Sběratelka sirotků přehled

Sběratelka sirotků
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436442/bmid_sberatelka-sirotku-tzw-436442.jpg 4 467 467

Zatímco svět oslavuje konec Velké války, blíží se další hrozba – španělská chřipka. Nová hrůza dolehne i na Filadelfii, kde žije třináctiletá německá imigrantka Pia, jejíž otec narukoval do americké armády, ale stále se ještě nevrátil domů. Město se ocitá v karanténě, objevují se znamení nákazy a lidé nosí masku, za níž skrývají nejen strach z nákazy, ale temnější úmysly… Jak Pia zjistí, když musí zanechat brášku samotného a shánět potraviny. Bernice Grovesová zešílela z žalu, když ztratila kvůli chřipce vlastní dítě. A rozhodne se pro něco strašlivého: rozervat rodiny v jejich nejzranitelnější chvíli a vytvořit nové, dokonalé Američany…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Orphan Collector , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sběratelka sirotků. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (132)

Máša33
05.05.2024 5 z 5

Nádherné i když strašně smutné čtení. Klidně si ji za čas ještě ráda zopakuji

Falgen123
14.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Spoiler :Tak tohle byla pecka. Strašně smutná knížka, četla jsem od autorky zatím vše co vyšlo a vždycky mě vtáhne ta atmosféra, že se nemůžu odtrhnout od čtení. Opět temný smutný příběh. Popis smrti Piiny matky na začátku, ta zoufalá snaha postarat se o bratry. Hlad špína, strach z všudypřítomné nákazy. Zavření v sirotčinci. Opravdu skvěle napsané, měla jsem pocit, že jsem na jejím místě. Nejednou mě knížka rozbrečela. A ten konec... Jsem ráda že byl v podstatě dobrý. Jen mi vadilo, že Bernice z toho všeho vyšla tak lehce.


Mermaida
08.04.2024 3 z 5

Já bohužel musím přiznat, že jsem od knihy nedostala to, co jsem očekávala. Kniha mě (bohužel) moc neoslovila, hlavně mi nesedlo zpracování. A přestože příběh byl velice zajímavý a hlavně dojemný, tak mi přečtené stránky nepřibývaly tak, jak bych čekala. Místy kniha působila zdlouhavě. A i když jsem nechtěla od Pii a jejího příběhu odtrhnout pozornost, tak i přesto jsem se několikrát přistihla, že přeskakuji řádky a někdy i odstavce, abych byla blíže konci, nebo spíše blíže zjištění, jak tento příběh dopadne. Ale i přes tento "neduh" jsem ráda, že jsem knize dala šanci, a že jsem ji neodložila. Protože byla zajímavá svým tématem a dobou, ve které se děj odehrával.
Moje první autorčina kniha.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (13. týden)

28.03.2021


Citáty z knihy (6)

Tvrdil jí, že má Německo v krvi, stejně jako slabost pro sladkosti a on lásku k její matce.


Jak by se měl člověk chovat, aby nepodlehl panice a strachu?


V Bibli stojí, že vzít si vlastní život je hřích, ale Bůh by jistě pochopil, že matka nedokáže žít bez svého dítěte.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Sběratelka sirotků v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených573x
ve Čtenářské výzvě56x
v Doporučených38x
v Knihotéce301x
v Chystám se číst445x
v Chci si koupit104x
v dalších seznamech3x