Farma

kniha od:

Farma https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 3.7 943
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Farm , 2014


více info...

Komentáře (279)

Komentáře 279 Recenze 15

slaska77
slaska77
30.07.2023 4 z 5

Poutavě vyprávěný příběh, který nutí čtenáře číst dál a dál a přemýšlet, co se mohlo stát, že se pohodové manželství během pár měsíců změní do stavu, kdy jeden druhému nevěří a utíkají před sebou. Rozuzlení je zajímavé, ale závěr mi přišel malinko uspěchaný, ale rozhodně to nebylo zklamání.

simca9342
simca9342
20.06.2023 2 z 5

Přečtená před lety.

Já jako čtenář všeho možného miluji knihy s odkryvanim minulosti a nejen z oblasti druhé světové, ale ve spojení všeho: od strašidelných domů přes rodinné osudy po instituce s neznámým prostředím, obsahem nebo obyvateli. Ale tohle fakt ne..
- příběh jakoby neměl pointu, sice ano děj měl, ale že by mě nějak zaujal. Někdy jsem se v něm ztrácela.
Hledala jsem uvozovky a nenašla. Moc jich tam totiž nebylo.
Kniha dočtená jen kvůli edici.
Ke knize : Daniel žije daleko od rodičů s představou, že žiju dobrý život důchodců na farmě. Pak se vše změní jediným telefonátem z domova se slovy :" Volám kvůli matce, není v pořádku." Jak moc se změní Danielův život, co se od matky dozví a uvěří ji vůbec? Na druhou stranu : přijmou rodiče pravdu syna,který jim roky zahajoval skutečnost, že je gay?


rumund
rumund
03.05.2023 3 z 5

Zapeklitý příběh knihy Toma Smitha se mi z počátku moc nezamlouval, ale nakonec se při rozuzlování příběhu, trošku rozjel a ve finále už to bylo úplně napínavé. Prostě takový zlatý střed.

MiraRunaway
MiraRunaway
17.06.2022 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Námět a prostředí bylo velmi zajímavé. Ale jinak takové divně rozpatlané a kostrbaté - možná chyba překladu? Myslím, že dobře zpracovaný film s postupným odkrýváním minulosti, trolly apod. by mohl být atraktivní. Kniha průměr.

beefeather
beefeather
30.05.2022 3 z 5

Jak byl zajímavý začátek knihy, napínavý a nutící čtenáře číst dál (stylově podobné napínání jako u knihy Dítě 44), tak poté zklamal konec, který byl velmi uspěchaný, všechna tajemství a záhady shrnuty na pár stránkách, takže ani nemáte čas přemýšlet a vstřebávat nějaké pocity. Škoda. Pro mne plus, že nechybí tajemno a drsná příroda.

Margerite
Margerite
26.04.2022 3 z 5

Příběh výborný, bohužel knížku strašně sráží nepovedený překlad. Nemůžu dát víc než 3*.

jprst
jprst
25.04.2022 2 z 5

Pro mne zklamání, hodně atraktivní zápletku slibující strhující drama autor postupně promění v takovou nějakou dost otravnou psychoterapii, děj začne ztrácet tempo, a tím i napětí. no a závěr také žádný zázrak. Takže stručné hodnocení: Dost slušná nuda.

ivanaci
ivanaci
18.04.2022 2 z 5

Asi jsem čekala víc, občas mě to i nudilo, konec překvapivý

klarkys
klarkys
27.02.2022 3 z 5

(SPOILER) No….tak nějak nevím, co napsat. Mažu a přidávám hvězdičky, hlavou mi znovu letí celý příběh.
* Knihu jsem přečetla za pár hodin, takže špatná nebyla.
* Bavil mě námět.
* Až do konce jsem nevěděla, komu mám věřit.
* Ale! Mám spoustu otázek, které zůstaly nezodpovězeny a z konce mám dojem, že se autor na poslední chvíli rozmyslel a knihu ukončil úplně jinak, než jak bylo jeho původním záměrem. Škoda….

