Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 41332
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

marketa9252
včera

Opět skvěla kniha ke čtení !

sBety
včera

Největší zajímavostí této knihy bezesporu je možnost číst ji dvakrát "poprvé". Příběh je klasická Hartlovina, kdy se děje jedna šílenější věc za druhou a nakonec se partnerské vztahy vypořádají jaksi do kříže.

Znedla
včera

Začala jsem Veronikou a myslím, že to byla správná volba. Příběh se mi líbil, vše dávalo smysl a nakonec do sebe zapadlo. To že Veronika potká milence své matky nebo Jáchym Amy je sice trochu přitažené za vlasy, ale i mě už potkalo pár takových nemožných věcí - takže proč ne?
Po přečtení Erotikonu jsem tušila, že půjde jen o takovou oddychovku takže jsem nic velkého neočekávala. U čtení jsem se zasmála, poplakala si a zavzpomínala na své okamžiky štěstí (doufám, že mě ještě nějaké čekají :-) ). Díky za příjemně strávené čtyři dny s touto knihou.

nase_zuzu

Tohle snad ani nenapsal Hartl...

Yorika

Kniha mě nezaujala.Jednoduchá četba, která nejde do hloubky.Slabá charakteristika postav, děj který začne až příliš brzy nudit.Povrchní příběh, jenž mi až moc rychle vyšuměl z hlavy.
Je jedno jestli začnete Jáchymem nebo Veronikou.Celkový dojem z knihy to nezachrání.Bulvár v knižním vydání.

papaja

Žádná velká literatura, ale kniha se mi moc líbila. Začala jsem Jáchymem a je vážně zábava, jak se vám pak střípky příběhu dají dohromady přečtením opačné strany.

kikadoo

Tato kniha mne zklamala, ani jsem nedočetla. Při čtení jsem měla pocit, jako kdybych četla příběh v nějakém časopise....asi to bylo tím, jak děj rychle plynul bez toho, aby šel do hloubky a vše bylo dost nereálné...

katst

Dosud jsem od Hartla nic nečetla a jsem mile překvapená. Kniha je skvělá. A ač by se po přečtení jedné části mohlo zdát, že druhá už nepřekvapí, opak je pravdou :-). Začala jsem Veronikou...

Velmi promyšlený příběh.

Úžasně popsáno, co, kdo, jak a proč může ovlivnit a nasměrovat život někoho jiného a ten o tom nemá ani ponětí. Náhody neexistují, všechno má svůj důvod... Jedna věc vede k druhé...

kdu

Začala jsem od Veroniky (díky Čtenářské výzvě - Kniha začínající otázkou) a jsem za to ráda, jelikož Jáchymův příběh končí časově později a předem tak není vše prozrazeno.
Opět se jedná o oddechovou, nenáročnou a čtivou knížku. Některé zápletky jsou trochu přestřelené, ale co já vím, třeba jen vedu nudný život..
Ačkoliv jsou to dva pohledy na stejné životy a příběhy, neměla jsem pocit, že knihu čtu dvakrát. Jsou to dva díly, které do sebe navzájem zapadají.

aida44

dva lidi, 8 let a zážitky tak na pět životů, ale na tři hvězdy to je

Verunka289

Knihy pana Hartla se čtou velice snadno, člověk nemusí ani moc přemýšlet, takže pro mě ideální četba třeba do vlaku. Nápad na rozdělení knihy do dvou pohledů se mi líbí, samotný obsah a děj už ale tolik ne. Jsem už dost znechucená z toho, jak jsou si ve všech knihách lidi nevěrní, chvíli milují toho, chvíli zas někoho jiného. Nemyslím si, že by skutečný život takový byl - alespoň můj tedy ne.

SPOILER
A to, že se Veronika dá dohromady s milencem své matky nebo že se Jáchym zamiluje do bývalé přítelkyně svého "skorošvagra", tak to už mi přijde spíš z oblasti sci-fi.

felia

Ženy mnohem více čtou knihy, než muži. Proto jsou komerčně úspěšní autoři knih pro ženy. Viewegh, Hartl, Třeštíková a další. Jednou za čas se hodí číst i takové knihy

sue_partymix

Pro me je Hartlova tvorba takove prodlouzeni divcich romanu z dob dospivani. Vse predvidatelne, ale ruku na srdce, jednou za cas je treba sahnout presne po takove oddechovce. Za me super.

Dan

Mně se to líbilo, bavilo mě to. Oddechovka. Ale zkrátil bych ji, protože na mě tam bylo až moc zvratů a situací. Hodně jsem si lámal hlavu, zda psal autor nejprve z pohledu Jáchyma a pak až z Veroniky, či naopak. Nebo snad souběžně? Každopádně ten nápad se mi moc líbil. V jednom rozhovoru zmínil, že je on sám asexuální, což se při čtení knihy nechce věřit. Ale ta obálka knihy? Gistiribiligi! Kdo ví, kde se to slovo vzalo. Poprvé jsem ho četl odzadu, zda tam nebude slovní přesmička a ono asi ne...

