Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 41581
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Dunka66
včera

Nejdříve jsem četla Jáchyma, s Veronikou už jsem měla trošku problém

zlinissi
předevčírem

Po přečtení místních recenzí jsem moc neočekávala a nakonec byla kupodivu celkem i mile prěkvapena. Jasně, jedná se o oddechové čtení, některé situace na začátku Veroničina příběhu jdou jen v ťežko uvěřitelném sledu a některé Jáchymovy peripetie taktéž, ale oceňuji tu duální originalitu, příběhy se navzájem doplňují a totožné situace jsou podány z jiného úhlu pohledu, což mne bavilo.
Za mne určitě čtivější než Malý pražský erotikon.

alzbeta4340
předevčírem

Začala jsem Veronikou, která se mi četla dobře. Bohužel do Jáchyma jsem se musela už nutit a určitě mě tak nebavil. Možná jsem to pořadí měla přehodit. "Okamžiky" jsou napsané v dost podobném stylu jako "Erotikon", ale zdály se mi trochu slabší. Nicméně to byl slušný popis světa plného pomíjejících vztahů, nevěr a neplánovaných těhotenství. 3,5 hvězdičky

KatkaZ

Čtivá a oddechová kniha. Přemýšlela jsem, kterým příběhem začít a zda to bude mít na čtení nějaký vliv. Začala jsem příběhem Jáchyma a mám pocit, že to tak bylo "správně". Příběh mi dával smysl a později hezky zapadal k Veronice. Bohužel jsem si asi uměla příběh dobře představit a pospojovat a tak mě Veroničina část trochu nudila a ničím nepřekvapila.

ivzu77

Dva příběhy, dva lidského osudy, společné chvíle, ale samostatné životy. Nápad se mi líbil. Četlo se to dobře. Za mne osobně začít číst nejdříve Veroniku a pak až Jáchyma.

LadyCharlene

Tento žánr asi fakt není nic pro mě, teď jsem pochopila, proč jsem Směšné lásky tak odsoudila. Příběh typu kdo s kym a kde mě opravdu nebere. Veroničin příběh byl pro mě o něco lepší, ale fakt mě nezajímá, jak je mladá matka dvou dětí sexuálně frustrovaná. A jak zrovna na mladýho floutka z Prahy čeká celá Brodway. Kromě toho, autor si zde zřejmě vybil své pubertální sny a antikoncepci v jeho univerzu zřejmě ještě nevynalezli. Dospělé ženy se chovají jako pubertální pipinky a děti se chovají až moc dospěle. Uvedla jsem to u Budžese i u Báječných let pod psa, přechytřačelé a přespříliš uvědomnělé děti nepůsobí věrohodně. Musím uznat, že koncept knihy je opravdu originální a nápaditý, název vystihuje příběh, člověk si možná u čtení uvědomí. že by se měl radovat i z maličkostí, ale jinak nuda a příběh typu "Ordinace". Něvěry, tajné lásky, ufuněné a nevkusné sexuální pasáže.
Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Jedna za nápad dvojrománu, druhá za pasáž z New Yorku - příběh americké rodiny mě bavil víc než Jáchymův. A třetí za fajn recept na koktejl. Škoda, že nejdou dát jen půlhvězdičky.

Evišťátko

Část románu o Veronice mě nadchla! Při jejím čtení jsem si říkala jak jen ten autor na chlapa empatický, jak bravurně dokáže popsat ženskou duši. Část o Jáchymovi byla zase živočišná, ale k ději a postavě to sedělo. Ovšem konec mě celkově dobrý dojem z příběhu úplně rozmetal. Happy end alá Hollywood si skutečně nezasloužil.

zaneta.pap

Oproti ostatním knihám Patrika Hartla je slabší, předvídatelná, příliš mě nenadchnula.

pocketka

Pro mne nejslabší z autorových knih. Příliš zdlouhavé. Nejprve jsem poctivě přečetla "Veroniku", poté nepoctivě "Jáchyma". Řádky jsem už přeskakovala. Škoda konce u Jáchyma, za mne to bylo až příliš nasládlé. Co musím ocenit je, že se žádná část zbytečně neopakovala.

niki121

Skvělá čtivá kniha stejně jako všechny od Patrika Hartla

Radvana

čtu teď.aková oddechovka mezi Harrym Hole a Maminčiným mazánkem

Konycek

Zřejmě jsem jediná, ale četla jsem na přeskáčku - jednu kapitolu Jáchyma a po ní otočit knihu a jednu kapitolu jeho sestry.....musím říct, že mě to bavilo. A vůbec, všechny knihy od pana Hartla. Je to oddechové čtení s vtipem na správném místě

radushe79

Uf docteno. Nerada odkladam nedocteny knizky. Tohle bylo utrpeni. Takovy naivni cteni pro hodny holky...

