Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 610 198

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

bigben
19.04.2022 2 z 5

Děj mě moc nezaujal...stejně jako předchozí kniha této autorky...asi jsme si nepadly do noty:-)

ales7021
16.04.2022 1 z 5

Ztráta času :-(

tereza8
11.04.2022 3 z 5

Bohužel trochu zklamání. Čekala jsem asi víc. Příběh spíše táhlý, někdy až moc komplikovaný. Někdy jsem se až ztrácela. Předchozí knihy autorky znatelně lepší.

anys3739
11.04.2022 odpad!

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se těšila, předchozí dvě knihy mě nadchly. Bohužel jsem ale zklamaná. Obávám se, že tato kniha dostala nálepku bestseller jen z důvodu, že autorka měla první knihu hit a počítá se, že i další takové budou. Bohužel naprosté zklamání. Kniha byla vulgární, pomalu na každé stránce vulgární slovo, i dlaždiči mluví slušněji.. Postavy agresivní, žádný spád, žádný kvalitní nápad, nic co by čtenář byť na jedno procento měl rád. Knihu jsem dočetla jen z povinnosti.
Každá z postav byla znechucená životem. Přišlo mi, že i autorka trpí nechutí do života, v podstatě díky jedné z postav zhejtila i svůj styl psaní knih.
Opravdu ale opravdu tuto knihu bohužel řadím do naprosto zbytečných.

jasmina.kralova
04.04.2022 2 z 5

Překombinované. Přepřemýšlené a nedotažený potenciál v postavách a událostech, které by dle mého stály za to, aby byly víc rozvinuté. Ani jedna z toho množství postav mě nebavila, k žádné jsem si nenašla cestu, žádná z těch všech pokřivených myslí mě neoslovila natolik, abych ani na konci knihy stále netápala v tom, kdo je kdo. A to si troufám tvrdit, že mi nevadí číst knihy, kde je hodně postav, například Kingovo Pod Kupolí má asi padesát postav, ale orientovala jsem se v nich líp, než v téhle smutné desítce... Nepotřebuji postavy chápat, nepotřebuji s nimi souhlasit, ale myslím si, že by měla autorka aspoň docílit toho, že mě budou aspoň trošku zajímat...
Atmosféra nebyla nic moc, celý děj na mě působil, jako by byl seskládaný z tak pěti různých příběhů, které byly nakonec seskládány do sebe v celku, který mi prostě nesedl.

HaHa11
31.03.2022 4 z 5

Asi bych už v případě Pauly Hawkins s každým novým počinem nepřipomínala Dívku ve vlaku - mimochodem líbila se mi z jejích knih vlastně nejméně. Autorka píše zapamatovatelně - její knihy nejsou pro každého, důsledkem toho je právě docela nízký průměr hodnocení. Očekává čtenáře pozorného a soustředěného - a takovému svěřuje životní peripetie několika svých hrdinů. Nečeká, že mezi nimi naleznete favorita, ani vám nepodsouvá adepta na vraždu. Že byl konec překvapivý?! Tak s tím si dovoluji trochu nesouhlasit (tipovala jsem zhruba od poloviny knížky); ale přiznávám, že mně přišel trochu překotný. Že by už chtěla mít tuhle bandu z krku a pustit se do něčeho nového? Budu se těšit ....

rodak
30.03.2022 4 z 5

Dívku ve vlaku už autorka nepřekoná. Ta byla jediná a jedinečná.Nicméně její nová kniha mě zaujala. Zajímavá, čtivá, napínavá.

Martiiiik
30.03.2022 3 z 5

Za mě jde autorka kvalitou dolů s každou další knihou... Oceňuji to, že je zde relativně malé množství postav, ale ten pokus o velký spletenec ( pravděpodobně se záměrem udržovat čtenáře v napětí) mi přijde poněkud nešťastný, je z toho moc zmatený guláš.. tři hvězdy jsou za nápad, ten vůbec není špatný.. ale někdy se prostě nic nemá přehánět.. tak třeba příště :-)

chrudas
30.03.2022 5 z 5

Četlo se dobře, paní autorka určitě umí i s tím, že ať má člověk jakýkoliv názor na příběh většina se shodne, že se čte dobře. Pohnuté charaktery postav mi nevadily ba naopak některým jsem i fandila. Dívka ve vlaku byla napínavější, ale i tato kniha si zaslouží šanci.

