Fáma

Fáma obálka knihy
Mé hodnocení:

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/fama-8Av-426942.jpg 3.8710
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

The Rumour, 2019

Kniha Fáma

TerezaaBaarova
předevčírem

Taková ta typická kniha pro ženy, která má přízvisko thriller... nic extra žhavého se nekonalo. Hodnotím knihu jako průměrný ženský román, podkategorie lehce napínavý.

Monuli36

Jediné co mě bavilo,byl konec.Očekávala jsem od ní víc....Celkově pro mě zklamání bohužel

Sabina335

Tato autorčina prvotina mě nadchla. Hltala jsem ji každou volnou chvíli a nebyla jsem schopná ji odložit. Docela bych ji přirovnala stylem ke knihám Shari Lapeny. Závěr mě absolutně překvapil, stále jsem čekala, že se tato "fáma" bude týkat někoho jiného. Hodnotím plným počtem, lehké čtení, napínavost a skvělé rozuzlení.
Už se vrhám na další knihu od této autorky, tak snad budu stejně mile překvapená.

TerezaaBaarova

Peggy2711

Do poloviny knihy totální nuda, pak se to trochu rozjelo a chvíli jsem si i říkala, že je to docela dobré. Celkově téma úplně nesmyslné, vůbec jsem tomu nevěřila, že tu fámu někdo takhle řešil a hrotil a nebo se dokonce dotyčné mohl bát. Myslím, že jedna kniha od autorky mi stačila. Je pravdou, že rozuzlení mě překvapilo, ale konec zase totální nepochopitelný nesmysl.

Těžko se mi vžívá do prostředí, kde matky vozí děti do školy na malém městě autem, ač je vše v docházkové vzdálenosti, nepracují, mají klub na hlídání dětí a ve městě mají jen jednu hospodu:) Téma mohlo být dobré, ale nepochopila jsem, proč odsuzovat ženu, která v deseti letech někoho zabila. Naprosto souhlasím s komentářem RadimWiniarski.

RonnieSmithx

Původně jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ale konec mě tak nudil, že jsem se rozhodla je na lepší jednu. Za mě dostane nálepku světový bestseller každá hovadina.
Téma knihy mi nepřišlo vůbec zajímavé, hlavní hrdinka mi nepřišla zajímavá a já obecně bych asi neřešila něco, co se stalo před několika lety. První zvrat jsem očekávala, druhý zvrat jsem očekávala a zvrat v podobě poslední věty se mnou taky nic neudělal, protože je mi nějak jedno, co udělala týraná desetiletá holka.

Je to hrozně nudná knížka a na to, jak jednoduše je napsaná, tak stejně není nějak čtivá. Mám tu ještě jednu knížku od autorky, tak doufám, že to bude lepší než její prvotina, ale tohle teda slohově, tématem ani dějově něco převratného opravdu nebylo.

Kalima206

Hodně pomalý rozjezd. Už už sem chtěla knihu odložit, ale zajímalo mě, jak to teda celé dopadne. Konec už byl fajn, ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak zvlášť oslovila :-/