Okamžiky štěstí

od:

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožije... celý text

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 4.11120
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (334)

Přidat komentář
avalonek
dnes

Hezké,jemné a milé čtení.Pěkný nápad,začala jsem Veronikou a pořád jsem přemýšlela co mě čeká u Jáchyma.A i on se mi moc líbil..Neumím si představit,kdybych měla být na jejich místě a popřát se se životem,bez toho,abych měla v rodičích oporu.Cteni pěkně utíkalo a tak sem byla rychle u konce..

gumkacik
11. srpna

Díru do literárního světa tímto počinem Hartl neudělá, ale jako odlehčené čtení na léto k vodě to ujde. V ději je velké množství "náhod", čímž se vytrácí uvěřitelnost. Rozdělení knihy na různé pohledy dvou sourozenců je celkem fajn. Doporučuji začít Veronikou, z pohledu Jáchyma totiž její postava vyzní dost nesympaticky, zatímco v její části vyprávění najdeme k jejímu chování i nějaké ty důvody. Co se Jáchyma týče, jeho část knihy má větší spád. Jeho zážitky mi ale příjdou, jakoby si tady Hartl plnil své chlapecké sny - ať už cestovatelské či erotické.

Anička.pa
11. srpna

Skvělá kniha a úžasný nápad :-) Od knihy jsem se nemohla ani na chvíli odtrhnout. Začala jsem Veronikou a začala bych s ní i znovu. Oba příběhy mě velmi zaujali, neumím posoudit, který se mi líbil více. Každý v sobě měl něco jiného, co mě na příběhu zaujalo. Jen u Jáchyma mě mrzel ten rychlý konec, kde bych přivítala ho trochu rozvinout.

Klarinet
11. srpna

Skvělý nápad. Skvělý příběh. Tohle přesně miluji na létě. Tramín, slunce a stín, voda, ptáci, cvrčci a nezapomenutelné chvíle u knih, jako je tato. Doporučuji vřele. PS. Ženy, začněte číst s Jáchymem :)

nikol6168
11. srpna

Kniha byla pěkná. Jediné co, tak jsem si říkala, koho si vybrat jako prvního, abych pak nelitovala, ale začala jsem Jáchymem a byla jsem spokojená. Kniha byla čtivá a zajímavá a ani chvilku jsem se nenudila.

Drgajda
08. srpna

Toto je presne prosta krasna kniha ze zivota, ktera pohladi na dusi. Navic je psana takovym stylem, ze se od ni neda odtrhnout. Autor je velky sympatak, se kterym bych se nekdy chtela poznat osobne :-)

Vierka_kikanika
08. srpna

Dobre napísané, ľahké letné čítanie. Bavilo ma nazerať na totožné udalosti z rôznej perspektívy a skladať si udalosti do jedného celku ako puzzle. Začala som čítať ako prvý príbeh Veroniky a ten Jáchymov ho len doplnil. Myslím, že keby som naopak ako prvú časť prečítala Jáchyma, kniha by ma až tak nenadchla.
Ale ako celok hodnotím knihu pozitívne! Výborná myšlienka spracovať osudy dvoch súrodencov týmto spôsobom, dobre napísané, aj vypointované, aj keď tých šťastných náhod tam bolo občas priveľa, krásna obálka. Palec hore!

adorjas
07. srpna

Baví ma, ako väčšina náročných čitateľov "hejtuje" Třeštíkovú, že píše populárne romány hlavne pre ženské srdcia (Bábovky). Ale zoberte si, Hartl viac-menej píše o tom istom, ale trošku vo viac surovej forme. Avšak, po porovnaní s Pražským erotikonom , vidím variáciu na rovnaký spôsob, podobné typy postáv, veľmi podobné myslenie...avšak, predsa také prirodzené, to, čo vidíme aj v našom bežnom živote. Prototyp eociami nabitého človeka.

elisa194
07. srpna

Napsat knížku z obou stran tak, aby se prolínala musela byt pořádná fuška. Hlavně nechápu, kde autor bere tolik zapletek. Začala jsem Veronikou, ale po přečtení se mi popravdě nechtěl číst druhý pohled od Jachyma, bala jsem se, ze to bude nuda, kdyz člověk ví co se stalo. Ale opak byl pravdou. Těžko říct, co se mi líbilo víc. Každopádně je to pohodove, nenáročné čtení.

