Farma

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/big_farma-w3R-282960.jpg 3.7908
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Farm, 2014

Kniha Farma

Margerite

Příběh výborný, bohužel knížku strašně sráží nepovedený překlad. Nemůžu dát víc než 3*.

jprst

Pro mne zklamání, hodně atraktivní zápletku slibující strhující drama autor postupně promění v takovou nějakou dost otravnou psychoterapii, děj začne ztrácet tempo, a tím i napětí. no a závěr také žádný zázrak. Takže stručné hodnocení: Dost slušná nuda.

ivanaci

Asi jsem čekala víc, občas mě to i nudilo, konec překvapivý

klarkys

(+ SPOILER) No….tak nějak nevím, co napsat. Mažu a přidávám hvězdičky, hlavou mi znovu letí celý příběh.
* Knihu jsem přečetla za pár hodin, takže špatná nebyla.
* Bavil mě námět.
* Až do konce jsem nevěděla, komu mám věřit.
* Ale! Mám spoustu otázek, které zůstaly nezodpovězeny a z konce mám dojem, že se autor na poslední chvíli rozmyslel a knihu ukončil úplně jinak, než jak bylo jeho původním záměrem. Škoda….

Januli
18.12.2021

Líbilo se mi zpracování knihy, byla jsem vlastně zvědavá jak dopadne. Líbilo se mi vyprávění matky a ještě mnohem lepší by bylo kdyby tam bylo hned i vyprávění otce, určitě by to přidalo k tajemnu, kdo vlastně má pravdu a kdo lže...

Meda77
16.11.2021

Označení thriller je podle mě zavádějící. Jde o psychologické drama s krimi zápletkou. Spousta komentářů tu působí dojmem rozčarování, ale je nutné si uvědomit že se jedná o severskou tvorbu a pokud jste viděli více severských filmů bude vám to jasné. Kniha na mě působí více jako filmový scénář, který připomíná vyprávění z pohledu třetí osoby. Každopádně bych tuto knihu nezhazoval do průměru, což potvrzuje i to, že se stala bestsellerem. Vyprávění většinou dokáže udržet napětí v celém ději, rozuzlení také vydrží až dokonce, což je fajn. Ano, konec se dal ještě vybrousit, je hektický a je to hodně cítit, ale čte se to skvěle a ve které knize nenajdete drobné chybičky nebo detaily? Rozhodně najdete průměrovější díla. Poctivé 4 hvězdy.

Knihomolka506
20.10.2021

Já jako čtenář všeho možného miluji knihy s odkryvanim minulosti a nejen z oblasti druhé světové, ale ve spojení všeho: od strašidelných domů přes rodinné osudy po instituce s neznámým prostředím, obsahem nebo obyvateli. Ale tohle fakt ne..
- příběh jakoby neměl pointu, sice ano děj měl, ale že by mě nějak zaujal. Někdy jsem se v něm ztrácela.
Hledala jsem uvozovky a nenašla. Moc jich tam totiž nebylo.
Kniha dočtenájen kvůli edici.
Ke knize : Daniel žije daleko od rodičů s představou, že žiju dobrý život důchodců na farmě. Pak se vše změní jediným telefonátem z domova se slovy :" Volám kvůli matce, není v pořádku." Jak moc se změní Danielův život, co se od matky dozví a uvěří ji vůbec? Na druhou stranu : přijmou rodiče pravdu syna,který jim roky zahajoval skutečnost, že je gay?

Prochajdaa
12.08.2021

Knížka byla zajímavá, konec pro mě překvapivý. Nenudila, určitě doporučuji.