Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.3768

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

iveetka
včera

Musím souhlasit s ostatními. Opravdu orientace v postavách pro mne byla z počátku problém. Nicméně kniha pro mne byla čtivá a konec se mi na konec líbil :D :D

Zuzulin
předevčírem

Tato kniha, po knize Dívka ve vlaku, byla velké zklamání... ztrácela jsem se v postavách a kniha mě nedokázala pohltit svým příběm

KydlochMoris
16. listopadu

Joo lepší než Dívka ve vlaku. Bavila mě.

elisa194
16. listopadu

Styl psaní mi nevyhovoval, člověk se ztrácí v postavách. Děj se vleče, porad si rikam ted se to rozjede a ted a najednou konec. Kniha me vubec neoslovila. Jedine plus pekna obalka.

Vlčice7
15. listopadu

Po Dívce ve vlaku byla pro mě kniha zklamáním. Ze začátku jsem měla problém se začíst a zorientovat v jednotlivých postavách. Snad bude další kniha zas lepší ;)

Alex.rrr
15. listopadu

Z prvotního nadšení přišlo i rychlé zklamání. Štěstí bylo, že jsem knihu četla souvisle a rychle, s větším časovým odstupem nebo víkendovým čtením bych byla ztracená. Příběh vypráví snad celé maloměsto a orientovat se ze začátku v postavách je celkem obtížné. Líbila se mi čtivost knížky, stránky utíkaly celkem rychle, ale děj nějak pokulhával. Pořád jsem čekala.. Jo, teď to začne... a nějak nezačlo. Pořádně jsem nepobrala co se řeší, jestli rozpoutaná minulost nebo současnost. Pár věcí na konci nevyřčených. No...po Dívce ve vlaku nic moc..

IvikaS
13. listopadu

Líbilo se mi to víc než Dívka ve vlaku ale ocenila bych, kdyby v knize byla aspoň jedna normální nenarušená osoba.

Lukana82
13. listopadu

Nemůžu se začíst, moc jsem se na knihu těšila, obal krásný ale zatím mě nijak nenadchla, uvidím po přečtení.

L.Helena
12. listopadu

Zklamání :-( Příliš mnoho vypravěčů, vlastně každá postava je vypravěčem. Nemohla jsem se do knihy začíst, příběh mě vůbec nevtáhl do děje. Škoda, čekala jsem daleko víc.

Lenka8418
12. listopadu

Pořád jsem čekala co z celého příběhu, propletených postav, vyleze. A teda za mě nic moc. Trocha mystična s temnými silami, čarodějnicemi. Fakt nic pro mě. Ale dočetla jsem. Styl psaní hezký, zajímavý, ale děj horší

syky245
09. listopadu

Po Dívce ve vlaku se očekávalo, že tohle bude další pecka, obal krásný, nálepka z edice světových bestsellerů, ale tu podle mě nemá tato kniha zrovna právem. Bohužel pro mě jedno velké zklamání. Samozřejmě vás zajímá, jak to cele dopadne, ale nutit se ke čtení není ono. Kniha Do vody si mě zrovna nezískala a nevtáhla mě s sebou do vody. Moc postav a špatně jsem se orientovala v čase. Každopádně jsem zvědavá, čím nás Paula Hawkins překvapí přístě.

radus
09. listopadu

Z knížky jsem byla zklamaná, špatně jsem se orientovala v postavách a v čase. Myslela jsem, že se bude jednat o nejake záhady a tajemno, ale nakonec to vyústilo v obyčejný příběh.

Simocka
07. listopadu

Napriek tomu, ze som po precitani knihy Divka ve vlaku bola trosku sklamana, tato druha kniha rovnakej autorky ma niecim lakala a tak som dala autorke druhu sancu a nelutujem. Kniha Do vody je podla mna omnoho lepsia ako kniha Divka ve vlaku. Pribeh bol zaujimavy aj vdaka tajomnym pribehom z historie, ktore sa k rieke viazu. Je pravda, ze pribeh je sucasne rozpravany z pohladu mnohych postav a trosku cloveku trva, kym si jednotliva mena k postavam priradi, ale o to zaujimavejsie je cele rozpravanie, pretoze citatel ma moznost vnimat pribeh z viacerych pohladov. Je to putave citanie, od ktoreho je tazko sa odtrhnut uz len z dovodu, aby clovek nezabudol, ktora postava je kto...:] V zavere mozno sklamanie z trocha prvpoplanoveho rozuzlenia pribehu, sama som si pocas citania vytvorila niekolko zaujimavych dovodov, preco obete skoncili tak, ako skoncili. Cele to ale zachranila posledna veta knihy, ktora citatela nuti sa nad celym pribehom este raz zamysliet aj po zatvoreni knihy.

