Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 611 198

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

martina8425
04.01.2022 2 z 5

Od téhle knihy jsem asi měla moc vysoká očekávání. Dostalo se mi pouze nulového napětí a postav, které se mě žádným způsobem nedotkly a nevyvolaly ve mně absolutně žádné emoce. Hlavní postava možná měla potenciál, ale autorka ho bohužel nevyužila. Mapka na začátku knihy zcela zbytečná, neměla pro příběh žádný význam (jaká škoda, miluju takové mapky!). Pro mě zkrátka velké zklamání.

Sabča92
03.01.2022 4 z 5

Od Pauly Hawkins jsem přečetla všechny její knihy. Její Dívka ve vlaku pro mě byla zlomová protože se jednalo o první psychothriller který jsem kdy četla a naprosto jsem si ho zamilovala. Pauliny knihy rozhodně nepotěší všechny čtenáře, protože autorčin velmi specifický styl psaní je náročný. V čem tkví problém? Má dokonale promyšlený příběh, zná postavy dopodrobna ale čtenáři nepředkládá příběh postupně vykreslovaný, nýbrž vás hodí do vody a sype na vás jednu postavu za druhou. Pokud si u jejích knih nepíšete bokem strom vztahů, jste ztraceni. Daniel je zavražděný. Jak zemřel, kdo ho našel, nějaká stopa? Na nic z tohoto nedostáváte žádné odpovědi. Příběh nesleduje ani jednoho vyšetřovatele. kromě Danielova zavraždění potýkáte s dalšími zločiny. Ukradeným námětem na knihu a velmi brutálním případem z minulosti. Vše nakonec do sebe skvěle zaklapne, ale cesta k rozuzlení nebude zdaleka lehká. Pomalu hořící oheň není rozhodně kniha pro každého.

anája
03.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Z knihy mám rozporuplne pocity. Děj byl napínavý. Mnoho postav a z toho většina divnych a nesympatickych. V případě Daniela nikdo neví, jestli to byly pouze představy nebo pravda. A od toho konce jsem čekala daleko víc, mělo to velky potenciál, ale skoda ze ho autorka nerozvedla, stačilo trosku okorenit a popsat tu léčku, kterou na posledního vraha prichystali. Konec pro mne o ničem , bez šťávy.

petrarka72
02.01.2022 5 z 5

Stvořitelka Dívky ve vlaku je zpět! Po minulé knížce Do vody jsem se obávala, že Paula Hawkins bude autorkou jediného nadprůměrného díla, jež zastíní vše ostatní... Pomalu hořící oheň je však parádní psycho jízda, napínavá, drásavá a s živoucími postavami, v níž detektivní linka není ta nejdůležitější. To, co v Dívce ve vlaku představoval alkohol, tady zastupuje bezdětnost či ztráta dítěte v několika podobách - a to nenápadně se prolínající téma vztahu mezi životem a tvorbou plus katarzní vyznění jsou příjemné bonusy...

Nuttelka
02.01.2022 4 z 5

Mé první seznámení s autorkou a nemůžu říct, že to bylo úplně špatné. Zvolila jsem audioknihu, i z toho důvodu, že ji čte skvělá Jitka Ježková. Ale měla jsem problémy se skoky do minulosti, i když se tím postupně rozplétá děj a občas jsem měla i trošku "guláš" v postavách. Každá z žen si sebou vlekla těžké břemeno z minulosti a i tomu pak odpovídá jejich chování. Ani jsem netipovala, kdo to vlastně udělal, jen jsem se nechala unášet dějem a čekala na úplný závěr, na celé rozlousknutí... ale nedostavilo se úplné nadšení, zvrat, který by mě posadil na zadek (ale i tak přiznávám, že některá odhalení mě překvapila).
Další knihy autorky si nejspíš dám až s odstupem času.
(Audiokniha)

jurver
01.01.2022 5 z 5

Kniha se četla skvěle, nevadilo ani přeskakování v jednotlivých časových pásmech. Bylo to čtivé a mělo to spád. Jen ten konec mohl být trochu propracovanější - grand finále bylo za mě trochu nedotažené, jako by autorku tlačil termín uzávěrky :)

Warty
30.12.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nezdálo se mi to moc napínavé, a konec se mi nelíbil vůbec. Přišlo mi to trochu přitažené za vlasy.

Kanimůra2
30.12.2021 5 z 5

Mě se knížka líbila. Hodně líbila. Ono se dá těžko srovnávat s Dívkou ve vlaku. Protože všichni co hodně čteme víme, že taková knížka se vyskytne jednou za x knížek. Knížka výjimečná. Prostě dokonalá. Nechápu, proč je tak nízko hodnocená. Podle mě se dobře četla a měla i spád. Jen ten závěr - se mi zdál malinko odbytý. Tím myslím případ vyděrače. Zklamalo mě, že to tak vyšumělo. Spíš přešlo, jakoby nic. Ale celkově plný počet

asam
28.12.2021 1 z 5

Toto mě zklamalo. Dívka ve vlaku byl trhák- ale toto se vleklo, rozvláčné, nic neříkající.

gad
25.12.2021 4 z 5

Zajímavý příběh několika lidí, mezi nimiž není zdánlivá souvislost. Přesto se jejich osudy protnou za dramatických okolností. Na počátku je to vražda mladého muže. A zde začíná autorka rozplétat nit, která všechny dotčené postavy spojuje. Musí jít až do dávné minulosti, aby čtenáři objasnila jejich pohnutky.
Paní Hawkins píše zvláštně a přesto poutavě. Uznávám, že to ne každému sedne a sama si do sebe v knize rýpne, když Carla hodnotí novou knihu svého manžela. Ano, není to přímočaré vyprávění, ale nutí vás přemýšlet. Přesto první dvě autorčiny knihy hodnotím o hvězdičku líp.

exlibris470
21.12.2021 2 z 5

Nevím, je-li chyba ve mně (v mé případné momentální roztěkanosti či rovnou v mé celkové nedostatečnosti). Kniha se mi nelíbila, vůbec jsem se nebyl schopen do ní začíst.
Mnoho děvčat a žádný tah na bránu.
Od Hawkinsové se mi líbila jen první - Dívka ve vlaku.
Pak už je mi to jedno.