Pauvka

Fakt nemám ráda knihy s blbým koncem a u Jáchyma to tak bylo :D to mě fakt naštvalo :D ale knížka pěkná :)

K.Markova

Popravdě jsem četla jen Jáchymovu část, ta Veroničina mě vůbec neláká. Ale byly i pasáže, které mě skutečně pobavily.

IYv

přečteno za dva večery, jednoduché, opravdu možná až plytké. Nezanechalo to ve mně výrazný dojem.

Msourkova

Jako oddechovka to rozhodně posloužilo. Místy to bylo vtipné, místy smutné, místy trošku amatérské. Víc se mi líbila Jáchymova část, zdála se mi svižnější, míň rozplizlá, Veronika by občas zasloužila dělo. Moc se mi líbil nápad napsat dvojromán z pohledů dvou osob, dokonce se i zajímavě vyplňovaly mezery v příběhu, občas mi to ale všechno přišlo trošku předvídatelné a unylé. Ve výsledku jsem s Okamžiky štěstí uzavřela konec tohoto roku vcelku spokojeně, po další Hartlově knížce ale asi už nesáhnu.

Dresia

plytké

Ivis01

Pěkné odpočinkové čtení..

SakuraLuci

Zajímavý koncept knihy, Patrik Hartl nezklamal. Jako vždy, lehká oddechovka která se čte sama.

Janina94

Tak já vám nevím :) Začala jsem příběhem Jáchyma, přečetla jsem na jeden zátah, opravdu se mi to líbilo, ale nějak nemám chuť pokračovat ve čtení příběhu Veroniky.. přijde mi, že už o ní všechno vím a bojím se, že budu akorát zklamaná. Tak uvidíme... Nicméně jsem se na knihu těšila, a zas takový zázrak jak všichni říkají to není...I tak dávám 4/5 :)

DanielaV.

Okamziky stesti bych zaradila na 2. misto z Hartlovych 3 knih. Zacala jsem cist od Jachyma, ktery byl uzasny a cetla jsem jednim dechem. Jachym mi prisel vic propracovanejsi nez Veronika, pri cetbe Veroniky uz jsem se nedozvedela tolik zajimavosti, jako pri cetbe Jachyma. Nicmene knizku velmi doporucuji, je to oddechova cetba.

lucy.n

Jednoduché čtení. Žádná nostalgie po dočtení, která mě přepadá vždy, když dočtu dobrou knížku.

Inka063

Musím to napsat - něco tak plytkého, přiblblého a nezajímavého jsem už dlouho nečetla. Nemám ve zvyku odkládat nedočtenou knihu (snad tajně doufám, že se "to zlepší"), takže jsem dočetla i toto a skoro lituji času, který jsem mohla věnovat něčemu jinému.
Akce v rychlém až zběsilém tempu střídá akci, vrší se jedna na druhou bez hlubšího vhledu. Limonáda a americký happy end. Je úplně jedno, že se dá číst z obou stran. Ať si vyberete Jáchyma nebo Veroniku, sáhnete vedle.

Juici

(Nedočtené)

Knihu jsem otevřela s Veronikou. A do Jáchyma se mi už ani nechtělo. Nezajímavá kniha plná "katastrof". Kámen s cihlou.. negativní.. prostě za mě ne. Vůbec mě to nebavilo. Žádné hlubší myšlenky nečekejte.

Kacule88

Moje první knížka od Hartla a musím říct,že to bylo super. :-)

IvkaLesomilka

Přečteno jedním dechem, parádní oddechovka. Začala jsem Jáchymem, který mě moc bavil. Bála jsem se tedy, jestli mě bude bavit i Veronika, když už vím co se dělo, avšak bavila mě stejně tak, takže paráda.

Martial

Hodně se mi libily dva pohledy na stejné situace. Super

maja05

Precetla jsem zatim vsechny knizky od p. Hartla a moc se mi libily. Tato je bohuzel nejslabsi. Na me jsou osudy postav az prilis vzajemne prekombinovane.

rak61
31.12.2017

Zajímavá velmi čtivá knížka. I já doporučuji začít Veronikou.