Okamžiky štěstí

od:

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 41760
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (530)

Přidat komentář
e.s.e.t.
včera

Já prostě Hartla miluju! Miluju jeho styl psaní (jednoduché, nenáročné, přesto obsahově plné), miluju jeho knihy, miluju jeho příběhy.
Okamžiky štěstí jsou rozhodně výjimečná kniha, a to i přesto, že se jedná o klasickou českou románovku (láska, nevěra, sex, problémy v rodině, finanční tíseň,...). Zpracování kdy si můžete vybrat zda se na ten "stejný" příběh podíváte nejprve z pohledu mužského, či ženského světa, je pro mě něčím úplně novým, předtím jsem se s tím nikdy nesetkala. A řeknu Vám, že to je vážně něco. Začala jsem příběhem Veroniky a teprve poté jsem šla na Jáchyma. Mezi těmito příběhy jsem si dala několik dní pauzu, ale i s ní, jsem měla celou knihu za týden přečtenou. Rozhodně doporučuji k přečtení. Okamžiky bych zařadila žánrově jako literaturu pro ženy, protože je naplněná sentimentem, láskou a lží. A to vše v krásné harmonii. Dávala jsem jí přítelově mamince k Vánocům, když ji mi půjčovala tak ji krásně vystihla: "Já ti tak závidím, že ji teprve budeš číst - že nevíš o čem je. Já bych ji tak chtěla zapomenout, abych si ji mohla přečíst znova".

nikkitta201
včera

První knížka od tohoto autora v mé sbírce. Četla se parádně. Je psaná z hlediska dvou pohledů. Z jedné strany knihy se čte mužský svět a z druhé strany knihy ženský - stejné situace zažívané dvěma různými pohledy. Někdy z toho až mrazí, ale je to vtipné a dobře se to čte. Určitě si přečtu i další knížky.

Neami2
včera

Kniha se mi líbila. I když musím říct, že ten konec mě trochu zklamal. Nečetla se už tak dobře, jako předchozí dvě knihy od tohoto autora a je potřeba ji brát s větší rezervou. Řekla bych, že je že všech tří knih od Hartla nejslabší.

los
20. března

formálně a kompozičně výborný nápad (a i technicky nápaditě provedený) vyprávět jeden příběh očima dvou hlavních protagonistů, ovšem nikoli paralelně, ale nadvakrát - každý zvlášť
je poznat autorův talent (snad vycvičený ze scenáristiky a na seriálové tvorbě) zdařile pracovat se zápletkou a neutopit se v kauzalitě a chronologii, což však na druhé straně odhaluje i největší slabinu knihy/knih, tj. ve snaze o zkratku se proud vyprávění na mnoha místech blíží spíše převyprávění
výsledně však výborný příběh, příjemné odpočinkové čtení, od nějž není snadné se odlepit

Nokondisi
19. březnaodpad!

Vůbec mě nezaujala.

LuciíŠvarc
14. března

Kniha perfektní, zase trochu něco jiného. Začala jsem Jáchymem a jeho příběh se mi líbil víc. Kniha prošla celou rodinou včetně kamarádek a všude měla úspěch, pěkné odpočinkové čtení. Zajímavé mi připadá, že všem se více líbil příběh té postavy, kterou knihu začali číst. Určitě doporučuji. :)

lenysek69
14. března

Sice už je to delší dobu, co jsem knihu četla, ale strašně moc se mi líbila. Příběhy obou sourozenců jsou napínavé, i když příběh Jáchyma se mi líbil o trochu víc. Konec u Jáchyma jsem vůbec nečekala, ale konec u Veroniky jsem trochu předpokládala. Každopádně knihu doporučuji, je to skvělá "oddychovka".

demlice
13. března

Krásný! Jedním slovem - KRÁSNÝ!!! Brečela jsem, pak jsem se smála a zase brečela, no a nakonec jsem si pobrečela... Nedokážu říct, která část mě vzala víc. Nejdřív jsem si myslela, že Veroničino vyprávění je více emotivní. Takový životní sado-maso. Pořád jsem si říkala: tvl, tohle už ta holka nemůže ustát. A ustála... Jáchymova část je vážně skvělá kvůli chlapskému pohledu na věc. Je sice světlou výjimkou mezi chlapy (on hledá lásku), ale stejně staví sex až na první místo :-).
Okamžiky štěstí... dokonalý název pro dokonalou knihu. Je až s podivem, v kolika situacích se najdete. Možná člověk tak trochu brečí i sám nad sebou...

