Poslední nádech

Poslední nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249785/bmid_posledni-nadech-XCW-249785.jpg 4 309 104

Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se zamilovala do muže, kterého vlastně vůbec neznala…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A single breath , 2014

Joshanda
23.09.2018 5 z 5

Skvělá oddychovka.

Kekik
13.09.2018 5 z 5

Tato autorka umí popsat prostředí tak krásně, že si vždycky přeji být tam. Neprožívat ty černé chvilky, ale to ostatní- být u moře, potápět se, prozkoumávat podmořský svět, mít chatku..., domek..., bungalov..., a žít v souladu s přírodou. Příběh mě zaujal hned od počátku. Postupně se rozkrývají další a další informace a já společně s Evou pátrala po odpovědích. Odpovědi nehledá jen Eva, ale i Saul, Dirk...
Příběh doplňují vnitřní rozhovory Jacksona.
Těším se na další knihy Lucy Clarke.

Janča089
25.08.2018 4 z 5

Žádné velké napětí nebo šokující drama, ale zajímavý děj i s milostným příběhem. Jen některé věci by v reálném životě byly asi složitější, než jak proběhly v této knize.

Spark
18.07.2018 3 z 5

Oddechova kniha, lehce predvidatelny dej, ale bavila me.

eva2114
14.07.2018 4 z 5

Trosku lepsia, nez priemerna. Lepsia nez Modra od tejto autorky.

ctenarkaEva
13.07.2018 3 z 5

Odpočinková kniha, kterou jsem přečetla za odpoledne. Příběh ve skutečnosti nebyl tak napínavý, jak slibovala anotace, ale četl se mi dobře. Zajímalo mě, jaká tajemství o svém manželovi Eva objeví. Postupně už se děj dal odhadovat, i když některé situace, které se objevovaly, mi přišly až příliš překombinované. Doporučuji jako odpočinkovou četbu třeba na dovolenou nebo jako oddech od detektivek a thrillerů.

Mandlevest
08.07.2018 4 z 5

Odpočinková četba, spíše psychologický román s výraznou romantickou linkou. V poslední době jsem četla několik thrillerů s podobným námětem a tahle knížka mi přišla jako "kafíčko". Nicméně čtivé a zkusím ještě Modrou.

pavčape
25.06.2018 3 z 5

Příjemná knížka, při četbě které přestávám vnímat čas. Příběh byl jednoduchý a lehce předvídatelný. Tušila jsem, že konec bude takový jaký opravdu byl. Příběh sice trochu připomínal červenou knihovnu, autorka pomalu odkrývala pravdy a lži, kterých se utonulý manžel v životě dopustil, některé detaily byly lehce "přitažené za vlasy" , nicméně příběh plynul a aniž si to čtenář uvědomil, byl konec...

Toňula
25.06.2018 4 z 5

Knihu jsem si půjčila na základě kladných recenzí zde a musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Čtivý příběh o rozplétání lží, deziluzi i naději v příběhu ženy, která po nečekané smrti manžela zjišťuje, že se provdala za člověka, který nebyl tím, kým se zdál. Postupné odhalování pravdy je sice bolestné, ale přesto svým způsobem očistné a Eva dostává šanci na nový život a snad i vztah..

Zdenička007
19.06.2018 4 z 5

Také velice dobrá kniha, spíše holčičí čtení tedy, ale dobré. Autorka umí hezky napínat a pomalu odhalovat...

ArwenAragorn
15.06.2018 5 z 5

Čerstvě provdané Evě se manžel utopí v Anglii při rybolovu. Zdrcená Eva po nějaké době odjíždí do jeho rodné Tasmánie, kde zjistí, že její manžel byl úplně jiný člověk, než jakého ho znala.
Je to odpočinková četba (trošku psychothriller) a bavila mě moc. Ale vůbec jsem nezáviděla Evě při jejím těžkém rozhodování.

Effka
11.06.2018 5 z 5

Pěkně napsaná kniha, začetla jsem se hned od první stránky a úplně mě pohltila dokud jsem ji nedočetla. Líbila se více než Modrá od této autorky.

Barbanka
08.06.2018 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře. Ideální někam na dovolenou nebo pro chvíle, kdy chce člověk číst něco lehčího....

veronika9143
31.05.2018 5 z 5

Hezká, opravdu pěkná kniha. Vůbec jsem nečekala, že se mi tak dobře bude číst. Líbilo se mi, jak je kniha proložená dopisy, nebo myšlenkami Jacksona. Děj ubíhal rychle, nikde jsem se nenudila. Autorku neznám, je to moje první kniha, ale chci si přečíst další.

Urbana
19.03.2018 5 z 5

Pěkně napsaný příběh, líbila se mně, stojí za přečtení.

P.ary
24.02.2018 5 z 5

Co dodat? Krásná kniha, která mě chytla už od prvních stránek... Měla jsem problém jí odložit a přestat číst... Já mohu jedině doporučit. Za skromnou obálkou se skrývá úžasný příběh :-)

ivdol
07.12.2017 3 z 5

Nevím. Milá knížka, ale pro mě - neurazí, nenadchne.

Aneleh
12.11.2017 4 z 5

Bylo to čtivé, ale trochu moc zbytečně natahované. Navíc nemám ráda potápění, ale příroda a prostředí je dobře vykreslené. Je to romantický příběh, který má však k realitě dost daleko. Nedovedu si představit, která žena by měla tolik finančních prostředků na tak dlouhé pátrání. Z čeho vlastně žila Eva, se nepíše, zato stále cestovala. Už během čtení se dalo leccos domyslet a ten konec, který si máme taky udělat podle svého...dohromady mi to vlastně moc nedalo a dočetla jsem jen ze zvědavosti.

Nikola995
19.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha,napínavá od začátku do konce a jsem moc ráda,jak to dopadlo.Hlavní hrdinka byla velmi silná osobnost,jelikož takovou nálož lží by zvládl málokdo. Jsem moc ráda,že jsem na tuto knihu narazila.Doporučuji všem ženám :-)

Aleh
18.06.2017 4 z 5

Napínavý příběh, který vás vtáhne do děje hned na začátku a nepustí vás, protože chcete vědět, jak to bude dál. Příběh je opředen spoustou tajemství a tak vás zajímá, co je vlastně pravda a co je lež. Eva krok za krokem zjišťuje, že nic není tak, jak to kdysi bylo a že svého manžela vlastně vůbec neznala. Při pobytu v Tasmánii, kde pátrala po jeho minulosti, objevila i kouzlo potápění, protože se najednou objevila v úplně jiném světě, kde nic pozemského neplatí. Čeká vás děj plný záhad a také překvapivých odhalení.

moře a oceány příroda romantika lhaní, lži

Lucy Clarke
britská, 1981