Pomalu hořící oheň

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/big_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3.4470
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning, 2021

Kniha Pomalu hořící oheň

alca-212
předevčírem

Nízké hodnocení, ale kniha skvělá. Za mě plný počet :-).

Taj-ka

Příběh mě docela okouzlil, ani jsem se nesnažila hádat "kdo to byl", jen sledovala děj. Osobně nikoho s podobně pohnutými osudy neznám a stejně jsem měla tendence si všechno promítat do mých nejbližších a hodně jsem prožívala emoce.

Šárka.Šála

Naštěstí jsem nedala na nepříliš lichotivá hodnocení předchozích čtenářů. Kniha má napínavou zápletku a velmi překvapivé rozuzlení.

Dietwithstyle

Myslím, že kniha je zbytečně kritizována. Jistě - Dívka ve vlaku byla naprosto geniální, ale to neznamená, že by byl Pomalu hořící oheň špatný. Mě se tedy příběh líbil moc a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Paula Hawkins má nadání čtenáře dokonale zmást, takže když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, v další kapitole dojde ke zvratu.

KatyM.

Za mě kniha slabší průměr, děj se táhnul. S knihou Dívka ve vlaku se nedá srovnávat.

Margerite

Za mě podhodnoceno, stejně jako tady všechny knihy Pauly Hawkins. Poctivých 5*. Pomalé, chytré, přesto čtivé, napínavé až do konce. A Laura? Jedna z nejlepších literárních postav, které jsem kdy potkala.

Přečti_si
30.12.2022

Tak Pomalu hořící oheň byl teda opravdu hooodně pomalý. Většinu knihy se žádné zássadní zvraty neděly, ze začátku jsem měla nepořádek v postavách, ale ty se pak provázaly mezi sebou a dávaly smysl. Když to srovnám se Slušní lidé, které jsem četla ve stejném měsíci, tak to je sto a jedna.

Holly.W
28.12.2022

Po 120 stranách jsem musela odložit. Na tomto nebylo absolutně NIC, co by mě jen trošičku zaujalo. Děj absolutně o ničem. Postavy hrozné, nezajímavé, odpudivé. S takovými knihami nebudu ztrácet čas a nechápu jak toto může mít nálepku Bestseller.