Ali_xy
07. března

Knihy Patrika Hartla jsou skvělé oddechovky. Mám ráda jeho styl psaní, humor i neotřelý popis událostí a myšlenek. Myšlenka dvojrománu je skvělá věc, děj se neopakuje, je to zajímavý pohled do života dvou sourozenců. Začala jsem náhodně s Veronikou a její příběh mi přišel propracovanější, ale možná je to jen můj pocit :-).

Hrdlička1
06. března

Myšlenka - vyprávění za stejné časové období z rozdílných pohledů sourozenců - super. Ale samotný děj mě bohužel neoslovil.

poulet
28. února

Za mě ztráta času - nic lehčího už člověk číst snad ani nemůže ( a to vážně nejsem žádnej intelektuál). Přišla jsem si, jako když mi je 13 a čtu Lenku Lanczovou.

mousegun
26. února

Tato knizka se mi moc libila. Veroniku jsem precetla za jeden den a Jachyma za druhy. Vtipne to ma pan Hartl vyresene. Opravdu velmi ctive a takove mile, hlavne vztah sourozencu. Dekuji za skvelou zabavu.

zuza_zuzule
26. února

Hned na začátek musím zmínit, že mám Patrika Hartla jako osobnost velmi ráda. Po humorném představení v několika zábavných televizních pořadech a rádiových spotech jsem se rozhodla, že si přečtu všemi kamarády velmi pozitivně hodnocenou knihu se dvěma časově provázanými příběhy.

Knihu jsem začala číst nejdříve z pohledu Veroniky. S tou jsem se v začátcích velmi ztotožňovala, co se týče její podnikavosti, časem mi však začala být malinko nesympatická, což nemusí být vůbec na škodu, přesto mi konec jejího příběhu přišel malinko přitažený za vlasy. Stejně jako několik scén v průběhu celé knížky, které se mi zdály nereálné. Nejsem typ čtenáře, který knihu nedočte, naopak poctivě dočítám celé knihy až do konce. Stejně jako u této knížky.

Jáchymův příběh jsem přelouskala poměrně rychle, možná i díky tomu, že se děj často opakoval a člověk si dokázal spoustu věcí pospojovat a domyslet. Ačkoli jsem stále doufala, že knížka skončí pozitivně pro oba zároveň (jak bylo samotným autorem předestíráno), konec mě, musím říci, trošku zklamal.

Celkově jsem od této knížky čekala něco trochu jiného a asi trochu víc. :) Ale nic to nemění na tom, že se při jejím čtení člověk velmi dobře pobaví, ukápne mu pár slz i před davem lidí v metru a usmívá se celý den od ucha k uchu. :) Každopádně mám v plánu si vypůjčit a schroupnout i Patrikovu prvotinu Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla a možná časem i jeho druhotinu, do které jsem zatím jen očkem nakoukla. :)

bafuskyBaf
25. února

Začala jsem číst Veronikou - příběh se mi docela líbil.. Za dva dny jsem to měla přečtené. Pohled Jáchyma už mi potom přišel takový nic moc. Nějak mě nebavil. Možná to bylo tím, že se některé věci opakovali...i když to vyprávěl Jáchym.

PetikH2O
25. února

Bylo to nějaký utahaný. Četla jsem nejdříve z pohledu Veroniky. Chyběl mi tam hnací motor, dočetla jsem s obtížemi.. :(

JPBelmondo
25. února

Zajímavě řešená kniha - můžete si vybrat, ze které strany začnete číst. Já začala Jáchymem. Bylo zajímavé, sledovat příběh sourozenců, kteří zůstali sami, pohledem každého zvlášť. Kniha je čtivá, místy i vtipná, takové pohodové čtení, ale čekala jsem víc .

Frupet
23. února

Jako matka na mateřské potřebuji knihy, které můžu odložit v půlce věty a pak se zase vrátit. A tohle je přesně ono. Je to docela příjemné, nekomplikované čtení ozvláštněné onou možností číst z obou stran. Neurazí, nenadchne. Proto 3 hvězdy.

