Modrá

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270607/modra-RKD-270607.jpg 4.4161

The blue (2015)

Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Modrá

Janule809
předevčírem

Moc hezky se četla, napínavé od začátku do konce

petula22

Napínavá, čtivá, super!!! Stejně jako Stíny nad zálivem, neměla chybu (až na pár překlepů, což se dá přežít)

Ketrin.TR

Horké slunce, sladké koktejly, průzračné pláže, slaný větřík ve vlasech... Ač je za oknem dvacet čísel sněhu, díky autorčině stylu vyprávění to všechno cítíte a vnímáte. Jenomže pak se jako mávnutím kouzelného proutku černě zatáhne nejen obloha nad jachtou, ale i něco mezi posádkou. To NĚCO, co vás nenechá spát a musíte prostě číst a číst, abystě věděli jak to celé dopadne. Super napínavé čtení!

HaHa11

Škoda, že nejsem ve věku hrdinů příběhu! Asi bych si četbu vychutnala ještě o něco víc, ale i tak knihu hodnotím velmi kladně. Napínavé do posledních řádek. Je to o přátelství, lásce, důvěře, zradě, naději i pomstě. Nevím, jestli bych mořskou nemoc nedostala brzy po vyplutí Modré, ale exotické kraje jsem si v současném mrazivém počasí představovala ráda.

Pedias

Tak tohle mě hodně bavilo, jediné, co mě to trochu kazilo byla občasná chyba nebo překlep (nevím, zda není problém jen u e-knih).
Napětí od začátku do konce, těšila jsem se na každou kapitolu a snad v každé bylo něco, co mě překvapilo, šokovalo.

elisa194
09.12.2018

Kniha plná překvapení, zvratů nečekaných událostí a rozuzlení. Autorka přidává vše postupně, což nutí číst dál a dál, pořád se něco děje, kniha má napětí a nakonec prekvapivé finále.

dzucka
05.12.2018

Za mě skvělá knížka..napětí trvá po celou dobu a konec je taky dost překvapivý ;)

intelektuálka
02.12.2018

V této knize autorka načrtla jako hlavní otázku přátelství...

Jak dalece můžete důvěřovat lidem, které neznáte ?
A přesto se s nimi nalodíte na jachtu na exotickou plavbu...

Po počáteční idyle se v pozadí objevují mraky - každý něco skrývá...
A když dojde k meznímu okamžiku - co vyhraje ?

Pravé přátelství by mělo v této zkoušce obstát ...

I mně kniha svým obsahem připomněla Pláž...

Knihu doporučím, i když Stíny nad zálivem mne zaujaly o kapku víc.

Zlatinka.Emilly
23.11.2018

Pěkná kniha, dobře se mi četla, i když si myslím, že určité pasáže měla pisatelka vynechat. Bezstarostná plavba na jachtě Modrá by určitě navnadila mnohé z nás. Komu by se to nelíbilo, nechat za sebou všední starosti a nechat se kolébat mořskými vlnami? V Závěru jsou myšlenky Josepha, a tak si říkám, viděl ho někdo? A co ty peníze? 100000 nebo 500 dolarů, to je sakra velký rozdíl? Ale i tak dávám 5 hvězdiček, protože taková idylka by se mi také líbila.

ddkk
17.11.2018

Anotace knihy i její poměrně vysoká hodnocení mě navnadily - knížku jsem si nejen chtěla přečíst, ale taky jsme si ji koupila...no, upřímně řečeno, žádná velká sláva a nadšení se nekonaly. Kniha se nijak nevymyká průměrným podobným dílům, a to ani obsahově ani stylisticky. Dokonce jsem na mnoha místech musela jen nevěřícně kroutit hlavou jak jsou zase doslova odflinknuté korektury, pokud k ním vůbec došlo, ale to se týká jen českého vydání. Když se vrátím k dílu samotnému, pak můžu jen shrnout - nic překvapivého či dokonce zlověstného se v ní zas tak nedělo. Byl to jen nepříliš originální příběh jedné plavby za ne úplně jasných okolností. Dávám tři za to, že jsem přece jen chtěla vědět, kdo ...

happy-smile
09.11.2018

Ze začátku se mi kniha četla dobře a bavilo mě to. Autorka navodila pocit pohody na slunci u modravého moře. Potom mi ale přišlo, že se kniha docela táhne a řeší se pořád to samé dokola. Na konci ale autorka nezklamala a přichystala si pro čtenáře nejedno překvapení. Pozdější kniha Stíny nad zálivem mě sice bavila víc, ale i tak se tohle jako taková pohodovka dalo.

