Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379856/stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4.6140

Last Seen (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Cosmopolis

kneslova
předevčírem

Knize dávám 5 hvězdiček a poohlídnu se po dalších knihách autorky. Nemyslím si, že by to byl thriller, je to spíše psychologický román. Jak tu už někdo napsal je to rozbor duší dvou kamarádek. Je to příběh depresivní, každá postava knihy v sobě nese pocit viny a podle toho se cítí a jedná. Přitom si nemyslím, že viníky jsou, prostě ty situace nese život. Lze chápat Islu i Sáru. Mistrně napsáno.

romana0733

Kniha se mi líbila, sice pomalejší rozjezd, i toho napětí tam moc nebylo, až na konci. Dobře se to četlo, jen ten konec mohl být více dotažený, co se týče Jacoba.

pavčape

Knížka o tom, jak jedno dávné tajemství změní osudy několika lidí. Moc dobrá četba, trochu jinak vystavěný příběh hlavních hrdinek. Sáry, která v reálném čase pátrá po synovi Jacobovi, který zmizel jedné noci z poloostrova, a Isly, která ve vzpomínkách pátrá po tom, co se mohlo stát před sedmi lety, kdy se v moři utopil její syn Marley... Jak moc zasáhly události před sedmi lety do vztahu nejlepších kamarádek a jejich blízkých? Jak moc ovlivnilo Sářino trauma z dětství to co se stalo potom? Nelze více rozvádět děj příběhu, je nutno jej přečíst!

prestiggio

Cakala som viac. Nič moc.

Zara

Mám se cítit divně, když se mi kniha nelíbila ani z poloviny tak jako níže hodnotícím???

M100

Velmi čtivá, napínavá kniha. Nenudila jsem se ani chvilku. Několikrát jsem si myslela jak to dopadne, ale najednou bylo všechno jinak a tak jsem mohla dumat dál a stejně mě konec překvapil. Super zážitek. Mrknu i další knihy od teto autorky.

amladar

Úžasný příběh, pět * je málo.

perpe2a

Kniha se mi líbila, závěr byl nečekaný. Opravdu jde o dobrý psychothriller, což já můžu a tudíž doporučuji.

ZuzanaL

Na jednu knížku / rodinu toho bylo tak nějak příliš. Utopené dítě, zmizelý syn, potrat, zamilování se do starší ženy, otec, co není otec.... ale ten konec se mi líbil. To jsem opravdu nečekala. Taky se jsem ráda četla ty pasáže popisující rozpad vztahu dvou kamarádek. Super knížka na léto. Chtělo se mi prchnout do domku na pláži.

lukasguran

Začátek celkem nudný, ale postupně děj gradoval a nakonec to byla skvělá knížka

Beruska18

Musím říct, že ze začátku jsem se trochu trápila a přemýšlela, zda knihu neodložit, vydržela jsem a jsem za to ráda, neboť nakonec to byl velmi zajímavý příběh s velmi překvapujícím koncem.

katst

Nemohu tvrdit, že by pro mě celá kniha byla naprosto strhují, ani, že se od ní nedalo odtrhnout. V půlce příběhu jsem se začínala trochu nudit a bojovala s nechutí číst dál... Závěr knihy však dohnal, co chybělo začátku. Rozuzlení příběhu pro mě bylo překvapením.

Silwinka87

Tak to byla zajímavá knížka..Na začátku hodně zvláštní,nějak jsem se nemohla chytit..Sára mě teda dost štvala..Pořád jsem čekala,kdy to přijde a ono to PŘIŠLO!!
Nakonec musím dát plný počet hvězdiček..
Příběh dvou kamarádek,které rozdělila tragédie a noční můra všech rodičů ..Příběh plný lží,polopravd a děsivých faktů,které vám nedovolí knížku odložit.Příběh o tom,že matky jsou pro své děti ochotné udělat všechno na světě..
Doporučuji..

Jitty82

Skvěle napsaný thriller, který nenechá čtenáře vydechnout. Přečteno za jeden den.

Danago

Za mě to opět zachránil konec. Dlouho jsem nebyla z děje nijak nadšená. Je to opravdu hodně psychologické a tím i dost pomalé. Postavy tu jsou vykresleny spíše negativně , žádné z postav ať už hlavních nebo vedlejších jsem nijak moc nefandila. I když konec byl velice napínavý a překvapivý , tak převážná většina knížky pro mě byla průměrná.

bezzink

Knizku jsme si koupila hlavne na zaklade vysokeho hodnoceni na databazi. Musim urcite autorku pochvalit za ctivost, srozumitelnost a krasne popisy prostredi, pocitu a atmosfery, ktere vas vtahnou do deje a uplne to vsechno vidite pred ocima. Bohuzel pro me kniha nemela uplne stoprocentni spad, nehorela jsme nedockavosti, abych uz vypadla z prace a pustila se do cteni. Stacila mi kazdy vecer takova slaba pulhodinka. Na druhou stranu se mi libil ten gradujici konec, to bylo az strhujici a clovek to musi docist za kazdou cenu. Suma sumarum stoji za precteni, jen ja asi nepatrim do cilove skupiny psychothrilleru.

