Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.31313

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

lenkaabooks

Když mi docvaklo, že čtu autorku Dívky ve vlaku, obávala jsem se zklamání. A nestalo se tak. Ze začátku jsem měla trochu problém orientovat se v postavách, ale příběh mne vtáhl a těžko pouštěl. I když nakonec jde zase jen o lidi, magickou moc tůně Tonoucích určitě má.

Niu

Opravdu skvělá kniha. Žádný problém začíst se, jak jsem to měla u Dívky ve vlaku. Strhlo mě to – příběh, postavy, to, jak to bylo napsané (přeložené). Do vody pro mne mělo další význam. Ráda chodím takhle plavat do přírodních zdrojů, ale to líčení vody bylo tak strašidelné, že se nešlo nepozastavit nad tím, co je pod hladinou. Líbí se mi příběhy jako tento – krimi s přídechem tajemna.

chlo0opek

Nějak jsem se do téhle knihy nemohl tak správně "ponořit". Předchozí kniha, co jsem od této autorky četl (Dívka ve vlaku), se mi líbila mnohem víc, přestože i tato byla psaná stejným stylem. Ale narozdíl od Dívky zde bylo mnohem víc postav a já se stále nemohl přemluvit k tomu, abych si v nich udělal pořádek, protože mně kniha ze začátku nějak nepřirostla k srdci (a vlastně ani postavy a jejich osudy v ní). Taky mi zde nesedělo až přílišné a zdlouhavé vnoření do myšlení postav, které mne už pak nudilo (takový ženský styl psaní, řekl bych). Až asi tak od poslední čtvrtiny začla být kniha teprve zajímavá, jak bych si představoval a rozjela se v lepším tempu. Ve výsledku spíš jen takový průměr...

EleanorJane

Prostě jsem se do ní ponořila. Docela rychle. A stejně rychle se nade mnou uzavřela hladina....
Pro ty, kteří mají problém zapamatovat si více jmen, bude tato kniha docela oříškem. Věčně jsem se v nich ztrácela a často si kladla otázku: A ty jsi kdo?. Když pominu tento problém, je kniha velmi čtivá. Kdo za všechno může nevíte do poslední stránky.

a.k

Tůň Tonoucích je proslulá tím, že zde spousta žen zemřela. Dříve zde topili čarodějnice, nyní sem často míří sebevražedkyně. Zdokumentovat historii úmrtí se snaží i Nel ve své připravované knize. I ona najde ve vodách smrt.
Děj byl rozvláčný. Zbytečně velký počet postav, který neměl pro zápletku žádný přínos. Střídání vypravování v krátkých kapitolách z pohledu různých osob, v různých časových linkách, místy až nepřehledně. Celkové vyústění příběhu nebyla zase taková pecka.

Evišťátko

Skvělé psychologické krimi! Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na neustále střídání úhlu vyprávění, ale každopádně tento styl hodnotím jako velmi vydařený.

Coudy_no1

na začátku jsem se trochu ztrácel ve stylu psaní + to bylo docela depresivní čtení, pak jsem se tím prokousal a už se to rozjelo:) konec sice trochu rychlý, ale celkově dobrá kniha. Dívka ve vlaku stále vede.

misha4005

Jedním slovem Nuda

baida

skvělá kniha, mě se líbila, zamotané propletené osudy :) to mě baví

Vikos

Přečteno podruhé :) naprosto megálně maniakálně bomba božíí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eva8941

Knihu jsem četla dlouho, ze začátku mě ani nebavila, asi v půlce mě začalo čtení bavit. Pletli se mi postavy, konec byl zvláštní. Není to kniha, ke které se budu vracet....