PetraBery

Další pohodová kniha od pana Hartla. Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma, jejich starosti po smrti rodičů, prožívání radostí, nové i staré lásky... Kniha je čtivá, bavila mě celou dobu a přestože jsem zpočátku měla trochu obavy, jaké bude podání obou hlavních hrdinů, tak nakonec to bylo výborné.

Klára90

Kniha je psaná velmi lehce, hrozně moc se mi líbila ta velká sourozenecká láska a oddanost. Styl psaní pana Hartla mi prostě sedí.
Z knihy jsem si odnesla jednu myšlenku - užívej si každého krásného okamžiku, který tě dělá šťastným, protože velmi záhy může přijít "rána z čistého nebe".

Kačta

Moje první kniha od Patrika Hartla. Není to náročná četba, spíše oddychová, ale příběh je zajímavě vyprávěný z pohledu dvou sourozenců. Sami si vyberete kterou verzí začnete a o to mi kniha připadá zajímavější.

lenkaabooks

Začala jsem Veronikou. Je to zajímavý nápad, knihu rozdělit a napsat z pohledu dvou sourozenců. Příběh měl ohromný spád, vše šlo strašným fofrem, čtenář sotva vydýchá jedno a hned je tu další situace, která sune děj úplně jinam. Pohled Jáchyma některé linky osvětlil, jiné hodně překvapily. Kniha se četla dobře, jen některé vulgarismy mi přišly opravdu zbytečné.

betka2467

Dlouho jsem čekala, než jsem napíšu komentář, abych si knihu mohla nechat pořádně projít hlavou. Moje první pocity z knihy jsou určitě pozitivní, knížka se krásně četla jako oddechovka na večer nebo když jsem přišla domů utahaná. Taky se mi moc líbilo, že jsem si mohla vybrat,z které strany začnu knihu číst a tak si zvolit, který příběh chci slyšet jako první. I když jsem spíš na fantasy, Okamžiky štěstí se mi moc líbily a určitě si je ještě někdy přečtu... :)

Verchrob

Hodně se mi líbil nápad udělat dvojknihu, a proto jsem na knihu velmi těšila. Začala jsem Veronikou, živě jsem si její situace představovala, chvílemi jsem se přistihla, že se těším, až budu číst danou situaci z pohledu Jáchyma. Když jsem došla k Jáchymovi, už se mi do čtení moc nechtělo. Hodně věcí u něj překvapilo, ale i zklamalo, představovala jsem si ho úplně jinak. Jinak mi moc neseděly vulgarismy a konkrétně jmenované značky.

Clarins

Podle recenzí jsem si představovala zábavu od začátku do konce. Nestalo se tak. Stěží jsem přečetla Jáchyma, Veroniku jsem po pár stránkách odložila.

ohovnenychobot

Jedna hvezda pouze za formu zpracovani. Bylo zajimave cist stejny pribeh z pohledu dvou osob. Bohuzel, co se tyce nametu, nemuzu dat vic. Typicka zenska literatura plna ´´nepredpokladanych´´zvratu a sexu, ktera ctenare(nikoli ctenarku) tezko zaujme. Kniha by se spise hodila jako roman na pokracovani do casopisu Vlasta. Gistiribiligi Patriku Hartle:-(
Panove, necist, ztrata casu.

KateTheBlogger

Když jsem viděla rozhovor s Patrikem Hartlem, čekala jsem veselou četbu se spoustou vtipných momentů, takže jsem byla překvapená, že knížka byla tak realistická, vážná, smutná,...ale rozhodně ne přehaněn optimistická a veselá. Ale i tak mě čtení bavilo a knížka se mi líbila.
P.S. : Začala jsem Jáchymem.

caracol

Super, nenáročná, odpočinková četba.
Jako první jsem začala číst Veroniku. A myslím, že kdo první čte Jáchyma, leccos se mu prozradí. Proto bych doporučila začít s Veronikou. Jáchym mne však bavil víc:)

pet_pet

Přečetla jsem jen část Veronika, ta druhá mě již ani začátkem nenadchla :-( takže jsem ji nedočetla.
Jinak část Veronika je mazec :-)

TessOnly

Fajn oddechová knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Ikdyž děj není nějak převratný, kupodivu mě vůbec nenudil a pořád jsem chtěla a musela číst dál :) lehké, ideální třeba na dovolenou nebo prostě jen tak pro uvolnění.
Začala jsem Jáchymem a jeho půlka se mi líbila víc.

danako

Kniha pro chvile oddechu,zajimavy pohled na zivotni situaci z pohledu zeny a muze.

Jarkapos

Moc pěkná knížka od první stránky čtivá za mě velké plus :-)

Akneris

Bohužel se mi nelíbila tak jako první dvě knihy.

andelina

Mně se líbila. A moc. Z knížek Patrika Hartla za mě nejlepší :) Těším se na další knížku!