Farma

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/farma-w3R-282960.jpg 3.7878
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

The Farm, 2014

Kniha Farma

eiramka

Velmi dobře napsaný příběh, do kterého jsem se mohla ponořit a zapomenout na svět okolo. Vše začne telefonátem, kdy otec zavolá dospělému synovi, že jeho matka není psychicky v pořádku. Rodiče se odstěhovali do Švédska, odkud matka pochází. Několik měsíců se neviděli - a během těchto několika měsíců se odehrálo něco, co zcela změní osud všech členů rodiny. Syn se musí rozhodnout, komu uvěřit. Jak dobře zná své rodiče a jaká tajemství se vynoří z hlubin minulosti? Co je pravda a co výtvor chorého mozku? Knihu mohu doporučit, pokud hledáte napínavý , poutavý příběh.

Sanny_happ
09.11.2020

Kniha se mi moc líbila :-)

Dagmar76
07.08.2020

Taková hezká detektivka.

mona.benny
03.08.2020

Líbil se mi způsob vyprávění příběhu, povedený vykonstruovaný dej vyprávěný matkou, na konci když se blížilo rozuzlení a konečně ta PRAVDA, očekávala jsem naprostou pecku která mě rozseka.....a bohužel konec mě dost zklamal, skoda, taková námaha a přišla vniveč.

Haduwig
20.07.2020

Velká škoda je, že celá zápletka měla velký potenciál, který zůstal trestuhodně nevyužit, takže z toho vychází takový slabý průměr.

Mimochodem, na co měl teda Hakan tu druhou místnost v tom sklípku?

kusma
17.07.2020

Kniha se mi líbila. Přiznávám však, že kolem její poloviny jsem si vyšším hodnocením nebyla jistá. Matka mě rozčilovala, vyprávění působilo zbytečně zdlouhavě. Závěr se mi ale dost líbil a můj názor na knihu dost vylepšil.

Termina
15.06.2020

Více mě tedy nabudil obal a popis o co by v této knize vlastně mělo jít ... určitá napínavost a zvědavost ze začátku knihy mě nutila otáčet stránku za stránkou a dozvědět se víc... někdy kolem poloviny knihy jsem se přistihla že začínám místo čtení stránek přemýšlet co budu jíst k večeři a v kolik hodin jsem byla naposledy se psem ... no a to podle mě není zrovna špičkový hodnocení :) DÍK !

Katania
09.06.2020

Zajímavé a napínavé. Mě se to líbilo!