Okamžiky štěstí

od:

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 41952
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (585)

Přidat komentář
Kerberos
včera

Poslouchala jsem audio namluvené p.Vlachem,takže od Jáchyma k Veronice.Ten pohled ze strany teenagerů mi zrovna nevyhovoval,trochu moc zvratů a nezodpovědného přístupu.

Karimah
09. července

Dobře napsaná oddechovka

lena2653
07. července

Četla jsem všechny knihy autora, shodou okolností i v pořadí, v jakém je vydal a jsem potěšena tím, jak autorsky "roste". Okamžiky štěstí jsou podle mě jeho nejpovedenější kniha. Začala jsem od Veroniky a její část příběhu se mi líbila víc, také jsem jí více litovala a Jáchyma obdivovala za to, jak se zachoval. Jak už tu někdo psal, ano, je to až moc karambolů na dva lidi, ale zase se člověk u knihy nestíhá nudit. Za mě super, odpočinkové čtení a těším se na další knihu :)

Gibis
03. července

Ať už začnete číst z kterékoliv strany, myslím, že druhý pohled už jen doplní to, co už víte z vyprávění toho druhého. Jinak to asi ani u stejného příběhu vyprávěného dvěma osobami být nemůže. Příběh Veroniky jsem četla jako první a musím přiznat, že se mi asi líbil více a byl i uvěřitelnější, ale možná je to tím, že se na to dívám jako žena. Jediné, co mi přišlo trochu moc idylické bylo to, jak se oba vypořádali se svou finanční situací po smrti obou rodičů. V reálném životě to takhle moc nefunguje. Ale četlo se to moc dobře, takže zasloužené 4*.

Amy27
02. července

Asi se mi to líbilo. Čekala jsem spíš hrůzu po zdejších komentářích, ale já se bavila. Čte se to rychle a samo a myslím, že je opravdu jedno kým začnete. Jáchym i Veronika byli sympatičtí, ale pouze když jsem četla právě je konkrétně... jinak mi ten druhý vždycky lezl na nervy.. :D

ediprdi
27. června

Mně osobně knížka doopravdy nadchla. Začala jsem od Jáchyma, což byla, podle mě, správná volba. Jak už někdo psal, čtení Veroniky už mi spíš vyplnilo děj do jakéhosi úplna. Ano, knížka je poměrně naivní, ale myslím, že to byl záměr. Přece se nemůžeme pořád obklopovat jen vážnými či negativními věcmi, kterých se na nás každý den valí spousta, ať už ve zprávám či kdekoliv jinde. Je to zkrátka oddechová knížka, u které nemusíte nad ničím přemýšlet. Pro mě osobně to byl skvělý relax, vždy jsem u toho hezky vypla a postavu Jáchyma jsem si doslova zamilovala. A co je skvělým bonusem je to, že jsem se některým pasážím doopravdy od srdce zasmála, takže zde nechybí ani humor. Za mě určitě doporučuji!

91pometlo
25. června

Cetla jsem knihu od Jachyma a dobre jsem udelala, prisel mi jeho pribeh celistvejsi, podrobnejsi a citlivejsi. Pozdejsi cteni Veroniky jen doplnilo par otazniku, ale taky jich par nechalo nezodpovezenych. Omlouvam se, ale nenaplnilo to me ocekavani. Kniha je ctiva a odpocinkova

MajaLit
23. června

Schematický a velmi nerealistický děj, autorovi se vůbec nepodařilo proniknout do psychologie postav.

swon
23. června

Fakt muzou dva lidi zazit za tak kratkou dobu tolik zivotnich karambolu? Nemuzu tomu moc uverit. Na druhou stranu nepopiram, ze obe strany knihy jsou ctive a clovek u toho zrelaxuje. Deji jako takovemu jsem ale neverila. Bylo tam toho proste moc. A pri docteni Jachyma mi to prislo o to vic. Takove nahody se v zivote nedeji. Mimochodem, presto pred jeho postavou se sklanim. S takovou sestrou bych to nevydrzela. Je totiz fakt, ze jeji strana vypraveni vyzniva ponekud jinak.

