Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 571 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

Zrzavá_Tereza
21.02.2022 5 z 5

Moje třetí přečtená kniha autora a opět nadšení. Prostředí, postavy, styl psaní, zločin na pozadí mezilidských vztahů - všechno funguje.

etranger
15.02.2022 3 z 5

Nejvýstížnějším popisem pro tento díl série je: ještě více toho samého. Co v Konci léta perfektně fungovalo (mimojiné i proto, že to bylo nové) začalo v Podzimním případu drhnout a v Zimním ohni už je to vysloveně otravné: balancování u jedné z postav, jestli je tím, čím je, nebo jestlo to je celé naopak (zde skrytá kamarádka z dětství), stále stejné rekvizity např. cigarety Princ atd. Na Jarní oběť už se proto moc netěším.

Margerite
02.02.2022 4 z 5

Opět skvělá kniha, tahle série je prostě super. Konec maličko překombinovaný, za to hvězda dolů. Už se těším na poslední díl a zároveň mě mrzí, že mi zbývá už jen jedna kniha.

MMacicekk
28.01.2022 3 z 5

Bohužel, ač nerada, zařadím se k hrstce méně spokojených čtenářů. Začátek knihy mě příliš nezaujal. Málokdy mi totiž sedne vyprávění v přítomném čase a zde jsem s tím trochu bojovala. Trvalo mi tak déle se začíst, ale po čase jsem si zvykla. Rozvíjení zápletky se mi však zdálo zdlouhavé, většinu času se nic převratného nedělo a děj pouze plynul. Druhá polovina již byla lepší, mnohem čtivější, závěr se mi však zdál s odhalováním identit překombinovaný a lehce nereálný. Pochválit bych chtěla pokřivené vztahy na malé vesnici, kde zná každý každého a všichni si vidí tzv. do talíře. Jsem zvědavá na Jarní oběť.

senbja
25.01.2022 5 z 5

Na přečtení mi stačily dva dny. Naštěstí jsem je měla a mohla jsem si užít příběh téměř na jeden zátah. Líbil se mi ještě víc než Podzimní příběh, který byl také velmi čtivý. Vyhovovalo mi střídání časových rovin v poměrně krátkých kapitolách. Už jsem si půjčila další knihu tohoto autora. Jeho styl psaní se mi líbí.

senbja
23.01.2022 5 z 5

Mám za sebou všechna Roční období. Zimní oheň se mi četl nejlíp. Líbí se mi autorův styl, zápletky i rozuzlení příběhů. Půjčím si i jeho další knihy.

katallinka
22.01.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl série. Kniha se skvěle četla a konec byl překvapivý, i když jsem si to chvilku myslela.

Rade
18.01.2022 4 z 5

Druhá od autora.
Vystavěním příběhu hodně podobné Podzimnímu případu – dvě časové linie, dávná kamarádství, dávné lásky, dávné křívdy, dávná tragédie a současnost.
Plus za příběh, který je vystavěn nikoliv na potocích krve (i když tady přece jen sem tam nějaký potůček přiteče…), ale zamotaných mezilidských vztazích.
Chvílemi jsem měla pocit, že čtu pokračování „Dětí z Bullerbynu“ ovšem v poněkud pochmurné verzi – dětská prázdninová dobrodružství, jezero uprostřed lesů, krabice od doutníků s dětskými poklady..., no asi je to i tím švédským prostředím a švédskými jmény.
Do poloviny hodně dobré, pak se mi zdálo, že už přešlapujeme na místě, v závěru rozuzlení s několika překvapivými, až krkolomnými pointami. Pomalé rozplétání vztahů mi vyhovuje víc než závěrečné akce a přemety, ale to je výhradně můj problém…
Jako plus vidím to, že díly série nejsou propojeny stejnými postavami s vyvíjejícími se osobními osudy, takže nás autor nenutí, jak tomu tak dnes u detektivních sérií bývá, číst všechny díly postupně a ještě si vše pamatovat do příště, pokud tedy nechcete při četbě tápat, kdo je kdo a kdo s kým, atd.
Takže nakonec slušná čtyřka.