Lady Jane
29.10.2018

Zajímavá kniha...člověk nikdy neví, jak by zareagoval v nějaké krajní situaci, která by ho ani ve snu nenapadla a když se v ní nakonec ocitne a bezprostředně jedná, překvapí možná i sám sebe a sám je následně překvapen tím, jak se některé věci nedají ze života jen tak vymazat...sonda do neznámých zákoutí lidských duší...stojí za přečtení, jen ty příšerné chyby a překlepy jsou otřes :(

aisha01
22.10.2018

Četla se velmi lehce, od začátku napínavá. Až na ty občasné gramatické chyby nebo překlepy :-(

Dresia
21.10.2018

Napřed jsem se nemohla začít, ne moc čtivý sloh. Ale kvůli stupňování napětí a vynikajícímu finále dávám 5.

susanka1982
21.10.2018

Zajímavý příběh, ale velmi mi vadily překlepy a hrubky. Nechápu, jak takový text mohl někdo vypustit do světa :-(

ivettfox
21.10.2018

Dneska dotčeno. kniha mi přišla celkem předvídatelná a místy skoro až nudná. Trochu mě už pak ke konci štvalo to klišé- ‘lhal/a/li jsme abychom te uchránili’.
Řekl bych, ze kniha je vhodná pro mladší čtenáře po 18 let, ti ji budou žrát :) já na to uzbohuzel neskončila :)

nikaj79
16.10.2018

Právě dočteno. Napínavé velmi, občas jsem byla v šoku z nepředvídatelných okolností. A to mě na knížce velmi bavilo. Těšila jsem se na večer, kdy zalehnu s knihou :-D

Refadora
16.10.2018

Z knihy mám celkově dobrý pocit. Byla napsaná tak, že jsem si vše uměla barvitě představit a v první polovině jsem ji nemohla odložit a zároveň jsem ji nechtěla číst moc rychle, aby mi "vydržela" co nejdéle. Navíc velkým plusem je pro mě prostředí, kde se děj odehrává- mám prostě hrozně ráda vodu a lodě!
Malým nedostatkem pro mne ale bylo snižující se napětí směrem ke konci knihy- myslím, že informace mohly být dávkovány pomaleji a zajímavá zápletka mohla být podána ještě lépe.

akdar72
08.10.2018

Snaha zapomenout na minulost, najít vnitřní klid, odpuštění a nový začátek. Není to jednoduché....

PavlaJirka
07.10.2018

Moje první kniha od této autorky a určitě přečtu další.

anibeni
30.09.2018

Výborná kniha, skvěle napsaná (i když v překladu bylo několik chyb), do poslední stránky člověk nevěděl, co se vlastně stalo.. Super.

ladyka
15.09.2018

Díky kladným recenzím ostatních čtenářů jsem se na Modrou těšila a ta má očekávání zcela naplnila. Krátké kapitoly s prolínáním současných a předchozích událostí se četly skvěle, bylo v nich snad vše - napětí, trochu té romantiky, drama se závěrečným překvapením a ponor nejen do modrých vod oceánů, ale i niter postav. Super čtení. Proto nadšeně doporučuji!

Šánka
03.09.2018

Moc povedené. Z počátku vše vypadá tak poklidně až idylicky, když si parta mladých lidí vypluje na jachtě a užívá si tu volnost a svobodu daných okamžiků, nespoutanost a kamarádství. Autorka výborně vykreslila atmosféru i to doutnající napětí až do okamžiku, kdy se vše změní v drama.
Od L. Clarke jsem nedávno četla její poslední román Stíny nad zálivem, ten mě naprosto nadchl, a i tento příběh byl skvělý.

PaniJani
01.09.2018

Fajn knížka kterou čtete a najednou koukáte, že máte 50 stránek pryč a ani jste nemrkli. Je psána hezky, poutavě, i zde je střídání časů - minulost a současnost. To já osobně moc nemusím, ale tady mi to nijak nevadilo. Protože jsem zvyklá na různé knihy, kde se fakt děly noční můry, tak tahle mi přijde jako příjemná oddechovka.

Jájinka
31.08.2018

Čtivá kniha, ale žádný thriller to nebyl.

koniklecka
24.08.2018

Přečetla jsem jedním dechem, zpočátku trochu jednodušší jazyk se pak mění na skvělý popis změny atmosféry. Napětí se stupňuje.

verca0794
23.08.2018

Moc pěkné odpočinkové, dovolenkové počtení, které bylo napínavé až do poslední strany. Přímo Vás to v táhne mezi posádku na jachtu a prožíváte jejich dobrodružství s nimi. Doporučuji :-)

dee7
20.08.2018

Lana a Kitty - dvě nerozlučné kamarádky od dětství, se díky malé nehodě seznamují s Dennym a jeho přáteli, kteří je pozvou na projížďku jachtou.
Dívky jsou uchváceny nejen krásou "Modré", ale i náhlým dobrodružstvím - plavou v průzračném moři, šnorchlují, užívají překrásných scenerií západů slunce..
Jejich snem je plavit se spolu s novými přáteli až na Nový Zéland.
Sen se jim brzy vyplní - stanou se právoplatnými členy posádky. Počáteční euforie však rychle vyprchá, když jeden z jejich přátel náhle, beze stopy zmizí.
Co se té osudné noci stalo? Byla to nehoda, nebo s tím má někdo něco společného?
Zdá se, že každý člen posádky má své tajemství..

Čtivý, napínavý román - doporučuji všemi deseti :)

Mandlevest
12.08.2018

Taktéž jsem četla jako první knihu Poslední nádech, která se mi líbila a ani Modrá nezklamala. Stejně dobře se četla, mix exotiky, napětí a romantiky v jednom, čtenářsky velmi vděčném, balíčku. Určitě si půjčím i Stíny nad zálivem.

Toňula
02.08.2018

Jako první jsem četla Poslední nádech a zaujal mě. Ani Modrá nezklamala, lehce napínavý příběh kombinující současnost a minulost, postupně odhalující tajemství vztahů postav plavící se na jachtě s příhodným názvem a spějící k nečekanému rozuzlení.