Zimní oheň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/big_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 4.6510
Série:

Roční období 3.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Vintereld, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (163)

Kniha Zimní oheň

hlenicka
07. června

Už několikátá kniha o autora. Ted čtu Jarní obět,už jsem prečetla léto a podzim. Zimní ohen me bohužel nijak moc nenadchnul jako předchozí díly. Chyběla mi tam nějaká štává jako napětí,víc akce. Takové nemastné,neslané. Ale autora mám ráda,tak dávám 4*.

kalinka99
25. dubna

Za mě třetí díl méně čtivý. Přišlo mi zbytečné zmiňovat v příběhu jejího ex a bratra, kteří tam neměli v podstatě žádný význam. Konec byl hodně překvapivý.


Miriam
20. března

Tak tohle byla špičková kniha, nejlepší z celé série. Opravdu to bylo dovedeno k dokonalosti. Hlavní postava, události, kapitoly minulosti, vztahy a konec wau! Žádné potoky krve ani popisy nechutností, zato kvalitní čtenářský zážitek.

alca-212
02. února

Za mě slabší než předchozí dva díly, ale stále čtivé. Hvězda dolů za překombinovaný konec.

lexikon_tf
18. ledna

Začala jsem 3. dílem ze série s ročními obdobími, ale nijak to nevadilo, díly prý na sebe dějově nenavazují. A musím říct, že se mi kniha moc líbila!

V příběhu se střídá vyprávění ze současnosti s minulostí, každou druhou kapitolou se tedy dostáváme hlouběji do minulosti. Hlavní hrdinkou je Laura, které teta odkázala svůj domek u jezera, kde Laura jako malá ráda trávila prázdniny.
Na svátek sv. Lucie se tam však kdysi stalo neštěstí - hořela tančírna, kde se mladí scházeli a nešťastnou náhodou tam uhořela jejich kamarádka.

Laura má na ten osudný večer otřesné vzpomínky a nejraději by je vymazala z paměti, ale kvůli dědictví se musí vrátit na místo, které tolik milovala, ale které jí přineslo velikou bolest.

Vypadá to, že ani 30 let starý případ není zdaleka vyřešený, ale s Laurou postupně odhalujeme děsivá tajemství jejích dávných přátel a dočkáme se překvapivého rozuzlení!

Knihu moc doporučuji, já osobně jsem si opět vychutnala báječně mrazivou atmosféru severu, sněhu a ledového jezera!

Arsi007
02. ledna

Zimní oheň je třetí díl série Roční období. Mám přečtené léto, podzim a zimu a ta je zatím jednoznačně nejlepší. Je vidět, že se autor poučil z předešlé chyby, a sice přehnaného konce, který nenavazuje na celý předchozí příběh. Tady vše plyne jak má, napětí se stupňuje a pak přichází logické, leč velmi překvapivé vyústění konce.

Předchozí díly na sebe nenavazují.

Více na IG: @hanybooks

Niu
28.12.2022

Tato série se mi líbí díky tomu, jak se prolíná současnost a minulost. To mám v detektivkách i jiných žánrech ráda. A tohle vlastně není typická detektivka. Příběh v knize byl trošku komplikovaný rodinnými vazbami, přatelskými vztahy, ale jakmile jsem se v tom zorientovala, tak super. Musím se přiznat, že dospělá Laura mě trochu štvala, ale pak jsem pochopila její pohnutky. Pořádně se příběh začal rozmotávat až skoro na konci knihy. Povedlo se mi rozmotat aspoň část toho, jak to bylo. Opravdu platí, že i nemožné je možné :o) Těším se na další díl, ale ten si nechám s příchodem jara.

kahoma
23.12.2022

Tak tentokrát mě Motte trochu zklamal. Moje třetí jeho kniha, ty předchozí se mi líbily více. Dodržuje stejnou strukturu - paralelní vyprávění jedné staré události a momentální stav, což je ok, kapitoly krátké, čte se to dobře. Občas mi to přišlo až moc vykonstruované, Lauřiny sny mi přišly až neskutečné - tj. také překonstruované... Souhlasím, že prostředek byl nudnější, o to překvapivější byl závěr - dal se trochu tušit, ale opět byl překonstruovaný. Snad bude další díl lepší.

1 ...