Zimní oheň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/424019/zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 4.85
Série

Roční období 3.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kalibr
Orig. název

Vintereld, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zimní oheň

Přidat komentář
Babouš
18. ledna

Mrazivá atmosféra skandinávské zimy, postupné odhalování střípků staré tragédie a navíc vyprávěné tak, že každá kapitola končí v tom nejlepším. Prostě nejde přestat číst a takové knihy mám nejradši! Pokud vás bude bavit, doporučuju taky přečíst Podzimní případ! ;)

Terez25
17. ledna

Zimní oheň má možná ještě větší drive, než Podzimní případ. Ovšem od obou jsem se nemohla odtrhnout, nechtělo se mi přestávat číst a v jednom kuse jsem hledala volnou chvilku, abych mohla pokračovat.
Jen pár věcí mi na příběhu neseděly... pozor, možný spoiler:
Přijde mi přitažené za vlasy, že by Laura nepoznala ve Steph Iben, i přes to, že mezi tím uběhlo 30 let a jen proto, že měla obarvené vlasy a měla za sebou pár kosmetických operací... no nevím.
A další věc, na zadní straně obálky je úryvek z konce knihy, kde vystupuje Laura i Iben. A po pár kapitolách mi díky tomu došlo, že Iben určitě přežila. Takže takhle propálit klíčovou informaci pro celý příběh...
Ale i přesto se mi kniha četla moc dobře a navíc mám ráda v příbězích dvě časové osy. Těším se na další De La Motteovu knihu.

Autor a jeho další knihy

Anders de la Motte
švédská, 1971

všech 8 knih autora

Kniha Zimní oheň je v

Právě čtených2x
Přečtených5x
Čtenářské výzvě15x
Knihotéce16x
Chystám se číst113x
Chci si koupit79x