Stíny nad zálivem

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379856/stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4.4249

Last Seen (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Grada

intelektuálka

Bod zlomu je moment, kdy se váš život rozdělí na předtím a potom ...

To vidím jako hlavní myšlenku tohoto dobře napsaného psychologického románu - těch bodů je tu více a týkají se všech zúčastněných postav ...

O tom, kolik pravdy i lži snese přátelství - i partnerství...
O tom, kam až daleko dokáže jít mateřská láska ...

O nedůvěře, která naruší jejich vztahy ...

O svědomí, pocitu viny a cestě k odpuštění...

Je to smutný příběh - ale určitě stojí za přečtení.

sabca

Mně se kniha na rozdíl od některých komentářů zde moc líbila a dobře se mi četla. Bylo to napínavé, smutné a konec jsem neodhadla. Doporučuji

reňa30

Několikrát jsem knihu odložila,ale dostala šanci-psychologický román,který zvláště ženám trochu nasadí brouka do hlavy...za mne 3 hvězdičky,čekala jsem od knihy víc,ale možná mi jen neseděl námět.

Nixa

Vůbec nevím co si o knize myslet. Četla se mi dobře. Kniha byla napínavá, pořád se v ní něco dělo. Vždy, když už to vypadalo na nějaké to přiznání a rozuzlení, příběh se znovu zamotal a vše bylo jinak. Už jsem nevěděla komu věřit a možná proto jsem z knihy malinko zklamaná. Tolik přetvářek a lží, až mi z toho bylo opravdu smutno.

Jakira

Když jsem ještě před půlkou knihy uhodla co se stalo se zmizelým Jacobem, myslela jsem si, že zbytek knihy už mě bude nudit. Můj tip se nakonec potvrdil, ale i přesto mě bavilo číst dál, protože zvratů nakonec bylo hodně a kniha si tak udržela napětí až do poslední stránky. Hodnotím tedy pozitivně.

111moni

Velmi zvláštní kniha, příběh, kdy minulost a lži jsou přítomny na každé stránce a ovlivňují tak postavy, jejich chování, pocity, činy. Ve chvíli, kdy už si člověk řekne...aha...tak se zase dozví novou informaci. Zajímavý příběh plný lží, které se hromadí,aby ubližovaly. Tajemství,která nevyřčena vyvolávají další tajemství.

Jančislava

Od knihy jsem neočekávala nic velkého a tak jsem byla míle překvapená. Pro mě byla kniha zajímavá a nakonec napínavá a smutná. V noci se mi to pořád honilo v hlavě. Není to detektivka, ale příběh jednoho přátelství, někdy stačí maličkost a věci dostanou spád, jaký by nás ve snu nenapadl. Za mě doporučuji, připomnelo mi to knihy od Moriarti a tu já ráda.

ctenarkaEva

Zajímavé, ale hodně smutné téma ztráty dítěte. V knize prožívají tuto těžkou ztrátu hned dvě hlavní hrdinky, obě stejně, ale přesto každá jinak. Jeden z chlapců zmizel před 7 lety a druhý právě v den výročí tohoto zmizení. Jedná se o náhodu?
Kniha se mi četla dobře, střídavé vyprávění obou hlavních hrdinek mi nijak nevadilo. Nenazvala bych tuto knihu thrillerem, ale spíše psychologickým románem.

Effka

Pro mě byla tato kniha celkem zklamáním, předchozí dvě knihy této autorky se mi líbily více. Nemohla jsem si zvyknout na střídavé vyprávění dvou žen, hodně jsem se v tom ztrácela, až jsem měla chuť knihu odložit. Až když jsem si zvykla kdo je kdo, děj mě celkem vtáhnul, a ke konci už se mi nechtělo ani od knihy odcházet, jak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Za mě tedy takový průměr, kniha nenadchne, ale ani neurazí. U mě to bylo asi hodně vysokým očekáváním.

ArwenAragorn

Skvělý psychologický příběh, velice emotivní, čtivý a napínavý až do úplného konce, kdy už si myslíte, že víte všechno. Já jsem si knížku opravdu užila a doporučuji ji.

Opravdu doporucuji! Knizka ma tolik zajimavych okamziku, ze me hned vtahla a nepustila! Tesim se na dalsi dilo autorky

tereza8

Knížka mne překvapila. Mile! Šlo o první dílo této autorky, které jsem četla a přesvědčilo mě, že nezůstanu pouze u jedné její knížky. Jedná se o psychologický thriller, kde se otevírá několik nelehkých témat. Dle mého názoru stojí za přečtení. Děj je svižný, nenarazila jsem na nudné pasáže. Jakmile se začtete, chcete knihu dočíst. Za mě 5*.

Martiiiik

Výborná knížka, skvělý příběh, vřele doporučuji :-)

misa1607

100% ,silný příběh

johannis

Co tak čtu, názory čtenářů se dost různí. Za mě teda špice. Možná, že to chvílemi bylo rozvleklý, ale k této knize to prostě patřilo, aby člověk pochopil a prožil. Po dlouhé době příběh, který ve mě zanechal dost silný pocit a zpětně se k němu v myšlenkách vracím...a i píšu komentář, ikdyž nemám čas. Jedna tragédie, hloupost nebo dětská nerozvaha a tolik zničených životů. Lži, které mají chránit nejbližší. Ne, tohle neni prvoplánový, předvídatelný příběh...

happy-smile

Zezačátku mě to docela nudila, na mě trochu moc převažoval román pro ženy. Pak se ale příběh stával stále více zamotanějším a já jsem byla čím dál, tím víc zvědavá, co se z toho nakonec vyklube. Musím říct, že Lucy Clarke je pro mě takový Michel Bussi v sukních. Nakonec se totiž ukáže, že všechno je úplně jinak, než jste si mysleli. A to několikrát. Prostě nás autorka dokonale vodí za nos.

