Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt r... celý text

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou…

Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…

Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.4384

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Aya81
dnes

Hodnotím lépe než Dívku ve vlaku, líbil se mi nápad i děj, propojení se starými povídačkami o utopených "čarodějnicích". Rozuzlení jsem ke konci tak trochu čekala, mohlo být malinko obšírnější - příliš useklý konec. Hezká obálka knihy je bonusem.

Framboise
dnes

Jak mě Dívka ve vlaku nadchla, tak Do vody bylo velké zklamání. V postavách se člověk po pár kapitolách snadno zorientuje, ale příběh mě nevtáhl, nebavil. Nudné, ploché.

Rob83
dnes

Po precteni prvniho romanu Divka ve vlaku jsem ocekaval podobny napinavy pribeh od zacatku do konce. Po prvnich x strankach jsem vice nez nad dejem premyslel, kdo je kdo a kdo ke komu patri. A jak uz bylo psano prede mnou, jak se knizka necetla plynule, tak se tezko dostavalo zpatky do deje. Nicmene az druha polovina knihy me zacala bavit a jeji treti cast me opravdu "strhla". Zaver byl opravdu dramaticky..posledni odstavec jsem docetl s husi kuzi po celem tele a posledni vetu jsem musel precist opakovane, abych uveril tomu, co se doopravdy stalo.
Knihu pres pocatecni rozpaky doporucuji!!

Květi62
dnes

Knihu jsem si koupila, protože Dívka ve vlaku se mi líbila. Po přečtení komentářů níže jsem ji s obavami začala číst. A musím říct, že kniha byla víc než dobrá. Když jsem si ujasnila postavy, četla se velmi dobře, měla spád, napětí a konečné rozuzlení bylo až na úplný závěr. Za mě určitě doporučuji.

Peace
včera

"Hrůzy, které člověku vykouzlí fantazie, jsou vždycky mnohem horší než realita."

Nebylo to špatné, začátek knihy mě bavil opravdu hodně. Postupným čtením jsem si však k žádné postavě nevytvořila ani malé sympatie (což je trochu div, vzhledem k tomu, kolik jich tam bylo :o)) Tím pádem mi bylo i jedno, jak vše dopadne a to je u thrilleru poněkud ošemetná situace.

zpevSusannah
včera

Tak tohle byl docela slušný guláš. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.... A proč tam muselo být tolik zbytečných postav? A k tomu všemu jsem z toho neustálého přeskakování v čase skoro chytila tik v oku :D
Přesto musím říct, že se mi to zdálo o chlup lepší než bláznivá ožralka z vlaku. Bylo tu lehké tajemno a závěr tomu všemu dodal aspoň lehké ostřejší okořenění.
Závěrem díky Bohu za to, že jsem si tu knihu nekoupila a jen půjčila. Zvědavost jsem ukojila a stále si myslím, že všechny ty stříbrné a zlaté placky "bestsellerů" uděluje nějaký mimoň...

Yogini
předevčírem

Kniha mě zklamala, po Dívce ve vlaku jsem čekala větší ,,pecku".

SilvieSisinka

Kniha mě velice bavila,stejně jako dívka ve vlaku.Ve vsem jsem mela přehled.V postavách i v ději knihy.Za mě prostě super :-)

pavla.ctenarka

Po dlouhé době, snad poprvé v životě, jsem se u knížky doopravdy bála a v noci se mi zdály zlé sny. Možná je to trochu "slátanina", ale dokázala ve mně vyvolat strach. Závěrečný zvrat se mi líbil.

Luciska13

Ze začátku šílený zmatek... Ve jménech, v časech, místech, vzazích,... Ale jakmile se do toho člověk dostane, nejde přestat číst. Kapitola skončí v tom nejnapínavějším a další už je od někoho jiného, takže musíte číst a číst, abyste se dozvěděli, jak je to dál. Za zmatený začátek dávám dolů jednu hvězdičku, jinak super a doporučuju. Mnohem lepší než Dívka ve vlaku.

martina.bella

Strašně dlouho jsem se nemohla začíst. Jednotlivé situace jsou postupně viděny očima různých postav, a to zdržuje děj. Už víme, že se na ulici potkala postava A s postavou B, ale ještě se to musíme znovu dočíst z pohledu druhé strany. Dívka ve vlaku měla jedno velké pozitivum, že byla velmi čtivá (a to vyvažovalo velmi plytký příběh, ze kterého v hlavě nic nezůstane). Ovšem tady nenacházím ani tu čtivost.

