Smrt přichází na prohlídku

Smrt přichází na prohlídku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477555/bmid_smrt-prichazi-na-prohlidku-noL-477555.png 4 751 210

Vraždy v Österlenu série

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Döden går på visning , 2021

Kudlanka03
27.08.2023 3 z 5

První díl nové série Vraždy v Osterlenu. Elegantní detektiv Peter Vinston je na neschopence a tak přijíždí za bývalou ženou, jejím mužem a svou dcerou. Ikdyž má ale nucené volno, má si číst, odpočívat, tak co se asi tak stane? No jasně. Stane se vražda. Plno postav, každý s nějakou svou chvílí, kdy nám autoři představí jejich charakter. Půjde ale i prohlídku. Ale ne u doktora. Prohlíneme si luxusní dům, ale se stavbou celého komplexu místní obyvatelé nesouhlasí a tak nastává nepěkný boj. Boj o pláž, boj o lukrativní bydlení, boj o pozornost. Chvíli si budete myslet, že víte, ale pak zase už nevíte nic a zkrátka příběh plyne roztomile a vy se na konci usmíváte a máte radost. Jemná, decentní detektivka. Nevím, čím na mě působila tak mile, asi překladem, stylem vyprávění, zajímavá místa i pojetí vraždy a pátrání. V tom to bude, ani to pátrání není nudné. Nehraje si na profesionalitu nebo na detailní přesnost, prostě se to rovnou děje.
Druhý díl je stejně tak dobrý a díky prostředí si mě získal ještě více.
Mohu jen doporučit.

mystery103
27.08.2023 5 z 5

Moc fajn čtení.

KlaraD851
26.08.2023 5 z 5

Jeden z mých nej spisovatelů. Oba díly série jsou prostě skvost. Chytré, napínavé, milé a místy i vtipné. Agatha má jistě radost. Krásná práce.

xxbarbarelaxx
26.08.2023 5 z 5

Příjemná kniha, která se dobře četla, z prostředí Švédska. Vyšetřování bylo dobře zpracováno a musím přiznat, že jsem vraha do poslední chvíle tipovala špatně. Jsem zvědavá na další díl.

Marika Vanova
26.08.2023 5 z 5

Příjemná detektivka ze Švédska ve stylu staré Anglie se moc dobře čte. Těším se na další od těchto autorů.

Ventimiglia
25.08.2023 4 z 5

"Křídově bílá pláž byla dlouhá několik kilometrů, jen tu a tam ji narušovaly zurčící potůčky, ohlazené balvany nebo napůl zasypané náplavové dřevo, zkamenělé sluncem, solí a mořskými větry. Na jihu se rýsovala rybářská vesnička Vik... Voda se třpytila tak modře, že splývala s nebem." (s. 228) Tam chci na dovolenou! Po procházce po pláži si dám vaječnici s brusinkami (ale jenom jednu, aby mi nebylo těžko), ve zmrzlinářství Mražená pohoda ochutnám "malé požitky" a rozhodně nevynechám kavárnu Felicie (dostanu tam mandlovou sušenku jako dárek na uvítanou). Když budu mít štěstí, seženu med z jabloňových květů. - Jak vidno, mám ráda detektivky s gastronomickými zážitky (Poirot je gurmán a slečna Marplová si potrpí na koláčky k čaji) a vypadá to, že tady si chuťové pohárky přijdou na své. Postavy jsou zajímavě rozehrané, už se těším na další díl. :)

Hanouch072
23.08.2023 5 z 5

Super detektivka, už je i druhý díl. A taky tak dobrý!

Nazdarhoshi
21.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Tuto knihu bych popsala jako takovou feel good detektivku. Na první pohled se to bude zdát trochu jako oxymóron a ono to tak trochu i je, protože až na pár scén tu vidíme takovou normální dovolenou hlavního vyšetřovatele - chodí si do kaváren, odpočívá na zahradě, ale aby to nebylo takové lážo plážo, tak tu ještě máme, (jako u snad každého dobrého kriminalisty), zachraňování rodinných vztahů a pak ještě samozřejmě tu vraždu.
Celkově se mi kniha líbila. Jak jsem říkala, je to vlastně taková oddechovka, ale osobně si myslím, že druhý díl byl o něco lepší. 4*

Zuzunda
18.08.2023 3 z 5

Ze začátku se to těžko četlo, ale jak se začalo vyšetřovat, tak se to rozjelo. Oddechové čtení.

