Stíny nad zálivem

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379856/stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4.3310

Last Seen (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Cosmopolis

Liss93

Je to jako lavina. Jedno malé tajemství na sebe nabalí další a další až nakonec dojde k tragédii. U dost věcí jsem měla jasno hned na začátku, ovšem jak je to se zmizením Jacoba a celou tragédií před lety mi jasné nebylo. A něco mi na konci chybělo, nedokážu přesně říct co, ale nemůžu kvůli tomu dát plný počet.

Prateri

Stíny nad zálivem - nesmírná bolest v srdci, tíha skutečné pravdy zakrytá lží, kterou matka chrání svého syna, zpřetrhané vztahy - tak to je působivé drama v zálivu. Kniha, kterou jsem nemohla odložit i přes veliký smutek, který se mne při čtení držel.

Miro67

Malá komunita na ostrovním výběžku, stará i nová tajemství, propletené vztahy, láska, žárlivost.Koktejl zaručující napětí do poslední stránky.

petula22

Po dlouhé době opravdu povedený Thiller!!! Zajímavé neotřelé téma, velmi čtivě zpracované, hodně zvratů. Zaslouženě 5 hvězd.

monik84

Úžasná kniha - chytí od začátku až do konce . Děj je svižný a napínavý. Když už si myslíte , že víte jak to je, tak za pár stránek zjistíte , že nic nevíte :-D. Super čtení .

Modrásek16
28.12.2018

Kniha se mi moc líbila a závěr byl teda fakt dobrý. Nemohla jsem knihu odložit.

gordon13
28.12.2018

Krásná kniha...krásný příběh, pořád ještě cítím vůni moře, sůl...a smutek. Thriller bez jediné chyby, perfektní!!

Zuzka222
27.12.2018

Od knihy jsem prostě čekala víc. Děj byl strašně roztáhlý a občas až nudný - stačil by poloviční rozsah. Žádný wau efekt s rozuzlením se také nekonal. Hodnotím jako slušný průměr.

Devil-Ivet
23.12.2018

Thriller s poutavým námětem a slibovaným čtenářským zážitkem. Bohužel se mi nedařilo se začíst, bylo to zbytečně zdlouhavé a občas nudné. Ale přesto se mi líbilo vzpomínání v podání Isly. Její bolest je stále patrná a stejně jsem byla zvědavá, co se tenkrát doopravdy stalo.

PaniJani
23.12.2018

Potvrdila jsem si, že Lucy Clarke není pro mě úplně to pravý ořechový. Knížka je dobrá, ona píše taky dobře, ale nemám z toho nic víc než "DOBRÝ". Opět se v knížce prolínají různé časové linie (až mám pocit,že to poslední dobou už v knihách pomalu jinak ani nejde...), ze začátku to pro mě bylo táhlejší, posledních cca 100 stran naopak dokázalo dát trochu napětí.
Zkrátka šla jsem do ní s trošku větším očekáváním.

Pepina19
23.12.2018

Kniha mě bavila i když tam na můj vkus bylo hodně lží, nato že to byly nejlepší kamarádky si v nejzásadnějších věcech lhaly, nebo mlčely dlouhé roky. V podstatě šlo o to kdo je víc, zda matka, přítelkyně, nebo manželka. Každopádně to není špatné čtení.

daja51
10.12.2018

Od samého začátku až do jejího konce je to velmi čtivá kniha- příběh je napínavý, gradující a nutící vás číst stále dál a dál...konec překvapivý - dala bych i více hvězd, vřele doporučuji.

niki7763
08.12.2018

Za mě skvělá kniha , která upoutá hned od začátku ... Žádná omáčka kolem. Děj plynulý, dobře čtivý, napínavý. Plno zvratů, bez jediné nudné stránky. Tak se mi to líbí. Jen mě trochu zklamalo rozuzlení hlavního tématu. Myslím, že je dosti nereálné aby se tělo nikdy nenašlo , když byl příběh takový, jaký byl. Upřímně jsem si myslela, že se dozvíme víc o činech lidí, kteří se na situaci podíleli. Možná trošku nedotažené ale i tak ... Skvělé drama od začátku do konce :)

Hadroska
02.12.2018

Kniha má velmi zajímavý konec.

irefir
29.11.2018

Řekla bych, že jak kniha postupovala a blížila se ke konci, napětí stále gradovalo. Líbilo se mi uspořádání kapitol, stále mě udržovalo v nejistotě, jak se vlastně některé události staly. Pěkné.

manu1993
27.11.2018

Vyborna kniha.Thrillery ctu celkem casto a ne vzdy me chytnou od prvni stranky, ale zde to bylo jednoznacne. V knize je plno zvratu az do posledni kapitoly. Nic neni jak se zda. S kazdou novou kapitolou jsem potrebovala vedet co je pravda a co lez. Davam pet hvezd.

verushka19
16.11.2018

Super knížka. Moc se mi líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Za chvíli jsem ji měla přečtenou.

SimonaP
15.11.2018

Knížka mě bavila moc, posledních asi sto stran bylo opravdu napínavých. Stylem mi trochu připomínala Moriarty, pořád, až do konce, nevíte, co se vlastně stalo.

Toňula
06.11.2018

Stíny nad zálivem nejsou klasickým thriller, spíše psychologickým dramatem, kdy zmizení syna jedné z vypravěček příběhu rozpoutá kolotoč strachu, vzpomínek i nečekaných odhalení křivd i tajemství minulosti, která v tomto momentě dostihuje všechny přítomné, kromě jiného i matky druhého chlapce, který utonul, když se oba kdysi nečekaně ocitli na širém moři. Postupné odhalování toho, co se tehdy stalo a jak to souvisí s přítomností udržuje v napětí od začátku až do konce a nastoluje otázky viny i zodpovědnosti za vlastní chyby, které pak fatálně dokážou změnit životy ostatních.

