Kdo o tom ví?

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/big_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 3.5211
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Who Did You Tell?, 2020

Kniha Kdo o tom ví?

Ta hlavní hrdinka me tak štvala, ale co ja vím o jejím životě....

Lucc93

Asi se mi více líbila Fáma.. Tohle bylo takové zvláštní. Četlo se to sice hezky a děj pěkně utíkal, ale měla jsem z toho divné pocity. Nejspíše vzhledem k té závislosti na alkoholu. Jsem zvědavá na další knihy autorky.

PetK

Bylo to na můj vkus trošku moc červené, utahané a jednoduše ne úplně můj šálek kávy. Oceňuji téma návratu do života a popisu těžkostí po léčbě alkoholismu, ale jinak mě na knize nic moc zásadně neoslovilo. Bod Janě Strykové za audioprovedení.

janina66

Rozhodně lepší než Fáma. Pro změnu jsem zvolila audioknihu v podání Jany Strykové, což byl super poslech. Díky tomu se mi kniha vcelku líbila, i když k hlavní hrdince Astrid, jsem si moc kladný vztah nevytvořila. Napínavé rozuzlení až v úplném závěru knihy.

nada3314

Čtení spíš oddychovějšího rázu - nenadchne neurazí.. Nečetla jsem si anotaci, tak jsem nevěděla o čem příběh bude. Nemám ráda alkoholiky, tak to byl asi ten hlavní problém proč jsem si k hlavní hrdince neutvořila žádný vztah. Stránky se , ale otáčejí samy - nemůžu vzít čtivost. Za mě 3,5 hvězdy.

JessieEx

Hlavní hrdinka Kdo o tom ví? je "vyléčená" alkoholička a já mám v případě takových postav velký problém. Při čtení jsem totiž fakt vynervovaná a mám obavy, že postava uklouzne a napije se. V případě hlavní hrdinky Astrid jsem to vnímala dost intenzivně. Hrozně jsem jí držela palce, aby všem pokušením odolala!

Tohle je přesně ten typ příběhů, které já zbožňuju, vyhledávám a které mě nikdy nezklamou. Stejně jako autorčina předchozí kniha Fáma, mě i tato bavila od začátku až do konce. Bylo to napínavé, tajemné, psychologické... Prostě to mělo vše, co mám ráda :)

Jedinou výtku mám však k samotnému konci. Autorka mě skvěle zmátla falešnými stopami a držela se jich až do konce a tam to chtěla asi ještě více zamotat, ale mně už to připadlo moc překombinované.

Každopádně i přesto se jedná o výborný psychothriller a já si přidávám Lesley Karu na seznam nejoblíbenějších autorů :)

Lovana

Kniha Kdo o tom ví? byla moje druhá od autorky Lesley Kary.
Jsem ráda, že jsem knížku četla ve společném čtení, protože začátek mi přišel poněkud nudný a nevím, zda bych knihu neodložila, kdybych ji četla sama...
Od druhé části už se kniha zlepšila a příběh mě začal bavit a rychleji mi utíkal... Tušila jsem, jakým směrem se příběh bude odvíjet, ale určitě jsem neodhalila celou zápletku...
Kniha byla výborná na společné čtení, měly jsme s holkama spoustu teorií, jak by to mohlo být a kdo o tom ví?
Pokud neholdujete krvákům a thrillerům, u kterých nebudete strachem ani dýchat, ale dáváte přednost spíše psychothrillerům, tak by se vám kniha mohla líbit.
Za mě o něco lepší než předchozí kniha autorky Fáma, ale obě dvě byly docela dobré.
Hodnocení 3,5*/5*

nicole1990

Polovina knížky se nic moc nedělo spíš se řešila Astrid a její abstinence. Autorka skvěle popsala život závislého člověka ,který chce se závislosti přestat . Konec docela předvídatelný tak nějak jsem to tušila.