Alena1957
17.08.2023 5 z 5

Moc pěkná a příjemná detektivka, těším se na další díl, doufám, že vyšetřovatelé se nezmění.

markej
14.08.2023 5 z 5

Odškrtla jsem si jeden svůj velký čtenářský rest: přečetla jsem hit Smrt přichází na prohlídku a bezvýhradně se přidávám k nadšencům.

Román splňuje, co avizuje, tudíž je to detektivka ve stylu Agathy Christie se vším všudy, akorát zasazená na švédský malebný venkov. Hlavní mužská postava, detektiv Vinston, je velký elegán, který dbá na své oblečení i mluvu a jenž mi byl od první chvíle sympatický. Je to takový distingovaný švédský gentleman, vyloženě městský člověk, který tráví nucenou dovolenou na venkově. Kvůli tomu hlavně na začátku knížky dochází i k humorným situacím, u nichž jsem se někdy zasmála i nahlas.

Už jsem si koupila pokračování Smrt číhá na jarmarku, o němž jsem se dokonce v některých recenzích dočetla, že je lepší než první díl, takže se těším převelice.

Hodnocení: 5* z 5*

Farg
09.08.2023 4 z 5

Rychle se cetla a prijemne. Nic zavratneho, ale na dovolenou jako nenarocna kniha je idealni.

Máma001
03.08.2023 2 z 5

Za mě průměrná detektivka. Nevím, co mi na ní vadilo, asi konkrétně nic, jenom mě to nudilo.

Melanka
03.08.2023 3 z 5

Další detektivka, která je plná klišé. Číst se to dalo, nicméně další si odpustím.

Aghatte
01.08.2023 3 z 5

Jsem ráda, že to mám za sebou.
Knihu jsem si jen půjčila, a nekoupila, jak bylo v plánu, a to je dobře, 2x bych po ni nesáhla. Nenadchne, neurazí, takový průměr, kdy pár věcí vám docvakne mnohem dříve, takže grandiózní závěr nepřinese kýžené překvapení. Ale šlo to, psáno pěkně.

boeink
30.07.2023 5 z 5

Konečně se mi podařilo vybrat si ke čtení osvěžující letní čtivo, kterým jsem zakončila svou krátkou dovolenou. Tahle detektivka, psaná lehkým perem, se příjemně četla, sedlo mi to a určitě si přečtu pokračování.

Hvězdinka
28.07.2023 4 z 5

Taková příjemně letní oddechová detektivka, opravdu pohlazení po duši. Doporučuji na zklidnění tepu a těším se na volné pokračování.

zimka.r
27.07.2023 4 z 5

Detektivka, která neurazí. Vlastně se mi to líbilo a přečteno sem měla poměrně rychle. Určitě v budoucnu vyhledám další.

Arwen777
24.07.2023 4 z 5

Pokud hledáte knihu na letní dovolenou, je toto správná volba.
Prostředí idylické vesničky na jihu Švédska vás optimálně prázdninově naladí a i vyšetřování vraždy plyne v poklidném tempu. Nejsou tu žádné dramatické zvraty ani střídání časových linek, vše se odvíjí přímočaře, skoro nekomplikovaně. To ale neznamená, že je rozuzlení snadné.
Vyprávění je okořeněné troškou milého humoru v podobě svérázného detektiva s vytříbeným smyslem pro oblékání a ne-smyslem pro domácí zvířata.
A tak se nechte unášet záhadnou vraždou dravé realitní makléřky, rozplétáním vztahů obyvatel vesničky až do finále, kdy jsou všichni aktéři shromážděni na jednom místě, aby mohla být vyjevena pravda.
Tohle mi sedlo do letní nálady a moc se těším na další díl. Doporučuji.

Dragon
21.07.2023 5 z 5

Veľmi milé prekvapenie. Kedysi dávno som čítal od de la Motteho sériu Hra - Šum - Bublina...a bolo to fajn, no toto je čosi celkom iné. veľmi pohodová detektívka, bez litrov krvi, brutality, ale poctivo vystavaná a la Agatha Christie. Vidiek, prímestské mestečko, vražda, komplikovaný prípad a švédsky inšpektor na dovolenke, ktorý musí spojiť sily s miestnou detektívkou.

Užíval som si prostredie, samozrejme najviac vzťahové podpichovanie inšpektora Petra a policajtky Tove - oboch som absolútne chápal, držal som im palce, bavil som sa na nich.

Má to zápletku, postupné vyšetrovanie, odhaľovanie stôp, nechýba tomu humor, neraz sa prichytíte pri úsmeve a vychutnávate si to. Paráda oddychovka, cosy crime, takže už teraz sa teším na ďalšiu Smrt číhá na jarmarku.