Kdo o tom ví?

Kdo o tom ví? https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/bmid_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 4 415 121

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Who Did You Tell? , 2020

Kalima206
11.02.2023 5 z 5

Páááááni! Za mě totálně geniální příběh!
Knihu sem přečetla za neskutečně krátký čas a byla sem nadšená! Nevěděla sem, do poslední chvíle, jak to nakonec dopadne a teda mě tato kniha nadchla ještě více oproti Fámě :)

Nikusscha
24.01.2023 3 z 5

Moje první přečtená knížka od této autorky. Dostala jsem ji jako dárek k Vánocům. Docela pomalý rozjezd, začátek bych řekla docela nuda, ale dala jsem si předsevzetí že ji dočtu až do konce. A za půlkou už to začalo být zajímavější a konec bych řekla že byl dobrý. Neměla jsem žádné očekávání takže nejsem nadšená ani zklamaná.
Vyhovovali mi krátké kapitoly.

Mruskulka
22.01.2023 3 z 5

Měla jsem velký problém se začíst. Strašně mi vyhovovali krátké kapitoly. Konec už byl zajímavý. Musím říct, že autorka dobře popsala, jaký pocit mají alkoholici, když čelí nějaké překážce a mají vnitřní boj, zda budou bojovat či půjdou tou snadnější cestou a napijou se.

Annkag
13.01.2023 2 z 5

Tohle byla další kniha,která nám odhaluje tajemství minulosti,která jako hororový klaun číhala v naší temné minulosti a čekala na budoucí přítomnost aby udeřila plnou silou na solár a zrazila nás na kolená.
A nám ostává po pádě vstát a hledat souvislosti v skládanke zvané alkohol a strata paměti.

KatyM.
13.01.2023 3 z 5

Příběh se rozjíždí pomalu, nečekaný závěr. Spíše než thriller bych knihu zařadila jako psychologický román.

Emma27
11.12.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila,čtivá,napínavá.Konec byl smutný.Celkově kniha pusobí depresivně,pro někoho nezáživně.Tohle je jiný druh knihy.Kniha má neco do sebe.

Acquenta
11.12.2022 2 z 5

Tentokrát komentáře nelhaly, kniha nezazivna, nudná a konec úplně snadno odhadnutelny :(

Hakate
26.11.2022 3 z 5

Tentokrát lepší průměr.
Velmi čitelná kniha, s velmi nesympatickou hlavní postavu ( pokud to byl záměr, pak super).
Opět zajímavý příběh a zápletka, tentokrát téma alkoholismus, ale stejně jako Fáma, zpracování pokulhává, dej i rozuzlení jsou moc předvídatelné a nejsou překvapivé.
Ani začátek knihy, který vypadal velmi slibně a zaujal mě, nevytrhl knihu na tolik, abych mohla knihu ohodnotit 4*, tato kniha je lepší než Fáma, ale přesto hodnotím stejně.
I když knihy hodnotím průměrem, velmi dobře se čtou a nebudu váhat přečtení další knihy.

kob
12.09.2022 4 z 5

Už mě unavují knihy, kde hlavní hrdina bojuje se závislostí na čemkoliv a jeho věčné bažení zabírá půlku příběhu. Je to i tenhle případ, ale zápletka byla zajímavá a forma čtivá, tak určitě času nelituji.

Booky84
01.08.2022 3 z 5

Bohužel za mne průměrná kniha a hlavní hrdinka mi příliš nesedla. Tentokrát jsem i odhadla vcelku rychle jaké bude konečné rozuzlení. Co ovšem autorce nelze upřít je čtivost knihy.

Lka
07.07.2022 3 z 5

Audiokniha :
Kniha nebyla úplně špatná, hezky se to poslouchalo. Ze začátku se to táhlo, pak kniha dostala spád a závěr byl překvapivý.

Vesmich
04.07.2022 5 z 5

Podle mě je to především kniha o pekelném chlastu, jak se žije s ním a jak je těžké žít bez něj. Co dává a co bere a v tomto je to naprosto brilantní text, který se dá číst i opakovaně.

MiraRunaway
28.06.2022 3 z 5

Nudila jsem se bohužel často. Fáma se mi líbila víc. Ráda jsem se zase podívala do Flinsteadu. Průměrné.

Hanaluna
19.06.2022 3 z 5

Trochu nudné, predvidatelne, ale jako audio se dala doposlouchano.

Zuzulinka
15.06.2022 odpad!

Nedočetla jsem.. samý alkohol a opilec..

Lubošovo
26.05.2022 4 z 5

Já jsem velmi příjemně překvapený. Koupil jsem si titul jako audioknihu kvůli interpretaci Jany Strykové a nemohl jsem přestat poslouchat. Ačkoliv někoho může nudit, že hlavní hrdinka neustále opakuje, že by si dala alkohol, já oceňuju, že autorka dokázala vylíčit, co se abstinující alkoholičce děje v hlavě. Konec je navíc velmi překvapivý. Za mě velké doporučení.

Janík511
10.05.2022 3 z 5

Nic moc, začátek zdlouhavý, většina nudné čtení a až v závěru se teprve něco dělo. Jednou mi určitě stačilo.

vera5841
09.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha je dle mého špatně zařazena pod thriller, podle mého by se spíše hodila pod kolonku "psychologický román". Samotné vyprávění není špatné, ale napětí bylo velmi málo. Autorka se nás snaží zavést na špatnou stopu a indicie po celou dobu ukazují na jednu osobu, ale jak se ukáže vinen byl někdo jiný. Popravdě, kdyby viníkem byla opravdu ona osoba, autorka by mne velmi zklamala. Ovšem vysvětlení, proč na ni všechny důkazy ukazovaly, bylo velmi vlažné, povrchové a nedomyšlené. Úplný závěr nezklamal.

JancaKube
03.05.2022 3 z 5

Nebylo to špatné..

sassenkka
25.04.2022 4 z 5

Lesley Kara mi sedí. Její styl vypravování, postavy a jejich tajemství, i příběh už podruhé situovaný do meštěčka Flinstead, které očividně není tou klidnou "dírou", jak bývá v knihách nazýván.
Fáma u mě docela nasadila laťku, Kdo o tom ví? ji však drží. Bylo to chytlavé, od první stránky jsem byla vtažena do děje, a až na konci, kdy jsem konečně zjistila, co se doopravdy stalo, jsem vydechla. Jen tak dál!

thrillery alkoholismus vyrovnání se s minulostí thrillery pro ženy

Lesley Kara
anglická
2020  73%Fáma
2020  70%Kdo o tom ví?

Kniha Kdo o tom ví? je v