Lymril

Upřímně jsem smutná a zmatená. Dívka ve vlaku má šílenou reklamu, všichni jí čtou, všichni jsou z toho nadšení, ale tahle knížka skoro nic? Skoro žádná reklama, skoro žádný feedback od čtenářů? Dle mého - mnohem lepší kniha! Příjde mi více černá, více tajná, více "špinavá" a více popisující odvrácenou tvář lidské nátury. Rozhodně doporučuji :)

Albina

Mohl to být dobrý příběh, ale ta mozaikovost mu neprospěla. Čtenář ztrácí přehled o postavách a jejich vzájemných vztazích a prolínání přítomnosti s retrospektivními pasážemi roztříštěnost ještě posiluje.
Autorka uměle vytváří atmosféru tajemna a záhadnosti v souvislosti s tůní tonoucích, ale ve skutečnosti vlastně jde o to, že hlavní hrdinka Julie, je-li vůbec možné ji tak označit v tom množství postav, usiluje o vypořádání se s minulostí, s pochopením podstaty nedorozumění se sestrou a jejich vzájemného odcizení. A na základě toho se snaží přijít na to, zda smrt její sestry Nel byla nehoda, nebo sebevražda. Jelikož však v tůni zemřelo v průběhu let několik žen, rozkrývá autorka skutečné či zdánlivé souvislosti mezi úmrtími. V závěru se sice objasní, co bylo příčinou smrti těch žen, ale po všech peripetiích to čtenáře vlastně už ani moc nezajímá.

Vampier1

Dívka ve vlaku se mi líbila víc. Hezky napsaná knížka, ale ne tak napínavá. Čekala jsem trochu lepší konec.

tak.normal

Většinu času jsem byla utopená v množství postav. Krutě předvídatelné, místy hezké popisy.

Pettinka

Za mě 100% lepší než Dívka ve vlaku. Napínavé, čtivé. :)

Maedros
29. červnaodpad!

Jako film by to mohlo být dobré, ale mě to vůbec nesedlo. Absolutně jsem se v tom ztrácel a vlastně ani nevím, kdo tedy byl vlastně vrahem????

Bruklinka

To bylo utrpení... P. Hawkins podruhé a určitě naposledy. Námět zajímavý, bohužel autorka z něj vytvořila plytké a nudné dílko. Postav jako na orloji, chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. A ani ne příliš kvalitní překlad tomu nepřidal. Poslední věta asi měla způsobit senzaci, ale nezpůsobila. Jen úlevu, že už je to za mnou.

danalis

Napínavá,čtivá, místy nepřehledně spletitá, ale přesto zajímavé čtení s koncem, tak trochu předvídatelným..na pět hvězdiček to tedy nebylo

Katka_kas

Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst, ale nakonec jsem ji dala šanci a celkem se mi i líbila. Konec byl podle mého názoru takový odbytí. Proto hodnotíme třemi hvězdičkami.

Marisa

Ze začátku na mě příliš mnoho postav, ale příběh byl velice napínavý a i ke konci stále překvapoval

Rave

Velké očekávání a velké zklamání. Knížku jsem dočetla jen na doporučení, že se dozvím rozuzlení v poslední větě, což mi přišlo zcela absurdní. Bylo to tak. Při čtení jsem si mnohdy připadala jako pod vodou - zpomalená, neohrabaná, dezorientovaná (a to plavání miluju). Neschopná vizualizace prostředí, postav. Štvalo mě, že fakt "nevidím" dokolečka popisovanou řeku, tůni, mlýn...nejspíš z nesympatičnosti všeho v knížce. Nastrčené tajemno mě vůbec neoslovilo a bylo mi až protivné. Postavy mě často iritovaly a celé se to tak vleklo, že jsem knížku četla nekonečně dlouho. Přesto to úplněj propadák není, na dovču dobrý a číst dopoeušuju asi na jeden zátah. Poznámkový blok na sepsání postav je ovšem nutností...