veronika5179

Kniha je rozhodně nad průměrem toho, co se dnes vydává a masově kupuje jako bestsellery. Nemůžu souhlasit, že by postav bylo přespříliš a v knize se nedalo vyznat. Snad jen na začátku, ale to je oblíbený start mnoha dnešních románů :) Škoda, že si autorka více nepohrála s historií a mystikou, která se k tůni vázala, mohla z toho být skvělá detektivka s historickými prvky. Takhle se tématu a příběhů jen dotkla, ale příliš je nerozvinula, což je škoda. Vše jakoby jen lehce klouzalo po povrchu, dalo se toho určitě vyčerpat více. Na druhou stranu oceňuji, že čtenáře udržela v napětí poměrně dlouhou dobu a vyvarovala se tuctovosti, pokud to šlo.

Petbe

Za mě teda super!! Lepší jak dívka ve vlaku. Od začátku mě to chytlo a do poslední chvíle jsem netušila, jak to teda vlastně všechno bylo....Chvílemi to připomíná Prázdné místo od J. K. Rowlingové.

tereza2627

na to, jak jsem se na knížku těšila, tak za mě veliké zklamání, nemohla jsem se vůbec začíst, časté prolínání postav bylo na mě dost zmatečné, příběh dobrý, ale podání a rozuzlení hrozné, rozhodně už po knížce znovu nešáhnu

Martiiiik

Nápad vyprávět příběh z pohledu různých osob oceňuji, nicméně, všeho moc škodí.. Celkem dlouho mi trvalo se zorientovat, kdo je kdo.. ale navzdory tomu kniha stojí za přečtení :-)

Gianne95

Na knihu jsem netrpělivě čekala a řekla bych, že právě proto jsem byla zklamaná. Dělalo mi problém se do knihy začíst, neboť jsem se motala v postavách, i když po určitém čase si v tom člověk udělá pořádek, ale chce to číst hodně rychle, aby člověk v delších pauzách nezapomněl ty vztahy mezi postavami. Námět byl velmi zajímavý, takže to knížce dodalo plusové body. Bohužel jsem již od zhruba druhé poloviny knihy měla podezření na vraha které se mi potvrdilo.

Lenka.Vílka

Přiznám se, nečekala jsem, že Do vody bude tak dobrá kniha. Strašně moc postav a ze začátku je těžké přijít na vztahy mezi nimi (kdo je příbuzný koho, kdo koho nesnáší, kdo je vlastně kdo pro koho atd., což je způsobeno stylem psaní), takže doporučuji číst prvních zhruba sto stran na zátah a bez vyrušování (snad budete mít větší štěstí než já, proto jsem začátek tak dlouho louskala a zpětně mě to mrzí). Začátek knihy je hodně věnován úvahám typu "co by kdyby" a rozebírání úplně všeho, i tý blbý mouchy na stěně. Jediné, co jsem nepochopila bylo rozdělení ich a er, proč má někdo jedno a druhý zase ono, ale dojem z vyprávění to nezkazilo a vlastně mi to časem bylo jedno. Vadila kurzíva, kterou fakt nebylo šetřeno. Kniha měla možná vyjít o měsíc později, protože v tomhle směru bylo v knize chyb nespočet. Jinak obdivuji autorky představivosti v rámci popisu událostí, emocí a všeho ostatního, s použitím toho všeho přirovnání vody. Jenom jsem myslela, že budu číst psycho detektivku, ale nakonec to byla jenom psycho sonda, která mi místy připomínala Prázdné místo. Takže za mě spokojenost.
Jestli očekáváte Dívku ve vlaku 2.0., tak budete brutálně zklamaný.

Ale ruku na srdce: jak by se mohl někdo bezchybně orientovat ve zdejších mrtvolách? Vždyť je to tady pomalu jako ve Vraždách v Midsoneru-místní se sice navzájem nezalévají do řídkého betonu ani se nemlátí po hlavách tupými předměty, ale je to tu pro změnu samá nehoda a sebevražda a groteskní utopení, zinscenovaná misogyny z dávných dob.

dorka4344

Ze začátku kniha trošku zmatená, ale to jen kvůli tomu než čtenář pochopí o co se vlastně jedná a kdo je kdo. Po pár kapitolách mě ale kniha chytla a nakonec jsem ji přečetla skoro jedním dechem. Je to příběh napínavý, záhadný. Psaný stejným způsobem jako Dívka ve vlaku...každému tento styl nevyhovuje, ale přidává to knížce na zajímavosti, vidíte vlastně děj z několika pohledů. Knihu určitě doporučuji !!

