Smrt přichází na prohlídku

Smrt přichází na prohlídku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477555/bmid_smrt-prichazi-na-prohlidku-noL-477555.png 4 751 210

Vraždy v Österlenu série

Chamtivost, zrada a vražda v okouzlujících přímořských kulisách – úvodní díl nové švédské detektivní série v nestárnoucím a stále oblíbeném stylu klasické krimi Agathy Christie. Realitní agentka a populární moderátorka Jessie Andersonová je nalezena mrtvá v jednom z předváděných domů. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston, který tu pobývá kvůli své dceři, je okamžitě vtažen do vyšetřování. Společně s místní policistkou Tove Espingovou zjišťují, že Jessie mohl mít důvod zabít téměř každý, kdo s ní a s tou vilou měl co do činění. Některá z idylických zahrad, rozkvetlých luk či písečných zátok skrývá vraha...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Döden går på visning , 2021

Nelička
19.07.2023 5 z 5

Skvělé, chytré, čtivé, ideální detektivka pro lehké letní čtení. Určitě si přečtu i další díl.

Simstr
18.07.2023 5 z 5

Velice čtivé a svižné krimi počteníčko, sem tam i vtipné. Na letní dny naprosto skvělé. Těším se na další díl.

chrudas
17.07.2023 5 z 5

Skvělé detektivní počteníčko. Četlo se samo, sympatické postavy, dějová linka plyne a zápletka dobrá. Člověk se i zasměje.

Verrrunka
13.07.2023 4 z 5

Na dovolený jsem dočetla tuhle fajnovou detektivku.
Anderse de la Motte jsem četla už kdysi, když vyšla jeho série Game a to mě hodně bavilo. Tohle je úplně z jiného soudku, právem srovnáváno s detektivkami A. Christie, ale není to tak dotažené, to si zas nemusíme namlouvat.
Já, jakožto v podstatě detektiv amatér, jsem pachatele prokoukla o pár stránek dřív, ale musím říct, že zamotané to bylo slušně.
Takže pokud si chcete na dovolené trochu zapátrat po vrahovi, ale nechcete si představovat žádný zvěrstva jako v jiný severský krimi, tak tohle bude ideální volba.
Pro mě je hlavní hrdina ještě trochu nevymazlený, když už to má být ten podivín, ale už mám připravený další díl, takže třeba se to ještě vytříbí. :-)

keselylenka
07.07.2023 5 z 5

Doporučení slibovala pohodovou detektivku a do puntíku to tak bylo. Takové knižní Vraždy v Midsomeru. Už se těším na další díl.

Lefíček
07.07.2023 5 z 5

Pohodová letní detektivka, četla se jedním dechem a vraha není vůbec těžké odhalit! Už se těším na druhý díl!

hzd
03.07.2023 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Těším se na další díl.

Zully737
30.06.2023 4 z 5

Velmi pohodová severská detektivka, která je prosluněná a svižná. Stránky se čtou skoro samy a díky krátkým kapitolam knížka neuvěřitelně ubíhá. Skvělé čtení na 2 letní večery. 4* za to, že vraha jsem uhodla docela brzy, proto klasické odhalení na konci knihy ve stylu Agathy Christie mě vůbec nepřekvapilo. Rozhodně sáhnu po druhém díle.

VojtěchPejša
29.06.2023 4 z 5

Pohodová detektivka, která se čte jedním dechem a stránky mizí kdovíkam. Těším se na druhý díl.

Didi15
26.06.2023 5 z 5

Taková příjemná detektivka ve starém stylu . Líbily se mi postavy i prostředí , určitě si přečtu další díl.

iška
23.06.2023 4 z 5

Dva švédští autoři, švédské reálie - ale rozhodně to nezapadá do našich představ severských drsných detektivek. Je to vlastně takový typ klasické anglické detektivky. Četlo se mi to velmi příjemně a nebude to jediný mnou přečtený titul z této série. Rozhodně budu doporučovat.

Květi62
19.06.2023 4 z 5

Knížka příjemně překvapila. Dva vyšetřovatelé, každý jiný, nemají mnoho společného, ale oba se shodují, že smrt nebyla nehoda, ale vražda. Společně krok po kroku shání důkazy a také cestu k sobě. Závěrečné odhalení vraha připomíná detektivku A.Christie. Již se těším na další díl.

LuckaH2
19.06.2023 5 z 5

"Nenáročna" detektivka v hezkém prostredi přímořskeho Svedska, stockholmsky expert Peter Vinston na vrazdy je tu zrovna na neschopence a pomaha mistni vysetrovatelce Tove Espingove. On muž vždy v obleku, ona holka s chlupy od psa v autě, dvojka k pohledani:-)takze i trochu humoru. Kromě vyšetřování, je tu i děj kolem Peterova života, dcera, bývalá manzelka, takže trochu i román. Bavilo me to, druhý díl si dám.

lenny_prague
17.06.2023 5 z 5

Sympaticky vysetrovatel, pekne prostredi a vystaveny pribeh, ktery me bavil. Do posledni chvile jsem si nebyla jista, kdo je vrah. Tesim se na dalsi knihu techto autoru.

Aligator805
16.06.2023 4 z 5

Velmi milé překvapení. Velice příjemná detektivka. Sympatické postavy a hlavně žádné potoky krve. Jdu na další díl!

klarence
13.06.2023 3 z 5

Klidná kniha, četla se dobře, žádné velké drama, ale na dovču ,jak dělaná

bacouch
11.06.2023 5 z 5

První kniha od tohoto autora a byla jsem nadšená. Pohodová, zábavná detektivka, sympatické a dobře prokreslené postavy, žádná velká brutalita. Moc se mi to líbilo, určitě si od A. de la Motte ještě něco přečtu.

lištička123
26.05.2023 5 z 5

Moc hezky napsaná, oddechová detektivka. Těším se na další díl.

Jana.Kuc
26.05.2023 5 z 5

Od Anders de la Motte jsem četla celou série Roční období. A všechny 4 knihy se mi moc líbily. Trošku jsem se bála, že když nepíše on sám, nebude to tak skvělá knížka. No, bála jsem se zbytečně. Skvělé čtení. Závěr mi přišel, jak z Hercule Poirot. Všechny hezky do jedné místnosti a odkrývat kdo za čím stojí. Za mě prostě perfektní a těším se na další knížku ze série.

marwinmh
24.05.2023 4 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.
Dvojice vyšetřovatelů se skvěle doplňovala, a to i přes svou jak povahovou, tak vzhledovou odlišnost, uvěřitelně vykreslené prostředí a charaktery jednotlivých postav a konečné vyřešení případu bylo pomyslnou tečkou za skvělým příběhem.