Báryčtení
15.01.2022 4 z 5

Zatím nejlepší díl série Ročních období. Hlavní hrdinka Laura mi byla moc sympatická. Zvrat jsem čekala, i když ne takový. Líbí se mi, jak autor pracuje s dvěma časovými linkami.

Evišťátko
01.01.2022 5 z 5

Skvělé!!! Tohle mě neskutečně baví,ty náznaky,zápletky,které se postupně pomalu rozplétají. A bez nutnosti krvavě brutálních scén!!

ZuK1
30.12.2021 5 z 5

Výborné, skvělé, mimořádně čtivé a napínavé! Měla jsem problém se od knížky odtrhnout a jednoznačně dávám 5*!

LahoferRose
22.12.2021 4 z 5

Příběh mne zaujal od začátku. Anders de la Mottem prostě ví jak na to. Vyprávění obou příběhu bylo napínavé a plně šokujících objevů. Ten konec, rozuzlení, už na mě nakonec byl možná až příliš překombinovaný. Předchozí Podzimní případ byl také dost šokující, ale pro mě uvěřitelnější. I tak bych knihu určitě doporučila. Spisovatel si mě získal už trilogii Game, Buzz a Bubble. Baví mě, že co série, je příběh o něčem jiném, nezabředává do jedné kategorie.

raty
17.12.2021 5 z 5

Perfektní. Autor skvěle propracoval střídání současné linky s událostmi v minulosti. V krátkých svižných kapitolách nám s patřičnou dávkou napětí postupně odkrývá pozadí dávné tragédie, která má velký vliv na všechny, kteří ji prožili. V druhé polovině je velmi těžké dát knihu z ruky, můžu jen doporučit.

Kami33
17.12.2021 5 z 5

Moc hezké čtení. Napínavé, čtivé a zajímavé.

Kaja1
25.11.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení. Škoda, že je to poslední kniha za série. Bylo tam vše, co člověk od dobré knihy očekává napětí, tajemná minulost a trochu "romantiky" na konec.

esfinge
17.11.2021 5 z 5

Naprostá spokojenost. Skvělý začátek, trochu zdlouhavejsi, ale stále čtivý prostředek příběhu a vynikající závěr. A jeden wau moment, který mě vůbec nenapadl a to byla jasná 5.hvezdicka.

broskev28
17.11.2021 4 z 5

Obdivuju autora - zase úplně jiná kniha nežli Podzimní případ, který ale pro mě zvedl laťku velmi vysoko, takže tahle kniha plná ohně a především vzpomínek na něj u mě zas až tolik nezabodovala. Možná i kvůli hlavní hrdince - rozvedená komisařka mi byla sympatičtější, tak nějak reálnější než psychicky labilní Laura.
Ale bylo to čtivé, plné náznaků, a my čtenáři jsme mohli alespoň hádat, odkud vítr vane. Kniha na jeden den, píše Lumír23, a já s ním souhlasím. Výborný je i fakt, že postavy "nepřecházejí" do jiné knihy, že můžete začít kterýmkoli dílem a nebudete o nic ochuzeni. Nepochybuju o tom, že (nejen) naši milovníci detektivek budou spokojeni.

AlenaF
12.11.2021 4 z 5

Jedním slovem : skvělé! Napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Překvapivý závěr.

judith141
02.11.2021 5 z 5

Mít víc času na čtení, asi bych knihu přečetla mnohem rychleji. Laura mi byla velmi sympatická, nesla si s sebou svoje noční můry, místy se až překonávala a když jsem si byla jistá, že vím, kdo za vším stojí, tak jsem se pěkně sekla.

berila
12.10.2021 5 z 5

Stejně jako první díl se mi i tento moc líbil.