Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1287 381

Tatérka / Zlodej tetovaní série

1. díl >

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

Karolína7
Karolína7
předevčírem

Děj knihy byl napínavý, jediné, co se mi trochu nelíbilo, byl příliš naturalistický popis brutalit, i když v tomto není autorka zdaleka sama. Na druhé straně se jí podařilo velice dobře vykreslit vztahy mezi jednotlivými postavami. Dočetla jsem až dnes pár minut po půlnoci a už se těším, jak začnu číst "Inkoust".

TerkinKnižnySve
TerkinKnižnySve
16.02.2024 5 z 5

Alison Belshamová - Tatérka

Počet strán: 344
Vydavateľstvo: @lindeni.sk
Žáner: #thriller

Toto bola uzasna kniha.

Už od prvých strán mi bolo jasné, že to bude jeden veľký masaker so šialeným zlodejom tetovaní.

Autorka na metvolach rozhodne nešetrila a nešetrila ani na jemnosti podania vyrezávania a následného spracúvania kože.

Mladý inšpektor Francis bol úžasný a tvoril skvelú dvojku s Marnie, ktorá sa nebála ísť za svojím aby ochránila komunitu Tatérov (svoju rodinu)

Čo sa tyka zlodeja tetovaní, budem asi morbidna ale tieto časti sa mi veľmi páčili.

Policajné vyšetrovanie, ktoré brzdil hlavný komisár tu som mala chuť mu jednu plesknúť a zatriasť s ním či je normálny?! Tak mi dvíhal tlak ach bože.

Thierry "oddaný" ex-manžel, ktorý si užíva kade-tade ale rozbíja nosy každému kto sa pozrie na Marni, hoci slúži mu ku cti, že to zvládol ku koncu knihy.

Čo sa týkalo hlavného zberateľa s toho som bola paf! Výborne! Pretože pokial sa sám nepredstavil nemala som najmenšieho tušenia. Samozrejme napady som mala ake bola som vedle jak ta jedle.

Geniálna kniha a ja sa teším na pokračovanie!

Ďakujem mojim spolučitatelom, ze sme to zvládli a ďakujem @knizni_tipy_od_tricitky
Za skvely vyber knihy

#recenzieTerka #kniznizavislaci #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #alisonbelsham #zlodejtetovani #azkviz2024 #taterka

Obsah:
#sériovývrahv#obete #vyšetrovanie #tajomstvo #tetovanie #vraždy

Triler, ktorý sa vám zaryje pod kožu
Keď počas tetovacieho veľtrhu v anglickom Brightone objaví miestna tetovačka Marni Mullinsová zvláštne znetvorenú mŕtvolu, celé mesto ochromí strach. Podľa všetkého tu vyčíňa sériový vrah, ktorý zaživa vyrezáva umelecké diela z tiel obetí. Marni svoje tajomstvo skrýva a má pádne dôvody, prečo nedôverovať polícii. Ako sa však rozhodne, keď ju navštívi mladý, čerstvo povýšený inšpektor? Pomôže mu vyšetriť jeho prvú vraždu alebo sa vydá po stopách vraždiacej obludy sama?

Veveruška320
Veveruška320
25.01.2024 4 z 5

Kniha mě moc bavila,bylo to napínavé,čtivé a velké překvapení pro mě bylo kdo zabíjel,to jsem opravdu nečekala....těším se na druhý díl....

MiraRunaway
MiraRunaway
25.01.2024 4 z 5

Velmi oceňuji krátké kapitoly a čtivost. Mívám problém s tím, že detektivky/krimi se sériovými vrahy jsou "na jedno brdo", v této knize ale neotřelé téma tetování a prostředí salonů přináší něco navíc. Vlastně všichni hrdinové knihy jsou lidští, sympatičtí a zajímaví. Nejlepší věc v knize byl Francis vs. ucho psa Pepříka :) Akorát závěrečné pranice na několik stran bych klidně oželela, to tam už přece bylo ve třech čtvrtinách...

Timkim
Timkim
26.12.2023 4 z 5

Tak pokud to srovnám s prvotinami z českých luhů a hájů, například s "detektivkami" od pí. Klevisové, je to jako nebe a dudy. Tohle je detektivka kde nechybí napětí. Ano, závěr je velice uspěchaný, dalo by se tam dát pachateli možnost uniknout, ale i tak, napětí tam bylo. Uvidím jak další v sérii, ale nebylo to vůbec špatné. Bavilo mě to. 85%

Chesterton
Chesterton
16.11.2023 3 z 5

[audiokniha]
Nakonec to nebylo špatné. Marni je fajn žena do nepohody, Francis uchazející policejní zelenáč. Prostředí tatérů vystižené celkem smysluplně, zápletky se sériovým vrahem mě skoro vždy baví...
Trocha humoru, když se nám Francis s Marni spřátelí nad vodkou...
Zpracování není nikterak dechberoucí, ale vyhovovaly mi krátké kapitoly a čtivost.
V rámci žánru lehce spotřebního braku, odpočinek v průměrné pohodě, zejména na zpestření poklidných pracovních víkendů třeba :o)
Ani audiopodoba nebyla v ničem mimořádná.
Ale už mám doma Inkoust v papíru...
3/3

Mišák240
Mišák240
15.08.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem čekala o trochu více napětí. A teď jsem ještě zjistila, že kniha má pokračování, mám se nač těšit.

Privilegius
Privilegius
01.08.2023 3 z 5

Na prvotinu to vůbec nebylo špatné. Příběh měl docela spád a tématicky se mi to líbilo. Další pokračování této série si určitě přečtu.

