Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2576 2576

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Ajrad1981
17.10.2019 3 z 5

Vyprávění z více úhlů pohledu mi celkem nevadí, ale tady těch postav bylo moc, dost dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala, kdo, kde, s kým a proč. Dívka ve vlaku byla přehlednější. Za ten chaos strhávám jednu hvězdičku.
A druhou hvězdičku dolů za to, že ve finále stejně nevím, kdo je vrah.

kachnat
16.10.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, dobře napsaný příběh.

PetraVlckova
10.10.2019 2 z 5

S Dívkou ve vlaku se to nedá vůbec srovnat. Slabota

Vesmich
08.10.2019 5 z 5

Zatímco Dívka ve vlaku byla dynamická a dobře cáklá, přesto pořád taková jakási Gillian Flynn z druhé ruky, tohle je jiná káva! Tentokrát je to parádní celé! Ženy, které tančily s vlky v patriarchální společnosti napříč časem a jak to všechny koulejí a společnost s nimi. Postavy jsou vykreslené tak akorát, aby si je čtenář mohl dotvořit také tak akorát. Další knihu od P.H.budu vyhlížet!

Awča
07.10.2019 3 z 5

Méně je někdy více. Vyprávění z pohledu tolika postav a dějových linií mě neuchvátilo. Zápletka byla zajímavá, postavy také, svým způsobem byla četba napínavá, ale knize by prospělo plynulé vyprávění. Mám pocit, že se k ní již vracet nebudu.

stefi61
30.09.2019 2 z 5

Čekala jsem asi trochu dramatičtější závěr.
Ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech. Ale jinak hodnotím kladně :)

HankaJóga
29.09.2019 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a tak jsem se pustila do čtení, ačkoliv mysteriózní detektivky a vlastně detektivky vůbec obvykle nečtu, protože většinou hned po pár prvních stranách vím, jak to všechno dopadne. Tato kniha je však jiná. Moc se mi líbila forma, kterou je psaná a v postavách jsem se dokázala vyznat hned po prvních pár stranách a jak to všechno dopadne mi došlo až v momentě, kdy se k vraždě přiznal někdo jiný. Opravdu poutavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem a byla jsem velmi překvapená, jak příjemné a napínavé čtení to bylo.

Annkag
27.09.2019 3 z 5

Celkem zajímavé ale miestami dóm dá v spleti tých postáv,monológov a dialógov naozaj strácala.A to sa mi nestává velmi často.

x.capricorne
24.09.2019 odpad!

....když jsem na osmdesáté stránce zjistila, že jich mám před sebou ještě 300, tak jsem to prostě vzdala. stráááášná nuda!!!

railana
22.09.2019 5 z 5

Asi tak jako všichni jsem ze začátku měla problém vyznat se v postavách. Jakmile jsem se trošku začala orientovat, knihou jsem byla posledlá. Každou volnou chvíli jsem ji musela mít v ruce. Byly pasáže, kdy mně bušilo srdce. Výborně zpracované, skvěle napsané, všechny scény jsem dokonale viděla před očima. Autorce se povedlo vytvořit napínavý příběh, kdy si každou chvíli říkate “Aha, tak tohle je vrah.” a o další dvě strany dál už si myslíte, že vrahem je někdo úplně jiný, což se mi líbilo. U Dívky ve vlaku mně už v půlce knihy bylo jasné, kdo zabíjel. V této knize jsem se to opravdu dozvěděla až po dočtení poslední strany :)

Garous110
14.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka ! Děsila jsem se vyprávění z pohledu více postav, ale nakonec to dodalo knize svoje kouzlo. Za mě několikrát lepší než Dívka ve vlaku .

Daduška
08.09.2019 4 z 5

Knihu jsem si užila, i když zpočátku jsem měla trochu zmatek v postavách. Dokonce jsem se musela vrátit o dost stránek zpátky a připomenout si, kdo je kdo. Nemám to číst před spaním, po kouskách jsem nebyla schopná udržet kontinuitu. Jinak ale moc pěkně vykreslená atmosféra, když jsem si ke knize sedla odpoledne a četla v kuse, byla jsem nadšená.

2509
07.09.2019 5 z 5

Dle rad níže, jsem mela po ruce papír a tužku. Výborná věc.
Za mě kniha Top, pomalé odkrývání pravdy.

aydam
06.09.2019 4 z 5

Byl jsem ve střehu, aby mi něco neuniklo. Zvlášť, když se v příběhu objevuje větší množství postav.
Líbilo se mi vykreslení maloměsta a mentality tamějších lidí, postupné odkrývaní různých tajemství (z dob minulé i současné) a mystika řeky, kolem které se celý příběh odvíjí.
Plný počet nedám kvůli závěru - připadám si ošizený.

aliisalounu
30.08.2019 4 z 5

Když jsem si četla recenze ke knize, nedělala jsem si velké iluze. Nicméně mě kniha příjemně překvapila. Četla se sama, i když jsem měla ze začátku trochu problém se vyznat v postavách (ale díky kousku papíru jsem to hravě zvládla). Líbilo se mi, že je kniha rozdělená do mnoha kapitol, takže nebyl problém číst ve vlaku nebo v MHD.

klarence
29.08.2019 2 z 5

začátek knihy s moc nedal.. dokonce jsem přemýšlela , že ji odložím, když jsem zjistila jakým stylem je psaná a kolik je hned na úvodu postav, přišlo mi to zmatené.. nakonec se to podalo a knihu jsem dočetla.. příběh jako takový je zajímavý, ale že bych po této knize šáhla ještě jednou, tak to ne

Kashi
27.08.2019 3 z 5

Zdlouhavější a méně napínavé, než moje oblíbená Dívka ve vlaku. Nebylo to nakonec špatné, ale jedno přečtení stačilo, znovu již po knize nejspíš nesáhnu.

cmelda26
26.08.2019 3 z 5

Trochu zklamání , příběh se táhnul . Co mi také vadilo příliš mnoho postav, trochu jsem se v těch jménech ztrácela,dokonce jsem si musela napsat pavouka,aby mi příběh dával smysl. Ale konec (cca posledních 150 stran) vše napravil.

Lelaqu
24.08.2019 5 z 5

Do vody byla pro mne velice příjemným překvapením, ať už to bylo tím že kniha má dost postav, nebo tím, že každá postava je psaná v jiné osobě. Ze začátku mi to přišlo divné, krkolomné a špatně se mi začítalo do jednotlivých kapitol. Po nějakých padesáti stránkách jsem si zvykla a čtení si přímo užívala. Co se postav týče, mužské postavy mi nesedly charakterem vůbec, ženské půl napůl. Příběh jako takový má zajímavou myšlenku, dokonce pro mě zajímavější než autorčina předchozí a oplývaná Dívka ve vlaku. Samotný děj mi na rozdíl od Hawkinsonové předcházející knize přišel o dost promyšlenější, dokončený a napětí rozpoložené do celých čtyři sta stran knihy. Co knížce ale musím vytknout je skloňování v překladu. Postavy jako Nickie, Katie se dle mého vážně neskloňují 's Nickií' a 's Katií'. Je to zřejmě můj osobní problém, ale vážně mě to iritovalo. Do vody se mi rozhodně líbila víc než Dívka ve vlaku a troufám si říct, že se do ní někdy pustím znovu. Doporučuji

janina66
24.08.2019 1 z 5

Tak bohužel. Tuto knihu jsem nedočetla. Prostě od začátku se mi špatně četlo. Máma sice dočetla, ale taky se nelíbila.