Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 608 197

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

AlbinaBina
11.02.2023 3 z 5

Za mě super. Jako vzdy se nejdriv musim zorientovat v postavách a pak uz mi dej ubiha s radosti. Zapletka na me trochu drasticka.

ElikaS
11.02.2023 3 z 5

Stále se snažím psychologickým thrillerům dávat šanci a stále jsem spíše nespokojená než spokojená. Pomalu hořící oheň mě moc neuchvátil. Knížka se hodně vlekla a stránky ubíhaly aniž by se něco zásadního stalo. Poměrně brzy po přečtení jsem musela hodně přemýšlet, o čem knížka vlastně byla, takže ve mě nezanechala žádný hlubší dojem.

alca-212
05.02.2023 5 z 5

Nízké hodnocení, ale kniha skvělá. Za mě plný počet :-).

Taj-ka
04.02.2023 4 z 5

Příběh mě docela okouzlil, ani jsem se nesnažila hádat "kdo to byl", jen sledovala děj. Osobně nikoho s podobně pohnutými osudy neznám a stejně jsem měla tendence si všechno promítat do mých nejbližších a hodně jsem prožívala emoce.

Šárka.Šála
30.01.2023 4 z 5

Naštěstí jsem nedala na nepříliš lichotivá hodnocení předchozích čtenářů. Kniha má napínavou zápletku a velmi překvapivé rozuzlení.

Dietwithstyle
29.01.2023 5 z 5

Myslím, že kniha je zbytečně kritizována. Jistě - Dívka ve vlaku byla naprosto geniální, ale to neznamená, že by byl Pomalu hořící oheň špatný. Mě se tedy příběh líbil moc a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Paula Hawkins má nadání čtenáře dokonale zmást, takže když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, v další kapitole dojde ke zvratu.

KatyM.
10.01.2023 3 z 5

Za mě kniha slabší průměr, děj se táhnul. S knihou Dívka ve vlaku se nedá srovnávat.

Margerite
07.01.2023 5 z 5

Za mě podhodnoceno, stejně jako tady všechny knihy Pauly Hawkins. Poctivých 5*. Pomalé, chytré, přesto čtivé, napínavé až do konce. A Laura? Jedna z nejlepších literárních postav, které jsem kdy potkala.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Tak Pomalu hořící oheň byl teda opravdu hooodně pomalý. Většinu knihy se žádné zássadní zvraty neděly, ze začátku jsem měla nepořádek v postavách, ale ty se pak provázaly mezi sebou a dávaly smysl. Když to srovnám se Slušní lidé, které jsem četla ve stejném měsíci, tak to je sto a jedna.

Holly.W
28.12.2022 1 z 5

Po 120 stranách jsem musela odložit. Na tomto nebylo absolutně NIC, co by mě jen trošičku zaujalo. Děj absolutně o ničem. Postavy hrozné, nezajímavé, odpudivé. S takovými knihami nebudu ztrácet čas a nechápu jak toto může mít nálepku Bestseller.

lucisa.n
11.12.2022 4 z 5

Kniha začíná objevením zavražděného muže, Daniela, který přechodně bydlí na říčním člunu na Temži. Objeví ho jeho “lodní sousedka” Miriam. A samozřejmě se rozbíhá pátrání.. Miriam je totiž velmi všímavá a má ráda kolem sebe přehled, dokáže policii poskytnout mnoho informací. Některé se ale třeba rozhodne zamlčet.. Do podezření se tak dostávají tři ženy, které zdánlivě nemají nic společného..

Od knihy jsem měla docela očekávání, resp. jsem byla zvědavá, jak se mi bude líbit oproti první knize - Dívka ve vlaku, kterou jsem od autorky již četla a příliš mě nezaujala. Do této knihy jsem se ale dostala poměrně rychle a příběh mě bavil :) Kniha sice měla pár vycpávkových míst, ale ve výsledku jste do 2/3 knihy neměli moc páru, kdo za tím vším vězí. To se ale celkem logicky vysvětluje v závěrečné části.
Kniha je určitě čtivá, kapitoly jsou tak akorát dlouhé. Občas jsem měla problém s velkým množstvím ženských jmen, nakonec jsem se ale dokázala zorientovat :) Na začátku příběhu je i kreslená mapa, ze které jsem měla radost, vždy mi to přijde jako skvěle doplnění příběhu. Nakonec jsem ji ale vůbec nevyužila, nebylo potřeba :) Moje hodnocení je s ohledem na hodnocení předchozí knihy, tato je pro mě určitě lepší a nad dalšími knihami od autorky budu ještě přemýšlet.