Tereza197
Tereza197
17.07.2023 5 z 5

Několik let v kuse jsem četla pouze knihy od Nesba, Keplera a Cartera, proto pro mě bylo ze začátku poněkud těžší, přijít nové autorce a jejímu stylu psaní, na chuť. Nicméně poté, co jsem se do knihy opravdu zakousla, četla se mi jedním dechem. Jako "člence komunity potetovaných" se mi námět moc líbil a ještě před dočtením jsem běžela pro další dvě autorčiny díla. Těším se na inkoustové pokračování.

KnihomolkaAnna2
KnihomolkaAnna2
17.07.2023 5 z 5

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se do knížky pořádně začetla, ale když se stalo, celou noc jsem četla, abych zjistila jak to dopadne. Opravdu čtenáře hodně napínají, ale stojí to za to.

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
09.07.2023 3 z 5

Tato kniha má rozhodně zajímavý nápad, to se jí nedá odepřít. Zpracování už ale tak valné není.
Popravdě bych to celé shrnul tak, že pokud začínáte s thrillery, tak toto bude skvělá první zkušenost. Pokud jste v tomto žánru ale zkušenější, tak vás to asi úplně nenadchne.
Postavy jsou dobré. Marni mě bavila svojí bezprostředností a tvrdohlavostí a vyšetřovatel Francis byl postaven do velmi zajímavé situace. Protože ho povíší ve velmi mladém věku, což mu u ostatních kolegů na důvěře moc nepřidá. To bylo super. Ale zároveň to tam i nějak skončilo. Ani teď nemám pocit, že bych o postavách něco víc věděl. Skončilo to jen u povrchových informací, které byli důležité pro vývoj příběhu, což je škoda.
Co mě ale vytáčelo do běla jsou neustálé kapitoly vraha. Myslím, že se shodneme, že pokud se v detektivce objevují kapitoly vraha, většinou to je super a příběh to dobře dokresluje. Tady autorka z vraha pomalu udělala hlavní postavu. Přitom budete pořád číst, jak strašně fňuká, má příšerný život atd. atd. Děkuji, pochopil jsem to na straně deset, nemusím o tom číst pořád dokola.
I jeho totožnost jsem odhadl poměrně snadno.
Stále si ale stojím za tím, že pro začátečníky se jedná o dobrou volbu. Pro nás milovníky thrillerů a detektivek to ovšem úplně není.

L.Helena
L.Helena
04.07.2023 4 z 5

Audiokniha
Dobrý příběh, zajímavé prostředí. Některé situace sice trochu předvídatelné, ale i tak mě to bavilo.

berila
berila
30.06.2023 4 z 5

No tedy, zase výborný začátek nové série, ve které určitě budu pokračovat a k přečtení ji doporučím.

knihomolkadorfa
knihomolkadorfa
25.06.2023 3 z 5

Zajímavý námět, hlavní postavy sympatické, četla se dobře, ale ... Prostě tomu něco chybělo.

monishek
monishek
24.06.2023 5 z 5

Skvely pribeh, ktery se cetl jedním dechem. Napeti nechybelo a kratke kapitoly tomu dávaly spád. Zvolené tema tetovani mi prislo zajimave a hlavni postavy sympatické. Urcite si prectu i dalsi dil. Jen tedy mi moc nedával smysl inzulin s nízkou hodnotou cukru, kdyz prave inzulin snižuje glykemii, ale tak to je jen malá výtka. Pribeh jsem si uzila.

sassenkka
sassenkka
22.05.2023 5 z 5

Přiznám se, že od této knihy jsem žádná velká očekávání neměla. Chtěla jsem prostě vyzkoušet něco jiného, méně známého autora, méně profláklou sérii. A jak to tak bývá, objevila jsem tuhle skvělou věc a jsem nadšená.
Příběh mě chytl od první kapitoly, bylo to hrozně čtivé, napínavé a místy pěkně nechutné. Potrhlá hlavní hrdinka Marni v kombinaci s trochu fádním vyšetřovatelem Francisem pro mě vytvořili boží duo.
Takže bavilo moc, určitě půjdu i do dalších dílů.

petrpospa
petrpospa
08.05.2023 4 z 5

Dobrý nápad, dobře napsané. Normálně bych to hodnotil plným počtem, teď 4 hvězdy jen proto, že plný počet už dnes ode mě dostal Patterson a Robotham.

vodovodnice
vodovodnice
23.04.2023 2 z 5

Knížku jsem si sehnala a přečetla na základě recenzí a v 90% se recenze strefí i do mého vkusu, ale tentokrát jsem narazila na knížku asi pro jiné čtenáře.

Na můj vkus byla pro mne knížka... dost slabý čajíček. Některé situace mi přišly i dost přitažené za vlasy.
Ale styl psaní je fajn, čte se to dobře.
Ale knížku pošlu do světa, moc z toho odvařená nejsem.

Acquenta
Acquenta
06.04.2023 3 z 5

Nespoutaná, odvážná, tvrdá, ale zároveň citlivá..taková byla Marni...to napětí mezí ní a Francisem bylo od začátku znát, tudíž jsem nebyla ani překvapena, že.....knížka sice nebyla taková ta wow, ta nejvíc top ze světových ,, topek " , ale nápad se mi líbil a četla se dobře...teda až na popisky stahování kůže..doporučuji nečíst u jídla :-D

sipkulka
sipkulka
05.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka se pěkně četla, příběh zajímavý. Avšak více než 3 hvězdy dat nemohu a to z důvodu nesrovnalostí až věcí které naprosto postrádají logiku. Například: to jako tatér z festivalu nepoznal že je Sam žena?