Tatérka

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/big_taterka-Nuw-386208.jpg 4.11079

Tatérka / Zlodej tetovaní 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief, 2018

Kniha Tatérka

Vlak7

Takový průměr, do 150. Strany jsem se nemohla vůbec začíst, pak mě v knihách nebaví ty myšlenkové pasáže vrahů jako to bylo zde. Vrah překvapení, čekala jsem někoho jiného. Jdu na 2.dil, snad bude lepší.

sarkaditt

Audiokniha: Skvělý přednes.
Příběh měl od začátku spád, velmi čtivě psané, bez zbytečných omáček kolem. Kniha je napínavá, netypická.

martina.tim

Tak já nevím jestli jsem četla stejnou knihu, jako všichni ostatní, ale jsem zklamaná a frustrovaná. Když začnu s klady, tak obálka je naprosto luxusní a námět zněl dle anotace také skvěle, ale to je asi vše kladné, co můžu napsat.

Bohužel jsem se nechala namlsat zdejšími chvalozpěvy i na různých FB skupinách, tak moc, že jsem od knihy nejspíše očekávala naprostou bombu, ale dostala jsem tak maximálně mokrým hadrem po čuni.

MOŽNÝ SPOILER
Tak začnu u jednotlivých postav. Třeba takový Bradshaw, ten snad musel být v minulosti bachař ne? Místo mozku z golfové hole kostku. Jediná náplň práce byla řvaní po podřízených a hraní golfu. Ten by nechal zavřít i Matku Terezu, kdyby zjistil, že dala oběti týden před smrtí požehnání.
Roryho rozhořčení chápu, když maká dlouhé roky a vysněné místo mu převezme nějaký trouba, který zrovna vyšel školu. Ale taky nebyl zcela nejostřejší tužkou v penálu.
Francis... no...jak to napsat slušně. Francis byl takový nýmand, noobík, byl tak slušnej, až byl blbej. Výslech vede ve stylu, že místo aby on vyslíchal vraha, tak vrah zpovídá jeho. Pak i vyšetřovací metody mi přišli nelogické jako například, že sériový vrah musí vraždit oběti, kteří se navzájem znají. Co je to za kravinu?? No Francise bych hnala svinským krokem na dva až pět let do nějakého výcvikového tábora ať z něj udělají pořádnýho chlapa.
Marni nebyla zas tak marná. Jako civilistka přišla v podstatě s veškerými vodítky a to ani nemusela studovat policejní školu.....
KONEC SPOILERU

Každopádně si autorka mohla daleko více pohrát s charaktery postav a děj více propracovat a byl by to skvělý thriller.

Pokud někdo, kdo ještě nečetl tuhle knihu došel až sem, tak klidně si ji přečtěte a udělejte si svůj osobní názor. Sto lidí, sto názorů. Třeba se vám bude líbit. Pro mě to byla jedna velká parodie na detektivku/thriller. Bohužel jsem si koupila zároveň s prvním dílem i ten druhý, ale ten do ruky nevezmu pěkně dlouho. Snad ho někdy v budoucnu zkusím a třeba se mi bude líbit víc. Ale moc od něj neočekávám.

EvikU.

Super detektivka, líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah mezi Francisem a Marni. I když je to neprofesionální,jsme jenom lidi. :-) Bylo to napínavý, čtivý, líbil se mi i pohled a uvažování zlodějky tetování.

Do půlky mě kniha bavila, od půlky mě strhla. Takže díky autorce Alison Belsham jsem se nevyspala, protože jsem knihu musela dočíst. :-)

Tématika tetování mě také zaujala i to, že každý tatér má svůj rukopis a kdo tomu rozumí nebo v tom pracuje může poznat, kdo práci dělal. Některé tetování je opravdu umění, ale v tomhle já jsem nepopsaný list. :-) Jedna známá s tetováním mi říká, s tetováním je to jako s chipsy. Jak jednou začneš, nemůžeš přestat. :-)

Stejně jsem to měla s touhle knihou. Doporučuji!!

kleozpatra

Řemeslně slušně zvládnutá detektivka, která je každou další stránkou přitažlivější. Tetováním se to už dneska v knihách hemží jako onehdy upírama a v chování postav taky tu a tam dojde k situaci, že kdybych si hlavu vykroutila, nedovedu si ten sled myšlenkových či emocionálních pochodů představit, natož pochopit, ale to je můj problém. S Marni do každého počasí, to je hlavní.

Haneez

Nevím,nemohla jsem se začíst, zaklapla a nedocetla

manasx

Děj tak neuvěřitelně přirozeně plynul. Ani chvilka na nádech.... Některé věci byly "trošku" předvídatelné, ale zase bylo fajn to očekávání konce zda jsem se trefila... Pro mě první kniha od autorky a velmi milé překvapení. Určitě budu číst dál.

Jaklová.katka

Hustá kniha a velmi zajímavý a originální námět. Ač tetování neholduji, bylo zajímavé nahlídnout do této skupiny lidí. Určitě dám i další díl