Kdo o tom ví?

Kdo o tom ví? https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/bmid_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 4 415 121

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Who Did You Tell? , 2020

kalinkacz
06.03.2021 3 z 5

Novinka od autorky populární Fáma... Už Fáma mi přišla jen lehce nadprůměrným dramatem s thrillerovými prvky... Kdo o tom ví? je ale už opravdu jen průměrným čtením... Pro mě klasická klišé hrdinka v podobě ženy alkoholičky, která se ze své závislosti snaží dostat... Rozhodně nemohu zpochybnit autorčin čtivý styl psaní a stránky skutečně mizí mezi prsty, ale děj mě jednoduše nepohltil a neměla jsme potřebu zjistit, jak vše dopadne, což je v případě thrilleru trošku problém...

Ella161
09.02.2021 3 z 5

Tuhle knihu mi opět půjčila kamarádka. Je to jiný žánr, než který čtu. Úplně nevím, jak se k celému tomu příběhu stavět. Nevím, jestli se mi vlastně líbil nebo ne. Postavy a jejich charaktery jsou skvěle popsané. Líbilo se mi, jak je tam vykreslená Astrid touha po alkoholu a jak mu odolává. Je to tak dobrý popis, že si to dokážete ihned představit. Astrid mi docela sedla, ale není to tak, že bych jí měla bůh ví jak ráda. Strašně mě štvalo, jak se všeho bála a byla ze všeho vyklepaná. Na druhou stranu se jí asi nemohu divit, když zažívala to, co zažívala. Nicméně... moc se mi na ní líbilo, že ze sebou začala něco dělat (i když jí k tomu musela popostrčit máma). Nikdy jsem nebyla (a doufám, že ani nebudu) v její situaci. Nedokážu si představit, jaký to musí být “muka” být na odvykací klinice a vzdát se něčeho, na čem byla několik měsíců (možná let? Přesný čas tam uvedený nebyl) závislá. Každopádně to většinou zvládala skvěle, až na pár škobrtnutí.

Líbilo se mi, že má kniha krátké kapitoly. Ze začátku se mi to četlo pomalu, protože jsem si musela zvykat na jiný žánr a nějak se tomu přizpůsobit. Po první části se mi ale začala číst dobře a rychle.

Kniha je rozdělená na tři části a mně osobně se líbila nejvíce až ta třetí. V těch prvních dvou se skoro nic nedělo. Bavilo mě hádat, kdo to asi mohl být. Měla jsem pár typů, ale žádný nebyl správný.

Konec mě překvapil a nejsem si jistá, jestli jsem ho správně pochopila. Každopádně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla, ale tenhle žánr asi nebude nic pro mě.

Barussat
07.02.2021 3 z 5

Moje první kniha od autorky, na Lesley Karu jsem slyšela jen samou chválu, tak sem do ní šla. A jsem trochu na rozpacích. Kniha je velmi čtivě napsaná, stránky ubíhají pomerně rychle, ale mě hrozně dlouho trvalo, než jsem se začetla. Posledních cca 100 stran jsem už přečetla celkem rychle, ale někdy jsem se ke čtení skoro až nutila, což se mi nestává. Navíc mi nebyla moc sympatická hlavní hrdinka, povaha alkoholičky se mi na jednu stranu zdá už trochu okoukaná a nudná, na druhou stranu mi tím i trochu připomínala Dívku ve vlaku. Mám doma ještě Fámu, tak tu si časem také dám.

Kristulda
05.02.2021 4 z 5

No taková jednohubka, přečteno za 1 večer. Četlo se to dobře, ale hrozně mě vadila hlavní postava alkoholičky.

kuttnerovka
31.01.2021 4 z 5

První autorčina kniha mě přiliš nenadchlo, proto jsem této přistupovala opatrně. Veliké překvapení, kniha se povedla. Pěkně lehce se četlo. Žádná náročná zápletka, ale zajímavá a překvapivý konec.

Theresa.2679
27.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj mi rychle utíkal a najednou byl konec. Hlavní hrdinka trochu hysterická, ale zase být v její situaci asi taky nebudu klidná :D Pěkná oddechovka.

zimolka
21.01.2021 5 z 5

Jako jednodenní oddychovka super.

slamenka
21.01.2021 2 z 5

Do první půlky knihy nic moc nevíte a ta druhá je zase překombinovaná. A prosím, ať už někdo píše tyto romány aspoň s adekvátní hrdinkou. Ne nějakou ufňukanou hysterkou, kterou chcete praštit hned na začátku.
Mě teda moc neohmromila ani Fáma, ale tohle bylo ještě horší.

Renatecka
16.01.2021 4 z 5

Kniha lehce plynula, člověk by až řekl, že se tam skoro nic nedělo, až pak na konci. Ale na odreagování byla fajn a líbila se mi.

martineden
13.01.2021 3 z 5

Velmi čtivé a dobře napsané, kdyby nebylo posledních asi dvaceti stránek. Taková snůška překombinovanosti se hned tak nevidí.