VendyBW
23. února

Mé první dílo od Patrika Hartla. Začala jsem jako první číst část s Jáchymem a nelituji. Takže doporučuji začít jím. Kniha se mi líbila, je to taková souhra všemožných náhod, smůly, setkání. Trošku delší pohodové čtení. Určitě si přečtu další díla. Autor píše pěkně, nebojí se běžně používaných slov, což se mi líbí.

Nomia
23. února

Hartl mě s Erotikonem nadchl a Okamžiky štěstí mě naopak nechaly zcela chladnou. Jednoznačně mi nesedl styl vyprávění již vyprávěného bez dalšího překvapení, nebo přidané hodnoty. S čím se setkáte u Jáchyma si následně přečtete ještě v podání druhé strany.
Ano, opět je to o životě, náhodě, láskách i kariéře, ale Okamžiky štěstí nejsou ani tak čtivé a bohužel ani tak vtipné, jako jiná jeho díla. Velká škoda.

marge74
22. února

Knížku jsem začala číst od Jáchyma. Hned ze začátku jsem se zhrozila- tragická smrt obou rodičů. I slzička mi ukápla. Sourozenci se musí začít potýkat s realitou všedních dnů a katastrofami v podobě úrazů, nedostatku peněz, těhotenství, nespočtu citových eskapád a nepovedených vztahů, které se na ně valí ze všech stran. Naštěstí jsou si Veronika s Jáchymem vzájemně velkou oporou, což jsem obdivovala. V některých částech knihy jsem se smála, až jsem se za břicho popadala. Moc mě bavil styl, kterým pan spisovatel knihu napsal - co na srdci, to na jazyku. Druhá polovina knihy se mi četla hůř, už jsem věděla co bude následovat. Ale knihu doporučuji, bavila jsem se moc.

Perhonen
22. února

Autor dokonale vykreslil myšlenkové pochody žen a mužů. Jáchymova část plná pubertální neohroženosti, dobrodružství a chlapeckého riskování bez domýšlení možných důsledků, představuje protipól uvažování a chování jeho straší sestry, která se příliš zaobírá emocemi a vlastními pocity.

Přesto jsem shledala na knize jeden kaz: těch šťastných setkání a nečekaných rozuzlení na mě bylo místy až příliš. Náhody či osudy, vyberte si termín, který je Vám bližší, se příběh přímo hemží, v podstatě by se dalo říci, že je na nich postavený. Občas by neuškodilo nechat některou dějovou linii bez odpovědi, ať čtenáři trochu tápou a vytvoří si v hlavě několik vlastních variant scénáře. Dojmu z celkovému příběhu by to, myslím, na kráse neubralo :-)

TomHr
20. února

Jako děcko jsem měl vždycky radši toho vlka s čvaňhákem, s kytarou a s motorkou, než slušňáka zajíčka. A spíš Supermufa než Júheláky. To mi v knize zásadně chybělo: nevyskytuje se tam žádná záporná postava! Oni jsou všichni takoví jako sluníčkoví... buď veselí, nebo smutní, různě spolu chodí a spí a pak už zase ne... takové české Beverly Hills 90210. Ale jinak je kniha čtivá, chytlavá - lehké čtení.
Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu navíc za formu dvojrománu, kdy lze tentýž příběh vidět ze dvou úhlů pohledu. Ale pak jsem si uvědomil, že tady se nabízelo mnohem víc: při čtení druhé půlky knihy se vlastně nedostavil žádný překvapivý a úplně nový pohled na stejné události. Takže ani této příležitosti se autor řádně nechopil.

Katka81
20. února

Tato kniha vás nejdříve zaujme svoji obálkou. Přiznávám se, že jsem to hned nepochopila a začla prostě z jedné strany číst - Jáchymem. Docela mě to bavilo, i když místy mi to přišlo jako pohádka - všechno to tak "klouzalo jako po másle". Pak jsem začla číst druhou stranu a ouha - máte číst to samé, akorát z druhé strany, ale vy už vlastně víte, jak to dopadne. No, moc se mi nechtělo, ale když už jsem to dočetla sem, tak to dočtu. Myslím, že pan Hartl zkusil udělat pokus, ale nevím, nevím, jestli vyšel. Myslím, že moc ne. Příště bych zůstala u starého dobrého střídání kapitol. Od Hartla jsem četla všechny knížky a tato mi přišla nejméně zdařilá, třebaže nemůžu upřít autorovu snahu o vtip a aby to jakoby všechno do sebe "sedlo".