Irsaf

Nebylo to nejhorší čtení.

Veronika248

Bohuzel jsem nedocetla, namet zajimavy ale nemohla jsem se zacit- zmatek v osobach a tim padem me to nevtahlo. Divku ve vlaku to same, ale to jsem si rikala ,ze to bylo asi tim, ze jsem na tom byla prvni v kine- ( film exelentni) no tak budu doufat ze se Do vody opet zfilmuje :-)

111moni

Mnohem lepší,než Dívka ve vlaku,více napětí, hlavní hrdinka nebudila negativní emoce svým alkoholismem( všimli jste si,jak je alkoholismus dnes v knihách "populární"? ) Ano, bylo v tom kus psychologie, nedorozumění, nechápání, tajemna.Za mne mnohem lepší.

perpe2a

Tak toto byla hrůza...celou dobu jsem bojovala s chutí knihu odložit a nechutí ji dočíst... :-( ... je neskutečně zmatená, chaotická a unuděná....zaslouží si medaili, ale za podprůměr roku !!!!

ken-zo

Mně se tato knízka líbila dokonce víc než Dívka ve vlaku. Nebyla to úplně klasická napínavá detektivka, ale to mi vůbec nevadilo - naopak jsem ccenila zajímavý vývoj v postavách, jejich náhledech, postupné odkrývání různých nuancí příběhu. Některé vedlejší části příběhu nebyly úplně dotažené, ale celkové vyznění to nijak nekazilo.

myshak

Jako dozvedet se jmeno vraha, az v posledni vete knizky, se mi jeste nestalo. Je pravda, ze se tam strida hodne osob, takze urcite nedoporucuju knihu na delsi dobu odlozit. Pro me to bylo napinave. Neprecetla jsem to jednim dechem, odpocinula jsem si u toho. Ale i tak se mi kniha tezko odkladala. Doufam, ze se brzy dockame filmoveho zpracovani, stejne jako u Divky ve vlaku :)

Ajuszka

No nic moc teda..Asi uz pi dalsi knize od teto autorky nesahnu..

JancaKube

Kniha mě od začátku velmi bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem. V postavách jsem se orientovala dobře. Ke konci se mi zdála trochu zdlouhavá a chvilkama jsem se nudila. Ale závěr bych více méně zajímavý. Myslím, že si s ním mohla autorka trošku víc pohrát ale byl uspokojivý. Za mě knihu určitě ano. A těším se na další.

Jane100

Bohužel, velké zklamání. Začátek dost zmatený, mraky postav, vůbec nevíte kdo je kdo, ani o čem ty kapitoly vlastně jsou. Postavy vlastně mluví samy se sebou, ale vy vůbec netušíte o čem, vzhledem k tomu, že děj ještě vůbec nezačal. Jinak zápletka sama o sobě taky dost divná. Představa, že po dobu xxx let se někde v tůni topí jedna oběť za druhou, si autorka asi musela vybájit někde po několika flaškách tvrdýho, jinak to snad není ani možné.

Adelajda_4

No, to byla dost zvláštní kniha, po přečtení komentářů jsem toho od ní moc neočekávala. Se jmény jsem problém neměla, ale problém jsem měla s jejich vylíčením, postavy mi připadaly dost povrchní a všichni do jednoho tam byli fakt divní! Jako jediné plus shledávám, že jsem knihu četla v parném létě a všichni se tam koupali ve vodě, a to jak živí, tak mrtví. Takže jako většina komentářů zde doporučuji, pokud chcete kvalitní detektivku, sáhněte po jiné knize.

Gabetina

Začátek byl pro mě fakt oříšek. Vyznat se v těch postavách..V půlce mě to docela chytlo, konec i bavil ale stejně nevím, co si mám o knize ve výsledku myslet.

evasamankova

Tento spletenec tolika podivných postav mě bavil. Četlo se to dobře, mělo to svoji zvláštní atmosféru i hrstku napětí, navíc styl líčení jednotlivých postav se také dobře různil. Ovšem konec - odbytý, s minimálně jedním důležitým aspektem nedovysvětleným - to potopil. Jako by P. Hawkins sama nevěděla, jak se svým příběhem naložit, jak ho rozmotat...
Takto jen průměrný průměr...

voda strach napětí maloměšťáctví vraždy Anglie

Paula Hawkins

Paula Hawkins