Farma

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282960/farma-w3R-282960.jpg 3.8781
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

The Farm (2014)

Kniha Farma

Janík511

Právě dočteno. Ze začátku jsem byla celkem dost napnutá, jak se děj táhl, ztratila kniha pro mě své kouzlo. Na závěr žádné velké odhalení se nekonalo. Kdybych si přečetla začátek a pak konec, vím asi vše. Není to kniha, kterou bych četla znova a za pár měsíců už nebudu ani vědět její obsah. Jednou opravdu stačilo.

trudoš

Docela zklamání. Přestože Tom Rob Smith vyloží na stůl hodně atraktivní karty, z následné hry není schopen vytřískat víc, než nějaké to zneužívání v dětství. Místo toho, aby historii plnou lží a klamů rozehrál v pořádné drama, nechá nejdřív odvyprávět jednu verzi a pak se zabývá tím, co by na ní mohlo být pravdy. A i když chvílemi člověku přeběhne mráz po zádech, výsledné finále je maximálně tuctové. Chyběla mi pořádná konfrontace, která by ve mně zanechala pocit zadostiučinění. Zkrátka jsem netušil, že místo thrilleru dostanu třistastránkovou psychoterapii s nejistým výsledkem. Taky úplně nechápu motiv hrdinovy sexuální orientace, protože na funkci to nemá absolutně žádný vliv. Nemluvě o autorově neochotě vystavět příběh dle tradičních postupů - místo toho experimentuje s bloky souvislého textu. Dlužno říct, že neúspěšně. Co mu naopak funguje perfektně je charakter osamělého švédského venkova, kde prvního souseda potkáte až po několika kilometrech. To bych taky brzy trpěl depresemi.

Pajule35

Jeden den na přečtení této knihy, to byl fičák . Ten konec jsem vubec nečekala. Doporučuji.

Jarka 55

Trochu jina káva než jeho prvni trilogie ,ale autor mě určitě nezklamal.

Eva88

Žádná hitparáda teda. Čekala jsem víc. Nápad skvělý, ale zpracování mně nesedlo. Vyprávění Tilde mi celou dobu v nečem vadilo. Ale to byl možná i autorův účel, vzhledem k vyústění příběhu. Konec nečekaný a posledních 20 stránek opravdu super.

te-ssiinka3905

knihu jsem přečetla... to je to slovo "přečetla"... chvílema jsem měla sto chutí vzít tu samozvanou matku za límec a vyhodit jí oknem, ať všechny ty souvislosti vyklopí nebo ať se proletí... jakmile je vyklopila a dodala k nim hodně slabé "důkazy", tak jsem věděla, že je to fakt jen blázen... následné rozkličování příběhu konečně nabralo alespoň nějaký spád, ale tahle kniha jen z nouze ctnost dočtená, nikdy se nevyrovná dokonalým příběhům Lva Děmidova

jana1941

Taková ta kniha, od které se neodtrhnete, dokud nezjistíte, jak se věci doopravdy mají. Vyprávění matky je místy zdlouhavé a konec pak zas celkem rychlý, ale jinak skvělá kniha.

LenkaGonn

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Možná proto jsem byla tak zklamaná. Autora znám a jeho kniha Dítě číslo 44 je naprostá bomba a moc se mi líbí a proto jsem si koupila i tuhle. Ale příběh mi přišel uhozený a upřímně ta matka jeho je fakt střelená. Nečekala jsem, že nakonec to bude vše naopak. Pro mě prostě nic c bych si znova přečetla.