Trustty

Pěkný promyšlený příběh. Kniha je čtivá a chytlavá už od začátku. Konec překvapivý.

agatha2

Mé první setkání s autorkou a jsem velmi spokojená. Kniha měla skvělou atmosféru postupně odkrývaného tajemství, úplně jste cítili slaný mořský vzduch a čekali jste, co se stane a co se vlastně tehdy před sedmi lety stalo. I přesto, že mi hlavní protagonisté nebyli úplně sympatičtí, i tak jsem si četbu užila. Je hrozné, co vše se může stát a jak moc to ovlivní životy zainteresovaných.

kiraa

Pecka letošního léta. Snad poprvé se mi stalo, že se sympatie k jednotlivým aktérkám stěhovaly jako tažní ptáci. Najednou jsem si neuměla vybrat můj domácí tým a komu zafandit :) A když už jsem si řekla, že vím, tak během pár stran jsem věděla, že vím velký prd.

kytarka

Před sedmi lety se Jacobovi utopí v moři jeho nejlepší kamarád, on jen o vlásek unikl utopení a byl zachráněn. Když slaví své sedmnácté narozeniny, tak zmizí. V tento den je i výročí mrtvého Marlyho. Kde je Jacob? Startuje tedy vyšetřování, které odkrývá zároveň pravdu jak to bylo s utopením kamaráda.
Ze tačátku mi kniha dost připomínala takové ty známé děje, které se objevují v mnoha knihách alktuálně. Následně se děj trochu změnil a v tom mi přišla kniha zajímavá, nicméně moc mě nenadchla, tak abych ji doporučila dále. Hodnotím ji jako dobrou knihu, ale nic na co bych vzpomínala.

lencze

Velice napínavé počtení, knihu jsem prakticky nedokázala odložit. Příběh byl vystavěn promyšleně, pravda byla odhalována pozvolna postupně v průběhu celé knihy, což neumožnilo čtenáři zůstat v klidu ani na chvíli.

rodak

Komentář níže přesně.Tady jsem dal přednost vysokému hodnocení.Ne že by to bylo tak špatné ale strašná spousta nelogických náhod,aby to vše do sebe zapadalo.A ta překombinovanost na konci.

Titas9001

Dušezpyt dvou kamarádek, jejichž přátelství ovlivní tragická událost stará 7 let a právě teď nastala doba, aby se odkryla všechna dávná tajemství. A že jich teda bylo ! Sice jsem knihu dočetla, ale bylo to pro mě těžké a depresivní čtení. Žádná velká akce, jen sáhodlouhé psychologické rozbory. Autorka mě dosud míjela, ale nakonec mě dostihla na základě akce 3v1 a mám stažené všechny zatím u nás vydané romány. I jsem se řídila místním vysokým hodnocením, ale zřejmě nejsem ta pravá cílová skupina. Další dvě knihy si opravdu ponechám, až nebudu mít nic ke čtení, což se mně nestává moc často.

Januli

Výborně napsaná kniha plná emocí, lži, dramat. Konec trosku překombinovaný, za něj stahuju hvězdičku. Jinak moc čtivé a dobře napsané.

Kaetana

Velmi čtivé a napínavé psychologické drama a opravdu těžko se mi knihu odkládalo...Dokonale promyšlený příběh..a závěr?Když už jsem si myslela,že všechno vím a vše mi dává smysl...přijde další šokující odhalení...Knihu rozhodně doporučuji!

Šánka

Vynikající, dokonalá kniha ! Přečetla jsem docela hodně psychothrillerů, ale Stíny nad zálivem patří k těm nej, co žánr nabízí.
Nádherně vystavěný příběh, vyprávěný z pohledu matek obou chlapců, střídavě v současnosti, kterou dohání minulost, její tajemství, malé i velké lži, tragédie....
Nestává se mi, že by mě psychothriller dohnal k slzám, Stínům nad zálivem se to ale povedlo.
Velké doporučení !!!

Illaa

V první polovině knihy jsem byla hodně nadšená, pak jsem byla už jen zvědavá, jak se vztah dvou nejlepších kamarádek a sousedek vyvine. Kniha je plná flashbacků, což se mi líbilo, dává knize jasný spád událostí v minulosti.

Bei

Wow! Mistrovsky vystavěný, psychiku drtící thriller až do úplně posledních slov poslední kapitoly.

veronika9143

Už jsem od autorky četla Poslední nádech, kterou jsem hodnotila kladně. Proto jsem byla zvědavá na novinku, kterou nedávno vydali. Byla skvělá, moc se mi líbila, nikdy nevíme, co se stane. Jak moc je silná láska matky, jak moc je důležitá pravda, uškodí, nebo pomůže? Otázka, která se nedá zodpovědět správně.

Určitě si přečtu i další knihu, která vyšla jako první. Jenom mám takový pocit, že spisovatelka miluje moře, pláže a katastrofy spojené s vodou. Objevuje se to ve všech třech knihách.

snoopylady

Tak ta byla dost dobrá. plná napětí i psychologických rozborů lidské duše. Vždy, když už jsem si myslela, že vím co a jak, ukázalo se, že se pletu.
Za mě plný počet hvězdiček.