Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2571 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Allla9
11.04.2021 2 z 5

Někdy se stane, že mě nějaká kniha nezaujme. Tato k nim patří.

cucik14
07.04.2021 3 z 5

Dívka ve vlaku mi příliš neučarovala, tak jsem chtěla dát autorce ještě jednu šanci a tím končím, opět nic, bez čeho bych nemohla být ...
Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, dej hrozně zamotaný a nepříliš zajímavý.

Veru.Viti
05.04.2021 4 z 5

U této knihy jsem si musela na papír napsat všechny postavy, protože jinak jsem v tom měla ohromný zmatek. Kdo žije, kdo zemřel, kdo je čí příbuzný nebo soused. Jinak ale pěkná kniha.

kkubinova
19.03.2021 odpad!

Jiné knihy se mi od této spisovatelky moc líbily, tato kniha mě ale nijak neoslovila. Je zde hodně postav, nezáživný příběh, knihu jsem nebyla schopná ani dočíst.

capricorn__
07.03.2021 1 z 5

Tahle knížka mě naštvala, protože má obrovský potenciál. Upřímně řečeno, autorka nevymýšlí žádné super náročné zápletky, nemá tak ojedinělé nápady, ale zato dovede perfektně navodit hutnou atmosféru, díky které - aspoň v případě "Dívky ve vlaku" - dokázala udělat z obyčejné detektivky něco víc. "Do vody" má perfektní atmosféru, nápad velkoměsta, kde žije divný člověk vedle ještě divnějšího, je sice docela ohraný, ale dá se nějak vyšperkovat. Tady se to nestalo. Budu se asi opakovat, ale mě nejvíce vadil počet postav. Proč? No protože nemáte ani šanci si na nějakou postavu zvyknout, zjistit, jestli ji máte či nemáte rádi a tak podobně. Tím, že autorka píše každou kapitolu s pohledem jiné postavy (a nemluvě o tom, že často přelétává od -ich, -er, ale i -du formy a mezi přítomným a minulým časem), sebere čtenáři možnost oblíbit si postavu. Z toho důvodu vám jsou všechny tak nějak lhostejné. Ano, jsou knihy, které obsahují obrovské spousty vypravěčů a postav: od Hry o trůny po třeba první tři díly Milénia (zbytek jsem nečetl). Jenže v těchto zmiňovaných knihách se autor dokázal mezi počtem postav pohybovat a i když sepsal náročnou knihu, stejně si ji čtenář užil, protože daný autor se nezabýval hloupostmi a psal o důležitých informacích, které čtenář potřeboval znát. Nelíbilo se mi, že často P. Hawkinks začala kapitolu tam, kde skončila ta předchozí, ještě první odstavec byl často jakýmsi shrnutím toho, co se stalo předtím, což mě neskutečně iritovalo. O chaotickém konci ani nemluvě, však to ani nedávalo smysl! Opravdu nesnáším knížky, které vám rozuzlení představí - s "šokujícím" momentem - na poslední stránce. "Do vody" by podle mě fungovalo, kdyby to nebyla jedna kniha, ale třeba rovnou trilogie a postavy dostaly více prostoru, protože ony nebyly nijak nesympatické, to ne, jen na ně prostě nebyl čas. No nic, zklamání. Četl jsem, že autorka brzy vydá novou knihu, tak uvidíme, zdali bude lepší.

ruzovka
26.02.2021

Nedokázala jsem se vnést do děje, nedokázala jsem se s postavami sžít ... nezaujalo ..

katerina.marko
19.02.2021 5 z 5

Napínavá až do konce. Za mě o maličko lepší než Dívka ve vlaku.

evaicka
17.02.2021 2 z 5

Nebavilo, měla jsem problém se začíst, mnoho postav a zmatek..

derluc
16.02.2021 5 z 5

Hodně napínavá knížka. Moc se mi líbila.

Morgenka
14.02.2021 3 z 5

Po Dívce ve vlaku jsem chtěla si přečíst tuto knihu.. Byla jsem s dítětem v nemocnici a když spinkal, četla jsem.. Přečetla jsem ji za pobyt tam a je to dobře, že jsem neměla prodlevu, tak jsem chápala postavy, souvislosti..
Líbilo se mi to. Myslím ale, kdybych občas odložila knihu a vracela se k ní, tolik by mě nenadchla..

