Do vody

Do vody
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2578 2578

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Marley_Kid
23.08.2019 3 z 5

U tejto knihy ma nadchla atmosféra, ktorá bola vykreslená fakt dobre, viem si úplne predstaviť to malé divné mesto, kde každý každého pozná, každý s každým má nejaké tajomstvo a jediné, čo sa tam deje, sú nevysvetliteľné okolnosti okolo pravidelných úmrtí vo vode, opradené legendami. Začiatok ma nadchol, mnoho postáv mi vadilo len chvíľku, potom, keď sa čitateľ dozvie, kto je kto a vie sa v tom orientovať (čo je asi tak tretina knihy), dá sa na to zvyknúť úplne v pohode. Postupne pre mňa kniha trochu začala strácať spád, pri tak tajomnej zápletke a toľkých možnostiach, čo sa vlastne mohlo stať, ma záver trochu sklamal (na rozdiel od Dívky ve vlaku, kde ma dosť zaujal). Neviem sa rozhodnúť, či sa mi páčilo, alebo skôr nie, že to celé ostalo akosi otvorené, nedokončené, presne ako opisovala v závere knihy jedna z postáv (tuším Erin). Také meh. Ale už len kvôli tej atmosfére a zaujímavým charakterom je podľa mňa fajn si to prečítať.

jozor
23.08.2019 odpad!

Strašne nesúrodé, komplikované a popreskakované, každá kapitola akoby bola z inej knižky..do konca som sa nedozvedel o čo vlastne išlo...taký zmätok a guláš som už pri počúvaní dávno nezažil:-(

janamaxik
20.08.2019 odpad!

Tohle se nedalo

jana1941
19.08.2019 3 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale to se naštěstí zbruba od půlky změnilo a pak to šlo. Ale musím říct, že první autorčina kniha byla lepší. Na tuhle jsem se těšila a zase tak moc mě nenadchla.

eva3992
09.08.2019 3 z 5

Příběh z malého městečka Beckford, jehož dominantou je řeka.
Během roku se v říční tůni našly dvě mrtvé ženy. Mají něco společného? Byly to sebevraždy?
Vyšetřováním se dostávají na povrch nové skutečnosti a navíc se odkrývají tajemství z minulosti. Tohle nebyly první ženy utopené v tůni.
Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou.
Příběh je vyprávěn pohledem deseti lidí z městečka, díky nim si postupně poskládáte celou mozaiku událostí.

Aaloha
08.08.2019 4 z 5

Knížka mě bavila, do poslední chvíle nebylo jasné jak se to vše stalo. Podezřelých, kteří by měli motiv bylo víc. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Kniha se mi asi líbila víc než Dívka ve vlaku.

Heli20
06.08.2019 5 z 5

Popravdě jsem měla trochu obavy, od této autorky jsem před tím nedočetla knihu Dívka ve vlaku, tak jsem čekala něco podobného, bylo to ale v nabídce v knihovně, tak jsem jí vzala a kupodivu jsem vůbec nebyla zklamaná, naopak! Čtení mělo spád, líbil se mi styl psaní z pohledu několika zúčastněných, závěr super.

Janule809
28.07.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech než jsem pochopila k každé postavy představuje, ale vše do sebe krásné zapadlo a líbilo se mi

tralaláček
28.07.2019 4 z 5

Ze začátku jsem byla ztracená, neorientovala jsem se kdo, kdy, kde, proč, jak. Měla jsem dojem, že autorka chtěla poutat pozornost (oddalovat odhalení, "napínat") vkládáním až mnoha nepředvídatelných, zbytečných zápletek. Konečné rozuzlení bylo ovšem překvapující a to se mi líbilo.

zbožňuju_knihy
27.07.2019 4 z 5

Kniha je nedoceněná, příběh je dobrý, ale množství postav mu skutečně velice ubližuje. Když nečtete v kuse, nebaví vás otáčet zpátky stránky a pátrat, zda tahle osoba už se v příběhu objevila nebo kdo to je? Postupem knihy se příběh smrskne asi na pohled pěti osob, ale stejně zbytečná komplikace.