MortRainey
20. června

Upřímně? Ta kniha mě prostě vzala u srdce! Já vím, může to znít lacině, ale po jejím přečtení to tak cítím, a bylo tomu tak už v její polovině, kdy jsem Veroniku vystřídal za Jáchyma. Hartl je jednoduše český "malý" čtenářský zázrak. Někomu možná nedostačuje jeho styl coby intelektuální měřítko "hoch literatur", avšak Hartl jako kdysi např. Viewegh svoje označení "bestsellerista" touto knihou jen a jen potvrzuje!
Proč? Je to tím jeho smyslem pro (ne)obyčejný život jeho "hrdinů". Vložené empatie, které prezentuje ústy a myšlenkami postav obou pohlaví vás prostě musí chtě nechtě zasáhnout. Hartlovo spojení s dobou minulou a současnou, spolu s reáliemi, které skoro každý z nás zná, vytváří konzistentní příběh, kde jakýkoliv, byť jemný, odskok dává celku smysl. Chápu, že některé konsekvence mohou působit záměrně prvoplánově až povrchně, ale právě ty dodávají rozehrané partii onu atraktvní čtivost.
Hlavní Hartlova síla je v jeho nefilosování a umění charakteristiky "očividně viditelného" v životě jeho hrdinů, který tolik koresponduje s naším, nás čtenářů. V mnoha situacích, které nás někdy na stránkách až šokují, si jen uvědomíme, že možná potkaly někdy i nás či někoho z našich blízkých a přátel, a jak jsme se v nich zachovali my či oni oproti postavám v knize. Jak je někdy důležité moc nepřemýšlet, poslouchat srdce, KOMUNIKOVAT, nevzdávat se, někoho nezapřít a třeba dát druhou šanci než být naštvaný a pak, když už je pozdě, maximálně litovat..etc.
Když jsem před lety přečetl Malý pražský erotikon bylo to moje seznámení s Hartlem a kniha mě po dlouhé odmlce od české beletrie velmi příjemně překvapila. Některé pasáže byly čtenářsky velmi silné, zvlášť v interní rovině osob příběhu. Po následném přečtení Hartlova debutu - Prvok, Šampón, Tečka a Karel - mohu teď po Okamžicích jen potvrdit, že se Hartl "vypisuje a vypisuje" a nezbývá nám než se jen těšit na jeho další počin... 5*!!!
PS. A jen doporučuji, začnětě Veronikou..;-)

Kabátice
19. června

Místy zábavné, místy až k pláči. Každý si v tom najde svoje. Celkově pohodová kniha.

petronella1
18. června

Opět perfektní čtení od pana Hartla. Velmi zajímavě pojatá kniha. Někdo doporučil číst Veroniku a pak Jáchyma, ale teď po přečtení bych volila opačně.

Niu
18. června

Dobrý nápad napsat knihu ze dvou úhlů. Začala jsem číst nejdřív Jáchyma a Veronika pak už pěkně doplnila chybějící díly skládačky. Příběhy, pravda, byly trochu neuvěřitelné, ale knížka se četla velmi dobře, plynule a je napsaná s humorem. Doporučuju. Mně osobně se líbila víc než Malý pražský erotikon.

stMisha
17. června

Neda se jinak, než všem vřele doporučit. Po přečtení budeme všichni ten náš život snad brát lehčeji.

KristýnaMy
15. června

Od Patrika Hartla jako vždy skvělé :)

jarka2222
15. června

Patrik Hartl je na smotávání a rozmotávání vztahových klubek opravdový machr. Obě části, jak Jáchym, tak i Veronika, byly plné děje a vztahových zvratů. Já jsem začala číst nejdřív Veroniku a určitě jsem jako ženská udělala dobře. Bála jsem se toho, že se budou události opakovat a nebude mne to bavit, ale opak byl pravdou. Co dodat. ........... Patriku, jen tak dál, jen tak dál.