Januli
Januli
18.12.2021 3 z 5

Líbilo se mi zpracování knihy, byla jsem vlastně zvědavá jak dopadne. Líbilo se mi vyprávění matky a ještě mnohem lepší by bylo kdyby tam bylo hned i vyprávění otce, určitě by to přidalo k tajemnu, kdo vlastně má pravdu a kdo lže...

Meda77
Meda77
16.11.2021 4 z 5

Označení thriller je podle mě zavádějící. Jde o psychologické drama s krimi zápletkou. Spousta komentářů tu působí dojmem rozčarování, ale je nutné si uvědomit že se jedná o severskou tvorbu a pokud jste viděli více severských filmů bude vám to jasné. Kniha na mě působí více jako filmový scénář, který připomíná vyprávění z pohledu třetí osoby. Každopádně bych tuto knihu nezhazoval do průměru, což potvrzuje i to, že se stala bestsellerem. Vyprávění většinou dokáže udržet napětí v celém ději, rozuzlení také vydrží až dokonce, což je fajn. Ano, konec se dal ještě vybrousit, je hektický a je to hodně cítit, ale čte se to skvěle a ve které knize nenajdete drobné chybičky nebo detaily? Rozhodně najdete průměrovější díla. Poctivé 4 hvězdy.

Knihomolka506
Knihomolka506
20.10.2021 3 z 5

Příběh mě moc nezaujal....

Prochajdaa
Prochajdaa
12.08.2021 5 z 5

Knížka byla zajímavá, konec pro mě překvapivý. Nenudila, určitě doporučuji.

Lucc93
Lucc93
22.07.2021 3 z 5

Od této knihy jsem očekávala hodně a moc se na ní těšila. Když se mi konečně dostala do rukou a já se pročetla do poloviny příběhu, překvapilo mě, jak je kniha jiná, než jsem čekala. Strašně zvláštní příběh, upřímně ani nevím, co k tomu říct. Napjatá jsem byla hlavně na začátku, později už tolik ne. Trošku mě to zklamalo. Konec otevřený.

Bedřich63
Bedřich63
04.06.2021 4 z 5

Autor pojal vyprávění příběhu docela nezvyklým způsobem a také příběh samotný vybočuje z řady běžných detektivek, kam je tato kniha řazena. Mě tato kniha zaujala.
Co bych snad mohl vytknout je to, že první dvě třetiny knihy plynuly poklidně a vše bylo detailně popsáno, no a pak závěr, kdy Daniel pátral ve Švédsku, byl odvyprávěn tak nějak zrychleně. Jako kdyby měl autor nějaký limit počtu stránek této knihy.
Už dříve jsem od tohoto spisovatele přečetl tři díly Lva Děmidova a ty se mi také líbily.

eiramka
eiramka
24.01.2021 4 z 5

Velmi dobře napsaný příběh, do kterého jsem se mohla ponořit a zapomenout na svět okolo. Vše začne telefonátem, kdy otec zavolá dospělému synovi, že jeho matka není psychicky v pořádku. Rodiče se odstěhovali do Švédska, odkud matka pochází. Několik měsíců se neviděli - a během těchto několika měsíců se odehrálo něco, co zcela změní osud všech členů rodiny. Syn se musí rozhodnout, komu uvěřit. Jak dobře zná své rodiče a jaká tajemství se vynoří z hlubin minulosti? Co je pravda a co výtvor chorého mozku? Knihu mohu doporučit, pokud hledáte napínavý , poutavý příběh.

Sanny_happ
Sanny_happ
09.11.2020 3 z 5

Kniha se mi moc líbila :-)

Dagmar76
Dagmar76
07.08.2020 3 z 5

Taková hezká detektivka.

mona.benny
mona.benny
03.08.2020 4 z 5

Líbil se mi způsob vyprávění příběhu, povedený vykonstruovaný dej vyprávěný matkou, na konci když se blížilo rozuzlení a konečně ta PRAVDA, očekávala jsem naprostou pecku která mě rozseka.....a bohužel konec mě dost zklamal, skoda, taková námaha a přišla vniveč.

