Máslem dolů

V novele Máslem dolů se Petr Šabach tentokrát zamýšlí nad otázkou, proč vás nějaké vlezlé okolnosti stále nutí měnit plány a odkládat odpočinek, který byste tolik potřebovali, na dobu neurčitou. Váš krajíc chleba s máslem se opět dává do pohybu a nezadržitelně se řítí k zemi. Můžete nějak ovlivnit, aby jako tolikrát předtím nedopadl namazanou stranou dolů? Dva staří přátelé se o to v poslední Šabachově novele přece jenom pokusí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122039/maslem-dolu-122039.jpg 4235
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Paseka

Kniha Máslem dolů

kilometr

Má třetí kniha od tohoto autora a zatím jasně nejslabší.Scény s Kazanem a režisérem Synkem zaváněly trapností.40%.

medlovice

Knížka z reálného života , všechny ty nástrahy osudu jsou brány s humorem, dokonce i tak závažné téma, jako úraz malého Míši se změní v komedii.
A můj rohlík se pořád kácí , protože ten talířek , co ho vynalezl Evžen se ke mě ještě nedostal...

oladnb

První má kniha od Petra Šabacha, jeho myšlení a způsob psaní mi začínal sedět od cca 30té strany a pak už to jelo. Kniha se mi velmi líbila, náhodou má svou hloubku a občas jsem se i na delší dobu zamýšlela nad jeho historkami.. Dala bych 4,5 hvězdy :-)

los
30.11.2018

prostě o ničem

aktak1203
24.10.2018

Petr Šabach je pro mě srdcovka, ať napíše co chce, líbí se mi to. Jemné, inteligentní, úsměvné počtení. A tady v této knize bohužel i smutné zjištění o jeho nemoci.

Messilina
09.09.2018

Kniha se mi velmi líbila. Přiznávám, že ze začátku jsem se jí trochu bála, protože jsem si říkala, že to bude takové sentimentální kecání starých dědků o tom, jak dřív bylo líp. Ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.

shmaic
12.06.2018

Skvělá knížka, která v nadhledu ukazuje, jak je život jednoduchý, jen to v tu chvíli nevídíme a neuvědomujeme si to.

trudoš
24.04.2018

„Přemejšlím o tom, kam se asi tak může ubírat váš den, když ho zahajujete s Veselou krávou.“
Petr Šabach ve své optimální formě. Možná nejde o genius loci české prózy, ale pro mě osobně bezkonkurenčně to nejlepší, co tuzemská produkce v současnosti nabízí. Úsměvné, milé a chytré. Kouzlem románu (nepočítám-li Arnošta, jenž je antikvářem vlastní knihovny), je především nejednoznačný vztah otce, dcery a vnuka. Nejde o nějaké existencionální drama či rodinnou taškařici, ale jednoduchou lidskou komedii s malinko vážnou tváří.
Zvláštností je, že zápletka se tady moc neřeší. Lépe řečeno řeší, ale na cirka čtyřiceti stranách před koncem. Což je u stoosmdesátistránkové knihy možná trochu pozdě. Ale jak na podobné natahovačky často nadávám, tady mi to paradoxně nevadilo ani v nejmenším. Šabacha zpravidla nečtu pro zápletku, ale pro tu omáčku kolem; pro postavy, které tak nevšedně vykresluje, a kratičké životní peripetie, se kterými se pak dotyční musejí vypořádat. A v tomhle ohledu opět nezklamal.

Petr Šabach

Petr Šabach