Rou
06. listopadu

Spousta postav, zorientovala jsem se asi po 250 stranách. Celkově mi přišla kniha slabá, oproti Dívce ve vlaku. Byla jsem zklamaná, ani závěr to nezachránil.

maxx
04. listopadu

Na tuhle knihu jsem se moc těšil, ale bohužel měl jsem co dělat abych knihu dočetl. Kniha je nezajímavá - spíš utahaná a bez jiskry. Knihu nedoporučuji a určitě se nikdy ke knize nevrátím....

Manyna
04. listopadu

Začnu u toho zdařilejšího - obálka knihy je opravdu moc hezká, při pohledu na ní máte chuť se do knihy začíst. Potom přijde změť všech možných postav, některé vypráví ve třetí osobě, jiné vedou dialog a marně tápete, kdo je sakra kdo. No a pak tu samozřejmě máme rádoby zajímavý děj, který se tváří hodně mysticky, ale ve skutečnosti je to banální zápletka, kterou jsme mohli číst v x desítkách knih. Nic nového a překvapivého se nekonalo.

FillaSFC
03. listopadu

Tahle kniha může být příšernou a skvělou zároveň, je to jen na vás... Když se mi někdy v létě dostala do rukou, nedokázal jsem se začíst. Po pár stránkách jsem ji vždy odložil a vrátil se k ní po třech dnech. Nakonec jsem to někde u sté stránky vzdal a vyčítal si, jak jsem se zase nechal napálit známkou "bestselleru". Teď, asi o čtyři měsíce později, jsem si řekl, že to zkusím znovu. A najednou to nejenže šlo - bylo to opravdu skvělé čtení plné zvratů. Takže má rada - nenechte se odradit trochu slabším začátkem a tím, že je kniha vyprávěna z pohledu většího množství postav. Pokud se do ní nezačtete, nedojdou vám souvislosti, jen těžko se budete orientovat v tom, kdo je kdo. Když to zvládnete, budete fakt odměněni. A to nejen strhujícím závěrem.

michaela1992
02. listopadu

Hodnotím stejným počtem hvězdiček jako autorčinu prvotinu, mě tedy titul "Do vody" mile překvapil. Občas jsem se ztrácela v časové ose, některé detaily se mi zdály málo propracované, ale čtení mělo spád, bavilo mě mystično a propletené vztahy. Já doporučuji!

hey123
02. listopadu

Kniha se mi líbila, ale závěr mi přišel takový moc hrrr. Najedou se to dozvíme a je konec. Čekala bych víc rozvinutý konec a hlavně bych ráda věděla, co se stalo i s jinými postavami, než které jsou na konci zmiňovány :)

majík1
01. listopadu

Tato kniha mě nějak nenadchla a těžko jsem si dávala dohromady postavy ani styl psaní mě nezaujal

MonikaV

Dávám 4 hvězdičky za ten kostrbatý rozjezd. Ale jinak super,styl psaní opravu zvláštní, ale mně vyhovoval.

Kekik

A mě to bavilo.
Dívka ve vlaku a Do vody. Tyto knihy na mě vyskakovaly na netu snad úplně všude. Začala jsem je tedy sledovat na DTB. A pak jsem si řekla, že tedy i já budu světová a přečtu si je.
Napadlo mě, že bych mohla zkusit nejprve Do vody, abych tím předešla možnému zklamání, jako se to stalo mnohým čtenářům, kteří četli jako první Dívku ve vlaku. Možná to pomohlo, možná by se mi kniha líbila tak či tak.
Takže jsem si připravila papírek, kde jsem si během čtení zapsala každého vypravěče a k němu pár informací. Z počátku jsem občas na "tahák" nakoukla, ale vcelku rychle se stal jen záložkou.
Takže čtu a čtu a čtu. A jak jsem již psala- mě kniha bavila. Rozhodně nezklamala. Je čtivá, akční. Prostě super.
Takže u mě dobrý. A tak tedy z vody do vlaku.

