Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 571 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

konicekbily
02.03.2021 4 z 5

Třetí díl dvojice autorů napsala dobře, snad až moc dobře. Připadá mi totiž, že autoři záměrně brzdili vyprávění, aby příběh co možná nejvíce natáhli. A celá zápletka je podivná, pokud se budu chtít někomu pomstít, tak to udělám přímo a nebudu to maskovat odbočkami požárů a vraždami jiných lidí. Ale vypravěčská dovednost autorů je špičková. Budu je číst!

Medovnice
25.02.2021 3 z 5

Velké zklamání. Zbytečně zdlouhavé a pomalé tempo. Vyznění takové nijaké.

Petrushka31
24.02.2021 5 z 5

Další skvělá, napínavá a čtivá kniha.

Adush
22.02.2021 5 z 5

Jako vážně wow! Ze začátku spíš nic moc, až jsem si skoro říkala, že to je škoda, jelikož první dvě knihy se mi moc líbily. Potom se začal příběh rozjíždět, zaplétat a nakonec z toho bylo velké zakončení. Díky za to a těším se na čtení Jarní oběti.

petrarka72
20.02.2021 5 z 5

Třetí díl Ročních období jsem si dala jako čtvrtý a je to dobře - to nejlepší nakonec.

Višnička
08.02.2021 5 z 5

Díl od dílu lepší, pro mě zatím nejčtivější a nejzajímavější ze série

Višnička
08.02.2021 5 z 5

Díl od dílu lepší, pro mě zatím nejčtivější a nejzajímavější ze série.

P3_tis
06.02.2021 5 z 5

Kniha je stejně skvělá jako Podzimní případ!

Majulda8
30.01.2021 5 z 5

Velmi čtivá kniha pro mě již od začátku. Rozuzlení jsem dopředu vůbec neuhodla a přijde mi trochu přitažené za vlasy. Trochu mi takové až těžko uvěřitelné konce kazí celkový dojem.

Standa24
19.01.2021 4 z 5

I třetí kniha ze série Roční období se čte velmi dobře, i když první polovina příběhu mi tentokrát přišla trochu zdlouhavá a závěr překombinovaný.

kikies
18.01.2021 4 z 5

Nebudu tvrdit, že roční série Roční období je špatná, to v žádném případě. Ale já začínala s Game a to se podle mě nedá srovnat. Tyto thrillery mají promyšlené zápletky, zajímavá prostředí, jsou čtivé, napínavé a zábavné, ale jsou to pořád jen thrillery. Mrzí mě, že oproti sérii Game jsou prostě stejné jako všechny dobré thrillery. Dobrá, stejné jako všechny výborné thrillery. Mně se stýská po Game, to bylo jedinečné čtení, které vyčnívalo ve své kategorii a autora odlišovalo.

kofola33
17.01.2021 5 z 5

Od autora jsem cetla Game a Buzz, obe se mi libily a Zimni ohen nemel chybu. Melo to spad, napeti, porad jsem premyslela, kdo je do toho zapleteny a jak a proc a kdyz uz jsem si myslela, ze to vim, zjistila jsem, ze nic neni nemozne. Prectete si to a uvidite.

Lumír23
09.01.2021 5 z 5

Tak toto je kniha na den. Ráno začít, no a už se člověk neurve :-) . Výborné, napínavé, zvratů hafo, trochu motání se ve vztazích, ale konec dobrý...

HaHa11
04.01.2021 5 z 5

Kvalitní detektivní čtení, napínavé, tajuplné. Prolínání dvou časových rovin nabídne čtenáři mírně nostalgické návraty hlavní hrdinky do doby dospívání, děj odehrávající se v současnosti představuje protagonistku jako ženu počínajícího středního věku, poznamenanou dávnou tragédií. Netřeba se obávat morbidních detailů, idylická krajina kdesi na jihu Švédska a lehce kritický pohled na místní osadníky můžou být vítaným bonusem pro ty, kteří v tomto žánru rádi nacházejí i "přidanou hodnotu". Bez problémů trochu přidám a hodnotím pěti.

Johanka1956
13.12.2020 5 z 5

Skvělé počteníčko, druhou polovinu jsem dala za sobotu mezi úklidem a vařením. Nedalo se jinak. opravdu za mne super.

L.Helena
06.12.2020 3 z 5

Hodně pomalý rozjezd. Už jsem byla v půlce a pořád mi to přišlo, že se nic moc neděje, nebo spíš, že to, co se děje, by bylo svižnější i čtivější, kdyby to bylo seškrtané na polovinu stran. Druhá půlka už měla větší spád a docela jsem se začetla. V závěru se některá odhalení dala tušit, něco bylo překvapení. Celkově vzhledem k poměrně vysokému hodnocení (93%) jsem čekala, že se mi kniha bude víc líbit. Asi jsme si s panem de la Mottem moc nesedli, protože doposud všechny tři Roční období se mi líbily tak o dvě hvězdičky míň, než mají celkové hodnocení.

Atak
26.11.2020 5 z 5

Super počtení zajímavé rozuzlení příběhu.

Awča
22.11.2020 5 z 5

To bylo parádní počtení!
Kniha byla napínavá, žádné potoky krve, jen dva příběhy, minulý a současný, které hezky gradovaly a vyústily v překvapivý závěr, ne za každou cenu šokující, nýbrž uvěřitelný.
Líbilo se mi o hvězdičku více než podzimní případ.

ArwenAragorn
16.11.2020 5 z 5

90%
Co to znamená, teto Heddo?
Že nic není nemožné, moje Princezničko. Dokonce ani to, co není možné.

Náramný thriller, dokonale promyšlený, neuvěřitelně čtivý a napínavý, s mnoha zvraty, do konce jsem nic netušila. Hodně mi připomínal Podzimní případ, i když jde o úplně jiný příběh. Opět jsou tady dvě dějové linie. Zápletka je skvělá a na konci nás čeká více než jedno překvapení. Díly není nutné číst po sobě, pokaždé se jedná o samostatný příběh. Řekla bych, že tento je z Ročních období nejlepší.
Musím doporučit pro všechny, kdo knížku ještě nečetli.

Pája699
16.11.2020 5 z 5

Tak tohle byl příběh jedna báseň - nešlo se prostě odtrhnout a nenudí ani trochu :-) Za mě nejlepší kniha od autora co jsem četla. Na konci rozuzlení jsem byla vážně překvapená jak to všechno vlastně bylo. Svojí teorii jsem sice měla, ale ta se rozpadla během pár stránek. Prostě wow. Určitě si přečtěte .-)