Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 571 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

krtecek_1
03.03.2020 4 z 5

Parádní čtení, hezky postavený příběh, udržoval napětí po celou dobu. Konec přinesl pár šoků - doporučuji.

AlbionFoxyFox
29.02.2020 5 z 5

Výborné, napínavé a závěr neměl chybu.

LittleK
28.02.2020 5 z 5

Vedl si mě na šňůrkách jako loutku celým příběhem. Když už jsem myslela, že jsem záhadu vyřešila, přišel další twist a celá má teorie se zbortila jako domeček z karet. Anders je bez pochyby mistr napětí a promyšlených osudů. Už se nemůžu dočkat na jeho další výtvor.

VasnivaCtenarka
21.02.2020 5 z 5

Anders de la Motte - to je prostě spisovatelský Bůh. Je to člověk, který je políbený múzou a talentem. A tak jako u ostatních knih z knižní série Roční období, i v Zimním ohni předvedl svůj spisovatelský talent.
Čtení jeho knih mě baví. Do čtení jste vtaženi tak rychle, že knihu prostě nelze odložit. Jeho cit pro detail a popisování událostí a postav je obdivuhodný.
Máte-li rádi dobré detektivky, tak se rozhodně nebojte sáhnout po této. Vím totiž, že vás zaručeně nezklame. Tak ať se líbí :)

Pavlnka
20.02.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Jsem ráda, že jsem na ni narazila. Kdysi jsem od tohoto autora četla sérii Game, ale už jsem na něj zapomněla. Určitě si přečtu i zbytek z této série.

Terka1975
20.02.2020 5 z 5

Ihned po přečtení Podzimního případu jsme se pustila do Zimního ohně, trošku mi vadilo, že námět je velmi podobný. Styl autora je čtivý a mně se velmi líbí, jak vykresluje atmosféru každého ročního období. Konec mě překvapil a to opravdu hodně.

Petule30
16.02.2020 5 z 5

Wau,super kniha.bohužel nějaká dobrá duše tu prozradila závěr knihy,takže mockrát děkuji.myslim si že autor nic neprozradil tím co napsal zezadu na knihu. stve mě to a kazí to celý dojem z knihy.ale kniha se četla velmi dobře a rychle.stránky mi ubihali neskutečně rychle a člověk chce vědět víc a víc,proto ho to nutí číst pořád dál

zuzana2599
14.02.2020 5 z 5

Ani jsem netušila, že mě Zimní oheň tolik bude bavit. Měla jsem v sobě kapku nedůvěry v pro mě neznámého autora, no hned po prvních stránkách jsem věděla, že to bude skvělé !
Příběh má vysoké tempo, tudíž se rychle čte. Stránka letí za stránkou....
A pak je tu ten třicet let starý příběh zimního ohně, který znovu vyplouvá na povrch a čeká na své vyřešení. Laura se po smrti tety vrátí k milovanému jezeru a vše začíná znova... Budete mít husí kůži a zimnici !
Moc se mi tento zimní případ líbil a ráda sáhnu po dalším !

Hanaluna
12.02.2020 5 z 5

Opět vynikající. Autorovův styl se mi líbí čím dál víc. Skvělé tempo, čtenář chce vědět víc a víc tak musí číst stále dál. Hodně propletený děj a konec nečekaný a to jsem si myslela, že vím jak to dopadne. No nevěděla jsem.

Pavlína2019
11.02.2020 3 z 5

Určitě velmi napínavá kniha, na kterou jsem se velmi těšila. Mám velmi ráda pohledy do minulosti. Závěr jsem určitě nečekala, je překvapivý. Četla se opět velmi lehce. Podzimní případ se mi také moc líbil - avšak miluji Konec léta! Z těchto tří Konec léta hodnotím nejlépe. Ale, jak říkám - Zimní oheň stojí za to si přečíst.

Rubyn
06.02.2020 5 z 5

Zatím nejlepší díl této série. Žádná hluchá místa, kniha nechává čtenáře v napětí a stále nutí číst aby konečně se dozvěděl jak to dopadne.

tanjaj
31.01.2020 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Děj byl napínavý až do samého konce. Strhávám jednu hvězdičku za závěr, který se mi zdál být trochu přitažený za vlasy.

Ticiana
28.01.2020 5 z 5

Knihou jsem doslova proletěla. Úplně nuti číst dal. Kapitoly se střídají, minulost a současnost. Střípky se skládají a vzniká nám celkový obraz. Skvělá kniha, rozhodne jsem necekala až takovou pecku. Postavy se mi libili, některé naháněli strach. A ta atmosféra. No proste bozi a doporucuju.

Babouš
18.01.2020 5 z 5

Mrazivá atmosféra skandinávské zimy, postupné odhalování střípků staré tragédie a navíc vyprávěné tak, že každá kapitola končí v tom nejlepším. Prostě nejde přestat číst a takové knihy mám nejradši! Pokud vás bude bavit, doporučuju taky přečíst Podzimní případ! ;)

Terez25
17.01.2020 5 z 5

(SPOILER) Zimní oheň má možná ještě větší drive, než Podzimní případ. Ovšem od obou jsem se nemohla odtrhnout, nechtělo se mi přestávat číst a v jednom kuse jsem hledala volnou chvilku, abych mohla pokračovat.
Jen pár věcí mi na příběhu neseděly... pozor, možný spoiler:
Přijde mi přitažené za vlasy, že by Laura nepoznala ve Steph Iben, i přes to, že mezi tím uběhlo 30 let a jen proto, že měla obarvené vlasy a měla za sebou pár kosmetických operací... no nevím.
A další věc, na zadní straně obálky je úryvek z konce knihy, kde vystupuje Laura i Iben. A po pár kapitolách mi díky tomu došlo, že Iben určitě přežila. Takže takhle propálit klíčovou informaci pro celý příběh...
Ale i přesto se mi kniha četla moc dobře a navíc mám ráda v příbězích dvě časové osy. Těším se na další De La Motteovu knihu.