Šebestová3
05.01.2021 5 z 5

Fáma od stejné autorky mě nijak zvlášť neneadchla, ovšem tohle bylo jiný kafe!!! Trošku podobný Dívce ve vlaku...hlavní hrdinka bojuje se závislostí na alkoholu a taky s minulostí, která se (možná) stala... a ženská nenávist a rivalita do toho. Hezký koktejl :-)

Magdyla.8
05.01.2021 3 z 5

Druhá kniha od autorky v průměru slabší. Nedokázala jsem se vcítit do emocí postav, připadali mi ploché a nezajímavé. Také číst si stále o alkoholu není žádný med, ale aspoň vidíme zblízka závislost a její následky. Taková jednohubka

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Tuto knihu jsem si přečetla z toho důvodu,že autorčina předchozí kniha Fáma byla celkem chválená a nyní od ní vyšla tato novinka Kdo o tom ví? Byla to mám poslední kniha přečtená v roce 2020. Kniha mě velice příjemně překvapila a Fámu si plánuji co nejdříve přečíst.
__
Kniha měla sice pomalý rozjezd, ale to nějak zásadně neovlivňuje kvalitu celé knihy. Po přečtení těch stránek s pomalým rozjezdem to pak byla teprve jízda- odehrálo se zde plno zvratů,které bych ani nečekala,že by se mohly vůbec stát. V knize se dostavilo i finální rozuzlení, které mě celkem překvapilo a i mě udivilo to,kdo za tím vším vlastně stojí,protože jsem tipovala někoho úplně jiného. Konec knihy byl za mě srozumitelný a jednoduše pochopitelný,což je pro mě hlavně u thrillerů zásadní. Po vlažném a takovém mdlém začátku knihy nebyla o zvraty nouze a nutilo mě to číst neustále dále a dále.
__
Co se postav v knize týče, tak si myslím že nebylo autorčiným záměrem si nějakou postavu oblíbit, mně se to také nestalo. Všechny postavy na mě působily tak nedůvěřivě a nesympaticky,že jsem si nikoho neoblíbila. Zároveň mi přišlo velice zajímavé,že autorka do knihy zakomponovala velice závažné téma jako je alkoholismus,se kterým se snaží hlavní hrdinka knihy Astrid vypořádat . Bylo fajn se o alkoholismu dozvědět trochu více, tím co hlavní hrdinka vše prožila. Kniha byla v některých částech odlehčena romantikou, což mi také přišlo jako fajn zpestření thrilleru.
__
Styl psaní v knize mi též sedl,kniha se mi četla celkem svižným tempem a nemusela jsem se u nějakých pasáží zdlouhavě zastavovat. Kapitoly byly celkem krátké,což mi také sedlo. Jsem člověk , který preferuje kratší kapitoly.
__
Pokud chcete dobrý thriller s pomalým rozjezdem,kde nebude později o zvraty nouze,tak Vám tuto knihu mohu doporučit.

genduna
02.01.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé

plamínek21
02.01.2021 2 z 5

Nudný příběh nesympatické alkoholičky - většina knihy je o jejím překonávání bažení po alkoholu, jaksi mimochodem probíhá její lovestory, "thrillerovou" linku zajišťuje tajemný pronásledovatel a mstitel. Ztráta času...

Kekik
27.12.2020 3 z 5

Předchozí kniha Fáma se mi libila, tudíž jsem s nákupem druhé autorčiny knihy neváhala.
Opět se dobře četla, ale thriller to moc není. Tedy pro mě ne.
Hlavními body knihy jsou závislost na alkoholu a pocit viny. V minulosti Astrid se udály okamžiky, na které by nejraději zapomněla.
Jenže někdo chce pravý opak. Chce, aby pykala za své hříchy.
Kniha je psána v poklidnějším tempu, až na pár trochu akčních okamžiků.
Hlavní padouch je dobře skrytý, a ve finále jsem vlastně k té postavě cítila lítost.

Kdo o tom ví? je autorčina prvotina, byť ji vydali až jako druhou. Děj se opět odehrává v městečku Flinstead, je zde i odkaz na knihu Fáma.

Ivuska.09
27.12.2020 3 z 5

Tohle bylo velké zklamání. Žádné mrazení v zádech, chybělo mi napětí. Příběh mě začal bavit až v druhé polovině. První část se mi zdála značně rozvláčná. Nicméně pozitivem určitě bylo, že jsem si nebyla jistá, kdo za tím vším stojí. Jinak by příběh dostal ještě o hvězdu méně.

iva2423
25.12.2020 2 z 5

Nic moc.

veriszv
22.12.2020 3 z 5

Fáma se mi líbila a tak jsem se hned po jejím dočtení pustila do této novinky, ale tohle za mě teda byl hodně slabší průměr.
Hned na úvod, i když je kniha zařazená mezi thrillery, tak thriller nečekejte. Spíš se jedná o takové, řekněme, společenské drama.
Autorka píše dobře, to se nedá popřít, takže i když je to vlastně o ničem, celkem lehce a rychle se to četlo. Navíc si myslím, že se jí neskutečně věrohodně podařil zachytit ten boj s alkoholem té hlavní hrdinky. Ale jinak ten příběh byl hrozně pomalý a nic moc se tam nedělo. Autorka se to snažila vytáhnout koncem, ale ani to za mě teda nestačilo.
Zkrátka a dobře, pokud vás tohle mine, podle mě o nic nepřijdete.

evikt
21.12.2020 2 z 5

Špatná kniha neni ale Famu nepredcila. Stále jakési zastrašování dopisy.. Pronásledování a hlavní hrdinka tragická alkoholicka.. Neurazí nenadchne

thrillery alkoholismus vyrovnání se s minulostí thrillery pro ženy

Lesley Kara
anglická
2020  73%Fáma
2020  70%Kdo o tom ví?

Kniha Kdo o tom ví? je v