Lethania

První polovina knihy byla taková utahaná, už jsem si myslela, že to tak bude pokračovat, ale to se naštěstí nestalo. Ve druhé polovině už se to rozjelo a bylo zajímavé, jak jsme se postupně ponořovali hluboko do příběhu, a kdo koho podezírá a kdo je skutečným viníkem. Konec mě překvapil. Jeden z lepších thrillerů.

Janule164

Přečteno jedním dechem, napínavé a nedořešené až do poslední kapitoly. Neustále se dozvídáte nové věci, které dávají příběhu jiný směr.

morava

S touto knihou jsem urcite neslapla vedle. Bavilo mne postupne odkryvat stripky minulosti hlavnich postav a pomalu odhadovat, jak to vlastne vsechno bylo. Co se vlastne stalo?Kdo koho vini ?A kdo se vinen citi ?

myryjam

celkem mě překvapilo tak vysoké hodnocení. Kniha se celkem dobře četla, zajímalo mě, co bude dál, ale nezanechala ve mně ani smutek, konec, jak už zde psali přitažený za vlasy. Prostě průměrná kniha. Nenadchne, ale neurazí.

minirock

Nějakou dobu mi trvalo než jsem si zvykl na střídavé vyprávění několika osob. Čekal jsem tak trochu detektivku, je to ale spíš psychologický román. V anotaci se píše, že po zmizení Jacoba se vynořují nová a stará tajemství. Podle mě se vynořují spíš nové a staré lži hlavních postav a to se mě jako čtenáři nelíbilo. Určitě je hodně těžké udržet po tom všem co se mezi oběma ženami stalo, mnohaleté přátelství, takže bylo celkem jasné k čemu se schyluje. Konec byl mírně přitažený za vlasy, celkově dávám průměrné hodnocení.

Uan

Vynikající. Napínavá a plná zvratů od první do poslední stránky.

L.Helena

Velice dobře se čte. Kniha je napínavá, osudy hlavních postav jsou zahaleny tajemstvím. Líbí se mi, jak jednotlivá tajemství autorka odhaluje postupně, i když to hlavní a největší odhalení se čtenář samozřejmě dozví až na konci.

Dela111

Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly...
Příběh o obrovské lidské tragédii. Co všechno jsme schopni udělat kvůli nejbližším?
Thriller to podle mě tak úplně není, ale psycho určitě.

Ve vyprávění se střídají dlouholeté nejlepší kamarádky Sára a Isla. Jedna událost vede k tajemství, lžím a polopravdám. Při odkrývání pravdy prožijí zúčastnění další bolest a trápení. Nezůstanou nakonec jejich životy v troskách?

Autorka má skvělý styl, příběh je výborně zpracovaný. Celou dobu tušíme, že přijde další a další odhalení a ono taky přichází. Dokonce jich je víc než čekáme.

Velmi smutná kniha a pocit smutku, neštěstí a zmaru po ní i zůstane.
Stojí za přečtení, ale já osobně se k ní asi nevrátím.

loskatos

Na začátku jsem pojal velkou nedůvěru k tématu, stylu i obsahu, ale postupně jsem se do knihy začítal víc a víc. Gradace ke konci knihy byla důmyslně vytvořena hlavně stylem psaní, střídajícím se pohledem hlavních osob děje. Originální a až jsem se divil, že to na mě nepůsobilo rušivě, obvykle tato střídání vypravěčů moc rád nemám.
Otázka viny v našem životě, vliv kompromisů a špatných (i dobrých) rozhodnutí na okolí. I nejlepší rozhodnutí můžou způsobit pohromu a opačně. Za 3,5 *

Isserley

Zase jednou jsem si potvrdila, že pro "letní psychothriller" nejsem cílová skupina. Číst se to dá, ale nic po tom nezůstane. Jediné, co mě zaujalo, byla chatová osada na mořské pláži, to mě bavilo, popis chataření u moře. Jinak nic.

Klarinecka

Musím říct, že jsem čekala víc. Nějak mě to nenadchlo. Psycho možná, thriller ne. Velká slátanina propletených vztahů a jinak nic. Jsem si jistá, že za týden nebudu tušit, o čem to vlastně bylo.

Tereziee

Tak tohle bylo skvělý. Prvních 50 stránek jsem se moc nechytala a bála jsem se, že to bude zase jen další thriller v řadě, ale omyl.

Neuvěřitelně zapletené osudy dvou nejlepších kamarádek. Propletené lží, křivdami, závistí ale i láskou. Příběh je opravdu chytlavý a napínavější s každou další kapitolou. A za závěrečný epilog palec nahoru.

radka8970

Kniha byla velmi napínavá, plná zvratů a vždy jsem byla plná očekávání. Pak už jsem byla jen zvědavá, jak se vztah dvou nejlepším kamarádek a také sousedek vyvine. Kniha je plná flashbacků, což se mi líbilo. Jestli máte rádi psychologické knihy tak knihu doporučuji!!!

Jana77

No nevím, knížka dobrá, zápletka taky, ale že bych si nějak sedla na zadek. Číst se dala, ale znovu už nepotřebuji.

psychologické thrillery zmizení lidí dětství pláže matky a synové moře a oceány pro ženy

Lucy Clarke

Lucy Clarke