve vlaku nečekala, že by se mi kniha líbila. A líbila, a to o dost více, jak autorčina prvotina. Lepší a propracovanější příběh, střídání pohledu vypravěčů. Nechápu moc nářek na náročnost pochopení postav, kvůli jeho množství - zkuste Sto roků samoty, to je teprve propletenec :-) /3,5*/

Floriška7

Patřím k těm, kterým se Dívka ve vlaku líbila. Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Vlastně jsem vůbec nepochopila o co šlo. Postavy zamotané, nepřehledné.....v podstatě škoda času.

Zan23

Tato kniha mi přišla velmi zmatená. Velké množství postav bych označila za zbytečné. Příběh je svým způsobem zajímavý, pokud se do toho člověk dostane. Obrovské zklamání je pro mě samotný konec. V té části konce, kde by mi měla spadnout brada a já bych měla být nejvíce šokována, se nedělo nic. Celkový dojem z knihy je tedy dobrý. Nelze však tuto knihu srovnávat s knihou Dívka ve vlaku, která se podle mého názoru povedla o hodně lépe