PetK
19.12.2021 3 z 5

Začnu pozitivy. Bavily mě postavy, z nichž v podstatě všechny byly nějak porouchané, snad ani jedna nebyla prvoplánově líbivá, ta, které byste chtěli fandit. Jak bolavé můžou být rodinné vztahy a k čemu můžou vést.
A teď negativa. Normálně jsem se ztrácela v čase, kdy se co stalo. Nevím, čím to je, ale v jednom místě jsem se schválně vracela, abych se zorientovala, a jednoduše to pro mě nebylo jasně dané. Takže doteď přesně nevím, kdy kdo co udělal, řekl, našel, viděl... Což značně snížilo dojem. A upřímně řečeno, konec mě taky nenadchl. Škoda...

janina66
18.12.2021 5 z 5

Opravdu výborný příběh. Velice čtivé, krásně propletené vztahy všech postav knihy. Hodně podezřelých, postupně se odkrývá minulost dvou příběhů, které jsou obsahem knihy. Dívka ve vlaku u mě vede, ale tato se jí hodně přiblížila. Mohu doporučit k přečtení.

standadanda
17.12.2021 5 z 5

Mám rád knihy od P.Hawkins. I tato se mě líbila. Umí psát velmi poutavě a protože jsem to poslouchal jako audioknihu v podání Jitky Ježkové bylo napětí její interpretací dvojnásobné. Na závěr si vždycky řeknu WAU....... Dávám plný počet . Ani já moc nechápu nízké hodnocení.

85098211
14.12.2021 5 z 5

(audiokniha)
Na další knihu autorky si její čtenáři museli počkat opravdu dost dlouho ;-). A i když ji a její styl psaní většina z nich víceméně kritizuje, mně se její předchozí knihy líbily stejně jako tato nejnovější. Hned na začátku dojde k vraždě mladíka a od tohoto činu se potom všechno odvíjí. A všechny osoby, které se v případu objeví, by mohly svým způsobem také mít motiv. Je tady mladá Laura, která měla s obětí milostný poměr, potom Miriam, která mrtvolu zase objevila a odstranila (možná) důležitý důkaz, no a dále ještě i Carla, která ani po dlouhých letech nedokázala překonat tragickou smrt svého malého synka. Autorka do příběhu začlenila i další postavy, hlavně policisty, kteří případ vyšetřují, ale je tady také manžel Carly, který hraje neméně důležitou roli. Případ jako takový je dost komplikovaný a autorka postupně rozplétá nejen současné, ale i minulé události, které by mohly s aktuální vraždou mladíka souviset. Protože je ale počet podezřelých poměrně omezený, je možné po určité době pachatele odhalit ;-). Kniha je opravdu výborně napsaná a čtivá, postavy sice zrovna sympatické nejsou, ale případ definitivně dobrý je :-). Dávám tedy plný počet a nízkému hodnocení knihy zde opravdu nerozumím...

mmartinastef
13.12.2021 4 z 5

Tahle kniha se mi líbila, nebyla zbytečně překombinovaná, nicméně zápletka a vyřešení zajímavé rozhodně stálo za přečtení. 70 % mi přijde málo. Opravdu slušné čtení.

kytarka
09.12.2021 4 z 5

Tak tuhle knihu jsem zhltla velice rychle. Od Pauly de mi líbila kniha Dívka ve vlaku, ta byla super Do vody byla hodně slabá a tato je skvělá, vyrovná se za mě Dívce ve vlaku.
Děj je hodně propletený, přeskakuje se tady do budoucnosti, minulosti, přítomnosti. A musím říct, že ten zmatek se mi na tom líbil. Super čtení na dlouhé večery.

vsechnonebonic
01.12.2021 5 z 5

Kniha přečtena za dva dny. Ano,patřím k těm, kterým se knihy Pauly Hawins moc líbí. Od jejích knih se prostě nemůžu jen tak odtrhnout. Dívka ve vlaku asi dlouho zůstane TOP, ale i tato knížka potěšila.

MedvidekS
30.11.2021 4 z 5

Thrillery normálně nečtu, takže nemůžu moc porovnávat. Nicméně děj odsejpá, nenudila jsem se. Od konce jsem však čekala ještě trošinku více.

zuzana2599
29.11.2021 5 z 5

Pomalu hořící oheň časem nabírá na síle a není-li včas uhašen spálí a udusí to dobré v nás. Desítky let může doutnat stará křivda či tajemství a pak když nastane ten pravý čas, pomsta a odplata naberou svou sílu.
Nový thriller od Pauly Hawkins je bezvadné čtení. Téměř rodinný příběh, který je chytrý, inteligentní, výborně propracovaný. Čtení mě hrozně bavilo, užívala jsem si každičkou kapitolu. Tři ženy, Miriam, Laura a Carla, a jeden zavražděný mladík. Co je spojuje a jaký je jejich vztah k zavražděnému ?
Doporučuji, toto bylo čtení dle mého gusta !!!

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v