Beily

Ta obrovská hromada postav byla tak příšerná, že jsem si musela udělat myšlenkovou mapu a postavy si vypisovat, abych vůbec v polovině knihy věděla o koho vlastně jde a kdo s kym co má společného. Když jsem se už v postavách začínala orientovat, tak se mi kniha i začala líbil a celkově charaktery postav byly opravdu propracované. Konec byl na můj vkus trochu zvláštní a napsat celé rozuzlení do poslední věty knihy mi přišlo tak šílené, že jsem si musela celou kapitolu přečíst znovu, abych se ujistila, že to autorka myslí fakt vážně :D

Vevericka.eva

Zrovna jsem docetla. Zrcujici, uchvatne, necekane!
Od Divky ve vlaku jsem ocekavala mnohe a byla pro me castecnym zklamanim, zejmena kvuli nafoukle bubline propagace. Do vody jsem tedy cetla s mirnou skepsi s nazorem, bude to Ok, ale zase az tak nic extra. A ono bum! Nejen ze to je Extrs cteni, ale predci Divku ve vlaku i Zmizelo apod. rychlosti TGV.
Styl vypraveni jednotlivych postav udrzuje patricnou davku napeti po celou dobu, komplikovane vztahy a spousta otazniku nedava ctenari sanci vydechnout. A na zaver, posledni veta jako tresnicka na dortu - absolutne necekane rozzuzleni.
Vrele doporucuji.

Nikol1010

Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit podle jejího hodnocení, ale měla jsem přečteno za jeden den a nešlo se odtrhnout. Moc se mi líbil příběh, celkově určitě super!

ivca7818

Ke knize jsem od začátku přistupovala poněkud skepticky, neboť se na ni v komentářích objevovalo příliš negativních hodnocení a postulátů ve smyslu, že čtenáře kniha zklamala a že se nemůže srovnávat s autorčinou prvotinou. Ano, Dívka ve vlaku je jiná, je to psychothriller, jehož ústřední postavou je žena-alkoholička, vyčleněná na okraj společnosti, která viděla něco, co vidět neměla. A která byla ve skutečnosti oběť. Ve své druhé knize, která je opět temným psychothrillerem, autorka rozvíjí příběh s pomocí vícerohlavních postav, a to je právě problém pro značnou část čtenářů, jenž si stěžují, že se díky tomu v příběhu těžko orientují a je pro ně komplikovaný a obtížně uchopitelný. To je však chyba. Autorka mistrně rozehrála zdánlivě komplikovanou zápletku s pomocí několika hlavních postav, jež jsou klíčové pro pochopení celého příběhu. Kniha mne chytla v podstatě od první strany a nemohla jsem se od ní odtrhnout celý víkend. Je velmi čtivá, strhující a dokazuje, že Paula Hawkins je mistrnou vypravěčkou. Je to však poněkud jiný šálek kávy, než Dívka ve vlaku, díky které zůstane dílo Do vody hodně upozaděné. A tak to bude i s dalšími knihami avizované autorky, k nimž budou fanoušci Dívky ve vlaku přistupovat vždy poněkud skepticky. Avšak neprávem.

Miruš

Jedním slovem strhující...

katerina9582

Musím říct, že se mi dlouho do této knihy nechtělo, tolik negací , co jsem slyšela.... bálá jsem se ..... zbytečně. Jsem ráda, že jsem jí dalas šanci. Ano, přiznávám ... je tam dost postav , ale kapku soustředěnostti, já dnes čtvrtý den, co jí čtu a dnes i dočtu! Čtivé , svěží . Srovnávát bych asi neměla, Dívka ve vlaku se mi líbila, ale tohle, tohle je lepší

Mishell14

Od autorky rozhodně lepší dílo,než dívka ve vlaku. Jediné čím ubírám jednu hvězdu je fakt,že tam je moc postav a člověk se ze začátku opravdu ztrácí. Autorka opravdu popustila uzdu své fantazii a procítěnost postav skvělá ale konec rychlý a trochu odfláklý. Nicméně jsem ráda,že si to u mne autorka vylepšila. A dost by se mi líbilo filmové zpracování.

Ivka14

Ze začátku jsem se obávala toho, že se mně budou postavy plést, ale nakonec jsem tu knihu přečetla za tři dny. kniha dívka ve vlaku se mi moc líbila, ale nemůžu si pomoct mně osobně se líbila kniha do vody více. Určitě doporučuji. Jen se bojím,že mě filmové zpracování zkalme jako se to stalo u Dívky ve vlaku