Poslední nádech

Poslední nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249785/bmid_posledni-nadech-XCW-249785.jpg 4 309 104

Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se zamilovala do muže, kterého vlastně vůbec neznala…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A single breath , 2014

BetyN.
13.04.2024 2 z 5

Kdybych na začátku knihy věděla, že to takhle skončí, ani bych se do ní nepustila. Měla jsem věřit svému instinktu, když mi příběh od první stránky přišel natahovaný a přitažený za vlasy. Zápletka, 6 postav a popisy přírody nejsou na tak dlouhý román dostatečně nosné, byť autorka má dar psaní a místy mě čtení bavilo. Výsledný dojem je však zklamání.

tereza1964
02.02.2024 4 z 5

Kniha je spíš oddechovější, jsou tam krásné popisy přírody.

sestricka1
02.11.2023 2 z 5

Dávám jen dvě hvězdy a to jen za popis ostrova, přírody a moře. Jinak byl pro mne děj slepenec neuvěřitelných událostí, sotva jsem se prokousala ke konci.

Rosana
20.08.2023 5 z 5

Nadherna kniha, presne muj styl. Malo postav, krasny pribeh, uzasne popisy prirody a postav. Takze velice doporucuji. Tesim se na dalsi knizku od teto autorky.

MiskaMa
31.07.2023 5 z 5

Dostala jsem se k trochu starší knížce od mé oblíbené autorky. Opět je hlavním tématem moře a mezilidské vztahy. Tahle knížka byla spíš odpočinková, bez velkých zvratů. Lucy Clarke opět parádně popsala charaktery postav a přírodu, tentokrát Tazmánii. Určitě doporučuji a už netrpělivě vyhlížím autorčinu Rozlučku na ostrově.

Jenny46
28.06.2023 3 z 5

Další kniha od Lucy Clarke na jeden večer odpočinková četba.
Zatím pro mě nejslabší příběh, předvídatelné čtení, které mi dlouho v hlavě nezůstane...

MiraRunaway
03.04.2023 3 z 5

Nádherná příroda Tasmánie s jedinečnou atmosférou místa byl takový balzám na duši. Nádherné popisy života v moři. Jinak dějová linka se mi zdála místy poměrně vleklá. Odpočinková kniha bez překvapení a šokujících zvratů. Ale ta příroda...ach...

Lena78537
01.04.2023 3 z 5

Lehké, odpočinkové čtení, nad kterým netřeba moc přemýšlet. Konec byl od počátku dost předvídatelný, a na můj vkus až moc přeslazený.

xena2711
06.02.2023 3 z 5

Potřebovala jsem odpočinkové čtení a to kniha bez problémů splnila. Autorka píše velmi čtivě, jen ta zápletka byla taková jak z romantického filmu.

Termaap
27.12.2022 4 z 5

Má již třetí kniha od Lucy Clarkeové, kterou můžu směle zařadit mezi své oblíbené autorky. Vím, že pokud vydá další knížku, bez váhání ji házím do košíku.

POSLEDNÍ NÁDECH je opět velmi napínavý a já se od něj nemohla odtrhnout, protože jsem nutně potřebovala znát závěrečné rozuzlení příběhu.

Nemyslím, že bych si ještě za pár let detailně vybavila celý děj, ale kniha mě moc bavila a čtení jako takové jsem si moc užívala, což je přesně ten důvod, proč mám literaturu tak ráda:).

Ulrika
26.11.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, moje první zkušenost s autorkou a rozhodně ne poslední. Příběh mě úplně vtáhl a kniha se četla jedním dechem, až mě mrzelo, že nemá více stránek:) Postavy i příroda skvěle popsány a do Saula jsem se sama zamilovala:) Rozhodně doporučuji!!

Pavlína2019
09.11.2022 5 z 5

Výborné!
Kniha se čte lehce a úplně sama. Jsem moc spokojená.

Napínavé, pěkně napsané, krásné popisy přírody a hlavně postav.
Komplikované situace, člověk si říká, jak by se sám zachoval...

Trošku jsem měla obavy, zda to na mě nebude moc zamilované, ale ne, tak akorát - tím, že je kniha opravdu zajímavá a napínavá.

Výjimečně jsem hned zkraje odhadla, jakým směrem se bude ubírat.
Ale spoustu ostatních zvratů jsem nečekala.

Takže super - i tato kniha, od autorky již druhá mě nadchla - a doporučuji!

Allla9
03.11.2022 5 z 5

Co je pravda a co je lež? Postupné rozplétání příběhu mě moc bavilo. Třešničkou na dortu byl popis přírody a moře se všemi jeho krásami.

archivářka115
18.10.2022 4 z 5

Čtivá knížka, krásný popis moře a potápění. Stále jsem čekala, jak to dopadne. Naštěstí setkání nedopadlo tak naivně, jak jsem předpokládala.

maličkán
27.08.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, měla jsem ji sebou na dovolené u moře a v tom prostředí jsem ještě lépe vnímala popisy moře, příboje, potápění. Mimochodem i Modrou jsem již dřív četla, také plné hodnocení.

Jirinamac
03.08.2022 4 z 5

Bála jsem se, že to bude nějaká přeslazená slaďárna, ale je to příjemné čtení s představou krásného přírodního prostředí, kde jsou i rodinné problémy začínající už v dětství dvou bratrů. Žádná světová literatura, ale odpočinkové čtení, které mě bavilo.

Youn@n
13.06.2022 3 z 5

Pěkná kniha, ale od skvělé spisovatelky jsem čekala na konci víc.

berila
14.05.2022 3 z 5

Takové oddychové čtení mezi těmi všemi thrillery. Autorka píše čtivě, takže si k ní ráda odskočím, když potřebuji trochu vydechnout

bupilla
17.02.2022 5 z 5

Toto mi tak dobre padlo :)
Moja druhá kniha od autorky a zase úplná spokojnosť. Píše proste výborne.
Aj keď téma sa celkom často vyskytuje v románoch, Lucy ju spracovala mimoriadne pútavo, uveriteľne, citlivo a láskavo.
A to prostredie - krajina, kde sa dej odohráva, tá atmosféra, ach.
Príbeh má všetko - romantickú linku, jemné napätie, pútavosť, dobre vykreslené zaujímavé postavy, atmosféru a kniha sa číta tak neuveriteľne ľahko, aj keď sa dotýka vážnych tém.
Po dočítaní mi ostal krásny pocit a plná myseľ dojmov a myšlienok, ktoré ma bavili... už je to pár dní od dočítania, ale stále vo mne doznieva a premýšľam nad ňou.
Teším sa na ďalšie diela autorky, ktorá sa stala mojou obľúbenou :)

Buchtičkajani
28.01.2022 3 z 5

Předvídatelny děj i konec, čekala jsem víc napětí, tady bylo spíš vztahové napětí , ale jako odechovka dobrý.

moře a oceány příroda romantika lhaní, lži

Lucy Clarke
britská, 1981