Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

Vlak7
21.06.2022 3 z 5

Takový průměr, do 150. Strany jsem se nemohla vůbec začíst, pak mě v knihách nebaví ty myšlenkové pasáže vrahů jako to bylo zde. Vrah překvapení, čekala jsem někoho jiného. Jdu na 2.dil, snad bude lepší.

sarkaditt
20.06.2022 5 z 5

Audiokniha: Skvělý přednes.
Příběh měl od začátku spád, velmi čtivě psané, bez zbytečných omáček kolem. Kniha je napínavá, netypická.

martina.tim
08.06.2022 1 z 5

Tak já nevím jestli jsem četla stejnou knihu, jako všichni ostatní, ale jsem zklamaná a frustrovaná. Když začnu s klady, tak obálka je naprosto luxusní a námět zněl dle anotace také skvěle, ale to je asi vše kladné, co můžu napsat.

Bohužel jsem se nechala namlsat zdejšími chvalozpěvy i na různých FB skupinách, tak moc, že jsem od knihy nejspíše očekávala naprostou bombu, ale dostala jsem tak maximálně mokrým hadrem po čuni.

MOŽNÝ SPOILER
Tak začnu u jednotlivých postav. Třeba takový Bradshaw, ten snad musel být v minulosti bachař ne? Místo mozku z golfové hole kostku. Jediná náplň práce byla řvaní po podřízených a hraní golfu. Ten by nechal zavřít i Matku Terezu, kdyby zjistil, že dala oběti týden před smrtí požehnání.
Roryho rozhořčení chápu, když maká dlouhé roky a vysněné místo mu převezme nějaký trouba, který zrovna vyšel školu. Ale taky nebyl zcela nejostřejší tužkou v penálu.
Francis... no...jak to napsat slušně. Francis byl takový nýmand, noobík, byl tak slušnej, až byl blbej. Výslech vede ve stylu, že místo aby on vyslíchal vraha, tak vrah zpovídá jeho. Pak i vyšetřovací metody mi přišli nelogické jako například, že sériový vrah musí vraždit oběti, kteří se navzájem znají. Co je to za kravinu?? No Francise bych hnala svinským krokem na dva až pět let do nějakého výcvikového tábora ať z něj udělají pořádnýho chlapa.
Marni nebyla zas tak marná. Jako civilistka přišla v podstatě s veškerými vodítky a to ani nemusela studovat policejní školu.....
KONEC SPOILERU

Každopádně si autorka mohla daleko více pohrát s charaktery postav a děj více propracovat a byl by to skvělý thriller.

Pokud někdo, kdo ještě nečetl tuhle knihu došel až sem, tak klidně si ji přečtěte a udělejte si svůj osobní názor. Sto lidí, sto názorů. Třeba se vám bude líbit. Pro mě to byla jedna velká parodie na detektivku/thriller. Bohužel jsem si koupila zároveň s prvním dílem i ten druhý, ale ten do ruky nevezmu pěkně dlouho. Snad ho někdy v budoucnu zkusím a třeba se mi bude líbit víc. Ale moc od něj neočekávám.

EvikU.
04.06.2022 5 z 5

Super detektivka, líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah mezi Francisem a Marni. I když je to neprofesionální,jsme jenom lidi. :-) Bylo to napínavý, čtivý, líbil se mi i pohled a uvažování zlodějky tetování.

Do půlky mě kniha bavila, od půlky mě strhla. Takže díky autorce Alison Belsham jsem se nevyspala, protože jsem knihu musela dočíst. :-)

Tématika tetování mě také zaujala i to, že každý tatér má svůj rukopis a kdo tomu rozumí nebo v tom pracuje může poznat, kdo práci dělal. Některé tetování je opravdu umění, ale v tomhle já jsem nepopsaný list. :-) Jedna známá s tetováním mi říká, s tetováním je to jako s chipsy. Jak jednou začneš, nemůžeš přestat. :-)

Stejně jsem to měla s touhle knihou. Doporučuji!!

kleozpatra
24.05.2022 3 z 5

Řemeslně slušně zvládnutá detektivka, která je každou další stránkou přitažlivější. Tetováním se to už dneska v knihách hemží jako onehdy upírama a v chování postav taky tu a tam dojde k situaci, že kdybych si hlavu vykroutila, nedovedu si ten sled myšlenkových či emocionálních pochodů představit, natož pochopit, ale to je můj problém. S Marni do každého počasí, to je hlavní.

