Poslední nádech

Poslední nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249785/bmid_posledni-nadech-XCW-249785.jpg 4 309 104

Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se zamilovala do muže, kterého vlastně vůbec neznala…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A single breath , 2014

m_friedlova
21.09.2019 3 z 5

Kniha u mě něla náročný start, protože jsem před ní dočetla sérii o Harrym Potterovi, která mě nadchla. Měla jsem jasno,že dojmy z Harryho žádná kniha nepřekoná. Postupně jsem příběhu přišla na chuť. Autorka dávkuje zvraty postupně, paráda. Občas jsem však něco předvídala. Každopádně příjemné rychlé a napínavé čtení.

matasovas
29.08.2019 5 z 5

Kniha je nádherná jako všechny od této autorky.

Janík61
20.08.2019 4 z 5

Kniha se mě moc líbila, do poslední stránky jsem byla zvědavá jak vše hlavní hrdinka zvládne.

harena
15.08.2019 4 z 5

Ano, tak to je vyloženě čtení pro ženy a je v něm všechno, co tam má být. Romantický příběh velice dobře čtivý, exotické prostředí Tasmánie, krásná žena a dva bratři a i chvilky napětí.Trošku si s námi Lucy Clark pohrává a naznačuje, jaké asi bude rozhodnutí a celkem to bylo takové pohodové čtení. Možná proto, že je vdaná za profesionálního serfaře, má k moři tak vřelý vztah a překrásně barvitě popisuje pocity a prostředí při potápění.

Šánka
01.08.2019 5 z 5

Jeden z mých stále odkládaných čtenářských dluhů a jsem s knihou moc spokojená. Lucy Clarke píše senzačně.
A i když to téma už bylo mnohokrát zpracované, kniha je velmi čtivá. Takový lehce romantický, psychologický thriller pro ženy s tajemstvím, které nám autorka postupně odhaluje, takže nestačíte otáčet stránky, jak vše dopadne, jaká je pravda. Autorce se velmi věrohodně podařilo zachytit pocity a vývoj hlavní hrdinky, byla jsem do poslední stránky napnutá, jaké bude její rozhodnutí......No, líbilo se mně :-).

jana1941
24.06.2019 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. I když tam mohlo možná být více napětí, i tak to bylo fajn. Kniha patří mezi ty, které se čtou tak nějak sami.

Aymira
28.05.2019 3 z 5

Četlo se to doslova na jeden nádech. Zajímavě vystavěný příběh, na kterém se mi líbilo především to, že to nebyla klasická červená knihovna, ačkoliv ke konci jsem skoro brečela dojetím. Někdy si opravdu můžete vzít za muže někoho, o kom si myslíte, že víte všechno, a přesto nevíte zhola nic. Sedělo mi i to, že ač by z daného tématu skoro každý jiný autor vymyslel psychothriller, tady se to obešlo bez nějakých větších akcí. Naopak ale právě ty rozhodující momenty byly kolikrát vykresleny příliš vlažně - jako když se objeví někdo, kdo má být mrtvola, a s vámi to vlastně nic zásadního neudělá.

tereza8
13.04.2019 5 z 5

Perfektní. Kniha mě bavila od začátku do konce. Chvílemi mi připomínala film “Život jde dál”.

Prateri
10.04.2019 4 z 5

Poslední nádech - očekávaný děj, přesto velice čtivé. Příběh jednoho krátkého manželství, které skončilo tragédií, ale to je vlastně začátek knihy. Cesta, která měla být návštěvou příbuzných, se změnila v noční můru a hledání pravdy. Mně se to líbilo, líbily se mi Stíny nad zálivem, a proto si přečtu i Modrou. Jdu na to.

