Hříšnice

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7906/rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4.5428

Jane Rizzoliová a Maura Islesová (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

The Sinner (2003)

Kniha Hříšnice

Heli20

Moc jsem si oblíbila tuto spisovatelku,bohužel jsem sérii s Maurou a Jane začala číst náhodně bez pořadí,tak se občas vracím v ději.Moc se mi líbí autorčin styl,kdy do napínavého děje vkusně prolíná i soukromé životy obou hlavních hrdinek.Jsem moc zvědavá,jak se nakonec vyvine vztah Maury s knězem Danielem.Tahle konkrétní kniha se mi ale zatím líbila nejvíc.Vzhledem k tomu, že už jsem před tím přečetla Závěje,tak mne trochu překvapil v závěru téměř shodný motiv celé hrůzy, co se stala v indické vesnici s vesnicí v Závějích.Ale jinak super čtení,jdu na další díly:)

Ketrin.TR

Příjemné a napínavé čtení, od kterého jsem ale čekala trošku víc. Zápletka má opět zajímavé vyústění které nikdo nečeká. Přijde mi ale, že měla moc rychlý spád a rozřešení. Pasáží s partnerskými trablemi hlavních hrdinek bylo na můj vkus až příliš a musím se přiznat, že jsem je pak i přeskakovala. Prostě mě nebavily číst úvahy co by kdyby, a jaké to bylo a bude...poměrně zbytečně to snižovalo napětí. Kniha už byla téměř v samém závěru, čtenář si hryže nehty rozčilením a najednou bum; předlouhá pasáž z vánoční rodinné sešlosti a veškeré napětí je fuč. I tak si ale ráda přečtu nějaké další pokračovaní!

pingu1

Zase trochu jiné prostředí, vražda v klášteře. Pěkná čtivá detektivka, ve které se kromě řešení vražd i trochu rozjíždí soukromý život hlavní hrdinky :-)

Teresita
03.12.2018

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že se mi opravdu líbila, určitě si přečtu další díly. Čte se to velice dobře, je poznat, že autorka je doktorka, vše je popsáno velice realisticky. Dobrá je i zápletka a části ze soukromého života hlavních hrdinek.

Olous1
27.11.2018

Co napsat:)tato série je moje srdeční záležitost. Když začnu číst Mauru a Jane,tak bych nešla ani do práce a stále bych jen četla. Moc jsem si to užila...za mě skvělý námět a určitě si to přečtěte.

wlado
13.10.2018

Výborný štýl, na ktorý som si pri tejto spisovateľke už zvykol.

ivakola
27.08.2018

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a čtení jsem si užila.Náměty knížek této autorky jsou hodně zajímavé. Jak už ty současné nebo ty popisující minulost na všech je znát, že autorka je lékařka. Paní Gerritsenová se pomalu ale jistě stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

petrzel
25.08.2018

Kniha byla výborná, člověk se začte a nemůže přestat.

Tess Gerritsen

Tess Gerritsen