Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1130 380

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

vivula
vivula
11.03.2024 4 z 5

Já jsem asi extrémně nenáročná čtenářka, protože tuhle knížku jsem si užila se vším všudy. Pomalejší začátek vystřídala docela jízda. Zápletka, zvrat, pecka!

kusma
kusma
23.02.2024 3 z 5

Nenáročná kniha. Byla tam i trocha napětí, ale zase ne tolik, abych ji nemohla odložit. Trochu se mi tu pletla jména, což se mi u knih často nestává, tak nevím, čim to bylo. Každopádně, děj a námět zajímavý, přišly i momenty překvapení, za mne příjemný průměr.

Pavlína2019
Pavlína2019
31.01.2024 2 z 5

Tak jako u předešlé knihy této autorky jsem si říkala, že mi jaksi vadí úvodní linka – u té první to byl alkoholismus.
Ale doufala jsem, že tu prvotní nechuť, stejně tak jako prve, přebije zajímavý děj.
Bohužel nyní tomu tak úplně nebylo, kniha mě nijak zvlášť nenadchla.
V prvé řadě mi byla velice nesympatická ukňouraná hlavní hodinka.
Ale autorka píše dobře.
Další knihu si ráda přečtu.
Jen tohle nebylo až tak skvělé. Nicméně myšlenka není úplně marná. Takže posuďte sami.

lucie1744
lucie1744
27.01.2024 5 z 5

Velmi napínavé čtení. Ze začátku se mi pletla jména.

adelkas
adelkas
22.01.2024 3 z 5

Dej je zdlouhavý, jména se pletou. Doporučuji vydržet prvnich 200 stránek.

Evaho73
Evaho73
14.01.2024 4 z 5

"Fáma" je psychologický thriller, ktorý ma upútal hneď od samého začiatku svojim  podmanivým dejom o zdanlivo nevinných klebetách v malej komunite. Autorka sa pohrala s myšlienkou, ako sa s fámy môže stať smrteľná hra. Hlavná postava, Joanna, je dobre vykreslená a čitateľ sa spolu s ňou ocitne v temných záhadách...
Autorka tu dokázala šikovne namixovať kokteil napätia, tajomstva a psychologického aspektu s prekvapivým záverom,  čím vytvorila dojemné a zároveň pútavé čítanie pre fanúšikov tohto žánru.

maximus13
maximus13
04.01.2024 3 z 5

Do 3/4 knihy se to poslouchalo (audiokniha v autě) samo, ke konci odhalení malinko pod tlakem, až jsem si myslel, že celou dobu čekám na to kdo je kdo a jak se to stalo a takové nic moc vysvětlení a potom PRÁSK! Poslední 2 - 3 odstavce mě totálně rozsekaly. To bylo parádní. Pár vět a pak jsem jel pár kilometrů v naprostém tichu a vstřebával super zážitek z knihy.

adelinka
adelinka
31.12.2023 4 z 5

Dej knihy mi stále pripominal inu knihu. Aj som si chvilu myslela, že som knihu čítala....ale postupně, ako sa dej vyvijal, tak som zistila, že jde o něco podobné....aj dej sa celkovo tak postupně vyvijal...

teepe
teepe
28.12.2023 4 z 5

Začátek se vlekl, myslela sem, že nedočtu, nakonec jsem se donutila a získalo to zajímavý spád.

Michaela91
Michaela91
19.12.2023 3 z 5

Pro mě takový průměr, myslím, že za chvilku nebudu vědět o čem kniha byla, ale četla se lehce.

Jana283
Jana283
30.11.2023 3 z 5

Příjemná oddechovka.

snimcibdim
snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Prima námět a celkově lepší než jsem čekala - alespoň v audio podobě. Mám však podezření, že při klasickém čtení by mě ta hlavní postava a některé popisy jejích dojmů a domněnek připadaly místy otravně užvaněné.
Audiokniha je ale vydařená.

medlovice
medlovice
11.10.2023 3 z 5

A je to tady zase. Snaha zalíbit se , být populární, mít přátele . A pak panika a strach. Joanna , která neví jestli chce žít s Michaelem mi nebyla sympatická ani dění kolem ní, kolem Sally, je tolik případů. co byly horší.
Tato kniha ale šla v knihovně z ruky do ruky, já sama ji čtenářkám doporučovala , ale mě nijak nepotěšila.

cukrovka
cukrovka
08.10.2023 4 z 5

Posloucháno jako audio kniha a musím pochválit načtení. I přes pomalý rozjezd je téma zajímavé a příběh se postupně zdramatizuje až do překvapivého závěru.

Buchtičkajani
Buchtičkajani
01.10.2023 4 z 5

Chvíli mě trvalo se začít, pak začal být příběh zajímavý. Během čtení jsem podezírala snad všechny a konec mě překvapil, nečekala jsem ho.

Marluksa
Marluksa
30.09.2023 4 z 5

Ne, že bych byla vyloženě zklamaná, ale nadšení obřích rozměrů nesdílím.
Nápadité téma, ovšem zpracování mohlo být podstatně akčnější a emotivnější.
Chyběla mi ta pomyslná horská dráha; zvýšený tep; husí kůže; nevidím, neslyším, nerušit, čtu; neodložitelnost; smrt v očích;...
Takový společenský román... s výkyvy.
Chvílemi mám pocit, že čtu fakt šíleně napínavou knihu, ale po pár stránkách zapadnu do roviny čistě společenského románu s prvky napětí.
Docela mi všechna ta ženská jména splývala a já často chytala nit, kdo je kdo, kolik jí může být asi let, záchytné body se díky nepozornosti v mžiku rozplynuly.
Předpokládala jsem, že rozuzlení bude nečekané, a dokonce to byla jedna z variant mých tipů, ale že až takhle...
No, každopádně jste-li zvědaví, tak hurá do ní

Dashik
Dashik
27.09.2023 3 z 5

Za mě lehce slabší. Nemůžu říct, že by mě čtení úplně nudilo, to ne, ale ani to nebyla kniha, kterou bych nebyla schopná odložit. Konec byl oproti zbytku knihy akční a líbil se mi moc.

LiLinka
LiLinka
31.08.2023 4 z 5

Jednohubka z žánru thrillerů, doporučuji.

Very281
Very281
29.08.2023 4 z 5

Kniha mě zaujala už podle názvu a nesklamala.Jak málo stačí něco vypustit ..a lidská vlastnost si vždy něco přidá.Pěkně a rychle se četla.

peeetta
peeetta
24.08.2023 5 z 5

Děj měl spád, žádné zdlouhavé popisy. Velmi napínavé. Od začátku jsem měla svůj tip a ten se nakonec potvrdil, ačkoliv těch možností přicházelo v úvahu víc.