Tajemství porodních bab přehled

Tajemství porodních bab
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273117/bmid_tajemstvi-porodnich-bab-AJ8-273117.jpg 4 351 351

Neva Bradleyová představuje ve své rodině už třetí generaci porodních bab. Práci miluje stejně jako matka a babička a chápe ji jako tradicí umocněné poslání. Nyní je sama gravidní a ze všech sil se snaží utajit okolnosti svého těhotenství a početí, zvláště pak identitu otce dítěte. Rodině i spolupracovníkům tvrdí, že žádný otec prostě neexistuje. Pro její matku Grace je dceřino tajnůstkaření nesnesitelné. Čím víc však Grace na dceru naléhá, tím víc se Neva uzavírá a zarytě mlčí... S celou situací se musí vyrovnat také Floss, Nevina babička. Jen ona zná šedesát let staré tajemství, které v mnohém připomíná vnuččinu pozici a jehož vyzrazení by mohlo neodvolatelně zasáhnout do života celé rodiny. Skrývat pravdu je pro obě čím dál těžší. Není nakonec moudřejší a pro všechny lepší přiznat, jak to všechno bylo? Je lepší pravdu navěky tajit nebo s odhalením čelit nutným následkům?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Secrets of Midwives , 2015

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství porodních bab. Přihlašte se a napište ho.

Kristy.Seb
07.03.2024 4 z 5

Někdy tajemství v sobě lidi drží tak dlouho, že dokonce zapomenou, proč to vlastně dělají.

Chyby, nespravedlivá odsuzování a selhání jsou vlastně tou nejkrásnější součástí života.

Když jste k něčemu přinuceni, nemáte jinou možnost, než se s tím smířit.

Kniha byla skvělá. Líbilo se mi prostředí porodních bab.

MiraRunaway
28.02.2024 4 z 5

Tři vypravěčky. Tři generace porodních bab. Originální zápletka s otcovstvím byla střídána kontroverzní kauzou ohledně domácích porodů a (klasicky nejlepšími) flash backy z mládí 83leté paní Florence. Bavilo mě to moc. Zase trochu jiná forma, zajímavé čtení. Akorát ta romance ve vysokém stupni těhotenství mi přišla malinko nereálná, ale to je velmi subjektivní vjem.

uzivatel83509
29.07.2023 5 z 5

Knihu jsem původně chtěla přečíst a prodat, ale byla skvělá a tak zůstává u mě v knihovně. Nechyběla v ní záhada ohledně otcovství, dávné tajemství, romantika a porody.
Příběh byl hezky napsaný z pohledu tří žen, které asistovaly, jako porodní sestry (báby, duly)
Neva pracuje v nemocnici a je těhotná. Její babička Floss je opředena tajemstvím z minulosti. Matka Grace asistuje rodičkám u domácích porodů a nemá ráda lékaře... Neva své těhotenství před nimi tají až do poslední chvíle... kdo je ale otec dítěte, které Neva čeká? :-)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Tajemství porodních bab v seznamech

ve Čtenářské výzvě65x

Štítky knihy

pro ženy tajemství romantika porodnictví porodní asistentky rodinná tajemství

Autorovy další knížky

Sally Hepworth