Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2576 2576

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Aroucaria
21.01.2020 1 z 5

Knihy stojí dost peněz a když už mi byla "naježena", tak jsem jí tedy dočetla. Avšak musím konstatovat, že jednotlivé postavy mě nezasáhly, ani jedna! Takže trudomyslnost a děj mě taky nebral, což už hraničilo s mírnou skepsí a podivné rozuzlení hraničilo s depresí. Rozhodně už jen sepsat těch 400 stran, muselo dát práci! Ale s lítostí oznamuji, že to bylo lepší než ta chřipka, kterou jsem tím zaháněla. Pardon, paní autorko :-)

ber
21.01.2020 1 z 5

Tak tohle mě fakt nebavilo, v půlce knihy jsem si myslela, že to nedám a půjdu se raději utopit sama.

Sabas33
17.01.2020 3 z 5

Jelikož jsem před přečtením této knihy nečetla autorčin bestseller Dívka ve vlaku, neměla jsem od knihy tak vysoké očekávání jako mnoho dalších čtenářů. Jak již hodně lidí uvedlo, ze začátku se dá lehko ztratit ve velkém množství postav. Jakmile se však člověk do knihy "zažere", už se orientuje. Líbilo se mi vylíčení jedné situace z úhlu pohledu různých postav. Kniha vtáhne do děje, přečteno jedním dechem. Za mě bych hodnotila kladně, ikdyz bych čekala trošku dramatičtější závěr. :)

Styblice
15.01.2020 3 z 5

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Komplikovaná zápletka, chvílemi se příběh táhnul a největší problém mi dělala jména - kdo je kdo. Dívka ve vlaku se mi líbila více :)

wery87
12.01.2020 5 z 5

Opět velmi čtivá kniha. Jen jsem se zpočátku trošku ztrácela ve jménech..

_k_
03.01.2020 3 z 5

Lepší než dívka ve vlaku, komplikovanější zápletka, ale občas jsem se musela ke čtení nutit

bookfan
29.12.2019 3 z 5

Nejprve srovnání s Dívkou ve vlaku: tato kniha se mi zdála lepší, Dívku bych označila jako "přeceňovanou". Od této knihy jsem nečekala nic extra, četla jsem ji proto, že mi byla trošku vnucena/půjčena. Takže jsem byla příjemně překvapená, že je celkem dobře propracovaná. Bavilo mě střídání postav i trocha záhad. Na druhou stranu těch postav možná bylo až příliš. A co nejhůř - nejsem z těch, kdo dobře chápou náznaky a umí dobře číst mezi řádky. Mnoho věcí mě mátlo a i po dočtení knihy mi zůstalo celkem dost věcí nejasných, a to mi vadí.

Míša02
25.12.2019 3 z 5

Vyprávění knihy je pojato dost složitě. Jsem zvyklá, že knihu vypráví třeba 3-4 lidí, ale tady jich bylo asi 10 a v postavách jsem se ze začátku dost ztrácela. Navíc i ta jména mi přišla docela dost podobná. Ke konci už jsem se orientovala lépe. Navíc některé kapitoly jsou vyprávěny z pohledu postavy a některé z pohledu vypravěče. Na to, jak je kniha tlustá, tak se toho v ní zase tolik nestalo. Klidně by mohla být o 100 stran kratší. Některé věci zůstaly nedořešené a to se mi taky úplně nelíbí. Ale zase na druhou stranu jsem musela číst dál, protože jsem byla zvědavá, co se vlastně stalo. Nakonec jsem ji přečetla hned na první pokus asi za 4 dny. No a konec by mě taky nenapadl. Celkové vysvětlení je až na úplně poslední straně, takže pozor ať omylem nevidíte to, co nechcete. Nakonec docela zklamaní a je to pouze průměrná kniha.

pavla.ba
22.12.2019 1 z 5

Tak zamotanou a zvláštní knihu jsem četla poprvé a opravdu naposledy! Nedočteno :)

marie8567
06.12.2019 1 z 5

Tak....dočteno...huraaaaaa......musím říct že předešlé recenze nelžou.Divka ve vlaku mě nadchla.....Do vody.....stačilo:-(

denydejna
01.12.2019 1 z 5

Dívka ve vlaku mě nadchla, proto jsem se s nadšením vrhla na další knihu od P. Hawkins. Bohužel s Dívkou ve vlaku se nedá srovnávat. Není to tak špatná kniha, bohužel bych ji rozhodně neoznačila za “bestseller”.

Layyen
23.11.2019 2 z 5

hodně zmatečné, dívka ve vlaku byla uplně jiná liga.. z knihovny ano, kupovat ne

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Tak jako většina čtenářů i já jsem se potýkala s počátečním zmatkem v postavách a stálým odkládáním knihy. Několik týdnů jsem vždy přečetla pár stran, zamotala se v nich, pak jsem knížku odložila a pak se k ní zase vrátila. Tohle se opakovalo několikrát, než jsem si řekla "a dost" a knihu jsem prostě přestala odkládat. V postavách jsem se za chvíli začala orientovat a děj mne nakonec pohltil. Takže jsem zbylou část knihy přečetla jedním dechem. Klidně se do ni pusťte. Není to špatná knížka :)

boxas
17.11.2019 4 z 5

Není to špatná kniha, ale na Dívku ve vlaku nemá.

jitka6072
09.11.2019 3 z 5

Kniha mě docela bavila, ale nepatří k těm, ke kterým bych se chtěla vracet.

Mrs.Depp
05.11.2019 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale je pravda, že množství postav člověka opravdu mate a nebyla jsem se schopna v ní moc zorientovat, i tak mě ale zajímalo, jak to dopadne, akorát mě štve, že už si to nepamatuju a číst to znova opravdu nejspíš už nebudu.

vermiceli
03.11.2019 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne...docela zmatené a dosti zdlouhavé. Styl psaní téhle autorky mi není moc příjemný.

Michelleta
01.11.2019 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, byla odpočinková, nešlo o nějaké mistrovské dílo, nicméně byla čtivá a bavila mě, děj byl předvídatelný a dalo se z něj profitovat více, ale to je čistě můj názor:) Dávám zlatý střed.

TessaT
28.10.2019 3 z 5

Kniha se na začátku táhne a na můj vkus moc zbytečných postav. Ztrácela jsem se v nich. Líbil se mi popis okolí a rozuzlení. Celkově byla druhá polovina knihy lepší a napínavější. Znovu číst nebudu, ale za přečtení stojí.

Lenoulinka
20.10.2019 3 z 5

Na to jak špatné má kniha hodnocení, tak to nebylo pro mě až tak hrozné. Četlo se to dobře. Možná bych tam 2-3 osoby ubrala a byla bych spokojená. Dívka ve vlaku mě bavila víc.