Martiiiik
19.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla hodně akční, měla spád a strašně rychle utekla :-) člověk prostě nemohl přestat číst, aby se dozvěděl, jak to celé dopadlo :-) dokonce z ní plyne i poučení, že by člověk neměl nikomu věřit :-) ale je tu i hodně naděje, že z velké hrůzy může vzniknout i něco krásného :-) doporučuji :-)

janina66
11.01.2019 5 z 5

Mně se kniha velice líbala. Byla jsem ráda, jak to skončilo. Kniha se líbila víc než Modrá. A rozhodně na tuto knihu hned tak nezapomenu.

i.stefany
21.12.2018 4 z 5

Kniha má zajímavý námět a je nesmírně čtivá. Na pozadí tragické události se začíná odvíjet příběh, který rozplétá dávná tajemství a lži. Čtení jsem si užila i přesto, že některé zápletky předem odhadnete a tušíte, jak se bude příběh vyvíjet. Je trochu škoda, že k realitě má daleko, a tak ho za pár dní pustíte z hlavy a nic po něm nezbude, ale v tu danou chvíli je to příjemné čtení.

bigben
16.11.2018 1 z 5

Měla jsem chuť na červenou knihovnu s prvky krimi, ale už od padesáte strany bylo jasné, jak to dopadne. Za mě špatná volba....

Refadora
10.11.2018 3 z 5

Taková pohodovka, čekala jsem trochu víc napětí a spíš thriller než pomalu plynoucí romanticky laděný příběh, ale i tak to bylo fajn. Doporučuji Modrou od stejné autorky, tam je i trochu toho napětí.

L.Helena
10.11.2018 5 z 5

Mně se kniha líbila. Potřebovala jsem si odpočinout po drsných severských detektivkách, takže se mi trefila do noty. Nic brutálního, prostě příběh zahalený tajemstvími, která se postupně odkrývají. Což se mi líbilo víc než u Modré, kde veškerá odhalení jsou až na úplném závěru. Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala.

Dresia
04.11.2018 2 z 5

Tato autorka má dobré konce, což je v dnešní době plus. Ale propracovat se tam, to bylo utrpení. Hlavní hrdinka na ránu.

plamínek21
02.11.2018 1 z 5

Má druhá kniha od této autorky. Jako první jsem přečetla Stíny nad zálivem, kdy jsem si pomyslela, že je to dobrý sloh a trochu přitažený příběh. Nádech považuji za limonádku, prvoplánovou, těžko uvěřitelnou a překombinovanou akci a další šanci autorce nedávám. A pokud si porodní asistentka může vyrazit na X týdnů do Tasmánie a jen tam tak reflektovat a lelkovat, tak jsem fakt pro Brexit :-) A Modrou číst nebudu.

ivana02
24.10.2018 2 z 5

Nezáživná vztahovka... očekávala jsem napětí, jinak bych do ní nešla. Tato byla navíc neskutečně překombinovaná a asi každému musí být hned od začátku jasné, jak se děj bude vyvíjet. Dost mě štvou hrdinky - chudinky - které se jen tak seberou, odjedou ze svého bydliště, zaměstnání a žijí několik týdnů či měsíců na druhém konci světa, naprosto v pohodě, peníze neřeší, všichni jim pomáhají... Prostě normálka... :-)

Nessta
16.10.2018 2 z 5

Mě to až zoufale nebavilo. Naprosto předvídatelný děj, předvídatelná i ta romantika, hrdinka neschopná se postarat sama o sebe. Dočetla jsem poctivě až do konce, ale žádný zázrak se nekonal. Dvě hvězdy jen za slibný rozjezd..

ladyka
02.10.2018 5 z 5

Další čtivá knížka od autorky (četla jsem již Modrou, která byla za 5*) a jsem opět nadšená. Otáčíte stránku za stránkou a objevujete jedno odhalení - pro hrdinku Evu značně šokující - za druhým, v tom autorka rozhodně nešetří. Líbí se mi styl, lehký na čtení a přitom poutavý, okořeněný napětím i romantikou, ale žádný brak. Příjemné zakončení to vše korunuje.

moře a oceány příroda romantika lhaní, lži

Lucy Clarke
britská, 1981