Poslední nádech

Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se do zamilovala muže, kterého vlastně vůbec neznala…

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249785/posledni-nadech-XCW-249785.jpg 4.1165

A single breath (2014)

Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Poslední nádech

Martiiiik

Kniha se mi moc líbila. Byla hodně akční, měla spád a strašně rychle utekla :-) člověk prostě nemohl přestat číst, aby se dozvěděl, jak to celé dopadlo :-) dokonce z ní plyne i poučení, že by člověk neměl nikomu věřit :-) ale je tu i hodně naděje, že z velké hrůzy může vzniknout i něco krásného :-) doporučuji :-)

janina66

Mně se kniha velice líbala. Byla jsem ráda, jak to skončilo. Kniha se líbila víc než Modrá. A rozhodně na tuto knihu hned tak nezapomenu.

i.stefany
21.12.2018

Kniha má zajímavý námět a je nesmírně čtivá. Na pozadí tragické události se začíná odvíjet příběh, který rozplétá dávná tajemství a lži. Čtení jsem si užila i přesto, že některé zápletky předem odhadnete a tušíte, jak se bude příběh vyvíjet. Je trochu škoda, že k realitě má daleko, a tak ho za pár dní pustíte z hlavy a nic po něm nezbude, ale v tu danou chvíli je to příjemné čtení.

bigben
16.11.2018

Měla jsem chuť na červenou knihovnu s prvky krimi, ale už od padesáte strany bylo jasné, jak to dopadne. Za mě špatná volba....

Refadora
10.11.2018

Taková pohodovka, čekala jsem trochu víc napětí a spíš thriller než pomalu plynoucí romanticky laděný příběh, ale i tak to bylo fajn. Doporučuji Modrou od stejné autorky, tam je i trochu toho napětí.

L.Helena
10.11.2018

Mně se kniha líbila. Potřebovala jsem si odpočinout po drsných severských detektivkách, takže se mi trefila do noty. Nic brutálního, prostě příběh zahalený tajemstvími, která se postupně odkrývají. Což se mi líbilo víc než u Modré, kde veškerá odhalení jsou až na úplném závěru. Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala.

Dresia
04.11.2018

Tato autorka má dobré konce, což je v dnešní době plus. Ale propracovat se tam, to bylo utrpení. Hlavní hrdinka na ránu.

plamínek21
02.11.2018

Má druhá kniha od této autorky. Jako první jsem přečetla Stíny nad zálivem, kdy jsem si pomyslela, že je to dobrý sloh a trochu přitažený příběh. Nádech považuji za limonádku, prvoplánovou, těžko uvěřitelnou a překombinovanou akci a další šanci autorce nedávám. A pokud si porodní asistentka může vyrazit na X týdnů do Tasmánie a jen tam tak reflektovat a lelkovat, tak jsem fakt pro Brexit :-) A Modrou číst nebudu.

ivana02
24.10.2018

Nezáživná vztahovka... očekávala jsem napětí, jinak bych do ní nešla. Tato byla navíc neskutečně překombinovaná a asi každému musí být hned od začátku jasné, jak se děj bude vyvíjet. Dost mě štvou hrdinky - chudinky - které se jen tak seberou, odjedou ze svého bydliště, zaměstnání a žijí několik týdnů či měsíců na druhém konci světa, naprosto v pohodě, peníze neřeší, všichni jim pomáhají... Prostě normálka... :-)

Nessta
16.10.2018

Mě to až zoufale nebavilo. Naprosto předvídatelný děj, předvídatelná i ta romantika, hrdinka neschopná se postarat sama o sebe. Dočetla jsem poctivě až do konce, ale žádný zázrak se nekonal. Dvě hvězdy jen za slibný rozjezd..

ladyka
02.10.2018

Další čtivá knížka od autorky (četla jsem již Modrou, která byla za 5*) a jsem opět nadšená. Otáčíte stránku za stránkou a objevujete jedno odhalení - pro hrdinku Evu značně šokující - za druhým, v tom autorka rozhodně nešetří. Líbí se mi styl, lehký na čtení a přitom poutavý, okořeněný napětím i romantikou, ale žádný brak. Příjemné zakončení to vše korunuje.

Joshanda
23.09.2018

Skvělá oddychovka.

Kekik
13.09.2018

Tato autorka umí popsat prostředí tak krásně, že si vždycky přeji být tam. Neprožívat ty černé chvilky, ale to ostatní- být u moře, potápět se, prozkoumávat podmořský svět, mít chatku..., domek..., bungalov..., a žít v souladu s přírodou. Příběh mě zaujal hned od počátku. Postupně se rozkrývají další a další informace a já společně s Evou pátrala po odpovědích. Odpovědi nehledá jen Eva, ale i Saul, Dirk...
Příběh doplňují vnitřní rozhovory Jacksona.
Těším se na další knihy Lucy Clarke.

