Do vody

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333112/do-vody-GC4-333112.jpg 3.31397

Into the Water (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Romca753
10. listopadu

moc mě nebavila

Barbaanek
07. listopadu

Po dívce ve vlaku VELKÉ zklamání. Částečně za to možná může fakt, že jsem četla ve čtečce, takže nějaké vracení zpět, abych zjistila, o kom to vlastně zrovna teď PROBOHA zase čtu, moc nepřicházelo v úvahu. A že ten začátek je fakt zmatený a v postavách čtenář fakt plave. No a pak, když už jsem se v tom tak nějak zorientovala, to přišlo - ta nuda. Všichni se tváří, že schovávají nějaké oooobrovité a děsivé tajemství, kterým chrání toho či onoho, vlastně se každý do jednoho chová, jako by ty oběti pod vodou osobně držel, a přitom to zdaleka tak není. Do toho se dost lidí chová nelogicky (aspoň teda z mého pohledu), rozmluvy s mrtvými, hysterické výlevy a kravkoidní projevy, a nakonec gauner všech gaunerů, takový "Džejár" z Dallasu. Pro mě moc předramatizované, nereálné a nudné. Ale Vraždy z Midsomeru by z toho mohly vycucat jeden díl. To zase jo.

Dela111
07. listopadu

Kniha má celkem nízké hodnocení, přitom Paula Hawkins psát umí. Možná na thriller je kniha propracovaná až moc.
Dějištěm je anglický venkov, městečko Beckford se svojí tůní Tonoucích. V tůni už došlo k více záhadným úmrtím jak v současnosti, tak i v minulosti.
Autorka malebně vykreslila místo, kde se příběh odehrává, jeho zvláštní až tajemnou atmosféru. Dobře jsou charakterizované místní postavy a jejich nechuť k odhalování dávno pohřbených tajemství.

Problémem může být to, že příběh je vyprávěný z pohledu mnoha postav. Ze začátku je celkem náročné se v tom zorientovat. Navíc čtenář u tohoto žánru nečeká vhled do duší všech zúčastněných. Není to svižný napínavý thriller. Na mě kniha působí spíše jako psychologický román s detektivní až tajemnou zápletkou, ovšem právě to asi nesedne každému.

Pigface
07. listopadu

Nálepka Světový bestseller je záludná, ale funguje. Člověka to ale poučí, že ne všechno, co se dobře prodává, se také dobře čte. Chtěl jsem si "odpočinout" od svých zajetých žánrů a sáhl jsem Do vody.
Plytký děj, neprokreslené postavy, kličkování v čase, nedořešené příběhové linky a vlastně i závěr... vlastně ani styl vyprávění z pohledu mnoha postav...působilo to na mně tak, že jsem dostal ke čtení polotovar, který jsem se snažil marně dovařit.
Mix detektivky, thrilleru, mystiky a psychologie leckdy dá vzniknout výjimečnému románu, ale tady je to všechno nějak Na vodě.
Knihu jsem nakonec dočetl jen proto, že "jsem došel tak daleko...."

denisa7400
05. listopadu

Jak tohle můžou prodávat jako bestseller? To byla taková ztráta času.

Veňa2
02. listopadu

Výborná kniha.

Zuzka12627

Čekala jsem od této knihy více. Četla jsem jí opravdu dlouho, nebavila mě, děj se táhl.Dívka ve vlaku byla lepší.

MartinaSladkova

Upřímně stále nevím, co si myslet, zda se mi to líbilo nebo ne. Než jsem se zorientovala v postavách, tak mi vážně dalo problém se začíst, byl to zajímavý nápad, i když ne úplně originální. Konec mě ničím popravdě nepřekvapil.

Akimbo

Poslouchal jsem audioknihu, takže nešlo zpětně dohledávat, kdo je kdo. Nevím, kdo koho zneužíval, kdo byl zneužíván kým, nevím, kdo koho zabil a bylo mi to nakonec i jedno, hlavně, že už to můžu smazat a pustit se do něčeho lepšího. A to jsem se na to po Dívce tak těšil :(.

Katulinka69

Dívka ve vlaku byla lepší

Jirulka

Začátek horší než se člověk orientuje v postavách, ale pak super, kniha se mi líbila, zápletka zajímavá.

SelenaDemi428

Tato kniha od Pauly Hawkins se mi líbila rozhodně více než Dívka ve vlaku, která mě doopravdy nudila a záhadu jsem rozlouskla hned.
Byla jsem ráda, že se zde vyskytuje více hlavních postav, líbilo se mi i to propojení dějů. A taky musím ocenit různý způsob vyprávění. Nějaké věci však nejsou podle mě pořádně dotažené do konce.

Buchtolap

Jsem na vazkach. Zacatek knihy byl pro me krizovy. Po te ste strance me to zase chytlo a cetli se jedna basen. Pak jsem mela dalsi krizi a cetlo se hrozne. Nasledovala dalsi lepsi cast ktera bavila...a takhle porad dokola. Po tomhle nevim, jestli si kniha zaslouzi prumerne hodniceni anebo mensi. V porovnani s Divkou ve vlaku je tato kniha pro ne horsi. Ale tot muj osobni nazor..

Makaja

Knihu jsem dnes otevřela a rozečetla (byl to dárek), rozhodla jsem se jí dát šanci i navzdory komentářům zde a přesto, že mně osobně se nelíbila ani dívka ve vlaku. Jenže obávám se, že i když ze zásady dočítám i slátaniny a je opravdu málo knih, které jsem nedokázala dočít, tak tato se zařadí mezi mé nedočtené, nebo minimálně dlouho rozečtené....momentálně je odložena a nemám chuť jí brát do ruky. Nevím, děj jaksi nemůžu asi po pár stránkách hodnotit, ale rozhodně mě nevtáhl a nesedí mi ani styl psaní. Takže bohužel - hvězdy zatím nedávám, když nemám dočteno....

