Smrt přichází na prohlídku

Smrt přichází na prohlídku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477555/bmid_smrt-prichazi-na-prohlidku-noL-477555.png 4 723 203

Vraždy v Österlenu série

1. díl >

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

Döden går på visning , 2021

4xbabča
4xbabča
předevčírem 5 z 5

Tak to je opravdu moc pěkná detektivka, odehrávající se v krásném prostředí švédského venkova a se sympatickým inspektorem Peterem Vinstonem. A já už se těším na další díl.

LucieT
LucieT
26.02.2024 4 z 5

Začínala jsem s druhým dílem a ten se mi líbil víc, proto u prvního ubírám jednu hvězdu. Nicméně i tohle je čtivá a svým způsobem i pohodová detektivka, která se obešla bez severských brutalit. Vše do sebe zapadá a na konci je grande odhalení ve stylu Agathy Christie.

derminator
derminator
23.02.2024 5 z 5

Připadal jsem si jako když čtu Agathu Christie jen v moderní době 21. století. Kniha plná dejovych zvratů, skvělý detektiv už teď rozecitam druhý díl a těším se. Doporučuji a dávám 90%.

desert.fox
desert.fox
17.02.2024 5 z 5

Konečně detektivka, co dává smysl. Krásně starosvětská, přitom ze současnosti.

Mlsnákočka
Mlsnákočka
12.02.2024 5 z 5

Výborná kniha. Napínavá, srozumitelná, s vynikajícími detektivy v akci. Přečetla jsem za dva dny a mám chuť jít do dalšího dílu.

marketa7
marketa7
09.02.2024 4 z 5

Švédský venkov příjemně připomínající ten anglický. Stejně tak příběh a vyšetřování. Ač žádný dramatický průběh nechtělo se mi od četby odcházet a těšila jsem se na návrat. Doporučuji a těším se na druhý díl....

Sulmo
Sulmo
08.02.2024 4 z 5

Podezřelí jsou všichni, vrah jen jeden. Bystřejší čtenář detektivek může vraha odhalit dříve, ale stejně si nebude jistý. Pohodová detektivka. Hvězda navíc za hezkou obálku.

Jessica007
Jessica007
28.01.2024 5 z 5

Výborná kniha, moc mě bavila. Nejdříve jsem četla tedy druhý díl, který se mi velmi líbil, měla jsem ale trochu obavy, zda to nebude nějak vadit. Ale nevadilo. I tento první díl se mi hodně líbil a konečně nějaké současné detektivky, které nejsou brutální. Takže za mě pěkné počtení, líbilo se mi, že je v knize věnována i pozornost životu vyšetřovatelů, takže super.

fle.urinka
fle.urinka
23.01.2024 5 z 5

Poté, co jsem se do knihy začetla jsem ji přelouskala velmi rychle. Děj pěkně plyne a nejsou zde žádné nesmyslné odbočky. Je pravdou, že jsem doposud nečetla žádnou knihu od Agathy Christie, takže nemám s čím srovnat, ale za mě byla kniha moc pěkná.
Dobrá detektivní zápletka spolu s dovednostmi zkušeného vyšetřovatele krásně podtrhla celý námet knihy, který se mi velmi líbil.

IHT
IHT
22.01.2024 5 z 5

Parada. Krasny klasicky detektivni pribeh situovany do poklidneho svedskeho venkova. Struktura pribehu a vztahy mezi protagonisty kopiruji klasicka schemate detektivnich romanu, proslavena jak Agatou Christie, tak treba Vrazdami v Midsomeru (nebo detektivem Colombem). Na pocatku se jedna postava pohada se spoustou dalsich a pak je mrtva... Podari se detektivum postupne vyloucit vsechny podezrele, aby jim zustal pachatel?
Pridana hodnota teto svedske miniserie je vnitrni zivot detektivu - jejich osobni obavy a peripetie a take dynamika jejich vzajemneho vztahu, s tim se A.Ch. prilis nezatezovala :)
Druhy dil jsem cetl jako prvni, takze jsem se obaval, zda v nem nebyl prilis velky spoiler, ale bez problemu :)

TessieB
TessieB
21.01.2024 5 z 5

Velmi povedená a čtivá detektivka, ve které se čtenář nedočká žádných velkých krvavých lázní, jak tomu u severských počinů obvykle bývá. Oba vyšetřovatelé mi byli moc sympatičtí, Peter nebyl superhrdinským alkoholikem, jakým občas vyšetřovatelé bývají, ale prostě obyčejným policistou, který při vyšetřování vraždy čerpal ze svých bohatých zkušeností. Tove byla cílevědomá inteligentní policistka na svém místě, která se nenechá odradit nedůvěrou okolí. Celkově jsem si čtení moc užila a těším se na další díl.