Kykeka
05.11.2018

Příběh dvou žen, nejbližších přítelkyň, a jejich dvou synů, z nichž jednoho za tragických okolností nevydá moře v jeho deseti letech a druhý se ztratí při sedmém výročí zmizení toho prvního.

Ve vyprávění děje se Sára s Islou střídají - z nichž Sára popisuje současnost a Isla vás přivádí k současnosti prostřednictvím vyprávění minulosti.

Děj je poměrně zamotaný, má spoustu zvratů, ve kterých se mísí lži, tajemství, strach, nedůvěra, ale i síla mateřské lásky a odhodlání. Vše se čtenáři odkrývá postupně, ale téměř nikdy to není tak docela finální verze pravdy. Bohužel má příběh i slepé linie např. role policejního vyšetřování je utlumena, jakoby vlastně ani nebyla.

Do poslední chvíle jsem netušila, jak to tedy vlastně bylo, nicméně z těch 360 stran by kniha mohla mít s přehledem o sto stran méně - děj se mi hrozně táhnul, přišlo mi to pořád dokola od ničeho k ničemu a rozjelo se to až na posledních šedesáti stranách.
Jsem z toho tak nějak na vážkách a vidím to na slabší průměr.

Mini.Baby
23.10.2018

Knihou jsem se prokousávala dloouho, pro nedostatek času. Nenutilo mě to kvůli ní probdít noci..., ale když to vezmu dokola a kolem, byla dobrá ;)

intelektuálka
20.10.2018

Bod zlomu je moment, kdy se váš život rozdělí na předtím a potom ...

To vidím jako hlavní myšlenku tohoto dobře napsaného psychologického románu - těch bodů je tu více a týkají se všech zúčastněných postav ...

O tom, kolik pravdy i lži snese přátelství - i partnerství...
O tom, kam až daleko dokáže jít mateřská láska ...

O nedůvěře, která naruší jejich vztahy ...

O svědomí, pocitu viny a cestě k odpuštění...

Je to smutný příběh - ale určitě stojí za přečtení.

sabca
19.10.2018

Mně se kniha na rozdíl od některých komentářů zde moc líbila a dobře se mi četla. Bylo to napínavé, smutné a konec jsem neodhadla. Doporučuji

reňa30
15.10.2018

Několikrát jsem knihu odložila,ale dostala šanci-psychologický román,který zvláště ženám trochu nasadí brouka do hlavy...za mne 3 hvězdičky,čekala jsem od knihy víc,ale možná mi jen neseděl námět.

Nixa
09.10.2018

Vůbec nevím co si o knize myslet. Četla se mi dobře. Kniha byla napínavá, pořád se v ní něco dělo. Vždy, když už to vypadalo na nějaké to přiznání a rozuzlení, příběh se znovu zamotal a vše bylo jinak. Už jsem nevěděla komu věřit a možná proto jsem z knihy malinko zklamaná. Tolik přetvářek a lží, až mi z toho bylo opravdu smutno.

Jakira
08.10.2018

Když jsem ještě před půlkou knihy uhodla co se stalo se zmizelým Jacobem, myslela jsem si, že zbytek knihy už mě bude nudit. Můj tip se nakonec potvrdil, ale i přesto mě bavilo číst dál, protože zvratů nakonec bylo hodně a kniha si tak udržela napětí až do poslední stránky. Hodnotím tedy pozitivně.

111moni
07.10.2018

Velmi zvláštní kniha, příběh, kdy minulost a lži jsou přítomny na každé stránce a ovlivňují tak postavy, jejich chování, pocity, činy. Ve chvíli, kdy už si člověk řekne...aha...tak se zase dozví novou informaci. Zajímavý příběh plný lží, které se hromadí,aby ubližovaly. Tajemství,která nevyřčena vyvolávají další tajemství.

Jančislava
07.10.2018

Od knihy jsem neočekávala nic velkého a tak jsem byla míle překvapená. Pro mě byla kniha zajímavá a nakonec napínavá a smutná. V noci se mi to pořád honilo v hlavě. Není to detektivka, ale příběh jednoho přátelství, někdy stačí maličkost a věci dostanou spád, jaký by nás ve snu nenapadl. Za mě doporučuji, připomnelo mi to knihy od Moriarti a tu já ráda.

ctenarkaEva
04.10.2018

Zajímavé, ale hodně smutné téma ztráty dítěte. V knize prožívají tuto těžkou ztrátu hned dvě hlavní hrdinky, obě stejně, ale přesto každá jinak. Jeden z chlapců zmizel před 7 lety a druhý právě v den výročí tohoto zmizení. Jedná se o náhodu?
Kniha se mi četla dobře, střídavé vyprávění obou hlavních hrdinek mi nijak nevadilo. Nenazvala bych tuto knihu thrillerem, ale spíše psychologickým románem.

Effka
30.09.2018

Pro mě byla tato kniha celkem zklamáním, předchozí dvě knihy této autorky se mi líbily více. Nemohla jsem si zvyknout na střídavé vyprávění dvou žen, hodně jsem se v tom ztrácela, až jsem měla chuť knihu odložit. Až když jsem si zvykla kdo je kdo, děj mě celkem vtáhnul, a ke konci už se mi nechtělo ani od knihy odcházet, jak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Za mě tedy takový průměr, kniha nenadchne, ale ani neurazí. U mě to bylo asi hodně vysokým očekáváním.