Petra17
05. srpna

Příjemná oddychovka na dovolenou, léto... Četla se hezky, ale nějaký šílený zázrak, který bych musela číst ještě jednou to není :)

Beruska18
03. srpna

Kniha je psaná tak, že si můžete vybrat, odkud začnete číst příběh dvou sourozenců Veroniky a Jáchyma, kteří se po tragické smrti rodičů snaží poprat se životem .... kniha se dobře četla a pořad se něco dělo, takze děj pěkně ubíhal

hs777
03. srpna

Vyprávět jeden příběh z pohledu dvou zúčastněných tak, aby se čtenář v druhé části moc nenudil, je určitě kumšt. Pro ty už delší dobu dospělé bych doporučila začít Veronikou, aby vás pubertální pohled přesahující dvěstě stran neodradil. Nečekala jsem nic hlubokého, proto svůj účel kniha naprosto splnila - relax v tropických dnech.

tezzpoletsar
03. srpna

Krásná kniha, která se čte lehce. Úžasně vymyšlený životní příběh sourozenců, který můžeme prožívat jak ze strany Jáchyma, tak Veroniky. Někomu se více líbil ten či onen příběh, mně osobně se líbily ty příběhy - pohledy - oba, jen tak je to kompletní:) Moc se mi líbila. Doporučuji:)

Aleh
02. srpna

Tak tahle kniha mě velmi zaujala. Je to příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma. Můžete si vybrat, odkud začnete číst - příběh, který vypráví Veronika nebo z opačné strany - jak to celé viděl a vnímal a prožíval Jáchym. Já jsem začala na doporučení Veronikou. Už obálka knihy je úžasná - jsou to dětské kresby (zepředu i zezadu), které už na dálku svítí a hrají veselými svěžími barvami. Veronika i Jáchym stojí na začátku příběhu na prahu dospělosti. Ale to, zda si mohou dovolit být ještě dětmi nebo zda jsou už dospělí se vším všudy, vám kniha brzy dá odpověď.
Moc se mi líbilo, jak to bylo napsáno.. Připomínalo mi to styl psaní Petry Soukupové. Bylo tam opravdu všechno - láska, sex, manželství, rozchod, rozvod, porod, práce, podnikání, okamžiky velkého štěstí, ale také chvíle obrovského smutku a bolesti. Doporučuji.

Jamka
01. srpna

Kniha moc hezká, jen už v některých pasážích(jak U Jakuba tak u Veroniky) se mi to zdálo moc náhod najednou.

Schary
31. července

Výborné počtení, NADCHLO MĚ TO... Kniha je rozdělená na dva příběhy. Jde o osudy sourozenců, můžete si vybrat z jaké perspektivy začnete...Jedna půlka je příběh Veroniky, s tou jsem začala já: Podle mě je Veronika trochu na nervy :( Víc se mi líbil příběh Jáchyma, i když ten byl ze začátku taky dost nezodpovědný:) Hlavně asi, ale hlavní hrdinové nebyli poučeni od rodičů o antikoncepci :)) Až při přečtení celé knihy to dá ucelený obrázek.

Terculkka
31. července

Mně se kniha četla velmi dobře. Líbilo se mi, že byl hlavní příběh podán dvěma pohledy a přitom mě obě části knihy bavily. Začala jsem částí o Jáchymovi, zaujala mě více :). Při čtení příběhu Veroniky se příběh pěkně doplňoval. Oddychové čtení.

Marci70
31. července

Pohodové čtení.

mschmidtova
30. července

Zajímavý a originální nápad! Fascinuje mě, že autor dokázal sepsat ten samý příběh dvakrát, z pohledu sourozenců tak, aby čtenář mohl přečíst oba a nenudil se. Na druhou stranu je ale vidět, že knihu napsal muž. Postavy si většinou mezi sebou nic nevyříkají, buď o problémech nemluví, nebo se jen zmíní a všechno je hned jasné. Přesto jsem se ale ani chvíli nenudila a oba příběhy jsem přečetla s chutí.

