Smrt přichází na prohlídku

Smrt přichází na prohlídku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477555/bmid_smrt-prichazi-na-prohlidku-noL-477555.png 4 751 210

Vraždy v Österlenu série

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Döden går på visning , 2021

Katerina015
21.05.2023 4 z 5

Moc fajn detektivka. Těším se na další díl, Vinston je super! Vraha jsem neodhalila

Ka.Kubi
15.05.2023 5 z 5

Super oddechová detektivka :) snad se mi v dalším díle podaří uhodnout vraha !

ZuK1
06.05.2023 4 z 5

Pohodová a klidně plynoucí detektivka s překvapivým závěrem.

TeaPeter
01.05.2023 5 z 5

Takový švédský Hercule Poirot lite a místo Jappa milá a ambiciózní Tove. Oproti Agátě Christie jsou v duchu současné doby postavy významně inkluzivnější a je to zajímavá partička. Děj je hezky plynulý a knížka se dobře čte, i když mírná zeštíhlující kůra by jí pomohla ke zlepšení.

Silwinka87
26.04.2023 4 z 5

Bylo to velmi příjemné, oddechové čtení. Vraha jsem netrefila, ale nevadí:-). Určitě si přečtu i další díl ze série.

jeny-v
24.04.2023 5 z 5

Dokonalý román lehkého detektivního žánru pro volné dny a na dovolenou. V jeho jednoduchosti jsem si užila pohodového čtení, kde jedna scéna plynule přechází do druhé. Kniha má tak akorát stránek napětí i množství podezřelých, kteří se dají eliminovat. Ač je Peter Vinston úzkostlivý, asketický "suchar", v Österlenu zaujme reportérku Jonnu i policejní techničku Thyru. Při zjišťování úmrtí nenáviděné realitní agentky Jessie Andersonové vytvoří s místní vyšetřovatelkou Tove nesourodou dvojku. Každý kolem Jessie má motiv, ať je to majitelka hřebčína Sofie, Jan-Eric i Alfredo, manželé Niklas s Daniellou, Margit nebo osobní asistentka Elin a kdo je anonymní pisatel Nicolovius - tak to opravdu nepovím.

PetraDD
19.04.2023 3 z 5

Oddechova detektivka, rozuzleni zajimave

Lena79
17.04.2023 4 z 5

Už po několika přečtených stránkách jsem pociťovala touhy Jessi zavraždit sama.
Příběh jako takový byl pěkný, rozuzlení nečekané, ale..
Docela mi vadila nápadná podobnost s Poirotem. Myslím, že autoři by asi zvládli vytvořit si "svoji" osobnost a nekopírovat.

SumýšIrena
16.04.2023 5 z 5

Naprosto souhlasím s tím, že je to skvělá detektivka. Mrtvol tak akorát, uvěřitelné postavy a hlavní detektivové byli fantastičtí.

janastok
09.04.2023 5 z 5

Dobrá, pomalá detektivka s omezeným počtem podezřelých, mnoha stopami, trochu zvláštním detektivem a závěrečným setkáním všech ve stylu Agathy Christie. Líbilo se mi to a těším se na další díl.

mnohoknih
09.04.2023 5 z 5

Ve stylu A. Christie rozhodně platí. Komisař P. Vinston je celý H.Poirot. Oblékáním, myšlením i závěrečnou scénou, kde se sejdou téměř všechny postavy z knihy. I příběh, odehrávající se ve vesnici na pobřeží, plyne stejně poklidně. Vraha jsem neuhodla a rozuzlení mě překvapilo.

adela.hol
02.04.2023 4 z 5

Peter Vinston, stockholmský komisař oddělení vražd, si má v regionu Österlen nejen užít čas se svou dcerou Amandou, kterou nevídá příliš často, ale také má mít, kvůli svému zdravotnímu stavu, klid od práce.

Jen co se ale rozkouká, je zde spáchána vražda. Místním policejním ředitelem je požádán, aby na případu vypomáhal, což se nelíbí Tove Espingové, mladé a zatím ne příliš zkušené policistce, která se konečně domnívala, že na tomto případu všem ukáže, co v ní je.

Zabita byla Jessie Andersonová, známá realitní makléřka a televizní celebrita, která mezi místními nebyla právě oblíbená. A proto se podezřelými z její vraždy stali prakticky všichni. Kdo ji tedy nakonec zabil a jaký k tomu měl motiv?

Během čtení jsem měla na vraha několik tipů, ale trefila jsem se až těsně před jeho odhalením. Ale i tak jsem byla překvapená tím motivem, ten jsem nečekala.

V knize byla spousta detailů, na které si člověk musel dávat pozor, aby mu něco neuteklo. Byla to opravdu taková klasická detektivka, kde jednotlivými dílky postupně dáváte dohromady puzzle. Na mě tam možná bylo až moc propletených postav a jelikož knihu napsali bývalý policista spolu s komikem, čekala jsem trochu víc toho humoru. Ale i tak se určitě s chutí pustím do druhého dílu.

