Jarní oběť

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny zmizel beze stopy. Třiatřicet let poté se do téhož zámku nastěhuje doktorka Thea Lindová. Fascinována dávnou tragédií i místními legendami o divokém lesním muži postupně odhaluje až příliš podobností mezi vlastní bouřlivou minulostí a Elitiným životem. Pravda o její smrti nevyšla nikdy najevo. A jaro 1986 se s jednou mrtvolou nespokojí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458679/jarni-obet-jci-458679.jpg 416

Roční období 4.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Kalibr

Våroffer, 2020

Kniha Jarní oběť

Ajuszka
včera

Tak jsem úspěšně završila sérii Ročních období

Tenhle příběh mě moc bavil. Kniha je tak dobře napsaná, že vás okamžitě vtáhne do děje.
Postupně rozplétáme tajemství, které je spojeno s jedním starým úmrtím. Opravdu to stojí za to.

Doporučuji celou sérii všemi deseti.

alena1228

Za mě plný počet hvězd, za dva dny přečtené. Naprosto mě vtáhla do děje. Je na čestném druhém místě hned za Zimním ohněm. Určitě doporučuji.

agatha2

Kniha má přes 400 stran, a i když není nabita nějakou šílenou akcí na každé stránce, já se nenudila ani náhodou - mám tyto thrillery z malých měst moc ráda. A ta atmosféra staré tragédie, která se, ač se o ní nemluví, nesmazatelně vryla do života městečka a ovlivnila a změnila ho až do současnosti, ta byla také skvělá. Autorovi se opět povedlo napsat tajuplný příběh tentokráte ozvláštněný jednou dávno legendou o Listoňovi. Já jsem spokojená a zároveň smutná, že jsme na konci série.

ddkk

Ani tento díl série mne nezklamal. Je opět plný tajemství, která se zdají být už navždy pohřbena. A nejde jen o tajemství obyvatel vesnice Tornaby a zámku Bokelundu, i samotná Thea Lindová, hlavní hrdinka vyprávění, cosi skrývá. Do samotného konce příběhu není jasné, jak to všechno vlastně bylo...Vůbec mi nechyběla akčnost a oficiální vyšetřování, naopak, četbu jsem si docela užívala a Thee držela palce.

Pro mne napínavé, zajímavé, stejně tak, jako předchozí díly Ročních období. Doporučuji.

Je pozoruhodné, jak se švédská společnost (donedávna deklarovaná jako nerasistická a smířlivá) staví k Romům, které, alespoň podle výborného překladu, nazývá cikány.

Paja1974

Po přečtení 3 dilu Zimní oheň jsem čekala opět skvělé čtení.A ono přišlo velké zklamání .Pro me toto byl nejslabší dil serie.Staci si přečíst začátek a konec knihy.
Ten zbytek byl ztráta času. Škoda.

jeny-v

Opět mě nová kniha A. de la Motty upoutala. Jeho celá série "Roční období" zůstane pro mě nezapomenutelná. Mám ráda jeho styl psaní, to obestírané tajemno děje, jeho vypilované postavy a překvapivý závěr. David Nordin se vrací do své rodné vesnice Tornaby, aby zde otevřel na zámku Bokelund restauraci. S ním přijíždí i jeho manželka Thea, která má převzít ordinaci, kterou jí domluvila tchýně Ingrid. Seznamuje se zde s místními obyvateli - doktorkou Anderssonovou, učitelkou Kerstin, hrabětem Hubertem, zámeckým správcem Erikem a jeho synem Perem, policistou Arnem Backem a Janem Olofem. Dozvídá se o tragédii, která se tu stala roku 1986 o Valpružině noci. Rituální smrt mladé dívky Elity ji uchvátí. Její život je Thee nápadně podobný, jelikož i ona skrývá minulost. Vlastně každá postava skrývá své tajemství, o to je konec překvapivější.

Anders de la Motte
švédská, 1971