Kdo o tom ví?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/big_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 3.5211
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Who Did You Tell?, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Kniha Kdo o tom ví?

2509
09. října

Ta hlavní hrdinka me tak štvala, ale co ja vím o jejím životě....

Lucc93
06. října

Asi se mi více líbila Fáma.. Tohle bylo takové zvláštní. Četlo se to sice hezky a děj pěkně utíkal, ale měla jsem z toho divné pocity. Nejspíše vzhledem k té závislosti na alkoholu. Jsem zvědavá na další knihy autorky.


PetK
02. října

Bylo to na můj vkus trošku moc červené, utahané a jednoduše ne úplně můj šálek kávy. Oceňuji téma návratu do života a popisu těžkostí po léčbě alkoholismu, ale jinak mě na knize nic moc zásadně neoslovilo. Bod Janě Strykové za audioprovedení.

janina66
15. září

Rozhodně lepší než Fáma. Pro změnu jsem zvolila audioknihu v podání Jany Strykové, což byl super poslech. Díky tomu se mi kniha vcelku líbila, i když k hlavní hrdince Astrid, jsem si moc kladný vztah nevytvořila. Napínavé rozuzlení až v úplném závěru knihy.

nada3314
12. září

Čtení spíš oddychovějšího rázu - nenadchne neurazí.. Nečetla jsem si anotaci, tak jsem nevěděla o čem příběh bude. Nemám ráda alkoholiky, tak to byl asi ten hlavní problém proč jsem si k hlavní hrdince neutvořila žádný vztah. Stránky se , ale otáčejí samy - nemůžu vzít čtivost. Za mě 3,5 hvězdy.

JessieEx
16. srpna

Hlavní hrdinka Kdo o tom ví? je "vyléčená" alkoholička a já mám v případě takových postav velký problém. Při čtení jsem totiž fakt vynervovaná a mám obavy, že postava uklouzne a napije se. V případě hlavní hrdinky Astrid jsem to vnímala dost intenzivně. Hrozně jsem jí držela palce, aby všem pokušením odolala!

Tohle je přesně ten typ příběhů, které já zbožňuju, vyhledávám a které mě nikdy nezklamou. Stejně jako autorčina předchozí kniha Fáma, mě i tato bavila od začátku až do konce. Bylo to napínavé, tajemné, psychologické... Prostě to mělo vše, co mám ráda :)

Jedinou výtku mám však k samotnému konci. Autorka mě skvěle zmátla falešnými stopami a držela se jich až do konce a tam to chtěla asi ještě více zamotat, ale mně už to připadlo moc překombinované.

Každopádně i přesto se jedná o výborný psychothriller a já si přidávám Lesley Karu na seznam nejoblíbenějších autorů :)

Lovana
12. srpna

Kniha Kdo o tom ví? byla moje druhá od autorky Lesley Kary.
Jsem ráda, že jsem knížku četla ve společném čtení, protože začátek mi přišel poněkud nudný a nevím, zda bych knihu neodložila, kdybych ji četla sama...
Od druhé části už se kniha zlepšila a příběh mě začal bavit a rychleji mi utíkal... Tušila jsem, jakým směrem se příběh bude odvíjet, ale určitě jsem neodhalila celou zápletku...
Kniha byla výborná na společné čtení, měly jsme s holkama spoustu teorií, jak by to mohlo být a kdo o tom ví?
Pokud neholdujete krvákům a thrillerům, u kterých nebudete strachem ani dýchat, ale dáváte přednost spíše psychothrillerům, tak by se vám kniha mohla líbit.
Za mě o něco lepší než předchozí kniha autorky Fáma, ale obě dvě byly docela dobré.
Hodnocení 3,5*/5*

nicole1990
02. srpna

Polovina knížky se nic moc nedělo spíš se řešila Astrid a její abstinence. Autorka skvěle popsala život závislého člověka ,který chce se závislosti přestat . Konec docela předvídatelný tak nějak jsem to tušila.

1