Fáma

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/426942/fama-8Av-426942.jpg 3.937
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

The Rumour, 2019

Kniha Fáma

Pípasek
včera

Nelze než s komentáři souhlasit. Napětí od začátku do konce, čtivé a poučné. Bohužel i slova dokáží velmi ublížit.

Kristulda

Tak přečteno za 3 hodiny super se to četlo, a ikdyž ze začatku asi 40 stran sem se nemohla začíst, tak ten zbytek byl famozní, prostě masakr, závěr sem fakt nečekala za mě super super super.

kneslova

Možná to na 5 hvězdiček není, ale mě Fáma bavila. Sympatické postavy, anglické maloměsto a ta poslední stránka , super. Prima čtení.

Babouš

Fáma je pro mě velice osobní příběh, protože drby, fámy a šuškanda, to je moje. V románu autorka ukazuje extrémní případ, kdy nevinný drb pronesený vlastně z nudy změní vztahy mezi obyvateli malého městečka. Kniha je přirovnávaná k Sedmilhářkám od Liane Moriarty, ale mně ta premisa připomněla Žert od Milana Kundery, kde taky zpočátku nevinná situace vygraduje v drama. Fáma šokuje a překvapí i ostřílené čtenáře thrillerů, ale že by mi to vzalo chuť poslechnout si nejnovější drby, to ne!

Zzofinka

Velmi zdařilá prvotina, přečetla jsem za několik večerů a často mě odtrhla až padající víčka. Čte se lehce, postavy jsou zajímavé, zápletka dobrá, rozuzlení nečekané a závěr překvapivý. Těším se, že autorka bude se svým talentem u klávesnice pokračovat :)

Kniho_holka

Znáte ten pocit, když se na nějakou knihu tak těšíte, až se bojíte, že budete zklamáni? Tak přesně tohle se mi stalo u Fámy. Jak já se jí nemohla dočkat.
Při čtení jsem se od knihy nemohla odtrhnout, hltala stránku za stránkou. Ještě nikdy jsem snad nečetla knihu, kde by ve mně všechny postavy vyvolávaly sympatie - hlavní hrdinka Joanne, Michael, dokonce i samotná Sally, příbuzní malého Robbieho Harrise, malý Alfie (syn hlavní hrdinky) je k zulíbání. Kniha se čte rychle, má spád, nejen díky ději, ale také díky krátkým kapitolám, které já v jiných dílech kvituji s povděkem.
Ironií ovšem je, že výše uvedené klady jsou zároveň i nedostatky knihy.
Množství postav, které se pletou jedna přes druhou, jelikož nemáme jejich lepší popis. Chápu, že to byl autorčin záměr, aby se tak náhodou neprovalila pointa, na druhou stranu jsem se ztrácela v tom, kdo je čí matka, babička, teta, kamarádka.
Dále jsem vůbec nevěděla, do jaké věkové kategorie má Sally McGowanová spadat, ale tady uznávám, že nemusí jít o chybu že strany autorky, Ale o mou matematickou (ne)schopnost.
Také si myslím, že některé situace by si zasloužili více rozepsat a ne je tak rychle utínat.
Podle mého názoru za oba dva výše uvedené nedostatky může to, že ačkoliv se to nezdá je opravdu krátká. Krátká na to, aby se do ní vešlo vše potřebné. I když jsem psala, že v jiných dílech upřednostňuji kratší kapitoly, tady bych uvítala, kdyby měly o pár stránek víc.
Stejně jako ostatní nepovažuji Fámu za trillrer, ale mně to rozhodně nevadí. Kniha mě bavila, byla čtivá, napínavá a odhalení Sally jsem nečekala. A s postavami jsem se jen nerada loučila :)

encyklopedie

....tak jsem to otestoval.....Thriller? .... kvůli dvaceti stranám v závěru? ....ani náhodou....
Souhlasím s těmi, kteří napsali, že se to celkem dobře četlo ......i když někdy nudilo..... žádné napětí ..... knihu jsem jenom přečetl .....vícekrát určitě ne ..... nebudu se rozepisovat, určitě to nemá na nejlepší thriller měsíce února .....je to zase jenom marketingový tah.....

VulpesVulpes

Už dlouho mě žádná kniha nebavila tolik, jako tahle. Za mě jednoznačně 100%!