Haneez
15.05.2022 2 z 5

Nevím,nemohla jsem se začíst, zaklapla a nedocetla

manasx
10.05.2022 4 z 5

Děj tak neuvěřitelně přirozeně plynul. Ani chvilka na nádech.... Některé věci byly "trošku" předvídatelné, ale zase bylo fajn to očekávání konce zda jsem se trefila... Pro mě první kniha od autorky a velmi milé překvapení. Určitě budu číst dál.

Jaklová.katka
05.05.2022 4 z 5

Hustá kniha a velmi zajímavý a originální námět. Ač tetování neholduji, bylo zajímavé nahlídnout do této skupiny lidí. Určitě dám i další díl

Peggy2711
01.05.2022 3 z 5

Nelíbil se mi styl vyšetřování, policii se do toho pletl kde kdo a není divu, protože jim to taky všechno vyslepičili a vozili je i na místa činů. Jinak druhá půlka o hodně lepší.

Kanimůra2
24.04.2022 2 z 5

já jsem asi něco na začátku knihy přehlídla. Proto jsem vůbec nepochopila, proč si hlavní inspektor vybral právě tuto tatérku (i když našla mrtvolu) za hlavního poradce. Proč jí uprostřed vyšetřování vyslepičí všechny podrobnosti, proč zrovna za ní běhá neustále pro rady a proč se od ní nechá peskovat. A když se dozví, že holka byla zavřená (kde je prověření korunního svědka?) stydí se-bojí se- žinýruje se- zeptat proč byla zavřená... Tak jsem knihu na straně 158 zavřela a je mi jedno, kdy byl vrah.

novina
24.04.2022 5 z 5

Jako první jsem četla Inkoust, ale vlastně to vůbec nevadilo. Četla jsem jedním dechem, bavilo mě napětí mezi Marni a Francisem.

Pavlina50
20.04.2022 5 z 5

Další ze zvrhlých a hodně sadistických thrillerů s novým a neotřelým námětem – z prostředí tetovacích salónů. Děj měl dostatečnou dynamiku a ubíhal tak rychle, že jsem neměla ani potřebu nijak hádat a tipovat pachatele a obecně…vlastně přemýšlet vůbec nad ničím. Prostě jsem to jen rychlým tempem tak nějak „konzumovala“.

Ale bavilo mě to hodně.

Vlastně až po dočtení mi došlo, že nějaké (a možná ne malé) výhrady by se určitě našly.
Možná mi konec připadal uspěchanější, než jsem chtěla, možná jsem čekala hlubší rozbor motivace činů hlavního padoucha a více vysvětlení propojenosti naznačených faktů vyplývajících z vyšetřování, možná bych uvítala podstatně větší propracovanost postav, možná tam bylo dost nelogičností a nepravděpodobných náhod…možná mi nesedělo tak nějak všechno dohromady.

Hodně věcí mi připadalo docela nedotažených (např. třeba bratr exmanžela a význam jeho postavy v této knize… že by třeba jen kvůli seznámení s postavou a očekávání jeho větší role až v dalších dílech této série???). I s hlavními postavami si autorka mohla určitě více pohrát, vůbec jim nebylo „vidět do hlavy“, chyběly mi jejich vlastní myšlenky, působily dost ploše a bylo obtížné k nim najít nějaké ať už sympatie nebo nesympatie. Možná za to mohla absence ich-formy, celé to vlastně bylo jen vyprávění a suché přijímání informací.
Naopak ich-forma nescházela u pachatele – vsunuté kapitoly s jeho myšlenkami byly sice kratičké, ale naprosto vypovídající, emotivní a děsivé a posouvaly knihu na vyšší level. Bohužel, přesně to mi chybělo u postav hlavních – náhled do jejich mozku.