Andyska007
04.12.2022 3 z 5

Shoduji se s některými čtenáři níže. Na knížku jsem se moc těšila. Knihy Dívka ve vlaku a Do vody se mi moc líbily. Ale tato mě nakonec tolik nezaujala a trochu zklamala...

knihomolka_eli
03.12.2022

Príbeh sa točí najmä okolo troch žien - Laury, Carly a Miriam, no mne bolo najviac sympatická Laurina staršia kamoška, ktorá bola veľmi inteligentná a láskavá :).
Carlu, Lauru a Miriam spája pocit trpkosti zo situácií, ktoré zažili v minulosti.
Laura strávi s Danielom iba jednu noc, no videli ju s ním ako poslednú.
Suseda Miriam je dosť zvedavá, sama si v minulosti zažila situácie, z ktorých sa nespamätala a preto vie,že sa hocikto môže ocitnúť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste. Okrem toho, je nahnevaná, pretože Theo použil jej rukopis na splnenie svojich cieľov.
Carla mala strašne smutný život. Bôľ, ktorý nosí v srdci z minulosti narastá, pretože jej umrie ďalší člen rodiny a hneď po ňom aj jej synovec.
Kto stojí za Danielovou vraždou?

Kniha sa čítala celkom dobre. Bola napínavá a vraha som v prvom momente tipovala niekde úplne inde. A až neskôr mi to začalo byť jasné. To, že autorka má v knihách veľa postáv mi nevadí, lebo sa v nich vždy dobre zorientujem a baví ma, že sa striedajú ich kapitoly. Pomalý oheň ma bavil asi cca.rovnako ako Dievča vo vlaku, no tu mi to prišlo trošku akčnejšie.

Karoley
21.11.2022 5 z 5

Na říčním člunu v Londýně je nalezen brutálně zavražděný mladík. V centru pozornosti se ocitají tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily. Laura, mladá dívka, která měla s Danielem poměr. Sousedka Miriam, která mrtvolu objevila. Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad ztrátou svého malého syna.
Příběh je to docela zamotaný. Nejvíce mě bavila dějová linka točící se kolem minulosti Miriam. Přečteno za dva dny, Dívka ve vlaku to sice není, ale bavilo mě to dost!

Adriena838772
14.11.2022 2 z 5

Ten začátek byl docela dobrý ale dál jsem přestala číst. Je mnohem víc slabší. Dívka ve vlaku, Do vody se mi moc líbilo tady ta knížka moc zklamala. Tahle knížka ne má žádný děj

mcabr
14.11.2022 4 z 5

Začátek trochu divnej, pak se to trochu rozjelo.

IreneP
30.10.2022 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a kdybych ji četla, nedočetla bych. A to mám předchozí knížky autorky moc ráda. Nějak jsem se nedokázala do příběhu ponořit. Skoro všechny postavy jsou nepříjemné a zvláštní. Má to své důvody, ale já s žádnou nedokázala najít společnou notu, zajímat se o její osud. Postrádala jsem nějaké napětí, jak v minulosti, tak v současné lince. Těch peripetií bylo až moc, do knihy vložená další kniha atd. Tentokrát zklamání.

castiglione
29.10.2022 2 z 5

Tentokrát fakt zklamání. Chyběl dobře poskládaný příběh, chybělo mi napětí, chyběla mi jakákoliv věrohodnost tolika dramatických osudů "na jedné lodi", no, jak to napsat citlivě...? Tak trochu slátanina. Celé to na mě působilo dojmem "teď jsem v kurzu, tak rychle další knihu, ať je to, co je to", prostě na autorku Dívky ve vlaku, která se mi líbila moc, slabota. Ale obálka se povedla na jedničku s hvězdičkou!

m_martina
22.10.2022 5 z 5

Od této paní spisovatelky jsem přečetla všechny její předchozí knihy a její styl se mi líbí. Píše zajímavě, čtivě a také tuto knihu jsem četla jedním dechem. Dávám pět hvězd.

TVer
20.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc nelíbila.. Dala bych jí asi tak 40%.
Přišlo mi, že veškeré uvedené byli hrozně "neoblíbitelné" když to tak mám říct, nelíbila se mi ani jediná z nich, každý strkal nos do všeho kromě svých věcí, Lauřino neustále opakování, že nic není její vina, Theovo plagiátorství, Carlina celková povaha.... Ne, žádná z těch postav se mi nelíbila.

Příběh plynul tak zvláštně, že mi vlastně bylo úplně jedno, kdo zavraždil Daniela, spíš už jsem s tou knihou chtěla být hotová. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby ta kniha byla o Miriam a její kamarádce Lorraine a celý příběh by se točil kolem toho. Tady do nemělo žádné napětí, žádné přemýšlení kdo je vrah, ani šokující odhalení. Oproti dívce ve vlaku velmi slabé.

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v