Haduwig
Haduwig
20.07.2020 3 z 5

Velká škoda je, že celá zápletka měla velký potenciál, který zůstal trestuhodně nevyužit, takže z toho vychází takový slabý průměr.

Mimochodem, na co měl teda Hakan tu druhou místnost v tom sklípku?

kusma
kusma
17.07.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Přiznávám však, že kolem její poloviny jsem si vyšším hodnocením nebyla jistá. Matka mě rozčilovala, vyprávění působilo zbytečně zdlouhavě. Závěr se mi ale dost líbil a můj názor na knihu dost vylepšil.

Termina
Termina
15.06.2020 3 z 5

Více mě tedy nabudil obal a popis o co by v této knize vlastně mělo jít ... určitá napínavost a zvědavost ze začátku knihy mě nutila otáčet stránku za stránkou a dozvědět se víc... někdy kolem poloviny knihy jsem se přistihla že začínám místo čtení stránek přemýšlet co budu jíst k večeři a v kolik hodin jsem byla naposledy se psem ... no a to podle mě není zrovna špičkový hodnocení :) DÍK !

Katania
Katania
09.06.2020 4 z 5

Zajímavé a napínavé. Mě se to líbilo!

Simirekdudkovic
Simirekdudkovic
06.05.2020 3 z 5

Zajímavý příběh se zajímavým vyústěním.

picris
picris
08.03.2020 3 z 5

Kniha mne zprvu uchvátila. Perfektní napínavý a typicky thrillerový zážitek, který se však na konci příběhu změní v myšlenku "sakra proč"? Závěr není špatný, ale autor ho podle mého nedobře popsal. Celý příběh příjemně klušete na zádech sličného grošovaného bělouše, ovšem do cílové rovinky vás v trysku odkopne obyčejný hnědák. Zkrátka a dobře, dobrý nápad, dobré zpracování, ale konec silně odfláknutý, vzhledem k tomu, co slibuje obálka knihy.

Verrrunka
Verrrunka
15.02.2020 2 z 5

"Farma je tak dobrá, že až ji dočtete, budete závidět každému, kdo ji ještě nečetl." Trochu bych to poupravila... "... budete závidět každému, kdo neztrácel čas."
Musím říct, že většinu knihy jsem fakt docela trpěla. Divně vystavěný příběh, špatně napsané vyprávění, kde se pořád opakují ty samé věty typu - počkej, dozvíš se to později. Bylo mi od začátku jasné, že to rozhodně není tak, jak to vypadá, rozuzlení příběhu mě dost překvapilo. Musím říct, že celý ten nápad a finále nebyly vůbec špatné, ale to provedení, to je prostě katastrofální. Až na posledních 30 stránek, které nejsou taky úplný trhák, je to celé tak divně infantilní, jazykově mi to nebylo blízké skoro vůbec. No prostě nevím, tohle teda rozhodně není žádný thriller, který nemůžete vynechat.

Keporkakyně
Keporkakyně
10.02.2020 2 z 5

Knihu jsem sice přečetla celkem rychle, ale leccos jsem nedokázala skousnout - např. postavy si protiřečí (hlavně Mia), nebo že Daniel uvažuje jako desetileté dítě (a to je mu 29 let). A proč tam proboha spisovatel strkal červené palčáky?? To jako mám uvěřit tomu, že lidé, kteří celý život pracovali rukama a i teď se živí tím, že pěstují zeleninu, nemají doma pracovní rukavice?? Podobné nesmysly bohužel knihu provází...škoda, protože jinak se to nečte úplně špatně.

