Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 608 197

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

Kanylka
11.10.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale chyběla ji jakási pomyslná jiskra.

klarence
04.10.2022 3 z 5

Trochu jsem měla problémy se jmény osob na začátku. Laura se mi docela líbila.
Nečetlo se to úplně špatně, ale za mne mírné zklamání o proti dívce ve vlaku.

Emma27
28.09.2022 3 z 5

Napínavý.

TeriLoch
18.09.2022 5 z 5

Napínavé a čtivé. Knížka mě bavila, takový jednoduchý detektivní příběh, kdy z většího množství osob (mně osobně trvá trochu déle, než si vzpomenu kdo se jak jmenuje a o kom je teď zrovna řeč :D ) vybíráte kdo je teda ten vrah.
Na styl psaní autorky jsem si musela trochu zvyknout, ale líbí se mi. Přečetla jsem i její knihu Do vody, obě knížky doporučuji a chystám se na Dívku ve vlaku :)

NelaMaty
16.09.2022 4 z 5

Úplně nevím, co mám na knihu říct. Jelikož jsem jako první četla knihu Dívka ve vlaku, která mě osobně uchvátila, čekám od každé další autorčiny knihy asi moc. A následně u mě dochází ke zklamání. Kniha celkově nebyla vůbec špatná, ale měla být prostě lepší :-D.

Evišťátko
09.09.2022 5 z 5

Mám její knihy ráda,styl jakým píše,příběhy ,které jsou neotřelé a to,jak se v záplavě severských thrillerů ty její liší. Pro mě je autorkou dobrých psychologických románů s detektivní zápletkou.

Sixtinka144
06.09.2022 3 z 5

Od autorky jsem četla i její předešlé dvě knihy, a i proto jsem váhala, jestli si tuto mám přečíst. Dívka ve vlaku se mi moc líbila, je to jeden z prvních thrillerů, co jsem četla, a i možná proto, jsem z knihy byla nadšená. Ale její druhá kniha, Do vody je přesný opak. Celé to bylo zmatečné a nedávalo to smysl. Nakonec jsem se ale odhodlala a do třetí knihy jsem se pustila. Ze začátku jsem byla mile překvapena, kniha se čte opravdu skvěle, přečetla jsem ji na jeden zátah. Postavy byly také fajn, orientovala jsem se kdo je kdo. Taky musím pochválit mapu, protože jsem na ni nikde než ve fantasy knihách nenarazila, a tady byla. No teď k těm negativům. Četla jsem dál a dál, a nějak okolo strany 200 (což jsou dvě třetiny knihy) jsem si uvědomila, že kniha nepůsobí jako thriller ani jako detektivka. Vůbec to nemá takovou tu tajemnou atmosféru, která k tomu podle mého patří. Celou tu dobu mě absolutně nezajímalo, kdo koho zabil a proč, a to se mi zatím nikdy nestalo. Když přišel závěr, neříkala jsem si "Waau, to je tak dobře vymyšlené, tento vrah by mě nikdy nenapadl!". Reálně jsem si řekla jen, hm. Jediné, co se mi líbilo byl nápad ukradeného příběhu a celkové vyřešení, které se vám dostane až na konci, ale jen na jedné straně, takže ani to jsem si moc neužila. Knihu hodnotím průměrně, vlastně ani sama nevím proč.

Annyshga
02.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Tentokrát jsem se s knihou vážně trápila . Prvních 200 stran jsem pořád čekala na něco, co příběh pořádně okoření a hlavně oživí. Jediným záchraným bodem byla minulost Miriam a krátké úseky z knihy, kterou údajně napsala jedna z hlavních postav Theo. Jinak byl děj zamotaný v osudech a tragediích jedné rodiny a dívky, která se náhodou ocitla na místě vraždy. Tato část mě vážně moc nenadchla a několikrát jsem se i přistihla, že vlastně ani nevím co čtu ‍️. Už jsem chtěla knihu odložit, když v tom přišel zvrat a poslední část příběhu bylo skvělé čtení . Děj se začal hezky rozmotávat a vše na sebe krásně navázalo. Najevo vyšlo mnohaleté tajemství, které ovlivnilo vrahovi pohnutky. Často se mi nestává, že bych odhalila vraha, tady se mi to ale povedlo . Závěr zachránil můj názor na knihu a byla jsem ráda, že jsem čtení nevzdala a dočetla až do konce.

