Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 611 198

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

Theresa.2679
28.01.2022 4 z 5

Čtivě napsáno, thrillerem bych to úplně nenazvala, ale kniha se četla dobře, děj rychle utíkal, předchozí knihy za mě lepší, ale i tato kniha se mi velmi líbila.

Květ
27.01.2022 3 z 5

Knížku bych asi nenazvala thrillerem, ale spíš románem s napínavými prvky. Je to dílo odpočinkového typu, čtivě napsané, ale s žádnými momenty extra překvapení, nezůstanete bez dechu, necítíte strach, spíš jen poklidně sledujete vztahový propletenec postav. Knížka k ukrácení dlouhé chvíle, spíš na dovču.

Haen
26.01.2022 5 z 5

Paula Hawkins má zvláštní mozaikový styl, který stejně jako v předchozí knize Do vody jistě nevyhovuje každému, ale pro mě skvělé. Jelikož jsem si od této knížky nic moc neslibovala, jsem příjemně překvapená, moc mě to bavilo. Jednou si to musím přečíst znovu, abych si užila ty náznaky a střípky informací s tím, že už vím, kam vedou a co propojují. Výborně napsané.

MartinProtschke
26.01.2022 3 z 5

Líbily se mi všechny tři knížky autorky, ale tahle mi z nich přišla nejslabší. Ale i tak se četla dobře

dia.riedl
25.01.2022 4 z 5

Pro mě měla kniha docela pomalý rozjezd. A to i přes to, že jsme hned vrženi do děje, kde postavy už mají nějakou minulost, kterou mi ale teprve odkrýváme. Zároveň mi vlastně každá z postav byla nesympatická. Ke konci jsem ale do příběhu byla už tak zainteresovaná, že jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Přijdou zásadní odhalení a za mě to nemělo chybu, ani žádný zádrhel, kdy by příběh v průběhu skřípal.
Po dočtení můžu říct, že to bylo vážně dobré!

Enehy
24.01.2022 5 z 5

Trochu jsem váhala, jestli je to pětková kniha, ale nejspíš ano. Už jenom kvůli tomu, že tu zase máme plejádu různě duševně i fyzicky pochroumaných hrdinek, které si navzájem hází klacky pod nohy, a vy se nedokážete rozhodnout, která z nich toho mladíka doopravdy zlikvidovala. A pak tu také najdeme spoustu otázek na téma, co je správné a co ne, a jestli se dá třeba ospravedlnit i vražda. Navíc se to dobře čte a pokud vynechám porovnávání s unikátnějšími a kreativnějšími díly, dohromady to na těch pět hvězd vyleze.

pohoda58
23.01.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky, dobře pojatý a čtivý příběh. Doporučuji

KáťaM.
23.01.2022 3 z 5

Dívku ve vlaku i Do vody jsem hodnotila plným počtem hvězd, měla jsem proto velká očekávání. Musím říct, že pro mě bylo rušivé neustále přeskakování v čase (knížku jsem poslouchala, snad je to tedy v klasické verzi čitelnější), postavy mě tentokrát tolik nezaujaly, ani název mi nepřišel příliš přiléhavý. Od autorky jsem čekala další temný psychologický thriller, dostala jsem ale něco, co hodnotím "jen" jako lepší průměr, nutno ale dodat, že se nevytratil spád, za mě tedy neurazí, ale nenadchne, všechny ostatní knížky autorky ale vřele doporučuji, tahle byla slabší.

kachna146
23.01.2022 4 z 5

Za mě fajn volba, zajímavý příběh, dost čtivé. Jen jsem se chvílemi ztrácela. Doporučuji

Denisa121
20.01.2022 5 z 5

Paula Hawkins zkrátka ví, co dělá. Kniha opět skvěle napsaná, čtivá, postavy i příběh propracované. 1 vražda, 3 podezřelí a všichni měli dobrý motiv, proto člověk neví, kdo vraždu spáchal. Výborně promyšlená psychologie postav. Doporučuji.

Dajine
17.01.2022 5 z 5

Trochu zmatek se snahou dát událostem řád. Myšlenkové pochody postav dokonale doprovázejí příběh. Překvapení na konci se sice tak úplně nekonalo, ale i tak dobré čtení.

veronika9143
16.01.2022 4 z 5

Není to úplně na plný počet hvězdiček, ale uznávám, že mě kniha chytila víc, než prvotina Dívka ve vlaku. Zase se setkáváme s příběhem, který vypráví více osob najednou. Příběh je protkaný, nebo ozvláštněný o úryvky z knihy. Styl psaní mi tolik nevadí, když si zvyknete na přeskakování, mezi postavami, děj je zajímavější a občas čekáte, jak bude pokračovat příběh jiné osoby. ¨
Ke konci už jsem věděla, kdo to byl a chybělo mi takové to překvapení na konci. Kniha je plná zvratů a je různě zamotaná, ale jakmile se začne odhalovat, co kdo udělal, dojde vám konec.
Myslím, že tu je posun autorky, doufám, že jednou si přečtu knihu, ze které se tzv. posadím na zadek.

petrasnobl
16.01.2022 1 z 5

Kniha nepřekvapila, autorka zůstává věrná svému stylu psaní, který mi ne zrovna moc vyhovuje

PetraBery
16.01.2022 4 z 5

Předchozí kniha autorky mě po vydařené prvotině moc nenadchla, toto dílo bylo určitě lepší. Čtivé, krátké kapitoly, více vypravěčů, dost komplikovaných lidí a samozřejmě odhalování tajemství každého ze zúčastněných. Na placku to rozhodně dle mého není, ale za ztrátu času přečtení také nepovažuji.

Makůvka
15.01.2022 3 z 5

Knížka se četla dobře. Vůbec mi nevadilo, že každá kapitola byla vyprávěna z pohledu někoho jiného, ale asi jsem od toho čekala trošku víc.

Terez25
15.01.2022 4 z 5

Průměrný thriller, kde do sebe vše nakonec zapadne, ale který nebyl špatný.
Je to psáno živou formou a děj ubíhá rychle. Je to kniha, na kterou zřejmě brzy zapomenu, ale ztráta času to nebyla.

clarkens
14.01.2022 2 z 5

Stotožňuji se s komentářemi níže, doporučila bych si zapisovat postavy a vztahy, vzhledem k preskakovani děje. Na konci do sebe skoro všechno zapadlo, ale cesta k tomu byla dlouhá... knizka ve mě nevyvolavala pocit že musím číst dál.

Clara_C
12.01.2022 3 z 5

Moc se mi líbila knížka Do vody, byla jsem tedy zvědavá na další, podobnou knihu. Nevím, zda je to tím, že jsem se posunula v nárocích na kvalitní čtení o kousíček výš nebo mým přílišným očekáváním, ale nemohu říct, že bych byla z četby u vytržení. Mám ráda rodinné propletence, minulost, tajemství, křivdy i vztahy.
Ale tady je vše podáno moc přímočaře a jednoduše a někdy zase nijak.
Zmenšit písmo, vyjde knížka tak na brožurku.
Škoda.

Termina
10.01.2022

Začala jsem číst a takřka okamžitě jsem se dostala na příjemnou knižní vlnu, plnou zvratů a překvapení. Celkový dojem je kladný i když s ohledem zpět na Vás kniha může působit uspěchaně. DÍK!

cleopatra11
08.01.2022 4 z 5

Pokud chcete mít v lidech chaos, sáhněte po této knize...)))
Žádné napětí, žádné emoce, žádný pocit, že musím číst dál, abych zjistila, jak to vlastně je...

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v