Fáma

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/big_fama-8Av-426942.jpg 3.7905
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour, 2019

Kniha Fáma

KáťaM.

Mně se moc líbila atmosféra knížky a prostředí, ve kterém se odehrávala, prostě jsem do něj vklouzla, byla jsem v takovém tom správném napětí, zápletka i vyvrcholení super, řekla bych taková ta klasika žánru, určitě se pustím i do dalších knížek autorky. Knížku vřele doporučuji navíc v audioverzi, je skvěle načtená!

Lexie321

Kniha je jednoznačne taka oddychovka. Nečakala som kto nakoniec bude Sally ale iné veci sa zase dali čakať. Koniec bol podľa mňa veľmi dobre napísaný. Nie je to typická detektívka ani thriller no osobne sa mi to páčilo.

TeriLoch

Kniha mě bavila, byla pro mě taková odpočinková. :) Nebylo to (jako u knih, co jsem v poslední době četla), že bych seděla v napětí celou dobu, ale přesto jsem pořád četla dál. Zajímavý příběh a super zvrat na konci! Četla se moc dobře. Doporučuji.

Prateri

Jsou fámy zcela vymyšlené, takové většinou mají za cíl ublížit a daří se jim to. A pak jsou takové, že na každém šprochu je pravdy trochu. Začátek knihy pozvolný, do toho ta fáma a začnete stránky přece jen dychtivěji obracet, abyste se dozvěděli, jaký druh té fámy to vlastně je. U mne to bylo tak na 3 a půl hvězdy, nakonec 4 za konec.

Maki21

(+ SPOILER) Na tuto knihu jsem se chystala velice dlouho, a jsem ráda že sem si počkala. Ze začátku je kniha takové lehounké psychologické povídání o životě na venkově v Anglii. Ale ke konci se děj začne stupňovat až úplně vybouchne a vám se zboří jakékoliv domněnky a pocity které jste do té doby měli. To mě na knize nadchlo s, každou kapitolou si děláte ucelený obrázek o postavách které v knize vystupují a autorka vám ho následně zbortí. Tím pádem si nemůžete být nikdy jisti co přijde dál.

MiraRunaway

Znáte to, jak dočtete knihu a hrozně chcete všem kamarádům čtenářům říct, co přesně Vás tam odrovnalo, ale nechcete jim spoilerovat? Tak to mám s poslední větou této knihy, která mi od dočtení běží v hlavě stále dokola. První polovina byla taková lehounká, takové psychologické okénko na téma šíření pomluv. Pak to byla jízda na horské dráze. Přišlo rozuzlení, které jsem čekala...ale pak? další jízda, další rozuzlení a překvapení.... a na závěr bomba :) A navíc se mi hrozně líbí slovo "fáma" a obálka knihy. Plný počet s hlavou plnou dojmů :) A scéna, kde vysvětlují rodiče dítěti intimnosti dospělých je velice vtipná :)

Síma97

AUDIOKNIHA
Musím říct, že když jsem se pouštěla do poslechu této knihy tak jsem od ní nic moc neočekávala. má totiž velmi rozporuplné hodnocení. Mě ovšem kniha velmi mile překvapila. Je zde velmi dobře ukázáno, co dokáže způsobit na malém městě jedna do světa vypuštěná fáma. Jak to dokáže všem zamotat hlavy i když to nechtějí. I já jsem se od začátku, chtěla dozvědět kdo zabil malého chlapce. Měla jsem hned několik verzí ale sama jsem to neodhadla a závěr mě velmi překvapil.
Kniha určitě stojí za přečtení.

martinkaLLL

Doporučila bych ji. Je tam sice táhnoucí se začátek, ale stálo to za to dočíst až do konce.