MilanCFC
MilanCFC
05.02.2020 4 z 5

Nebudu to srovnávat s tím dalším, nesrovnávatelným dílem. Farma mě především zaujala z důvodu, jakým způsobem byla napsána. Moc se mi líbilo pojetí vyprávění z obou stran, takže jste do poslední chvíle vlastně nevěděli, komu věřit. Když už jste si udělali jeden obrázek, za pár stránek byl okamžitě vynulován, takže super.

Aghatte
Aghatte
06.01.2020 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo, a ten konec?Totálně to smázlo celý předchozí děj, vlastně všechno mělo racionální vysvětlení, a všichni jsou jedna šťastná rodina.
"Farma je tak dobrá, že až ji dočtete, budete závidět každému, kdo ji ještě nečetl..." - to mě donutilo si ji půjčit a nic z toho se nestalo.

Nunynka
Nunynka
05.01.2020 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Zmatene vyprávění příběhu a ten konec byl taky takový nějaký zmatený. Nebyla to vyloženě nuda,ale pecka teda taky ne.

PetK
PetK
16.12.2019 3 z 5

Co nejdůležitějšího jsem si z knížky odnesla? Začala jsem přemýšlet nad tím, jak se asi musí cítit blízcí člověka, který trpí bludy, případně jinou duševní/psychickou nemocí. A jak se musí cítit "nemocný" člověk, který je bytostně přesvědčený o své pravdě, ale všichni ostatní mu tvrdí, že je nemocný? A kde je pak vlastně pravda? Existuje vůbec? Spousta otázek...
Zhruba ve třetině knihy mě mírně hysterická matka začala docela štvát, ale asi mě neštvala tak moc, protože jsem to přečetla za tři večery. Tedy čtivost určitě ano. Rozuzlení docela zajímavé. Ale nějak mě to nechytlo za srdce. Všechno sedělo, každý detail se dovysvětlil - na konci bych řekla, že i na úkor příběhu. Prostě takový dobrý řemeslný výrobek, ve kterém nějak chybí vášeň.

IvaRauchová
IvaRauchová
09.12.2019 5 z 5

Za mě určitě mohu jen a jen doporučit. Mám ji v oblíbených, fakt jsem ji hltala.

Pechule
Pechule
17.11.2019 4 z 5

Úplně se ztotožňuji s komentářem Verjer. Od tohoto autora to byla také moje první kniha, takže jsem jí neměla s čím porovnávat a líbila se mi moc.

lucievachovaxx
lucievachovaxx
06.11.2019 2 z 5

Vůbec jsem nevěděla, komu mám věřit. Průměrná kniha - nenadchne ani neurazí.

danielavachova
danielavachova
28.10.2019 3 z 5

Úplně jiný styl než Dítě č.44,dobrý psychothriller,napětí až do konce,který překvapí.

Maaarci
Maaarci
14.10.2019 1 z 5

Absolutně mě to nebavilo. Možná to zkusím příště

PetraVlckova
PetraVlckova
10.10.2019 3 z 5

Dítě číslo 44 bylo neskutečné, Farma je proti tomu výkřik do tmy. Zklamaní

Dajine
Dajine
24.09.2019 3 z 5

Komu věřit?

evilunicorn
evilunicorn
25.08.2019 2 z 5

Nemohu uvěřit,že autorem této knihy je člověk,jenž napsal Dítě číslo 44.Něco tak nudného jsem už dlouho nečetl.Samozřejmě chápu,že hodnocení knihy je čistě sugestivní záležitost,ale tohle mi přišlo jako spíchnuté horkou jehlou,bez napětí a vzrušení.Dokonce ani když se začala odkrývat tajemství a děj se blížil ke konci, necítil jsem sebemenší zvědavost,jak to celé dopadne.. Zklamání,a to obrovské.

VerJer
VerJer
21.07.2019 4 z 5

Přijde mi zajímavé, jak rozporuplné hodnocení kniha má.
Od autora jsem nic jiného nečetla a příběh se mi moc líbil. I když mi vyprávění matky přišlo chvílemi hodně špatně podložené, nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit. Trochu mi chyběl Chrisův pohled na historku se sběrem hub.