Proto dávám malý Spoiler, který by měl být na přebalu knihy, aby se Vám četlo lépe:

Jules: sestra mrtvé Nel
Louise: matka Katie a Joshe
Erin: vyšetřuje
Patrick: táta Seana
Helen: manželka Seana = snacha Patricka

Podobný strom by mi počtení zpříjemnil...
Knihu jsem zakoupila díky akci v knihkupectví, kdy mne vyšla zdarma, ale i za peníze bych nelitovala. Příjemná detektivka k vodě, okořeněná trochou záhad. Místy možná zbytečně proloženo vatou, ale dá se za 4*

Paja.12
25.07.2019 2 z 5

Podobně jako Dívku ve vlaku, i tuhle knihu bych vystihla jedním slovem: průměr. V příběhu jsem nenarazila na nic, co by mě nějakým způsobem ohromilo, překvapilo, zaujalo. Děj se vleče pomalejším tempem než říčka v Beckfordu a v závěru, kdy má dojít ke kýženému odhalení celé zápletky, jen pokrčíte rameny a knihu zaklapnete, aniž by vám v následujících hodinách či dnech vytanula na mysli. Nenapadá mě víc, co bych ke knize dodala. A to samo o sobě mluví nejspíš za vše...

argi111
25.07.2019 2 z 5

Z této knihy jsem byla nejdříve trochu zmatená. Postav bylo na můj vkus více. Potom se příběh trochu více rozběhl, ale konec mě příliš nenadchl.

katerina5604
19.07.2019 3 z 5

Nemohla donutit to dočíst,nejdriv byl příběh tam a pak tam. Hodně postav a pak jsem vlastně už ani nevěděla kdo je kdo.. Čekala jsem víc, protože dívka ve vlaku byla super,ale tohle mě vůbec nebavilo.. :/

bar_sol
18.07.2019 3 z 5

Začátek mě bavil, bylo to něco nového, líbila se mi tajemná atmosféra a kniha ubíhala rychle. Postupně jsem se ale přestala orientovat v tom množství postav a ke konci mi kniha přišla dost zmatená, ztratila tajemnou atmosféru a konec mě vůbec nenadchl ani nepřekvapil.

Mnaui
16.07.2019 5 z 5

Napínavé, tajuplne

St.Evelin
16.07.2019 1 z 5

Ne že by mě tato kniha nenadchla, ona mě přímo iritovala a to takovým způsobem, že jsem ani netušila, že kniha dokáže ???? Celá zápletka mi přišla taková nijaká, celý děj se táhl jak týden před výplatou a největší katastrofou pro mě bylo nekonečné množství postav, z nichž ani jedna nebyla sympatická. Pomyslným hřebíčkem do rakve bylo právě skákání z postavy na postavu, kdy každou chvíli vyprávěl příběh někdo jiný, jinou formou a zorientovat se v tom byl někdy poradny oříšek. Mě osobně to spis znechutilo. Takže za mě ne. Ani na dovolenou pod palmu.

Lindsey
07.07.2019 3 z 5

Kniha je určena k přečtení za krátké časové období, jelikož obsahuje mnoho postav a "záhad", ve kterých se člověk snadno ztratí. Nápad knihy se mi líbil, ale jeho pojetí bylo velmi zmatečné. Můj největší problém spočívá v naprosto nesympatyckých postavách. Nemohla jsem se stotožnit ani s jednou (a to jich na výběr bylo dost).

katallinka
06.07.2019 3 z 5

Ve stylu neurazí, ale ani nenadchne. Kniha se četla dobře jen jsem se malinko ztrácela v postavách. Neobjevily se žádné velké zvraty a konec mne také nijak nepřekvapil. Takže takový průměr, na který asi rychle zapomenu.

MartulkaS
02.07.2019 2 z 5

Tak tato kniha mě nenadchla. Příběh mi přišel nudný, neměl spád, napětí bylo tam na mě hodně postav, ve kterých jsem se ztrácela, chvilkami jsem vlastně vůbec nevěděla o čem to má jako být. Každou chvíli vypráví příběh někdo jiný, v jiném čase. Věci jako mluvení s mrtvými, čarodějnictví... no nic pro mě. Musela jsem se přemlouvat, abych knihu dočetla.

IHT
02.07.2019 4 z 5

Pekny pribeh. Ale jeho vypraveni je dost ... narocne.
To, co jsem obdivoval na Divce ve vlaku (tri vypravene pribehy) se v Do vody autorce lehce vymklo z rukou - vypravecu je na deset. Pamatovat si postavy a orientovat se v nich mi trvalo minimalne tretinu knihy. Behem te doby jsem se snazil usilovne cist, abych udrzel v pameti "who is who"...
Celkove je vsak zaplatka i pribeh velmi pekny, a mate-li dost casu na cteni (treba dovolena), vrele doporucuji!