Peyka
24.01.2021 1 z 5

Mám úctu k autorům a obdivuju obří odhodlání, trpělivost vůbec knihu napsat a se svým výtvorem se pochlubit nějakému redaktorovi. Ale proboha, co to jako mělo být?! :/ S takovou nesourodou, zmatenou knihu jsem se v životě nesetkala. Kompozičně naprosto pomatené, každá postava je napsaná jinými jazykovými prostředky, jednou er-forma, pak zas ich-forma. Vždyť takhle to nemá hlavu ani patu! A ten nespočet postav?! Chaos nad chaos, kniha, která by vydala na tři další. Vůbec jsem nepochopila autorčin záměr. Je vidět, že má dobré PR, a jen kvůli Dívce ve vlaku, která je pro mě naprosto tuctovým kouskem svého žánru, si dovolila redaktorka vydat něco takového. Tady se přesně dá použít termín "one hit wonder," protože autorka už nikdy nedosáhne úspěchu jako se svým debutem. Jednu hvězdičku dávám naší One Hot Book za zpracování audioknihy ve spolupráci s nejlepšími hlasy českého dabingu.

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce. I když jsem si myslela, že znám odpověď i příčinu, tak jsem se mýlila.

petra9164
15.01.2021 3 z 5

Trochu psycho, napínavé, bavila jsem se.

milan3696
10.01.2021 3 z 5

Víte co? Ale jo. Rozhodl jsem se, že to autorce budu věřit. Něco takového se mohlo stát. Jen ta forma. Ta forma! Proč tolik postav? Proč tolik příběhů? Proč tolik mrtvol? Nápadů je tam hodně, ale někdo měl víc škrtat. Nevyznám se v těch všech povoláních, která doprovázejí spisovatele od rukopisu až po vydání knihy. Ale někdo měl zasáhnout. Měl říct: "Milá Paulo, je to hezký příběh. Ale to, co přímo nesouvisí s hlavní dějovou linkou si nech na další knihu. Vyděláme na tom všichni." A já dodávám, že v neposlední řadě by to ocenil i minimálně jeden čtenář, totiž já. Mohli jsme dostat dvousetstránkovou novelu, v níž by se pořád něco dělo. Četla by se jedním dechem a zvratů a mrtvol by bylo tak akorát. Jako vějičku na další díly bychom mohli dostat i zmínku o tajemné minulosti záhadného městečka. A knížka mohla dostat super hodnocení.

Surikata369
03.01.2021 2 z 5

Když to opravdu shrnu - začátek zvláštní, prostředek se táhl, konec vcelku dobrý. Nebyl to pro mě nějak extra dobrý čtenářský zážitek, i když námět zajímavý.

Hakate
01.01.2021 3 z 5

na rozdíl od Dívky ve vlaku, mě tato kniha nebavila, nemohla jsem se začíst, bohužel dívka ve vlaku evidentně autorku vyždímala ze své originality a tak je kniha Do vody, pouze tuctovým příběhem, který nezaujme.

olca1983
29.12.2020 2 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst a četla jsem ji jen proto, že mě zajímalo téma čarodějnic. To bylo asi jediné zajímavé, jinak tuctový příběh. Určitě bych neřadila do kategorie thrillerů. Zpracováno příjemnou formou - i přes docela dost postav se v nich dalo dobře orientovat. Příjemné na čtení byly i krátké kapitoly. Je to taková oddychovka (např. od severských kriminálek :-D ).

Ronnieve
26.12.2020 5 z 5

Opět další skvěle dílo od této spisovatelky. Úžasná kniha. Neskutečně mě bavila.

Ronny97
22.12.2020 5 z 5

Do poslední chvíle jsem neuhodla, kdo je vrahem. Několikrát jsem svůj tip změnila a stejně jsem se netrefila. Moc dobře napsané :)

elyonka9643
02.12.2020 2 z 5

Pro mě jako nečtenáče thrillerů, takový podprůměr. Dobře se to četlo, ale vlastně mě to až tak nebavilo. A ke konci už mě trochu nudilo než si mezi sebou postavy všechno vyříkaly. Téma, ale zajímavé.