Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 619 619

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

A Slow Fire Burning , 2021


více info...

Přidat komentář

dencazrnu
19.05.2024 3 z 5

S autorkou se setkávám již po třetí a ani tentokrát z toho nejsem příliš nadšená. Hned od začátku nás autorka zásobuje jednou postavou za druhou, při čemž se jejich vztahy různě prolínají. Proto je opravdu velmi důležité, aby byl čtenář od samého začátku velmi pozorný, protože jakmile vám uteče začátek, je to konečná. Celkově mě to pojetí příběhu moc nebavilo, jelikož to na mě bylo celkem chaotické, a i samotné cestování časem mě spíše otravovalo, než aby to samotný děj knihy oživilo. V úplném závěru jsem alespoň doufala, že to bude něco, co mě posadí na zadek, ale to se také nestalo. Myslím, že samotný motiv se dal i částečně odhadnout, takže knihu Pomalu hořící oheň řadím mezi ty průměrnější thrillery. Do dalších knih (pokud budou) se od autorky určitě pouštět nebudu, protože se znovu ukazuje, že tento styl psaní není můj šálek kávy.

monishek
11.05.2024 3 z 5

Zacatek vypadal celkem zajimave, i kdyz by se nekdo mohl snadno v postavach ztracet. Vysetrovani vrazdy bylo upozadeno a resily se zivoty hlavnich postav. Kdo mel motiv? Nebyla jsem si jista, i kdyz nekolik tipu bylo. Bylo to zamotane i napivane, ale ten zaver me zklamal. Cekala jsem neco vic. Nakonec takovy lepsi prumer 3,5/5


Ja.Yitka
09.05.2024 4 z 5

Závěr i gradace děje dobrá, tempo čtivé, zápletka i prostředí zajímavé, na psychothiller to nebylo špatné. Ale za množství pošuků, magorů a nesympatických postav hvězdičku musím sundat. J

LaCucaracha
29.04.2024 3 z 5

Knížku jsem dostala zdarma k nákupu, a protože mám detektivky ráda, tak jsem byla ráda. Ale spíš než klasická detektivka je to takový... co? Asi thriller? Psychologický román? Prostě bestseller. Z pohledu vyšetřování policie tam není nic, vše se týká jen osob, které mají se zločinem něco společného, a samozřejmě je tam víc vrstev než jen ta jedna vražda. Já tenhle typ knížek moc nečtu, ale zase se tomu nedá upřít, že je to čtivé. Takže jsem to dala za jeden celočtecí den, což u mě není zvykem, tak to byla docela příjemná změna, že chci číst a číst, dokud nebudu na konci. I když tu literární techniku nemám ráda - krátké kapitoly, kde se střídají linie/postavy, skončí to vždy v napínavé části, a tím vás to nutí pokračovat. Pro mě je to hodně manipulující, až jakoby znásilňující čtenáře, no ale funguje to. Řekla bych, že ve své kategorii to bude dobrá knížka, ale nad tři hvězdy to určitě není.
P.S. Mimochodem, opravdu hodně špatně zvolený je název - nevystihující,
neprodávající a nezapamatovatelný. A obálka se taky nepovedla. Zato skvělá redakce, je příjemné nenarážet co chvíli na chyby.

Leena
13.04.2024 2 z 5

Bohužel, mě se to nelíbilo.
Zmatené, autorka přeskakovala sem tam, dost chaos.
Ani jedna postava nebyla sympatická, nebavilo mě to.
Světový bestseller si představuji trochu jinak.

Mortisha
07.03.2024 5 z 5

Třetí kniha od Pauly za tento rok a opět skvělá. Mě tato autorka opravdu baví a nemůžu se dočkat na něco nového od ní. Jak jsem psala v dřívějších hodnoceních, dočkáte se psychologických postav, které mají své temné stránky a časem vám je ukážou. Žádná postava není černobílá a všichni si nesou své hříchy. V jejích knihách nalezneme větší počet postav/žen, které vyprávějí své příběhy, jak z přítomnosti tak minulosti, časem se tyto postavy začínají proplétat, začíná se před vámi otevírat napínavý děj, od kterého se neodtrhnete. Důvod proč mě tato autorka zaujala, je ten, že mne vyloženě nebaví detektivka a od ní jsem jí nedostala. Vyšetřování je na pár prvních stranách a pak jen letmo na konci, žádní detektivové, jen zúčastnění vám postupně ukazují, co se stalo. I když už tušíte, kam bude závěr směřovat, je zde ještě tolik překvapení a zvratu, že prostě musíte pokračovat ve čtení. To co mne na autorce nejvíce baví, pravděpodobně odrazuje ostatní, její množství postav, množství děje a přeskakování v něm, převaha psychologie před krimi zápletkou. Pro mě je také zajímavé, že nejlépe přijatá kniha od autorky byla Dívka ve vlaku, a pro mne byla nejmeně zajímavá, nejjednodušší a nejméně propracovaná ale určitě měla největší "reklamu"

Atanone
10.02.2024 5 z 5

V tomto žánru pro mě jedna z nejlepších knih co jsem za poslední (hodně dlouhou) dobu četla.
Přidávám se k pětihvězdičkářům, ušetřím řádky a dodávám, že samozřejmě doporučuji. I pokud uhodnete kdo asi, ještě vám zbyde spousta překvapení a poloh, které tato kniha má.