Nikkiproch
18. února

Knihu dočítám s rozporuplnými pocity. Asi to bylo zde napsáno už několikrát. Nápad napsat příběh z pohledu dvou lidí je za mě skvělý a velmi mě takové zpracování bavilo. Ale... náplň příběhu mě velmi zklamala. Příběh je čtivý, člověk se dokáže i začíst... Ale na takové zvláštní formy "happyendu" jsem asi velký cynik. :-)

m_pastorka
16. února

Nejzajímavější ne téhle knížce bylo asi ten nápad napsat příběh z pohledu dvou osob. To je asi tak vše. Nechápu úspěchy této knihy, přišla mi strašně plochá a jen jsem často kroutila hlavou nás tím, jak tohle může napadnout někoho napsat. První jsem četla Veroniku a chtěla jsem ji opravdu místy dát pár facek :D. Část Jachyma byla za mě určitě lepší a přečtení v tomto pořadí určitě zvedlo celkové hodnocení z mé strany. Každopádně si myslím, že mě tato knížka velmi odradila od pokusu si od Hartla ještě něco někdy přečíst.

JankaV80
15. února

Na knihu jsem se moc těšila, dlouho jsem ji měla zamluvenou v knihovně. Pak nastal den D a najednou ji držím v ruce. Začala jsem příběhem Jáchyma. Příběh mě ze začátku bavil, ale ve 2/3 mě nadšení z příběhu úplně opustilo (sama nevím proč). No nic, zkusila jsem příběh Veroniky a ten mě nebavil vůbec :-( Takže prozatím knihu odkládám a zkusím se k ní vrátit někdy jindy.

Laime
11. února

Nemohla jsem se začíst, ani za nic. Takto dlouho rozečtenou knihu (8 měsíců) jsem asi nikdy neměla. Příběh Veroniky jsem četla jako první. Příběh Jáchyma mne chytil více. Po přečtení mám dojem z knihy mnohem lepší než v průběhu a než jsem celkově očekávala. Takový je život. Jako v knize. Možná zkusím něco dalšího.

adevis
10. února

Na knihu jsem se moc těšila, ale bohužel musím dát jen tři hvězdy.
Začala jsem číst Jáchyma a ten se mi moc líbil, Veronika mě ani po 60 stránkách nezaujala, nudila mě. Takže knihu odkládám na později a věřím, že po čase se mi bude líbit i Veronika :-)

Rea1307
07. února

Tak, konečně jsem knihu přečetla.. Příběh s pohledu Veroniky jsem četla jako první. Líbilo se mi jak Hartl popisuje osudy i dalších lidí, nejen hlavních hrdinů. Ja tam nahuntáno několik příběhů dohromady. Některé z nich jsem četla už i v jiných knihách, ale i přesto mi to připadalo originální a milé. Veronika hodně řeší sex, ale vzhledem k tomu jakou má smůlu na chlapy se jí vlastně ani moc nedivím. U některých pasáží jsem se smála a ten konec se mi moc líbil. Jáchyma jsem četla jako druhého. Doplnil mi mezery v příběhu a možná se mi líbil i o trochu víc příběh z jeho pohledu. Je to romantik. Líbilo se mi, jak se staral o svojí sestru. Ke knize se určitě ještě někdy vrátím a rozhodně si přečtu od Hartla i něco dalšího. Ale chápu, že lidi, kteří nemají rádi několik nahuntaných příběhů v jednom toto asi moc neocení :) Za mě ale super knížka k pobavení.

Bohdana11
07. února

Hm.nic moc.Hartl asi nebude spisovatel pro měŠtítky

společenské romány Praha

Autor a jeho další knihy

Patrik Hartl

Patrik Hartl
česká, 1976

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených142x
v Přečtených2715x
v Čtenářské výzvě1006x
v Doporučených135x
v Knihotéce410x
v Chystám se číst902x
v Chci si koupit185x