Janča089
25.08.2018

Žádné velké napětí nebo šokující drama, ale zajímavý děj i s milostným příběhem. Jen některé věci by v reálném životě byly asi složitější, než jak proběhly v této knize.

Spark
18.07.2018

Oddechova kniha, lehce predvidatelny dej, ale bavila me.

eva2114
14.07.2018

Trosku lepsia, nez priemerna. Lepsia nez Modra od tejto autorky.

ctenarkaEva
13.07.2018

Odpočinková kniha, kterou jsem přečetla za odpoledne. Příběh ve skutečnosti nebyl tak napínavý, jak slibovala anotace, ale četl se mi dobře. Zajímalo mě, jaká tajemství o svém manželovi Eva objeví. Postupně už se děj dal odhadovat, i když některé situace, které se objevovaly, mi přišly až příliš překombinované. Doporučuji jako odpočinkovou četbu třeba na dovolenou nebo jako oddech od detektivek a thrillerů.

Mandlevest
08.07.2018

Odpočinková četba, spíše psychologický román s výraznou romantickou linkou. V poslední době jsem četla několik thrillerů s podobným námětem a tahle knížka mi přišla jako "kafíčko". Nicméně čtivé a zkusím ještě Modrou.

pavčape
25.06.2018

Příjemná knížka, při četbě které přestávám vnímat čas. Příběh byl jednoduchý a lehce předvídatelný. Tušila jsem, že konec bude takový jaký opravdu byl. Příběh sice trochu připomínal červenou knihovnu, autorka pomalu odkrývala pravdy a lži, kterých se utonulý manžel v životě dopustil, některé detaily byly lehce "přitažené za vlasy" , nicméně příběh plynul a aniž si to čtenář uvědomil, byl konec...

Toňula
25.06.2018

Knihu jsem si půjčila na základě kladných recenzí zde a musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Čtivý příběh o rozplétání lží, deziluzi i naději v příběhu ženy, která po nečekané smrti manžela zjišťuje, že se provdala za člověka, který nebyl tím, kým se zdál. Postupné odhalování pravdy je sice bolestné, ale přesto svým způsobem očistné a Eva dostává šanci na nový život a snad i vztah..

Zdenička007
19.06.2018

Také velice dobrá kniha, spíše holčičí čtení tedy, ale dobré. Autorka umí hezky napínat a pomalu odhalovat...

ArwenAragorn
15.06.2018

Čerstvě provdané Evě se manžel utopí v Anglii při rybolovu. Zdrcená Eva po nějaké době odjíždí do jeho rodné Tasmánie, kde zjistí, že její manžel byl úplně jiný člověk, než jakého ho znala.
Je to odpočinková četba (trošku psychothriller) a bavila mě moc. Ale vůbec jsem nezáviděla Evě při jejím těžkém rozhodování.

Effka
11.06.2018

Pěkně napsaná kniha, začetla jsem se hned od první stránky a úplně mě pohltila dokud jsem ji nedočetla. Líbila se více než Modrá od této autorky.

Barbanka
08.06.2018

Kniha se čte velmi dobře. Ideální někam na dovolenou nebo pro chvíle, kdy chce člověk číst něco lehčího....

veronika9143
31.05.2018

Hezká, opravdu pěkná kniha. Vůbec jsem nečekala, že se mi tak dobře bude číst. Líbilo se mi, jak je kniha proložená dopisy, nebo myšlenkami Jacksona. Děj ubíhal rychle, nikde jsem se nenudila. Autorku neznám, je to moje první kniha, ale chci si přečíst další.

Urbana
19.03.2018

Pěkně napsaný příběh, líbila se mně, stojí za přečtení.

P.ary
24.02.2018

Co dodat? Krásná kniha, která mě chytla už od prvních stránek... Měla jsem problém jí odložit a přestat číst... Já mohu jedině doporučit. Za skromnou obálkou se skrývá úžasný příběh :-)

ivdol
07.12.2017

Nevím. Milá knížka, ale pro mě - neurazí, nenadchne.

Aneleh
12.11.2017

Bylo to čtivé, ale trochu moc zbytečně natahované. Navíc nemám ráda potápění, ale příroda a prostředí je dobře vykreslené. Je to romantický příběh, který má však k realitě dost daleko. Nedovedu si představit, která žena by měla tolik finančních prostředků na tak dlouhé pátrání. Z čeho vlastně žila Eva, se nepíše, zato stále cestovala. Už během čtení se dalo leccos domyslet a ten konec, který si máme taky udělat podle svého...dohromady mi to vlastně moc nedalo a dočetla jsem jen ze zvědavosti.

Nikola995
19.09.2017

Skvělá kniha,napínavá od začátku do konce a jsem moc ráda,jak to dopadlo.Hlavní hrdinka byla velmi silná osobnost,jelikož takovou nálož lží by zvládl málokdo. Jsem moc ráda,že jsem na tuto knihu narazila.Doporučuji všem ženám :-)

lhaní, lži romantika příroda moře a oceány

Lucy Clarke

Lucy Clarke