Dukatka

Ale joo, pribeh zajimavy. Podruhe si ale knihu neprectu.

Radik74

Nebylo to tak špatné, ale zkrátka divné téma, zvláštní styl psaní, zamotané, nepřehledné, musíte se do čtení nutit, abyste to přelouskali a na konci ani neuděláte wau... knížky by se měly číst samy ne z donucení...

Bajunek

Kdyz se člověk zorientuje v postavách tak je knizka úžasná

MimiNinaFuraha

Hotovo. Knihu jsem snad rok odkládala. Přečetla par stránek, zamotala se v postavách, odložila ji. Po týdnech jsem ji znovala vzala do ruky, začala jsem číst, kde jsem posledně skončila, opět zmatek, odložení. A tak to šlo pořad. A teď jsem se hecla! A docetla ji. V postavách jsem se po čase začala orientovat a dej byl celkem fajn. Nakonec jsem to přečetla jedním dechem. Ale vrátila bych se zpět k této knize? To asi ne...

PetaZ

Nemuzu srovnat s Divkou ve vlaku, protoze byla jina, ale i tato kniha se mi libila :-)

Twinny
06. záříodpad!

Po čtyřech dnech a sedmdesáti stranách jsem ji zaklapla. Přemáhání, neustálé vracení a snaha pochopit děj. Pár kapitol jsem musela číst několikrát, abych se v tom zorientovala, nedalo se to. Takže bohužel, nečitelné.

Karolína7

Dlouho jsem se nemohla do knihy začíst, vadil mi ten styl, kdy autorka "přeskakuje" v kapitolách popisování děje a zážitků jednotlivých postav. Těžko jsem se zprvu orientovala, nakonec se však "dalo"...

hasič

Čtivé a zajímavé

Ivuska.09

Nemyslím si, že by kniha Do vody byla úplná slátanina. Ani to, že by neměla úvod, jádro a závěr. Pokud patříte k těm, kteří mají takovýto názor, tak jste během čtení nebyli příliš pozorní. Postav je zde skutečně více a děj je zamotaný, ale právě to od dobrého thrilleru čtenář obvykle očekává, ne? Já tedy ano, protože mě nebaví jen tupě otáčet stránky. Ačkoli mi celkově kniha úplně nevyrazila dech, nelze ji upřít čtivost. Stačí pozorně číst a občas trochu přemýšlet - pak se v ději neztratíte a ve správný čas i odhadnete, jak to celé vlastně bylo.

kralikova.Lú
29. srpnaodpad!

Po pár stránkách jsem se přemáhala ve čtení a nakonec knihu stejně odložila. Ve změti postav jsem se ztrácela a celkově vůbec žádný děj. Očekávala jsem dle recenzí hodně ale nakonec velké zklamání.

orinka3

Děkuji MarianoviP za varování, jsem téhož názoru. Po pár kapitolách pořád nevím, o co vlastně půjde, je to prostě slátanina.

jiri77

Dívka ve vlaku mě bavila ,tak jsem se pustil do další knihy autorky a s lítostí musím říci,že už to taková pecka nebyla. Hodně rozvláčné ,velké množství postav, ve kterých jsem se chvílemi ztrácel a hlavně,nějak jsem tam postrádal děj. S tím koncem to také není neslavnější a tak knihu hodnotím průměrně. Za přečtení stojí ale jen jednou a dost.

MarianP

Toto bude asi môj najhorší komentár na knihu. Do vody je tak slabá kniha, že som miestami naozaj trpel ale nerád odkladám knihy, tak som sa donútil ju prečítať. Kniha nemala žiaden dej. Nemala úvod, jadro ani záver. Z obyčajnej chôdzy dole schodmi dokázala autorka urobiť jednu stranu obkecov o tvare a farbe koberca a o tom kto ho kedy kúpil a aké bolo počasie a kto bol vtedy prezidentom... Toľko omáčok a nezáživných stránok som namôjdušu ešte nečítal. Neviem ani kto bol vrah, ani prečo ani kedy, keďže to prelínanie súčasnosti a minulosti a osudy postáv boli katastrofálne... Za mnňa teda 1* a sklamanie.

sarkaditt

Velké množství postav mě minimálně do třetiny knihy mátlo a občas jsem musela prolistovat knihou, abych věděla, o kom vlastně čtu teď. Úplně mě kniha nenadchla, Dívka ve vlaku byla lepší. Do pribehu jsem se vlastne po celou dobu poradne nezazrala, ani jedna z postav mi neprirostla k srdci. Rozuzlení jsem tušila tak nejak od půlky knihy, což se mi obvykle nestává, ovšem úplná "pravda" jak to bylo vyřčená na poslední stránce mě překvapila. Ještě škoda, že přesně nebylo popsáno, jakým způsobem si Lena "vyřídila účty " s Markem, toho jediného mi bylo trochu líto.
Kniha se četla dobře a rychle, ale rozhodně to není trhák, od kterého bych se nemohla odtrhnout.

misa8153

Knihu nehodnotim hvězdičkami, protože jsem ji neměla ani chut dočíst. Dívka ve vlaku mě bavila, tato kniha ne. Připadala mi příliš ponurá, depresivní a utahaná. Zkoušela jsem ji dát šanci, ale do čtení jsem se musela nutit, takže za mě bohužel.

Lucie2

Čtivé, napínavé, konec sice hodně předvídatelný, ale i tak mě bavila víc, jak Dívka ve vlaku.