Martinacertik
30. července

Velmi se mi líbí nápad čtení jednoho příběhu ze dvou stran. Knížka se mi dostala do ruky zrovna ve chvíli, kdy podobnou situaci jsem zažívala i já. Rozhodně stojí za přečtení

Snecek89
30. července

Můj první knižní Hartl. Čtivé, to ne že ne. Neotřelý nápad s dvojím vyprávěním a spousta toho, co by dobrá knížka měla mít - láska, sex, smutek, štěstí, život, smrt, překvapení. Pro mě ale příběh postrádal něco hlubšího. Právě proto mě neuspokojil ani jeden z konců, nevěřím jim. Ale trochu se děsím toho, že je to malá výpověď o generaci, do které patřím.

katsiki
30. červenceodpad!

Pro mĕ zklamání..promiskuitní,překombinované,neuvĕřitelné...do konce jsem se musela hodnĕ nutit.Slibovala jsem si,že Hartl bude patřit i k mým oblíbeným autorům, když se na tuto knihu v naší knihovnĕ čeká 41xrezervací...Bohužel to není můj šálek kávy.

Márinka
29. července

Velmi čtivé, i když - možná - pro rodičovskou generaci příliš promiskuitní. Přesto jsem si z příběhu Veroniky a Jáchyma odnesla jednu neoddiskutovatelnou pravdu, o které vím, ale často na ni zapomínám: Štěstí, to jsou jen okamžiky. Musíme si jich velmi vážit a naplno je prožívat. A když jsme v průseru, tak věřit, že TEN okamžik zase přijde :) .

angelice
28. července

Tak takhle čtivou knihu jsem už dlouho neměla v ruce...i když je její námět jedna velká nehoda, je zároveň hrozně optimistická a nevtíravě vtipná. Užila jsem si obě části a knihu četla na přeskáčku po kapitole, což se ukázalo jako dost efektní a k tomu i napínavé, protože bylo zkouškou sebeovládání přesunout se z jednoho sourozence k druhému. Výborný příběh o lidských vztazích, který mi dal tři věci. Překonávat to, co život tak rád hází pod nohy, zbytečně se nenervovat a nebát se včas odejít. Oba sourozenci člověku hned přerostou k srdci. Navíc snad tím, že knihu napsal muž, není Veronika zbytečně upovídaná a vyprávění plyne svižně i v její části. K této knize se ještě určitě vrátím, jen ji zkusím přečíst i jinou variantou. Rozhodně je silným a skvělým příběhem.

marketa1235
28. července

Do konce jsem to nezvládla, pro mě o ničem, ale možná se k tomu ještě někdy, třeba u moře na pláži, vrátím... :-)

piney
27. července

Pro mě to byla příjemná oddechovka. Začala jsem příběhem Veroniky. Veronika mě zaujala a napínala, Jáchym doplňoval otázky příběhu a překvapoval. Líbilo se mi propletení situací a odhalování pohledů z druhé strany.
Možná to bylo víc nenáročné čtení, než na které jsem zvyklá, ale kniha mě bavila a chystám si přečíst další díla tohoto autora.

Dija
26. července

Pro mě to bylo takové pohodové letní čtení, které splnilo účel odpočinkové knihy. Příběh příjemně odsýpal, občas byly situace opravdu až lehce groteskní, ale já osobně jsem nadšená. :-)

Stradivari2009
26. červenceodpad!

Pana Hartla mám rád, ale tohle opravdu nešlo dočíst. Neuvěřitelná slátanina pro náctileté. Vyhozené peníze.

novina
24. července

Moje první knížka od autora. Začala jsem osudem Jáchyma. Jeho polovina příběhu mě bavila, báječně se četla. Už během jeho příběhu jsem měla Veroniku čím dál míň v oblibě, a proto se mi její část už tak dobře nečetla. Ale nemyslím, že bych ji měla raději kdybych začala jejím pohledem :)

terezcz
23. července

Kniha se mi libila. Asi ne tak jako Prvok, Sampon..., ale i tak ji rada doporucim jako oddechovku.Štítky

společenské romány Praha

Autor a jeho další knihy

Patrik Hartl

Patrik Hartl
česká, 1976

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených142x
v Přečtených1679x
v Čtenářské výzvě682x
v Doporučených96x
v Knihotéce255x
v Chystám se číst823x
v Chci si koupit167x