Mindy
13. června

Zdlouhavé, přehnané, těžko uvěřitelné.
Po Jáchymovi se mi do Veroniky ani nechtělo,no nakonec jsem to zvládla celé. Moje první knížka od pana Hartla a asi i poslední.

LajkaVonSputnik
12. června

Dvě hvězdy dávám za dobrý nápad na oboustrannou knihou. Začala jsem Jáchymem, který se mi přečetl relativně dobře. Ale Veronikou jsem se prokousávala neuvěřitelně dlouho. Ani jeden z vypravěčů mi k srdci nepřirostl, vztahové propletence i zážitky přehnané a jak tu někdo už poznamenal, nerozumím tolika nechtěným otěhotněním ve 21. století...Bohužel, po Erotikonu byla tato kniha zklamáním.

barbora.kr
12. června

Já mám prostě Hartla ráda, proto dávám 5 hvězdiček. Přečetla jsem knížku za 2 dny a opravdu mě bavila.

prochajda
11. června

Pecka!!! Byla jsem knihou nadšená. Příběh Veroniky jsem četla jako první a asi jsem ho i více prožívala.
Líbila se mi víc než erotikon.

Sarrah
09. června

Nedočteno. Začala jsem Jáchymem, k Veronice jsem se ani nedostala. Prostě knihy pana Hartla nejsou můj šálek kávy.

nicole1990
09. června

Opět se mi knížka od Patrika Hartla líbila :-) Bylo fajn moc číst z obou stran začala jsem Jáchymem . Už se těším až výjde další autorova knížka

ivetts
07. června

Pro nenáročné čtenáře to bude dobrá knížka. Já měla nejspíš přehnaná očekávání kvůli velké popularitě a propagaci této knížky, nicméně ze začátku se kniha četla dobře a nápad udělat oboustrannou knihu je taky super :)

zdazilek
04. června

Pro mě to byla oddechová kniha. Žádný složitý děj nad kterým bych musela dlouho přemýšlet. Navíc se mi líbilo jak je kniha udělaná. Z každé strany jiný příběh to jsem ještě neviděla a byla jsem s knihou spokojená. Zkusím další od autora.

p.stranska
03. června

Nemusíme číst pořád jen veledíla veleautorů. Nesrovnávejme tohoto autora s velikány Zweigem či Steinbeckem. Čtěme tuto a jí podobné knihy jen tak lehce, jako když nám sousedka vypráví, co jí život připravil za překvápka. Za mě pět hvězdiček.

kochichak
25. května

Zatím jsem dočetla Veroniku a chystám se na Jáchyma. NO asi se mi zdá zatím nejslabší z ostatních knih, nějak mě to chvílema ke konci nebavilo. Ale konec překvapil, jen to mohl pan Hartl trošku víc "rozvést"...

Tyrkysová
19. května

Pokud se oprostíte od toho, že by se to celé s největší pravděpodobností rozhodně nestalo, jedná se o milé a oddychové čtení, které pobaví, neurazí a třeba vás i donutí se zamyslet nad těmi každodenními malými okamžiky štěstí :)

Lotka
18. května

Za mě dobrá jako ostatní od Hartla. Žádné velké překvápko, ale opět mě dostal. Čtivá, dojemná, skvěle se četla.

afrolenca
16. května

Tohle je prostě život.. poutavý styl psaní a příběhy natolik lidské, že se od nich nedalo odtrhnout.

ch.kacenka
16. května

Knižka se čte dobře. Děj celkem rychle ubíhá. Začala jsem Veronikou a měla jsem strach že mě příběh Jáchyma již nebude tak bavit, ale opak byl pravdou.