Modrá

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/big_modra-RKD-270607.jpg 4.3339

Vydáno: , Cosmopolis

The blue, 2015

Kniha Modrá

Micha-Él

Zpočátku jsem ke knize přistupovala jako k thrilleru, ale ono je to spíš dobrodružné drama. V každém případě jsem naprosto nadšená! Bylo to napínavé, spoustu tajemství, romantika, takový příjemný koktejl, obzvlášť v tomto letním počasí. Zaprvé autorku chválím za originální nápad zasadit děj na jachtu mezi několik přátel. A zadruhé za autentický popis atmosféry, díky níž jsem měla pocit, že prožívám ty krásné i méně hezké okamžiky s hrdiny. Zkrátka to bylo fantastické, nemám co vytknout :)

Youn@n

Nemám co vytknout.. autorku jsem neznala a dle hodnocení jsem si právě tuto knihu vybrala. Kniha byla moc krásná.. vžila jsem se do života a svobody hrdinů knihy na moři. Škoda, že není natočen film, měl by zcela jistě úspěch!
Knihu doporučuji, dle mého hodnocení 100%. Konec mě dorazil..a rozesmutněl.

Terka1975

Přečetla jsem Modrou jedním dechem…. Jako stíny nad zálivem, mořemořemoře, moře všeho - moře tajemstvi, moře psycho, moře vztahů, moře otevřených minulostí. Vtáhne vás to na loď a zapomenete na problémy všedního dne…. problémy tu má někdo jiný a zase moře až do konce. A nakonec se ptáte, to už je konec?

bupilla

Moja tretia prečítaná kniha od pani autorky a zase úplné nadšenie a spokojnosť :)
Podmanivý a poriadne napínavý príbeh s priam hmatateľnou atmosférou.
Zaujímaví a dobre vykreslení hrdinovia a vzťahy medzi nimi.
Takmer kúzelná atmosféra plavby na jachte Modrá.
Chvíľami som priam cítila vôňu mora - vynárali sa vo mne spomienky na plavbu loďou po Baltskom mori, ktorú som absolvovala pred rokmi a tiež na dovolenkové pobyty pri mori v Chorvátsku :)
Tie zvraty, ktorých bolo v knihe naozaj dosť, boli pre mňa naozaj prekvapivé a to sa mi už málokedy stáva pri čítaní thrillerov, takže ja som veľmi spokojná.
Výborne som si pri knihe oddýchla, dokázala ma naplno pohltiť a odpútať od tých hrôz, ktoré sa práve dejú v susednej krajine... :(
Prečítaná pred pár dňami a aj keď som už odvtedy prečítala ďalšiu knihu, táto vo mne stále doznieva.
A veľmi, veľmi dúfam, že budú vychádzať aj ďalšie knihy od autorky, lebo od nej si chcem prečítať a mať vo svojej knižnici úplne všetko.

maličkán

Tak tahle kniha se povedla. Krásně jsem si ji užila. Nádherná atmosféra, poklidný bezstarostný pobyt na jachtě, než se změní v noční můru. Napětí až do konce. Střídání kapitol tenkrát a nyní přidalo na napínavosti. Za mě super.

alzbeta2843
23.12.2021

Kniha mi ležala v knižnici niekoľko rokov. Ani sama neviem prečo som sa tak odhodlávala. Asi, že som hydrofób a po tejto knihe ma už nik neprinúti ísť n takú plavbu.

Ale za mňa super psychologický triler. Pripomínal mi veľmi štýl B. A. Paris alebo Liane Moriaty. Takže ak vás autorky bavia, bude vás baviť i Lucy Clarke.

Veľmi sa mi páčil prológ a epilóg a odporúčam si prečítať na konci ešte raz prológa bude vás mraziť. Inak sa v knihe udialo veľa wau efektov, ale i veľa predvídateľných efektov, ktoré mi ale neprekážali.

Martiiiik
08.11.2021

Kniha se mi moc líbila.. Nebylo to zase nic extra originálního, jen pěkný příběh, který nešlo odložit.. Člověk si musí počkat až do samotného konce, aby věděl téměř vše.. :-) Prolíná se děj tenkrát a nyní :-) Takže vše pěkně pomalu a postupně.. Četla jsem všechny přeložené autorčiny knihy a i tuhle mohu pouze doporučit :-)

Petule30
05.09.2021

Moc hezká kniha.Četla se dobře,děj rychle ubíhal.Nuda to pro mě nebyla.Jediné co mě trochu kazilo čtení,byly ty chyby a nebylo jich málo... Měla jsem pocit jako kdybych se plavila a prožívala vše s hrdinami příběhu.určitě si přečtu další knihu od této autorky.