Lexie321
01.09.2022 3 z 5

Aj keď nápad bol zaujímavý postavy ma nejako neoslovili a tak sa to nečítalo úplne najľahšie. Celé to bolo nejaké uponahlane. Asi som od autorky čakala viac.

bafuskyBaf
18.08.2022 2 z 5

Nějak mě ta knížka opět nesedla. Paula Hawkins není můj šálek kávy. Postavy v knize mi byly strašně nesympatické. Nečetlo se mi to z lehkostí.

Dandulka
13.08.2022 5 z 5

Moc dobře napsané. Nic jiného jsem od autorky ani nečekala. Zatím bylo perfektní všechno, co jsem četla. Těšila jsem se na tuhle knížku a jsem moc ráda, že jsem se v očekávání nezklamala. Mohu jen doporučit.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Výborné

helenkan
03.08.2022 4 z 5

Takové pomalejší, ale fajnové rozplétání jedné vraždy. Zároveň odhalování tajemství jedné rodiny. Líbilo se mi to a dokonce jsem odhadla pachatele. Což mě i potěšilo. :-)

sarkaditt
22.07.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům a k jejímu čtení jsem se moc neměla, protože mě odrazovalo hodnocení kolem 65%, které tu v té době měla. Dívka ve vlaku se mi moc líbila, ale kniha Do vody pro mě byla zklamáním a tak jsem se bála, že tato se mi bude líbit ještě méně, naštěstí opak byl pravdou.
Kniha se velmi dobře četla, podle mě měla šmrnc a postupné odhalování zápletky bylo fajn. Není to sice napínavé jak kšandy, ale člověk je celou dobu zvědavý, kam se příběh dostane a zda jeho odhady závěru klapnou.
Nemám co vytknout :)

lištička123
14.07.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, dobře se četla, nemám s touto autorkou problém, její knížky se mi líbí.

Čmeláček
12.07.2022 5 z 5

Tak já mám náhodou knihy od Pauly Hawkins rád :). A tahle je taky dobrá a ne že ne :))).

Hvězdinka
11.07.2022 3 z 5

Tak teda hořelo to fakt pomalu. S knihou jsem bojovala, chtěla odložit, vleklo se to, opakovalo se to a ani thrillerem to nebylo, spíše rodinnou tragédií.

Evule *
10.07.2022 4 z 5

Autorka si drží svůj styl a pro mě byla kniha zajímavá a čtivá. Na konec do sebe vše zapadlo a dávalo smysl.

veriszv
07.07.2022 3 z 5

Paula Hawkins je skvělá autorka, líbila se mi od ní Dívka ve vlaku i Do vody, a proto jsem byla samozřejmě zvědavá i na Pomalu hořící oheň. S její třetí knihou však u mě nastalo zklamání…

Né že by ta kniha byla špatná, má opravdu skvěle vymyšlený a zamotaný příběh, který nesou postavy s barvitými charaktery. A navíc se ty postavy střídají ve vyprávění, což já mám fakt ráda.

Ale…

Celé je to tak složitě vymyšlené, že to vysvětlování prostě neodsýpá. Je to takové ukodrcané, a na to, že by se mělo jednat o thriller, to ztratilo po cestě všechno napětí.

Nevím jestli bych dočetla, protože mě pak vlastně až přestalo zajímat, jak to dopadne, a to je prosím průšvih! Nicméně společně s Jitkou Ježkovou v audiu jsme se tím prokousaly, protože její podání, obzvláště Laury, mě bavilo.

Takže zkrátka tohle doporučit nemůžu, ale jestli autorka napíše něco dalšího, asi jí dám ještě šanci…

Tweety0207
05.07.2022 3 z 5

Autorku mám rada. Štýl písania mi sedí. Kniha sa čítala dobre , ale len sa čítala a čítala a čítala. Síce som vraha neodhadla, no pri zistení kto je to som si vravela" aha jasné to je logické". Žiadny nečakaný zvrat, žiadne napätie. Dej plynul rýchlo a zároveň pomaly.

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v