Když si to teď po sobě čtu, vlastně nevím, jestli bych neměla výrazně přehodnotit počet hvězdiček…ale nakonec to nechám tak. Asi by to bylo ode mne dost pokrytecké. Bez ohledu na všechny výše uvedené „mouchy“ jsem totiž knihu opravdu přečetla na jeden zátah a jedním dechem. Čtení pro zábavu dokonale zafungovalo.
I když se mi sice kniha navzdory nápisu na obálce knihy určitě „nezaryla pod kůži“, pořád si myslím, že je to nenáročný, slušně vystavěný, solidní thriller… a když dáte mozku dovolenou, fungovat může skvěle.

March
17.04.2022 4 z 5

Tak za mě docela dobré. Jasně, bylo to občas přetažené, ale zase nové prostředí, co se týká tetování, takže zajímavá zápletka. Ten"dream team" policie, šílenost, jedem větší nesympat, než druhý. Povýšeny inspektor, ten byl jediný jakž takž...četlo se to rychle, kapitoly nebyly dlouhé a pro mě překvapení, kdo byl zloděj...půjdu na druhý díl, dle hodnocení lepší, tak uvidíme...

šipek
12.04.2022 4 z 5

Tak za mě slabší 4 hvězdičky. Téma dobré, kniha se čte sama a přečteno za pár dní. Co mě ale dost vadilo byly hlavní postavy této detektivky. S takovými vztahy jsem se snad ještě v žádné knize nesetkal.

E.Wictoria
02.04.2022 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila při náhodném procházení knihkupectví. Je to moc krásná kniha se zajímavou dějovou linkou. Jediné co mi občas trochu vadilo je že nic, nic a najednou informace na kterou čekáte půlku knihy jen tak plácnutá v rozhovoru mezi postavami. Jinak asi není co vytknout, někomu to může vyhovovat. Za mě spokojenost a určitě kouknu po dalším díle.

Titas9001
25.03.2022 4 z 5

Tuhle sérii jsem měla dlouho v plánu a nakonec jsem přečetla všechny tři části, jak jdou za sebou. Přestože by se mohlo zdát, že se tohle téma musí vyčerpat, tak kupodivu jsou všechny díly čtivé a neztrácí dech. Tatérka nám představuje všechny protagonisty na pozadí hodně zvráceného pachatele s ještě zvrácenějším motivem. Konec se mi zdál trochu překombinovaný a vykonavatelka " poslání " by tam snad ani nemusela být. Pachatel mě nepřekvapil.

danielavachova
17.03.2022 3 z 5

Téma knihy super,psáno velmi čtivě,nejvíce se mi líbili pasáže jak uvažoval vrah.

evineckY
13.03.2022

Teda!!!! Holky, jak něco takového můžete číst a říct, že je to dobré ?!
Začala jsem poslouchat audio knihu a myslela jsem, že se pobliju, když mu šla uřezat hlavu. rozhodně to nedoposlouchám ani nehodnotím, protože žádné knize bych nedala odpad. Rozhodně musím začít číst anotace :-(

kacaaba
11.03.2022 3 z 5

Obálka se mi líbila, anonce byla poutavá, žánr jasný. Jen jsem od toho čekala trochu víc. Četlo se to dobře, žádná hluchá místa, ale přišlo mi to takové nedokončené. Postavy měli zajímavý život, ale přišli mi málo představený. Když jsem konečně začala někoho poznávat, autorka to najednou uťala a skočila dál. To mě dost mrzelo. Jako chování nadřízených při vyšetřování bylo až nechutný. Za mě takové neurazí, ale zrovna nenadchne. Třeba další díly budou lepší, úplně nezavrhuju.

Makůvka
01.03.2022 4 z 5

Docela slušný thriller. Dobře se četl, žádná hluchá místa a tatérské prostředí bylo fakt zajímavé. Ale to policejní prostředí a ty vztahy mezi sebou, co tam mají!!! Neměli by vyšetřovatelé pracovat jako tým a né si házet klacky pod nohy?!!!
No jsem zvědavá na druhý díl...