Hodná sestra přehled

Hodná sestra
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467325/bmid_hodna-sestra-wLj-467325.jpg 4 513 513

Hodná sestra je příběh o sestrách dvojčatech - Rose a Fern, které neměly lehké dětství kvůli matce. Jsou si velmi blízké a Fern coby autistka je na svou sestru Rose citově vázaná. Když Rose nedokáže otěhotnět, Fern se rozhodne sestře pomoci - jen si musí najít otce pro plánované dítě. To otřese základy života, který si Fern pro sebe pečlivě vybudovala, a rozproudí temná tajemství z minulosti. Hodná sestra je svérázný až šokující příběh o tom, co rodiny skrývají...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Good Sister , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hodná sestra. Přihlašte se a napište ho.

Dresia
20.07.2024 5 z 5

No tedy, tohle bylo opravdu moc pěkné. Asi mám novou oblíbenou autorku.

Deia
19.07.2024 3 z 5

K tejto knihe som sa dostala vďaka výzve tuto na DK - kniha, kde je nejaká postava knihovníčkou a navyše, táto aj vyzerala zaujímavo. A naozaj to bol príjemný príbeh, len nie nejak silný. Fern so svojím vnímaním sveta je sympatická, len škoda, že nikde nebola napísaná jej diagnóza (aj keď tipujem to na poruchu autistického spektra). Hlavne vďaka tomu to bolo celkom zaujímavé, že akými rôznymi spôsobmi môžu ľudia vnímať svet a ako môžu premýšľať. Jej kapitoly sa mi páčili, aj keď miestami sa mi zdali rozťahané. Rose svoje kapitoly má skrz svoj denník a tie boli také zvláštne - ako bolo jasné, že niečo na nej bude, ale netrafila som sa úplne presne. Ich vzťah ma väčšinu času dosť rozčuľoval - Fern bola až príliš dôverčivá, Rose až príliš manipulatívna. Ale priznám sa, že väčšinu zvratov, ktoré sa stali na konci, som nečakala, aj keď taký ten hrubý odhad mi vyšiel. Príbeh sa vôbec nečítal zle, strany mi rýchlo plynuli, len na môj vkus to bolo málo napínavé a dosť predvídateľné, taktiež to u mňa nepatrí k tým príbeh, ktoré by mi dlho ostali v hlave. Ale bol to príjemne strávený čas.

THERISA
16.07.2024 4 z 5

Je to takové sympatické čtení. Fern je výborná! Autorka umí dobře napínat a píše opravdu skvěle. Je to celé trochu přitažené, ale jen trochu, takže vám to zase až tolik nevadí. Příjemný, svěží vítr ve svém žánru. Těším se na další knihy autorky.

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

10 právě čtených knih podle uživatelů (únor)

15.02.2022

10 právě čtených knih podle uživatelů (leden)

17.01.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Hodná sestra v seznamech

v Právě čtených9x
v dalších seznamech5x

autismus tajemství psychologické romány těhotenství sestry životní krize

Sally Hepworth
australská, 1980