Dumicek
28.03.2022 2 z 5

Bohužel mě to vůbec nebavilo a nutila jsem se ke čtení..už i z předchozích knih jsem nebyla nadšená a tahle jen potvrdila to,že další od autorky si rozhodně nepřečtu..naprosto nudné čtení..

jarda155
23.03.2022 3 z 5

Něco mezi "vlakem " a "vodou"
Oproti vodě dosti zjednodušené, oproti vlaku už to nemá takovou atmosféru.
Určitě bude spousta literatury na podobné úrovni, takže se s paní spisovatelkou loučím.Špatné to nebylo, ale nic ohromujícího to taky není a má to, z mého pohledu, klesající tendenci.

ctenarkaEva
23.03.2022

Bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst, nebavilo mě to.

Katulinka69
19.03.2022 2 z 5

Velké zklamání, po předchozích knihách autorky jsem se této nemohla dočkat, ale bohužel mě vůbec neoslovila.

krevetka79
18.03.2022 5 z 5

Zajímavý námět se spoustou narušených lidí, ve kterých je potřeba se zorientovat, aby se čtenář začetl a knížku si užil.

Denisa232623
17.03.2022 1 z 5

Tahle kniha se mi těžko hodnotí, protože slibovala hodně, ale nepřinesla nic.. Jen jedno velké zklamání.. Mnoho postav, každá má svůj příběh, přeskakování v dějí a žádné napětí. Ve finále vůbec nevím o co šlo a hvězdu dávám jen za čtivost jinak velký špatný..

EE
16.03.2022 2 z 5

Kniha mě zklamala, nemohla jsem se začíst, v postavách jsem se ztrácela, hodně nepřehledné. Dívka ve vlaku nesrovnatelně lepší.

veronika3141
14.03.2022

Druha kniha od teto spisovatelky ,ale nezaujala me tolik jako Divka ve vlaku,musela jsem se tak nejak nutit abych knihu docetla a ze mi to trvalo.Myslim si,ze dalsi knihu uz od teto spisovatelky cist nebudu,jako by mi tam neco chybelo ,nevim jak to popsat …..

princesse
13.03.2022 3 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a určitě pro mě lepší než Dívka ve vlaku. Ale zdaleka ne skvělý čtenářský zážitek. Zřejmě mi díla od autorky nejsou souzena. Mám ještě Do vody připravenou a uvidíme jestli do třetice. Každopádně zde se mi nedařilo se začíst a udělat si pořádek v postavách. Dobrých 100 stran trvalo než jsem se pořádně zorientovala a začalo pořádné čtení. Pak už to šlo a děj ubíhal dobře. Uvidíme tedy zda třetí kniha bude zlomová a udělám si jasno.

SSTknihy
08.03.2022 4 z 5

Svým způsobem to vlastně ani není klasická detektivka. Spíš taková psychologická studie lidí, jejichž životy poznamenaly různé tragické události, které osudově ovlivnily jejich další životy. Vražda je v podstatě zákonitým vyvrcholením těchto životních peripetií a čtenář musí postupně krok za krokem rozmotávat celé to předivo vztahů, motivů a pohnutek, aby pochopil, k čemu a proč k tomu všemu vlastně došlo.

book_loverka_
08.03.2022 2 z 5

Bohužel Pomalu hořící oheň mě nenadchnul. Nevyhovovalo mi přeskakování mezi dějovými liniemi, těžko se mi orientovalo v postavách, které byly takové suché a prakticky v člověku nevzbudily žádné sympatie. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Napínavých pasáží jsem se dočkala na můj vkus docela pozdě. Možná bych to označila spíš jako společenský román s napínavými prvky. Nakonec se to ale zajímavě propletlo a vše do sebe zapadlo. Určitě se najdou lidé, jež tahle knížka pohltí více. Já se však zařazuji do tábora těch, kterým to moc nesedlo.

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v