Mandlevest
Mandlevest
18.01.2024 4 z 5

Při vší úctě k mému oblíbenému autorovi a jeho moc povedené sérii "roční období", tohle bylo něco úplně jiného (což chválím, to umí málokterý spisovatel), ale prostě slabšího ( což je mi líto). A už vůbec knize nepomohl odkaz na přebalu k Agathě Christie, ta psala přece jen o dost rafinovanější detektivky s více propracovanou zápletkou, nehledě na postavy detektivů. Tohle byl takový čajíček, četl se lehce, sem tam vzbudil i úsměv na tváři, ale atmosféře, na jakou jsem u autora zvyklá, však zůstal něco dlužen a kdo je vrah mě taky moc nebralo, knížku jsem večer zavřela pár desítek stran před koncem a v klidu dočetla až ráno:-). Nicméně, hodnotím jako lepší průměr (3,5*), jako odpočinková četba s kapkou napětí to nebylo špatné a za mírné zklamání asi může moje vyšší očekávání. A to mám i pro nadcházející sérii, která zanedlouho vyjde, Pán hory, s novou vyšetřovatelkou. K té si Anders nikoho nepřizval a já se těším, že se vrátí ke stylu detektivek "ročního období", který mi seděl o dost více.

kaca1530
kaca1530
06.01.2024 5 z 5

Tohle mě extrémně potěšilo. Knížka se četla svižně, děj se odehrává v úžasném prostředí a dokonce jsem měla špatný tip na vraha, což mě překvapilo i potěšilo zároveň. Mám velké nutkání koupit si hned další díl, ale slíbila jsem si, že letos zkusím upřednostnit knižní resty z knihovny před nákupy nových knížek, ale tady možná neodolám. Hvězdička navíc za krásnou obálku.

Avila
Avila
31.12.2023 5 z 5

Za mě příjemné překvapení. Zatím jsem nečetla žádnou knihu ani od jednoho autora z této dvojice. Kniha se dobře čte není to nijak zběsilé ani překombinované. Příjemná detektivka s krásně popsaným prostředím plus Peter Vinston mě bavil a už se těším na další pokračování.

Astonius
Astonius
27.12.2023 2 z 5

Nevím, mně to přišlo slabé - jak se v průběhu příběhu stále kladl důraz na to, že pro různá tvrzení zatím nejsou důkazy, tak při závěrečném rozuzlení jsem je bohužel také moc neviděla, šlo spíše o dedukce. Dost mě to nudilo a nic mě k této knize příliš nevábilo, přečetla jsem, ale čtenářský požitek žádný.

derrry
derrry
21.12.2023 3 z 5

Švédský Midsomer. Příběh zajímavý, logický a konec ve stylu ACh. Příjemné letní čtení.

@pribehyodjany
@pribehyodjany
13.12.2023 3 z 5

Příjemná detektivka z venkovského prostředí, která mi v mnohém připomínala (a myslím to v dobrém) seriál Vraždy v Midsomeru. Zkušený detektiv s potrhlou rodinou, ambiciozní mladá vyšetřovatelka a venkov, kde se vlastně všichni tak trochu znají. Začátek mě bavil, ale pak stejně jako u seriálu, se to vleklo a člověk kdyby usnul, nic by mu vlastně neuteklo, protože na konci vyšetřovatelé všchno ještě jednou detailně popíšou a vysvětlí.

Trochu mě mrzí, že vztah hlavních vyštřovatelů se nakonec nikam moc neposunul, to jejich hašteření už mi na konci lezlo na nervy.

Celkově hodnotím detektivku jako lehce nadprůměrnou.

Marekh
Marekh
11.12.2023 4 z 5

Tuto detektivku napsala dvojice švédských spisovatelů. Jedná se o první díl ze série VRAŽDY V ÖSTERLENU. Popřemýšlím, jestli se časem pustím do druhého dílu s názvem SMRT ČÍHÁ NA JARMARKU.

Hlavní postavou je stockholmský inspektor PETER VINSTON (49 let), který vyšetřuje vraždu realitní agentky JESIIE ANDERSONOVÉ (42 let). Peter se ocitá na venkově na jihu Švédska. S vyšetřováním případu mu pomáhá policistka TOVA ESPINGOVÁ. Zpočátku jejich spolupráce drhne, nicméně postupně dochází ke zlepšení jejich spolupráce.

PETER je vysoký, galantně se obléká, nemá moc rád zvířata. Je rozvedený, má šestnáctiletou dceru AMANDU. S bývalou manželkou CHRISTINOU má dobré vztahy. Je pečlivý a je profesionál ve svém oboru.

TOVA je nezkušená, ale ambiciózní. Žije se ženou FELICIOU, která vlastní kavárnu.

Tato detektivka je ve stylu Agathy Christie. Pomalé tempo vypravování, několik podezřelých a postupné vyšetřování případu. Při četbě jsem si vytvářel různé teorie, kdo je vrahem Jesie. Postupem času jsem došel na to, kdo by to mohl být.

Líbilo se mi, že se příběh odehrával v pěkném prostředí. Máme zde slunce, moře, jabloňové sady, rozkvetlá pole. Hrdinové románu jsou zajímaví. Jedna z postav je majitelka hřebčína a jezdecká instruktorka, další z postav je včelař, další se stará o jabloně. V románu se nachází také kocour PLUTO.

Na počátku knihy se nachází PŘEHLED OSOB, za což chválím. Kniha má pěkný přebal.

Olous1
Olous1
25.11.2023 5 z 5

Skvělý začátek nové série. Taková lehká detektivka. Trochu mě děsil počet postav,ale za chvilku jsem se s nimi ztotožnila. Inspektor P.Vinston mě byl sympatický i přes své mrzoutství. V knize je hezky popsána i zdejší krajina. Doporučuji 95%.

AlenaF
AlenaF
18.11.2023 4 z 5

Příjemná, téměř nekrvavá detektivka z venkovského prostředí. Bavila mě a těším se na další pokračování.

Štítky knihy

detektivní a krimi romány tajemství

Autoři knihy

Anders de la Motte
švédská, 1971
Måns Nilsson
švédská, 1977

Kniha Smrt přichází na prohlídku je v

Právě čtených16x
dalších seznamech9x