pavčape

Čtu a čtu a stále nechápu... Nemůžu si pomoct, ale styl vyprávění autorky mi absolutně nevyhovuje. Nesedí mi přeskakování z jedné dějové osy do druhé. Nesedí mi přeskakování mezi jednotlivými postavami. Nesedí mi množství postav, mezi kterými se ani na konci knihy zcela neorientuju. Mnohé monology a úvahy jednotlivých postav mi přijdou zbytečné, protože mi stejně v objasnění děje moc nepomáhají.... Tuhle osobu jsem celou dobu považovala za mladou dospívající dívku, najednou s úžasem zjišťuju, že má dospívající dceru! Kde jsem se v ději ztratila, že jsem to nepostřehla? A takovým momentů jsem v knížce zaznamenala několik. Jsem takřka na konci knihy a nedala bych ani prst do ohně za to, kolik žen se vlastně v té proklaté tůni utopilo, protože to prostě nevím! Pochybuju o sobě - jsem asi hloupá, ale tohle nedávám... Dívka ve vlaku mi přišla celkem nic moc, ale dočetla jsem ji i přesto, že mě hlavní postavy štvaly. Pochopila jsem pointu. Tady zatím nechápu nic... Zbývá mi poslední část knihy a uvidím, či prozřím...

Beruska18

Ze začátku jsem měla problém zorientovat se kdo je kdo a vzájemné vazby ... postupně se příběh dal do pohybu, děj dobře ubihal, jen to rozuzlení nebylo až tak překvapující .....

Jančislava

Bohužel, musím se zařadit k těm, kterým se kniha nelíbila. Nesedli mi postavy ani děj a ani prostředí. Dívka ve vlaku se mi líbila moc, ale tato nic moc.

a355o

Po Dívce ve vlaku jsem tak trochu očekávala podobnosti, ale autorka mě překvapila novostí a originalitou. Příběh byl zajímavý, místo a záhadná utopení opředená starými pověstmi anebo to bylo všechno pravda? Ze začátku jsem se dost ztrácela v postavách kvůli střídaní vypravěčů, takže jsem se stále musela vracet k předchozím stranám, abych si udělala jasno, ale po určité době se to srovná. Příběh se mi líbil, byl napínavý, zajímavý a nebyl překombinovaný.
Ale konec knihy je poměrně zarážející. Celá kniha jede určitým tempem a konec je useknutý. Celé rozuzlení a pointa je shrnutá do snad jedné kapitoly, což naprosto ubírá na celém vyznění příběhu. Poslední kapitola budí dojem jakoby snad autorce chyběl inkoust na to, aby poskytla příběhu dozvuk, který by si zasloužil.

Podle mého názoru lehce slabší než Dívka ve vlaku, ale opravdu jen lehce ;-). I tak je kniha dobrá a napínavá. V postavách jsem se rychle zorientovala a potom už to bylo v pohodě. Pokud jde o rozuzlení příběhu - ne, netušila jsem, jak to dopadne a kdo je vrah. A úplný konec byl i pro mne dost překvapivý...

Marcela52

Byla jsem zvědavá, zda se autorce zdařilého bestselleru Dívka ve vlaku podaří napsat další zajímavý titul. Bohužel, dle mého názoru, to moc nevyšlo. Trvalo poměrně dlouho, než jsem se začetla. Asi tak po sto stránkách jsem už byla natolik unavená neustálými záhadami a značně pochmurnými detaily, že jsem nakonec knihu odložila. Po pár dnech jsem ji prolistovala ke konci, abych zjistila, jak to dopadlo. Za mě, docela zklamání, čekala jsem více. Možná, že někoho kniha zaujme , ale já jsem to nebyla...

verushka19

Super kniha , která se mi moc dobře četla. Ani tolik postav mi nevadilo. Velmi napínavý příběh, u kterého jsem do konce netušila, kdo je vrah. Líbila se mi o trochu více než dívka ve vlaku. Mohu doporučit.

mišák1262

kniha hezká. začátek nic moc než sme se z orientovala kdo je kdo , kdo ke komu patři a tak.... pak velice napínavé a ke konci už sme veděla kdo to udělal..... takže konec nic moc. Dívka ve vlaku od autorky je lepší...