Kekik
01.02.2024 5 z 5

Na další knihu Pauly Hawkins jsme si museli počkat, ale to čekání stálo za to, neboť kniha mě úplně pohltila.
Pomalu hořící oheň je příběh, který v sobě ukrývá tolik jiných příběhů, jenž se postupně rozplétají. Některé souvislosti jsem uhodla celkem rychle. Ale to, co odhalil konec, tak to jsem nečekala. Možná může zůstat na konci i nějaká ta nezodpovězená otázka, ale tím dle mého názoru kniha získala ještě větší efekt. Mě opravdu čtení velmi bavilo. Ani jednu stránku jsem se nenudila. Pro jednu postavu mi krvácelo srdce. Je mi to tak líto, Lauro.

Čtenářská výzva 2024: Téma 9. Kniha autora z žebříčku 50 právě nejčtenějších knih na DK.

Pletynka
31.01.2024 2 z 5

Kdybych dokázala rozečtenou knihu přestat číst, tak u téhle bych vůbec neváhala. Bohužel to neumím a tak jsem se pokaždé ke čtení musela nutit, ať ji mám za sebou. Sice ke konci to dávalo smysl, ale do té doby za mě kniha jeden velký chaos a ještě dost nezáživná. Dvě hvězdy za postavu Laury, která si získala mé sympatie. Jinak za mě kniha určitě ne.

Firstovka
27.01.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila a příjemně mě překvapila, byl to silný emocemi nabitý příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji

MarciLiška
17.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Zajímavá detektivka. Ze začátku pozvolný zamotaný děj. Trochu ubíjející...
V poslední třetině knihy děj nabírá spád. Více vás začne zajímat, kdo to tedy vlastně udělal? Kniha se mi celkem líbila.

Terrez93
16.01.2024 3 z 5

Takový průměr, nejdřív jsem se hodně ztrácela v ději, v postavách, ale pak si to sedlo. Vraha jsem neodhalila, ten mě překvapil.

Gabriela_K
28.12.2023 4 z 5

Ztrácela jsme se v ději a neměla jsem takový ten pocit, že potřebuju číst dál a nemůžu se od toho odtrhnout. Nicméně na konci to všechno do sebe zapadlo a vraha jsem neodhadla.

Jaruš7
26.11.2023 5 z 5

Audiokniha - skvělá.
Tak, až tato se povedla.
Na scéně rozporuplné ženské postavy z nichž každá má tolik svých problémů, že si z pachatelek nelze jednoznačně vybrat, neboť předpoklady plní skoro dokonale všechny. Po poodkrývání niterné zášti se drama větví a vstupuje na scénu minulost. Ta dává dává ději další citový rozměr, jenž je lidsky nebývale náročný.

Poutavý příběh v poutavém přednesu plný emočních pohledů na život.
Povedlo se, bravo.

schvomis
15.11.2023

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Děje tam bylo dost, vysvětlovaly se události z minulosti, které měly vliv na současnou vraždu.
Vraha jsem si tipla špatně. Pro mě skvělé čtení, dala bych tak 4.5 hvězdy.

mila2411
09.11.2023 4 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo. Opět hodně děje, dlouho nic s ničím nesouvisí a pak to tak nějak do sebe zaklapne.

snimcibdim
04.11.2023 4 z 5

Vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení jsem od knihy nečekala nic a tak jsem byla příjemně překvapená. Jde o poměrně komplikovaný příběh v němž se nevesele protne několik dějových rovin, časových pásem a několik osudů. Nikdo zde není hrdina, spíš je tu několik antihrdinů, ale i pro němůžeme najít pochopení, nebo je politovat. Nízké hodnocení nejspíš kniha slízla, protože je přeci jen docela zašmodrchaná, někomu může vadit, že se nebude mít s kým identifikovat a chybí zde obvyklá schémata typu: "kdopak je tu psychopat" anebo sendvič tvořený ohromně přitažlivým vyšetřovatelem (nevšední vyšetřovatelkou), geniálním sériovým vrahem a mezi nimi kydanec nějakého úchylného mučeníčka a vražděníčka. Nic takového tu nenajdete. Zato tu najdete kopu lidí, z kterých je člověku docela smutno.
Posloucháno jako audiokniha, která má opravdu hutnou atmosféru a dobrou režii.
Jedna hvězda dolů za román v románu "Ta, co vyvázla". Sice chápu, že tam musí být a přitom musí být proporčně omezen, ale je to děsný blábol.

SynD
20.10.2023 1 z 5

mnoho dějových linií a nezajímavých postav - čtenářova smrt. smrt nudou a únavou z nesympatických povah a na sílu zohýbané zápletky...

po Dívce ve vlaku druhá a poslední šance pro Paulu Hawkins. další nuda netřeba!

Babsie
01.10.2023 2 z 5

Název sedí, všechno se odehrávalo fakt moc pomalu. Vlastně se něco začalo dít až na úplném konci. Žádné napětí, většinu knihy žádné zvraty, žádné sympatické nebo zajímavé postavy. Musela jsem se do čtení nutit a dlouhé odstavce bez dialogů přeskakovat. Vadila mi i bezútěšná, stísněná atmosféra, příběh byl jednoduše příliš depresivní.

Nevím, jestli byl konec opravdu trochu uspokojivý, nebo jestli jsem jen byla ráda, že mám konečně klid, nakonec ale hodnotím dvěma hvězdami alespoň kvůli tomu.

Veve11111
28.08.2023 4 z 5

Za mňa lepšia ako predchádzajúca od autorky.

Štítky knihy

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Autorovy další knížky

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku