Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2571 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

432830
17.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Nechapu to mnozstvi negativnich recenzi. Za me super, napinave, prectene hned. K zaveru se svym zpusobem dalo dospet, ale prvoplanovy motiv vrazdy to rozhodne nebyl.
SPOILER!!!! Pro ty, kteri nepochopili - veazdu spachal Sean, nebot nemohl unest predstavu, ze by se lide dozvedeli, ze kryl matcinu vrazdu a je tedy synem zrudy.

blackoutzuzi
11.05.2020 2 z 5

Bohužel kniha Do vody pro mě byla obrovským zklamáním. Už od prvních stránek jsem byla zmatená - tolik postav, nicneříkajících monologů, žádné akce, žádné zvraty! Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, ale v hloubi duše jsem pořád doufala, že přijde nějaký neočekávaný zvrat, nějaký pořádný boom a já budu ve finále spokojená. Bohužel, sama detektivní zápletka a rozuzlení se mi vůbec nelíbilo.

Pihule
09.05.2020

Dotaz pro ty, kteří to nevzdali a vydrželi až do poslední věty. A na tu se chci právě zeptat jak jste ji pochopili, protože jsem z toho lehce zmatená. Doznal se otec, aby ochránil syna? Proč by to syn dělal, když Nel miloval? Děkuju.

Klaudie123
08.05.2020

Čtivé, ale na mě je tam moc pohledů postav. Člověk se ztrácí kdo je kdo...

1v8na
05.05.2020 4 z 5

Příběh je čtivý, dobrodružný, napínavý, poutavý a stupňující se.
Krátké kapitoly čtivost přímo podporují.
Líbí se mi vykreslení pochodových myšlenek jednotlivých obyvatel městečka a propojení jejich životů do jednoho celku.
Taky oceňuji formát úryvků z připravované knihy v knize.
Co mi dělalo ze začátku děsný problém, bylo to, že kniha je psaná z pohledu mnoha postav a trvalo mi, než jsem se v nich zorientovala.

Teniskaha
22.04.2020 4 z 5

Skvělá zápletka! Styl Pauly mě sakra moc baví. Určitě si ještě minimálně jednou přečtu.

Sany124
13.04.2020 3 z 5

Měla jsem problem se vžít do děje, ale čím déle jsem četla, tím více jsem potřebovala vědět, jak to dopadne.

esfinge
12.04.2020 4 z 5

Bála jsem se přes špatné recenze...ale zbytečně. Příběh mě dokonale vtahl, líbilo se mi vyprávění z tolika úhlů a do poslední stránky jsem si byla jistá, že nic není tak, jak vypadá. Je pravda, že postav je tam dost a vypadá to, že ve městečku není žádný normální vztah.

PHochmannova
03.04.2020 4 z 5

Asi jsme při čtení téhle knihy měli všichni podobný problém. Postavy. Moc postav.
Příbuzenské vztahy a návaznosti jsem stoprocentně pochopila až za půlkou knihy.
Většinu příběhu jsem se vztekala nad Neliným přístupem, když byly s Jules ještě děti. Nakonec byla jejich rozkmotřenost čisté nedorozumění.
SPOILER
Při zjištění, že Nelina smrt byla nešťastnou nehodou, naštvala jsem se ještě víc.

Kniha mě jinak bavila, ale na zadek jsem se z ní neposadila.

alusa4302
30.03.2020 5 z 5

Čekala jsem od knihy víc, ze začátku jsem měla problém se zorientovat v tolika postavach.

PetraV665
24.03.2020 4 z 5

Hodně postav, ale příběh zajímavý. Dívka ve vlaku mi ale seděla víc!

jarmila6295
17.03.2020 3 z 5

Ze začátku jsem váhala, zda knihu vůbec dočíst, vůbec se mi nelíbila. Po cca půlce jsem ale věděla, že dočíst musím :-), takže vydržet!

zimolka
15.03.2020 3 z 5

Prvních cca 100 stran mě moc nebavilo,musela jsem se do čtení spíše nutit.Postav je tam na zorientování opravdu hodně,nicméně pak jsem se začetla a až tak špatné to nebylo.

KáťaM.
13.03.2020 5 z 5

Mně se Do vody moc líbilo, zažívala jsem ty samé tíživé pocity a mráz v zádech jako před pár lety u Dívky ve vlaku, Paula Hawkins mi sedí a jeho knížky moc doporučuji!

Myrna
08.03.2020 1 z 5

Nezáživné, bezbarvé, rozvláčné, odloženo....

Nikol92
27.02.2020 5 z 5

Napínavá od začátku do konce, překvapivý vrah jedné z ústředních postav na, kterého odkazuje ze začátku jen málo indicií. Vše obestřeno takovým tajemnem, mystikou a čarodějnictvím. Četlo se to jedním dechem. A udrželo si to napínavost až dokonce. Srovnatelné s kvalitou Dívky ve vlaku.

michaela.97
23.02.2020 3 z 5

Dívku ve vlaku jsem nečetla, takže nemůžu porovnat, nicméně do knížky jsem se začetla rychle a děj mě vtáhl (a i bavil), bohužel ale postav bylo ze začátku hodně a nemohla jsem se v nich - až do konce knížky - zorientovat, což mě občas rušilo, když jsem se snažila (marně) hledat souvislosti. Atmosféra byla ale skvělá.

Co se týče stylu vyprávění, ten mi trochu vadil. Moc jsem si nedokázala představit, že by některé z postav mluvili, jak mluvili. Někdy mi věty přišly "odfláknuté", ale za to by mohl i překlad (?). A od konce jsem čekala víc. Celou dobu se těšíte, jak to celý dopadne, a pak ....

Každopádně knížku jsem si užila a možná se k ní někdy ještě vrátím, abych si utřídila postavy a víc si užila děj. Nápad super, provedení horší, ale stejně bych knížku doporučila, protože ta atmosféra a tajemno, který příběh doprovází za přečtení stojí :)

Zandase
16.02.2020 4 z 5

Z mého pohledu je knížka podobná strukturou dívky ve vlaku která byla lehčí ke čtení pro mě
Do vody je poutavá knížka krajina popisovaná v knížce je mi simpatické klidně bych takoví místo jednou našla a prošla se o kolo tůně a u toho bych si četla povídky Danielli Abbottové .Samotná knížka byla pro mě těší na čtení uspořádaní po sobě jdoucích dnu bylo pro mě zmatečné trvalo mi díl srovnat si postavy ale nakonec to šlo . V knížce mi příjde dost převažující ženské pohlaví jako u dívce ve vlaku . Nakonec sem byla velice překvapená závěrem který jsem totálně nečekala . Líbí se mi .

6218
09.02.2020 5 z 5

Čtivá, působivá, napínavá. V postavách jsem se na začátku ztrácela, ale dá se to zvládnout a pak rozhodně stála za to.

Aroucaria
21.01.2020 1 z 5

Knihy stojí dost peněz a když už mi byla "naježena", tak jsem jí tedy dočetla. Avšak musím konstatovat, že jednotlivé postavy mě nezasáhly, ani jedna! Takže trudomyslnost a děj mě taky nebral, což už hraničilo s mírnou skepsí a podivné rozuzlení hraničilo s depresí. Rozhodně už jen sepsat těch 400 stran, muselo dát práci! Ale s lítostí oznamuji, že to bylo lepší než ta chřipka, kterou jsem tím zaháněla. Pardon, paní autorko :-)