LuckaDea
28.03.2023 4 z 5

Skvělá klidnější detektivka, která se odehrává v severském prostředí a zároveň je napsaná ve stylu Agathy Christie. I přesto, že je v knize více postav, vůbec jsem se v postavách neztrácela. A pokud bych se přece jen ztrácela, na začátku knihy je sepsaný seznam postav.
Příběh se sice vyvíjí a plyne pomaleji, ale je napínavý a čtivý. Pachatele jsem neodhadla, protože byl příběh tak skvěle propletený, že jím mohl být opravdu každý. Detektivové ale na pachatele přijdou postupně a logicky a jejich úvahy jsou v knize dobře popsané. Závěr ve stylu Agathy Christie je překvapivý a výborně vystavěný.

katallinka
28.03.2023 5 z 5

Tohle byla skvělá detektivka. Napínavá, čtivá, vtipná a plná sympatických postav. Navíc vyřešení případu mě dost překvapilo.

Shardlake
26.03.2023 3 z 5

V poslední době mi přijde, že je boom autorských dvojic. Když si čtenář oblíbí určitého autora, tento po sérii velmi čtivých knih napíše knihu s dalším autorem. To svým způsobem zaručuje, že tento čtenář po knize sáhne. U mne to nebylo jinak, a to kvůli panu Andersi De la Mottemu, od kterého jsem už přečetla sérii "Ročních období" a líbila se mi.
Také mne nalákalo, že se jedná o detektivku ve stylu Agathy Christie, kterou mám též velmi ráda.
Řekla bych, že tato kniha s detektivkami Agathy Christie měla společné to, že je zde na začátku plno postav a k pachateli se čtenář dostává postupně propracovanou logikou.
Co se mi v této knize líbilo ze všeho nejmíň bylo, že zde bylo ukázáno, že existují i gayové a lesby. Jasně autorská dvojice pochází ze Švédska, země, kde jsou k těmto menšinám více shovívaví než jiné státy. Ale kdybych se chtěla zajímat o tuto tématiku, vyberu si přece tematicky jinou knihu!! Jenom proto, že to je dnes "styl" ukázat, že zde jsou i jiné sexuální orientace, neznamená, že to musí cpát do každé knihy!! Proto dávám pouze tři hvězdičky.

Summer7
12.03.2023 5 z 5

Moc příjemné čtení. Lehká oddechová kniha pro ty, kdo primárně čtou drsné severské thrillery. Postavy moc sympatické a prostředí také. Konec překvapivý. A ano, trošku ten vibe Agathy tam cítím. Pokud bude pokračování, určitě koupím.

konicekbily
08.03.2023 4 z 5

Upoutávka nám tvrdí, že se jedná o knihu ve stylu paní Agathy. Tím chce naznačit, že to není "severská krimi", ale klasická detektivka. Jeto rozvláčnější čtení než psala královna detektivek - navíc s odbočkami se soukromým hlavních postav. Závěrečné zhodnocení případu je dokonalé - vše objasněno. Lehké dovolenkové čtení.

HaHa11
20.02.2023 3 z 5

"Čtvero ročních období" nabídlo skvělé čtení, a proto jsem přistupovala k nové autorově knize (pravda, psána ve spolupráci) s velkým očekávání. Očekávání velká, zklamaní dosti značné. Pochopitelně jsem na základě anotace věděla, do čeho jdu, přesto....Tohle byla vyčpělá "agatha" s průhlednou a úpornou snahou přenést styl vypravování a vše možné ostatní, co je pro Královnu detektivek charakteristické, do jedenadvacátého století. Jenže ono to tak úplně nefungovalo. Hercule Poirot je jenom jeden a pečlivě vyleštěná obuv prostě nestačí. Uvidím příště.

Annannas
19.02.2023 3 z 5

Příběh zasazený do zajímavého prostředí. Celkový dojem mě pokazil zdlouhavější průběh, bez takové té chuti neustále bez odtržení číst. Dám, ale dalšímu dílu určitě šanci.

Nuny
07.02.2023 5 z 5

Líbil se mi na začátku seznam postav, to bylo užitečné, vzhledem k švédským jménům.
K ději samotnému. No... Já jsem zase bohužel hned poznala, kdo je vrah, takže jsem jen četla pěkně se vyvíjející děj románu. Jsem ráda, že se vše vyjasnilo, na konci tedy nejsou žádné otazníky. To mám osobně u detektivek ráda.
Postavy sympatické, detektiv mi připomínal Adriana Monka a bavil mě svou povahou.
Rozhodně jedna z klidných detektivek, kde netečou potoky krve a není plná vulgarit. Za mě moc dobré.