Smrt přichází na prohlídku

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477555/big_smrt-prichazi-na-prohlidku-noL-477555.png 4.347

Vraždy v Österlenu 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

Döden går på visning, 2021

Kniha Smrt přichází na prohlídku

sidini
včera

Co se asi zrovna nestane, když si známý detektiv vezme volno, aby mohl pobýt se svou dcerou a odpočinout si od práce? Samozřejmě, že za zvláštních okolností umírá místní „hvězda“, která je trnem v oku nejednoho obyvatele města. Je její smrt skutečně jen nehoda nebo jde o vraždu? A jaká jiná tajemství ještě čekají na odhalení? Nesourodé duo vyšetřovatelů v podobě zkušeného detektiva a místní začínající vyšetřovatelky se postará nejen o špetku toho humoru, ale samozřejmě také o velké finální odhalení. To vše bez zbytečného násilí.

kytarka

Taková skvělá letní oddychová detektivka. Jo tohle mě bavilo.

ddkk

Je to takové poklidné vyšetřování podivné smrti atraktivní makléřky Jesssie, k němuž se náhodou připlete prominentní stockholmský kriminalista Peter Vinston. Příběh se odehrává v příjemném přímořském prostředí jižního Švédska, ve vesničce, která by si ráda zachovala svůj původní tradiční šmrnc...

Bylo to takové neuspěchané, pomalé, podobné, jako případy kanadského vrchního komisaře Gamache z Three Pines nebo příběhy komisaře Dupina z francouzské Bretaně. Tu a tam jsem během čtení nahlédla do jiných knih a nijak to nevadilo, nicméně trochu více tempa a možná méně stránek by knize docela slušely.

Poněkud komicky působil fakt, že chlapácký komisař každou chvíli z neznámých příčin, hlavně v inkriminovaných okamžicích, omdléval...Ale budiž mu to odpuštěno, každý máme něco. U mne s trochu přimhouřeným okem za čtyři.

Christie2020

Vcelku zdařilá detektivka…i když do Agathy Christie má daleko. Vraha jsem odhalila, takže žádné překvapení. Bohužel.
Ale aspoň to byla klasická detektivka s vcelku sympatickými postavami.

Nelly

Průměrná, nenáročná, poklidná detektivka na léto. Bohužel podle mne vůbec nedosahuje kvalit děl Agathy Christie (její psychologie postav, stavba děje a bující podprahové zlo jsou prostě nedostižné).

Pavlína2019

No, můj oblíbený Konec léta, který mám velmi dlouhou dobu stále v hlavě - to rozhodně není.
Jsem poměrně zklamaná.
Prostě takové jednoduché, lehké čtení, pro mě žádné napětí, spíš by mi to stačilo na půlku knihy.
Ale určitě napsáno příjemně a dobře.
Autorova "čtyři období" byly pro mě něco výjimečného.
Tak třeba příště..

akinomV

Přesně můj žánr, líbilo se mi to. Ač mám radši anglický venkov, tak i švédské maloměsto mělo něco do sebe. Hlavní postavy mě bavily, zápletka fajn a celkově jsem si u knihy příjemně oddechla. Taková Agatha Christie po skandinávsku :-)

Mona-Lisa

Tady to bude stručné, jak strhávání náplasti.
Je to klasická detektivka, která určitě neurazí toho, kdo přesně toto vyhledává.
Duo vyšetřovatelů (s žádnými démony), vesnické prostředí s úzkým okruhem podezřelých a mrtvola samozřejmě nejvíc nenávistihodná osoba z okolí.
Četlo se to rychle, žádné květnaté popisy krajiny. Vtažení do případu a pak zájem čtenáře na odhalení vraha hodnotím jako hlavní plus.
Já ale jen toto od detektivky nečekám. Chci když ne temnotu, tak aspoň vtip. Jelikož jsem od Agathy Christie četla jen Deset malých černoušků, tak
nad přebalem knihy mhouřím oči. U toho jsem se teda bála a jásala nad geniálním rozluštěním.
No končím.
Za mě zkrátka silné tři hvězdy.